Şimdi Ara

Yıllık bakım gecikirse, araç garanti dışı kalır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
45.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıfır alınan bir aracın 1 yıllık bakımı 2 ay kadar geciktirilirse araç garanti dışı kalır mı veya ne gibi şartlar oluşur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagızalp -- 18 Aralık 2017; 11:58:20 >

• yagızalp y kullanıcısına yanıt
    Y yagızalp demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

nedeni aracı ocak 20 si gibi satmayı düşünüyorum 400 lira bakım parası vermek istemiyorum 1 ay için.

20 ocak gibi satmayı düşünüyorum diyorsunuz da, servisi gelmiş geçen aracı istediğiniz fiyata, istediğiniz gün satamazsınız.
    Diyelim ki şubata sarktı, daha zor satmanız. kesin garanti dışı kalır.

Siz verin 400'ü bu iş huzur içinde çözülsün.
  • Sıfır araç aldıysanız elinizde garanti kitapçığı olması gerekir...Orada şartlar kısmında yazıyordur...
    Haa,burada okuyanlar da bir şeyler yazarlar ama en sağlıklı olanı sizin modelinizin ne dediğidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D@rbeli M@tk@p -- 18 Aralık 2017; 12:27:19 >
  • Araç nedir? Bu markadan markaya hatta bayiden bayiye bile değişebiliyor kimi zaman. Fakat yine de en iyi cevabı aldığınız veya bakım yaptırmayı planladığınız servise sormanız.
  • 1 ay süre tanıyorlar.
  • daçyada sıkıntı olmaz

ama neden bilerek geciktiriyorsun ,paran yoksa taksit yaparlar.
  • kalmaz
    bildiğim kadarıyla böyle bir yasal düzenleme/zorunluluk da yok
  • Garanti diye soygun yapıyor servisler gidilecek gibi mi. B sınıfı 1.2 motor aracın bakımı dışarda 250 serviste 650 lira o da markaya araca göre değişiyor 1000lira isteyen bile var. Aracını tanıyorsan kullanımına dikkat ediyorsan ilk 1 ay da arıza vermediyse sorun olmaz bakımını dışarda yaptır bin. Bişi olunca servis zaten direk kullanıcı hatası diyor.
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    nedeni aracı ocak 20 si gibi satmayı düşünüyorum 400 lira bakım parası vermek istemiyorum 1 ay için.
  • SertyAdams kullanıcısına yanıt
    Hocam o yüzden değil aracı satmam gerekebilir, ocak ayında 1 yılını dolduracak, ocak ortası satmayı düşünüyorum. o yüzden dediğiniz gibi o kadar bakım parası vermek istemiyorum 1 ay bende kalacak araba için.
  • Gün olarak değil de km olarak benim yaklaşık 4 bin km geçti. İnşallah garanti dışı filan kaldı demezler.
  • yagızalp Y kullanıcısına yanıt
    Garantisi yanmış aracı satmak zor olur. Ben şahsen almam.
  • Benim aracım 10.000 Km'de bir giriyor bakıma..Bir ara 3000 Km aksattım bakımı ..

Misal 60-70.000 aralık olması gerekirken, 63.000-73.000 aralıklarında servise gidiyorum..Garanti devam ediyor araç Honda...
  • 2009- ford connect aracımın ilk bakımını yaklaşık 1 ay falan geciktirmiştim(2010 yılında) 5000 km.'de falandı,belki de daha azdı ,şimdi tam hatırlayamadım,sorun çıkartmamışlardı.Satmayı düşünüyorsan bencede servis bakımını yaptırıp sat.Alacak kişi huylanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

20 ocak gibi satmayı düşünüyorum diyorsunuz da, servisi gelmiş geçen aracı istediğiniz fiyata, istediğiniz gün satamazsınız.
    Diyelim ki şubata sarktı, daha zor satmanız. kesin garanti dışı kalır.

Siz verin 400'ü bu iş huzur içinde çözülsün.
  • Bir defasında bir tanıdık eşinin aracını 2 yıl bakîma götürmemişti 10 bin dolmadı diye. Ben de aradım Toyota'yı sordum. "Bakımı bizde yaptırmamanız ya da hiç yaptırmamanız garantiyi bozmaz sadece uzatılmış garantiyi bozar" dedilerdi.
  • mllm kullanıcısına yanıt
    cevap 10 numara olmuş :))))
  • Direk hurdaya ver aracı sıfır araç alıyorsun 400 lirayı esirgiyorsun. Madem 400 lirayı esirgeyecek birisin neden sıfır araç alıyorsun
  • Normalde garanti bozulmaz ama bizim ülkede bozuldu derler uğraşip durursun hakkini belki alirsin belki alamazsin kumar gibi bişey
  • Konuyu hortlattım fakat çok yakın zamanda yaşadığım deneyimi yazmak istedim.2017 Aralık çıkışlı Polo aracımın toplam 4 yıl garantisi vardı.Önceki sahibi aracı ilk 2 bakımını 15 bin km dolmadan fakat 12 ayda değilde 15 ayda yaptırmış.Araçta kör nokta beyin hatası çıktı garanti hiçbir sorun çıkarmadan değişimini yaptı.
  • egzersayz kullanıcısına yanıt

Servis müşteri memnuniyeti sebebiyle işlemi garantiden yapabilir. Veya aracın kilometresinin dolmaması sebebiyle bakıma 2-3 ay geç girdi diye garantiden çıkarmayabiliyor. Toyota genelde kilometresi dolmayan yıllık bakımlarda duruma göre 3 aya kadar gecikmeyi olağan karşılıyor mesela.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.