Şimdi Ara

Eskisi Gibi Dışarıdan Yemek Yiyiyor musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
4.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lahmacunmuş Dönermiş eskisi gibi yiyiyor musunuz? Durumlar nedir?

• aşırı mekan seçerek evet. misal san sebastian yiyeceksem belli marka yerden yiyorum. iskender yiyeceksem belli yerden yiyorum.

sebebi enflasyon yüzünden bazı yerler fiyata az koymak için kaliteyi aşağı çekiyor. fiyatı olması gerektiği yere getirip kaliteli ürün sunan yerleri tercih etmeye özen gösteriyorum.

insanın yediği çok önemlidir çöp kutusu değilsiniz sonuçta seçici olun.

yoksa elli iki olma ihtimaliniz var. iyi beslenin suyunuzu için vücudunuza iyi bakın.

Ciddi zengin değilseniz dışarıdan yemek yemek artık mümkün değil. Kalite çok düştü, fiyatlar aşırı arttı. 20 yıldır bildiğiniz tanıdığınız mahallenin kebapçısı pidecisine ancak gidiliyor. Onlar da artık fiyat performans dengesini tutturmakta zorlanıyor. Mahalle kebapçısına ailecek 4 kişi yemeğe gitseniz 1500 TL rahat gider. Öğle yemeğini dahi dışarıdan yiyemiyoruz, simit alıyoruz ya da evden ekmek arası getiriyoruz; gıda fiyatları çok ciddi arttı. Başta öğrenciler olmak üzere çocuklar ve gençlerin önemli bir kısmı yeterli ve dengeli beslenemiyor; resmen aç geziyor.

• Döner falan yeniyorda dışarıda lahmacun yiyemiyorum artık hiç kıyma yok ve yedikten sonra midemi yakıyor.Kıymamı alıp kendim yapıyorum ne yediğim belli oluyor en azından.
  • Kalite dustu, iyi yerlerde bile kalitede fark var. Kaliteli mal bulmakta sorun.
  • Bulunduğum ilçede genel olarak lezzet adına bir şey yoktu zaten, bir de maliyetler artınca iyice bozuldu, sadece o da değil, marketlerde satılan ürünler bile kaliteyi bozdu yani.

Uzun zamandırda yemiyoruz, evde kendimiz yapıyoruz.

• Eskiden keyif için yerdim. Atlardık motorsiklete gider 4er 5er tane ıslak hamburger veya 2 şer kokoreç vs yenirdi. Şimdi yemek yapmak istemiyorsam alıyorum.

• UzmanAga kullanıcısına yanıt

aynen .

dönerde etse yeniyor. kıyma dönerler iyi değil.

kuşbaşılı pidede yenilebilir. kıymalı şeyler yememek en iyisi

• Hep dışarıda yeriz veya eve sipariş.
  • İlçede oturduğum için burada fiyatlar uygun oluyor genelde. Büyük şehirlerde tahmin ediyorum ki dükkan kirasını ve işçi maliyetlerini çok fena yansıtıyorlar fiyatlara.

İlçelerde işçiler sigortasız ve asgari ücret altına çalışıyor büyük ihtimalle burada ucuz fiyatlar.

• Evden çalışıyorum. Genelde mecbur kalmadıkça dışarıdan sipariş vermiyorum. Önceden airfry'de pişecek şekilde et, sebze hazırlayıp soslayıp dolaba kaldırıyorum. Zamanı gelince de pişiriyorum. Genelde 20 dakikada yemeğim hazır oluyor. Arkadaşların evine gitmek ya da eve birine çağırmak gibi bir kültürümüz yok ne yazık ki. Mecbur dışarıda yiyoruz. En son 350 lira ödemiştim tek kişilik burger menüsüne. Dün de evde malzeme kalmadığı için dışarıdan yemek söyledim. KFC Best of Kutu 220 lira tuttu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scientia -- 25 Ekim 2023; 20:43:3 >
  • Çok pahalı
  • Hiçbir şeyin eski tadı yok
    Ne yemeklerin
    Ne de hayatın
  • Ciddi zengin değilseniz dışarıdan yemek yemek artık mümkün değil. Kalite çok düştü, fiyatlar aşırı arttı. 20 yıldır bildiğiniz tanıdığınız mahallenin kebapçısı pidecisine ancak gidiliyor. Onlar da artık fiyat performans dengesini tutturmakta zorlanıyor. Mahalle kebapçısına ailecek 4 kişi yemeğe gitseniz 1500 TL rahat gider. Öğle yemeğini dahi dışarıdan yiyemiyoruz, simit alıyoruz ya da evden ekmek arası getiriyoruz; gıda fiyatları çok ciddi arttı. Başta öğrenciler olmak üzere çocuklar ve gençlerin önemli bir kısmı yeterli ve dengeli beslenemiyor; resmen aç geziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 25 Ekim 2023; 21:3:42 >
  • aşırı mekan seçerek evet. misal san sebastian yiyeceksem belli marka yerden yiyorum. iskender yiyeceksem belli yerden yiyorum.

sebebi enflasyon yüzünden bazı yerler fiyata az koymak için kaliteyi aşağı çekiyor. fiyatı olması gerektiği yere getirip kaliteli ürün sunan yerleri tercih etmeye özen gösteriyorum.

insanın yediği çok önemlidir çöp kutusu değilsiniz sonuçta seçici olun.

yoksa elli iki olma ihtimaliniz var. iyi beslenin suyunuzu için vücudunuza iyi bakın.

• Yerli üretimimiz, milli içeceğimizin durumu aşağıda. Bırak yemeği, çayı bile dışarıda içmek zul olmuş

Eskisi Gibi Dışarıdan Yemek Yiyiyor musunuz?
  • Dandirik içinde yalandan et efekti verilmiş Burger Menüler bile üç haneli, 140-150 liradan aşağı değil çoğu. Yani F/P yerlerde. Ama baktığınızda içerisi yine de dolu. Bana göre büyük israf bu kalitesizliğe göre.
  • Yiyorum ama, kalitesi ve tadı eskisi gibi değil bence.

• eskiden arada bir restoranta giderdik artık hiç gitmiyoruz.

döner, lahmacun fln arada yiyoruz.

• bal974 B kullanıcısına yanıt

Size katılıyorum. Etler ot gibi artık. Herşeyin kalitesi, gramajı düştü, tadı kalmadı.

Buna rağmen fiyatları da arttırıyorlar sürekli.

Bu yüzden boşyere denmemiş, bu dünyanın sorunu fakirleri doyurabilmek değil, zenginlerin gözlerini doyurabilmektir.

• bitirmedik ama mecburen azalttık

• Gevelemeye gerek yok yiyemiyorz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.