Binbaşı
06 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 177 (Bu ay: 14)
Gönderileri

Genelde evde boya badana işlerini kendim yaparım, ama bu alçı işi hatayı kabul etmiyor, daha öncede hiç yapmadım. Çalışma odama saten alçı çektirmek istiyorum, oda boyutu 15 mt², malzeme hariç işçilik ne kadar tutar?

Malzeme olarak ABS'nin alçısını almayı düşünüyorum. Piyasayı bilmediğimden işçilik için aklımda bir bütçe belirlemek istiyorum.

Uzun zamandır evden çalışıyorum ve böyle de devam edecek artık, evden çalışma deneyimim çok az olduğu için modemi pek önemsemedim. Çalışma odasında ve diğer alanlarda tüm cat6 kabloları kaldırdım göz kirliliğinden dolayı, ama ttnet'in verdiği modemle kablosuz bağlantıda sorunlar yaşıyorum.

Farazi olarak evin çizimini ekliyorum. Evin odalarının çekim gücüne göre köşe alanlarına numara verdim. Modeme bağlı cihaz sayısı, 2 telefon, PS4, TV, iş bilgisayarı (Kasa-Sürekli), iş bilgisayarı 2 (Kasa-Sürekli), laptop (Ara ara), bazen kullandığım 3. bilgisayar (Kasa).

Fiber/Vdsl/Adsl desteklerse iyi olur. Şuan ki bağlantım Vdsl 24mbit'e kadar ve hızı tamamen alıyorum.

Kullandığınız veya deneyimlediğiniz modem varsa önerilerinize açığım.

Bütçe: 500 TL civarı / bütçeyi arttırarak daha fazla verim alabileceğim bir cihaz varsa düşünebilirim.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/c2/a8/ff/c2a8fff8755fc55ccd0d8d3159a8fe55.jpeg&t=0&width=480&text=1

5 gün önce yeni sisteme geçtim ve PSU tercihinde sanırım hata yaptım :)

Ryzen 9 5900X / 32 GB Corsair Dominator Platinum / Gtx 760 (Eski kartım) / MSI B550 Edge WiFi / 1 tane 500GB m2 SSD ve 2 tane 500 GB SSD var sistemde.

Bu sisteme PSU olarak Corsair RM650W +80 Gold Full Mod. ürününü satın aldım, ileride 3060 veya üzeri ekran kartı tercihi için sanırım bu PSU yetersiz olacak, 3060 için belki yeterli olabilir, ama 3070 ve 3080 düşünecek olursam psu'nun değişmesi gerekir mi?

İki sette minimal tasarıma sahip, iş odaklı olarak kullanılacak. İkisinin de ayrı ayrı tanıtım ve kullanım videoları var, ama karşılaştırma videoları ve konusu maalesef yok.

Tercihim HP Pavilion 800 setten yana, ama Logitech de kaliteli bir marka olduğu için aklımın bir köşesinde var. Kullanan veya daha önce kullanmış olan varsa yorumu önemli.

Bu tarz minimal tasarıma sahip önerilerde açığım. İkinin de fiyat aralığı aynı denilebilir.

Bütçe: Max. 400 TL

2014-2015 yılında i7 4790, 8gb ram ve gtx 760 gpu'lu bir sistem toplamıştım. Daha sonra bu sisteme 8 gb daha ram ekleyerek 16'ya çıkardım, ama işim nedeniyle yetersiz kalmaya başladı. x99 sisteme geçecektim daha sonra ama vazgeçtim.

Sistem oyun amaçlı değil, anca ayda 1-2 kere dota oynarım o kadar, genelde Photoshop, Illustrator ve After Effects kullanıyorum, %90 iş odaklı olacak.

Ekran kartı olarak elimde 750ti ve gtx 760 var onlardan birisini kullanacağım. Daha sonra 3060 almayı planlıyorum.

Yeni oluşturduğum sistem aşağıda, parçalarda revizeye gitmem gerekli mi? Kasa ve psu eski sistemden kalacak.

G.Skill 32GB(2x16) Ripjaws V 3600mhz CL18 DDR4 Ram

AMD Ryzen 7 3700X 3.6 Ghz 8 Çekirdek 36MB AM4 7nm

MSI MAG B550M Bazooka 4400mhz(OC) M.2 AM4 mATX

WD 500GB SN550 NVMe Okuma 2400MB-Yazma 1750MB M.2 SSD

Deep Cool Gammaxx L240 v2 240mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/63/c6/a7/63c6a7b90d698d0f3f6dd4cc14eb5133.png&t=0&width=480&text=1

Arkadaşlar biliyorsunuz ki sadece paket servis yapılıyor bu dönemde, iş yerinde birlikte çalıştığım arkadaşımın eşinin işlettiği butik bir hamburger dükkanları var. Biraz önce haberini aldım ben de.

Yer: Gültepe Saygı Mahallesi 2683 İzmir

Honda

Plaka: 35 v 3669 / 35v3669

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/34/03/60/34036038ec1ed9531c430c4b7732c8de.jpeg&t=0&width=480&text=1
En son bisiklet deneyimim orta son sınıfta olmuştu. Yaş şuan 34

Oturduğum yer Bergama/İzmir, küçük bir ilçe. Buranın yolları genelde arnavut taşlı, asfalt var ama benim kullanım alanım genelde arnavut taşlı zeminler olacak. Genelde alışveriş için veya dışarıda işim olduğu zaman kullanacağım.

Bir çok konuyu okudum, ama hiç bilgim olmadığı için aklımda bir şey oluşmadı. 14-15 yaşlarıma göre bisiklet sektörü oldukça gelişmiş durumda.

Bergama bilindiği gibi tarihi bir ilçe ve bazen bisikletle arazi sürüşü de yapmak istiyorum. Bu durumu oranlayacak olursak %25 arazi %75 şehir içi ulaşım olacak diyebiliriz.

Boy: 1.83
Kilo:89

Bütçe sınırım 2.500 TL zorlayabilirim, benim ideal olan fiyat 1.600 TL - 1800 TL civarı, daha düşük fiyat olursa da benim için iyi olur.
Ağustosda ev kiralamak için bir emlakçı ile görüştük, evi gezdik gördük beğendik, kontratı imzaladık. Emlakçı komisyonunu ve ev kirasını eft ile gönderdim, açıklamaya da ev kirası + emlakçı komisyonu yazdım.

Eylül ayının 9'un da abonelikleri açtırmaya gittiğimde oturma izni olmadığını öğrendim, ertesi gün iptal etmek için emlakçının yerine gittim, biraz tartıştık, ödediğim kira tutarını ve emlakçı komisyonunu talep ettim. Ev kirasını ev sahibine söylerim öder mi bilmem dedi, komisyon ücretini de vermem dedi, bunun üzerine tartışma büyümesin fiziksel tartışmaya dönmesin diye çıktık gittik eşimle.

Daha sonra kira kontratını okuduğumda evin iskan ruhsatıyla ilgili bir madde göremedim.

Emlakçıya sabah yazdım, ödemelerimi iade etmeseniz şikayet edeceğim diye, ev kirasını alırsınız komisyonu vermem dedi. Bunun üzerine elimde bulunan whatsapp konuşmalarını, kira kontratını ve eft yaptığım dökümanı tüketici hakları heyetine gönderdim, e- devlet üzerinden.

Bağlı olduğu ilçede de avukat tutmayı düşünüyorum.

İzlediğim yol doğru mu? Bu durumla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim?
Arkadaşıma 2015-16-17 Renault Fluence otomatik şanzıman araç bakıyoruz (Dizel-Benzin), çevremizde de kullanan olmadığı için fikir edinemedik.

Kullanan veya kullanmış olanlar tecrübelerini paylaşabilir mi?
Kugerr d8 davlumbaz kullaniyoruz, ev tasiyacagiz ama evde baca cikisi yok. Bu davlumbaza filtre takabilirmiyiz? Takabilirsen hangi filtreler uygun olur?
Hakkında
Meslek: Web&Grafik Tasarım
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 13 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.905
İkinci El Bölümü Mesajları: 30
Konularının görüntülenme sayısı: 44.610 (Bu ay: 637)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 425 (Bu hafta: 4)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.