Yarbay
06 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 294 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Evin orta kısmında modem yer almakta, çalıştığım odaya kadar wifi maalesef kapsamıyor çok az çekiyor, bu nedenle çalıştığım odaya Tp-Link Tl-Wr840N router aldım ve modemden kablo uzatarak bağlantıyı getirdim, ama 2. bir wifi ağı kurmam gerekti, örneğin Ev 1 wifi normal modem Ev 2 wifi router cihaz.

Ev 1 wifi ağını router'a taşıyıp odamda da Ev 1 wifi ağına bağlanmak istiyorum, aynı zamanda da router'da kablolu bağlantının da olması gerekiyor.

Sistemim;

Ryzen 9 5900x

MSI B550 Gaming Edge

64 GB Ram

RX6600 Gpu

Power Corsair 650W 80+ Gold

Sorun ise;

2 gündür sistem açtığımda VGA led ışı yanıyor, power tuşuna basılı tutuyorum kapatıyorum tekrar açıyorum, sorunsuz boot ediyor sistem.

Power kablolarını değiştirdim, ekran kartı için eski sürücüye geçtim sorun yine devam etmekte. Daha önce bu sorunu yaşamış ve çözüm olan var mı?

Şu an 2014 Kia Rio kullanıyorum, araç yükseltmeyi düşünüyorum Ceed olabilir, araba da aradığım özellik konfor, zaten hızlı kullanan birisi değil, max 110 km/h. Süspansiyon yönünden çukurlarda ve tümseklerde çok hissettirmeyen, araç içerisine düşük hızlarda ses almayan, alternatif modellere de bakabilirim. Ceed yerine 2015-16 Golf veya Toyota modelleri de olabilir, bütçe 400k.

Tamamen buradan çıkacak olan öneriler üzerine araştırma yapacağım ilk olarak. Derdimi doğru anlayabildiysem ne mutlu :).

Aracın büyük ihtimal amortisörleri değişecek, hafta sonu usta bakacak.

Önceden fiyat araştırması yapayım dedim, ama monroe markasının aracıma uygun ön amortisör takımını bulamıyorum, arka da sorun yok.

Amacım yol tutuşu fazla olsun değil, zaten şehirler arası yollarda 90 km/h hızı geçen birisi değilim. Tamamen konfor üzerine gitmek istiyorum, yakın zamanda lastikleri de michelin primacy 4 185/65 r15 ile değiştireceğim. En yumuşak lastik hamurunun bu lastikte olduğu bilgisini edindim.

Alternatif olarak amortisör önerilerine de açığım arkadaşlar, kullandığınız ve konfor açısından rahat olan bir ürünü alabilirim.

Lg 34wn780-b monitör kullanıyorum, RX 6600 ekran kartı taktım sisteme. Genelde iş odaklı kullanıyorum bilgisayarı, kartı taktıktan sonra 60 Hz'den 75 Hz'e çekince monitörü bit değeri 6'ya düşüyor, bu da Adobe programlarını kullanırken pixel bozulmalara neden oluyor.

Ekranı 60 Hz'de kullanınca 10 bit olarak kullanabiliyorum, 75 Hz'de ise 6 bit olarak kalıyor, radeon programından 75 Hz'de bit değeri değişim yapılamıyor.

Bağlantı türü olarak DP 1.4 kullanıyorum, ucuz bir kablo almadım.

Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

LG 34wn780-b ekran kullanıyorum, kutudan çıkan HDMI kablo ile bağlıydı, DP kabloya geçmeye karar verdim.

Bilgisayar açıkken kablo değişimini yaptım sorunsuz çalışıyor DP kablo, ama bilgisayarı kapatınca veya yeniden başlatınca anakart üzerinde VGA uyarı ışığı yanıyor sistem açılmıyor.

Ekran kartı GTX 760

Monitör olarak LG 34wn780-b kullanıyorum, oyun çok nadir oynuyorum %90 iş odaklı. Kullandığım monitör 75hz destekliyor, fakat özelliklerden baktığımda 60hz olarak görünüyor, 75hz yapılamıyor. Ekran kartı olarak GTX 760 var, nvidia denetim masasından 3440*1444 olarak ve 75hz ayarladığımda görüntü alamıyorum.

Şuan kullandığım kablo monitör kutusundan çıkan HDMI kablo, Displayport kabloya geçiş yapsam 75hz olarak kullanabilir miyim?

Genelde evde boya badana işlerini kendim yaparım, ama bu alçı işi hatayı kabul etmiyor, daha öncede hiç yapmadım. Çalışma odama saten alçı çektirmek istiyorum, oda boyutu 15 mt², malzeme hariç işçilik ne kadar tutar?

Malzeme olarak ABS'nin alçısını almayı düşünüyorum. Piyasayı bilmediğimden işçilik için aklımda bir bütçe belirlemek istiyorum.

Uzun zamandır evden çalışıyorum ve böyle de devam edecek artık, evden çalışma deneyimim çok az olduğu için modemi pek önemsemedim. Çalışma odasında ve diğer alanlarda tüm cat6 kabloları kaldırdım göz kirliliğinden dolayı, ama ttnet'in verdiği modemle kablosuz bağlantıda sorunlar yaşıyorum.

Farazi olarak evin çizimini ekliyorum. Evin odalarının çekim gücüne göre köşe alanlarına numara verdim. Modeme bağlı cihaz sayısı, 2 telefon, PS4, TV, iş bilgisayarı (Kasa-Sürekli), iş bilgisayarı 2 (Kasa-Sürekli), laptop (Ara ara), bazen kullandığım 3. bilgisayar (Kasa).

Fiber/Vdsl/Adsl desteklerse iyi olur. Şuan ki bağlantım Vdsl 24mbit'e kadar ve hızı tamamen alıyorum.

Kullandığınız veya deneyimlediğiniz modem varsa önerilerinize açığım.

Bütçe: 500 TL civarı / bütçeyi arttırarak daha fazla verim alabileceğim bir cihaz varsa düşünebilirim.

5 gün önce yeni sisteme geçtim ve PSU tercihinde sanırım hata yaptım :)

Ryzen 9 5900X / 32 GB Corsair Dominator Platinum / Gtx 760 (Eski kartım) / MSI B550 Edge WiFi / 1 tane 500GB m2 SSD ve 2 tane 500 GB SSD var sistemde.

Bu sisteme PSU olarak Corsair RM650W +80 Gold Full Mod. ürününü satın aldım, ileride 3060 veya üzeri ekran kartı tercihi için sanırım bu PSU yetersiz olacak, 3060 için belki yeterli olabilir, ama 3070 ve 3080 düşünecek olursam psu'nun değişmesi gerekir mi?

Hakkında
Meslek: Web&Grafik Tasarım
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 21 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.216
İkinci El Bölümü Mesajları: 46
Konularının görüntülenme sayısı: 44.610 (Bu ay: 156)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 700 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.