Yarbay
17 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
33 üye
Görüntülenme
Toplam: 8554 (Bu ay: 158)
4 Gün Cezalı
10 s. 39 dk. kaldı
Gönderileri
Forumun geneli benim gibi fakir ve hayati bitmis insanlar en az yuzde 90ı öyle

Biz daha suan idare edemiyoruz ailemizden yada devletten yada baska yerlerden destek aldığımız halde

Yav biz yaşlanınca ne yapacağız ne olacağız abi?

GENÇKEN DİRENEMİYORUZ YAŞLANINCA NE OLACAĞIZ?

Sonumuz şöyle bir mezbelelikte 10 yıl 20 yıl ölümü bekleyerek mi gelecek?

Yurt dışına gitmeyenlerin genelinin sonu bu olacak gibi
Multiplayer ozelinde konusuyorum

Codun altın çağı olan mw1-bo2 arasindaki 6 yillik donem bittiginden beri serideki oyunların cogu çöp olarak çıktı

Ben ps4 neslinde suana kadar sadece biraz ghostsu biraz bo3ü ve altın çağ oyunlarina benzedigi için en çok bo4ü begendim mwryi bile yeni parali silahlar sokarak mahvettiler

Mw2 de mahvolmus oyunlardan biri neden derseniz
1)Son 4 senedir oyun motoru ayni yahu her seyi ayni mw19 bocw vanguard ve mw2 arasinda sadece silahlar falan fark ediyor ki bu oyun motoru iyi falan değil silah tepmeleri gercekci yapalim ayagina cok fazla rahatsiz edici
2)grafikler bo4 kadar bile iyi degil bo3 kadar bile iyi değil ya ps4 pronun tüm gücü bu mu arkadaşlar
3)eski codlardaki arcade oynanis yok gereksiz bir gercekcilik var onu da tam yediremiyorlar Battlefield bile artik cok daha arcade bir oynanis sunuyor bf1 ve bf 2042 bu oyuna bin basar oynanis olarak
4)sesler çok çiğ kulaginiza tok guzel bir ses gelmiyor tum silahlar cirtlak cirtlak bagiriyor sanki kaliteli bir cod oyunu degil de dandik cs go oynuyormussun hissi var oyunda abi o kadar küfür ettigimiz cod iwde cod awde bile silahlar cok ozenle yapilmisti kulak tirmalayan sesler çıkmıyordu
5)yine taktik kosma denen gerizekalica 2. Kosu modu var bu mod zaten zor olan kosma eylemini daha da zor yapiyor
6)zayif oyuncular da eglensin diye surekli arkanizdan adam spawn oluyor ben bizzat defalarca milletin arkasinda spawn oldum 5 6 kere oynadigim halde
7)TABİKİ HARİTALAR gene karman corman kocaman haritalar yapmislar hakkini vermek lazim mw19 rezaletinden daha ufak haritalar ama gene de kötü cok fazla kamp noktasi var bu haritalarda guzel 6v6 mac yapmak imkansiz yahu mw3 yada bo2deki haritalara bak bunlara bak hic dusunmeden sacma sapan yapmislar gecmisler

Daha yazarim da neyse yine uzerinde ugrasilmamis yav yapalim nasilsa bizden baska iyi fps yapabilen konsolda tutmus oyun yok ittirelim gitsin nasilsa aliyorlar diye yapilmis bir oyun vanguardin betasinda vanguardi bile daha cok begenmistim bu hic hiç olmamis

Sahsen bu oyunu oynamak yerine vaktimi baska islere ayırım acarim dizi film izlerim cok daha fazla keyif alirim

Ha bu arada oyunda rahat 1. Oluyorum mesele kötü oynamak degil bo2de ben yeni başlamıştim multiye her oyun 0.5 kd yapsam bile gene de zevk aliyordum
Babala tv gergerlioglu yayinini dun 2 saat izledim

Adamlarin elle tutulur tek bir yapici elestirisi yok

Onu geç ne istedikleri de belli degil

Hani net bir talepleri bile yok bize ozerklik verin yada ne bileyim firsat eşitliği icin doguya yatirim yapilsin vs çünkü olay zirva Kürtler bu ülkede cumhurbaskani onu gec genel kurmay baskani bile oldu ayrim diye bir sey yok ki neyi savunacak bu kuklalar ellerinde hicbir sey yok 3 5 teroriste zamaninda karakolda mapusta dayak atmislar hala onun kinini guduyorlar

Sadece sjw sloganlari insan haklari baris falan sloganlari hicbir mantıklı önerileri yok hani şunu yapin deseler yapalim desek yapamayiz cunku adamin talebi yok aslında

Yayindan anladigim hakikaten Kürt sorunu yokmuş amerika satellite state kurmak icin bunları kafasina gore oynatiyor kaynak dışarisi olunca ve emirler surekli degisince net bir ideoloji de olmuyor adama soru sorunca cevap alinamiyor çünkü cevap amerika ne derse o aslında

Hdpye oy veren insana kim olursa olsun saygi duymam su saatten sonra bu arada feto da amerikan örgütü oldugu icin feto komple hdpye kaymis bunu da anladim yayindan insallah amerika tez zamanda batar gider de asya halklari bu boluculuk sacmaligindan kurtulur

Bakin sovyetleri böldü amerika sovyetlerde kardesce yasayan
Rus-ukri
Azeri-ermeni
Kırgız -tacik
Halklari an itibariyle birbiriyle savaşıyor bunlarin hepsi abd mikro milliyetciliginin suçudur tr de komple bolunse sorun bitmez ayni bu ulkeler gibi sinir catismalari olur surekli
5500 tl asgari ucretle insanlar nasil geciniyor abi ya

Antalyada kumes kadar 2+1 4000 lira kira ayda en kötü 500 600 elektirik en kötü 100 lira su

Disarda avmdeki en adi yerde yemek ye en kötü 50 lira ve doyurmuyor

Duzgun bir yemek 60 liradan başlıyor 1.5 pide vb o da yani pide salonundan soylersen omg duzgun yerde 100 liradan asagi yemek yok yemek la bu gıda yani

Yav bi adam öğle yemegi yemese ki calisan adam yemeli sabah aksam 60 60 yese ayda 3600 lira sirf yemek masrafi

Hic evde yapsin falan demeyin omg evde yapsak o bile neredeyse ayni kapiya çıkar oldu

Yav bi ekmek 5 lira olur mu kardeşim 1 tahinli corek 30 lira 1 kucucuk pogaca 5 lira

Hayatimda hic bu noktaya gelecegimi sanmazdim Türkiye icin de bunlari hayal etmemistim hic ama suan

Ekmek
Peynir
Zeytin
Yumurta
Et
Balik
Süt
Tavuk
Recel
Yağ
Meyve
Sebze

HER AMA HER ŞEY LÜKS VE BİZİM FANATİK TARAFTAR HALKİMİZİN DERDİ 100 SENE ÖNCE ÖLMÜŞ VAHDETTİN HAİN Mİ YOK EFENDİM ATATÜRKÜN YOLUNDAN Mİ GİDELİM MALUM ZATIN AVANESİ Mİ OLALİM? KÜRT SORUNU ALEVİ SORUNU VAR MI? YOKSA DA BİZ İCAT EDELİM BASİMİZA İS ACALİM ONUNLA UGRASALİM

KARDESİM KARNİMİZİ DOYURALİM KARNIMIZI BİRAKİN SU SACMA SALAK İDEOLOJİLERİNİZİ ARTIK

BEN BU ÜLKEDEKİ HER İDEOLOJİDEN SON ZERREME KADAR TİKSİNDİM ARTIK LANET OLSUN BU PARTİLERE DÜŞTÜĞÜMÜZ HALE BAK BEN BU ULKENİN HİCBİR SEYİNE ARTİK ZERRE KADAR BAGLİLİK HİSSETMİYORUM BU BİZİ HİCBİR YERE GÖTÜRMEYEN İDEOLOJİLER YÜZÜNDEN

Adamlar ingilterede krala "charles gecinemiyoruz senin yüzünden" diye bagiriyor bizim halkimiz siyasetci gördü mü elini öpüp basina koyuyor

Bu ülkede doğduğum güne lanet olsun

az önce en nefret ettiğim yemeklerden makarna yiyordum

makarnaya geçmeden önce biraz güzel bir şey yiyeyim diye 2 adet halley yedim biri beyazlı olan biri karamelli açıkçası onların da tadı berbattı şekeri fütursuzca basmışlar amaçsız bir şey olmuş

neyse temiz tabak olmadığından uzun oval bir tabak aldım makarnayı doldurdum içim beyaz peynir attım biraz belki birazcık olsun tadı iyi olur diye sonra tat ketçap da ekledim

yanında yerim diye muzlu torku bisküvide aldım

yemeye başladım bir yandan da nbcnin kasaba isimli sanat filmine kaldığım yerden devam ettim

makarnanın tadı iğrenç

ketçap ekşi bozuk gibi eski ülker ketçaplar güzeldi bu ketçap LEŞ yoğurt da yoktu yoksa yoğurt eklerdim

bisküvi güya muz kremalı ama krema bisküvinin yarı çağının yarısına kadar ancak yayılmıştı üstelik koku basmışlar dış kabının ÜSTÜNDEKİ dış kabından kokusu geliyordu muzun

lanet olsun berbat bir yemekti kasaba filmi de 70lerde geçiyor o zamanki çaresizlik fukaralık ile şuanki bire bir aynı hala leş gibi bir hayat var trde

makarna çöp ketçap çöp halley çöp bisküvi çöp

sonrasında üşenmedim indim 5 adet kara erik aldım yedim çok ekşilerdi ağzımdaki tat değişsin istedim

neden bilmem her makarna yediğimde karnım ağrır tam şimdi başladı sancısı

hasıl kelam makarna yiyen de var tütsülenmiş dumanda 17 saat pişen biftek yiyen de bu dünyada onlar mutlu biz mutsuz onlar varken bize ne lüzum vardı ki bu dünyaya getirildik yaratıldık

şimdi bize kim verecek bunun hesabını? hesap sormayı geç bunları yazmayı bile yasaklayan Tanrı mı gariban ana babamız mı?

babama geçen bu makarna konusunu açtım "şuan buradaki her evde bu yeniyor dedi" ne kadar berbat bir coğrafyada yaşadığımızın bir özeti gibi sözler

NİYE VARIZ Kİ MUTLU OLMAYACAKSAK NEDEN VAR OLDUK Kİ? HALA BU ÜLKEDE ÇOCUK YAPANLAR NEYİN KAFASINI YAŞIYOR 300 SENEDİR REFAH YOK ÜLKEDE DAHA Bİ 300 SENE DAHA OLMAYACAK ANLASANIZA OMG

kardeşim edebiyat okumaya başlayacak pazartesi biri ekşide edebiyat öğretmeni maaşı paylaşmış ayda 9000 küsür istanbulda antalyada bir ev kirası 5000 6000 9000le nasıl yaşar insan???

BU KISIR DÖNGÜ ASLA BİTMEYECEK BU ÜLKEDE DOĞAN HERKESİN OCAĞI SÖNECEK BU KESİN

youtube
Entel Feridun = https://youtu.be/k9Y9-xueg5M
https://www.youtube.com/watch?v=sZnyUYhbL6U

youtube
'Leaving Town' scene from the movie Kasaba (The Small Town) - winner of the Caligari Prize 1998 Berlin Film Festival - directed by the Turkish film director ...
https://www.youtube.com/watch?v=jR4oYL61IXc

İzlediğim filmin bu sahnesi bu coğrafyanın özeti

Bakin şu videoda göreceksiniz ki tr suan enflasyon konusunda venezueladan biraz geride ki bu resmi rakam bunun yalan oldugunu herkes biliyor

Bu da sadece 4 5 sene önce baskanlik referandumundan önce venezueala halkinin Türk halki icin çektiği bakin refereandumla baskanlik sistemine gecmeyin sonunuz bizim gibi olur dedigi video

Aynen dedikleri gibi oldu ulkemiz venezuela gibi çöküşe geçti hani forumda evet verenler ana konu acip gururla evet diyecegiz diyenler var ya ONLARIN YÜZÜNDEN
Ümit hoca tek başına ortaya bi çıktı

Akp mhp chp ve iyipin tum planlarını bozdu

Bu gidisle akp bile Mansur Yavaşa destek olacak shdhdjsjsjs

Ümit Özdağ resmen halkin en cok aday olmasini istedigi kisiyi siyaseti dizayn ederek diger partilere dayatıyor

Cidden büyük adammis zamaninda mhpnin basina gecmis olsaydi akp mümkün degil 20 yili goremezdi

Edit:kaynagi ekleyemiyorum bir türlü foto yüklenemiyor

Abi şuna bak orta sınıfın ortası plastik telefon samsung a53 olmus 10500 lira (sarj cihazını ayrı alacaksınız en kotusu 200 300)

Yav bu telefonlar avrupada 300 400 euro ve kimse almaya tenezzül etmiyor hindistanda falan tutulan modeller bunlar hint kanallarina bakin paso a serisi m serisi f serisi inceliyorlar

VALLAHİ YAZIK OLDU BU MİLLETE SSLİ

Vah vaaah ulan hale bak elimizdeki telefona bir sey olsa yerine koymak için dededen kalma arsa satmak gerekecek onu da yandas muteahit alacak bizim cikamadigimiz kattan dikecek köşe olacak

Araba fiyatlarına hic girmeyeyim Broadwayden hallice talianta 570.000 isteyen gördüm daha yeni sahibinden de

Cok yazik oldu cok 2010 civarında ozelde calisan ogretmenler bile 2 araba aliyordu bi kimya hocamiz vardı hem corollasi hem tiguani vardi ikisi de guncel kasaydi Kİ hemen hepsi oyleydi ya kredi mredi araba alip duruyordu millet bizim bi ali abi vardı yav adam kredi odeye odeye 2 senede bir araba alirdi 0 ve ben borcsuz duramam surekli araba yenilemem lazim derdi

Yigit muhtac olmus kuru sogana düşünsene 5500e calisan milyonlarca insan var bu insanlar 3 harfli markette gunde 10 saat çalışıyor 2 aylik maasi bir tane plastik kasa 4k 60 kare cekemeyen telefon anca alıyor ARABA MI HAYAL EV Mİ HAYAL BİLE DEĞİL

Ulke cidden gg
Abi gunde 9 18 arasi 9 saat araliksiz çalıştığım zaman aklima geldi gece gece 1.saat öğlen arasi bile yoktu inanılmaz kötüydü gunde 1 bolumcuk dizi zor izliyordum kalan vakitteki tek eğlence buydu

Bakiyorum 9 19 9 20 8 20 çalışanlar var aga bu nedir ne yasiyonuz ya

Sizin calisma saatleriniz neler nasil vakit kaliyor hayata yazin bakalim
Yahu adam almanyada 5 cocuk yapiyor

Hepsi icin destek aliyor

Çocuk yapmayan muhendisten dunya kadar vergi alıp 5 cocuk yapmış issiz orta doguluya veriyorsun

Hak mı bu adalet mi? Üremenin niye bir ödülü olsun omg

Halbuki devletin asil kendisine yeni bir problem yani cocuk uretmeyen antinatalist bireylere yardim etmesi lazim

Hakkında
Forum İmzası:
-----------------------------THE FORUMLORIAN--------------------------
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 48.446
İkinci El Bölümü Mesajları: 17
Konularının görüntülenme sayısı: 13.786 (Bu ay: 13.480)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 89.159 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.