Şimdi Ara

DH Otomobil ÖNERİ KUTUSU ve KISAYOLLAR (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
702
Cevap
5
Favori
90.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH Otomobil ÖNERİ KUTUSU ve KISAYOLLAR

(En Son Oy Tarihi: 15.8.2017)
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

yeterli bir açıklama sanki

aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: duygusal-adam

quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

yeterli bir açıklama sanki

aynen

:))
  • çok gereksiz ve anlamsız
    konular açılıyor
    bir önlem alınmalı
    seviye düşüyor otomobil bölümünde
  • Yeni kurallar için kocaballı hocam ve emek veren diğer yöneticilere teşekkür ederim. Umarım uygulamada aksamalar olmaz, forum keyifli bir yer olmaya devam eder.
  • kusura bakmayın alakasız olacak ama nizk değiştirmek için nereye başvurmam gerekiyor?
    edit: hallettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DMustaine -- 16 Ekim 2012; 14:48:08 >
  • acaba bu "onay bekliyo" durumu ne kadar daha devam edecek?
  • otomobil bölümünü sürekli baltalayan ,her konunun kapanmasında rolü olan bazı şahıslara neden göz yumuluyor anlamış değilim

isim vermek istemiyorum çünkü gelip burayı bile sabote edebilecek şahıslar bunlar

aslında bu konu ile ilgili bir başlık açmayı düşünmüştüm lakin yine aynı şahıslar yüzünden insanlar birbirine düşeceği ve çok kişinin ceza alacağını bildiğimden vazgeçtim

o üyeleri şikayet edin diyeceksiniz ama şikayet etsek de o mesajı siliniyor ve aynı şekilde devam ediyor

blok listesine ekleyin deseniz evet bu bir derece çözüm oluyor ama o kişiden alıntı yapılırsa yine görüyorsun

sayın yöneticiler siz bu şahısları gayet iyi biliyorsunuz ama göz yumuyorsunuz ve bu durum onların daha çok coşmasına sebep oluyor

bir ipucu olsun diye örnek vereyim ;

bu şahıslar trafik kurallarını hiçe saymayı ,hız yapmayı ,hatta alkollü araç kullanmayı bile savunabilecek kadar ileri giden şahıslar

aslında bunlar suça teşvik ediyorlar ,yasalara göre bile suç işliyorlar ,işin kötüsü siz bunları durduracağınız yere konuları direk kapatarak suçluları değil diğer üyeleri cezalandırıyorsunuz

saygılar

• Konu kapatma yerine konu açmak onaya tabii olmalı. Onaylanan konular açılmalı. Tamam belki zor olur ama o zaman şikayet edildi diye konu hemen pat diye kapatılmasın. Emek harcanıp konu açılıyor bir bakmışsın kapatılmış.

Zaman içinde zaten o konu kapatılacak.

Cezalandırılan konu sahipleri oluyor.

Konuya saçma sapan mesajlar yazanlar ve kişilere değişik şekillerde saldıranlara yaptırım uygulanamaz mı?

Yani illa da fare var diye samanlık mı yanacak.
  • yeni üyeler için konu açmadan onay verme süreci var, ama belli bir süre sonrasında onay süreci kalkıyor...
  • otomobil bölümünde BLOKLAMA kampanyası başlatılmalı.

kampanyanın amacı devamlı polemik yaratacak mesaj atan ya da gereksiz mesaj atan üyeleri ıslah etmek.

bloklanan üye istatistikleri güncel bir şekilde paylaşılmalı. hangi üyeyi kaç kişi bloklamış görülmeli.

kendisini bloklanmış üye listesinin başında gören üyelerin daha dikkatli mesaj atmaları teşvik edilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

otomobil bölümünde BLOKLAMA kampanyası başlatılmalı.

kampanyanın amacı devamlı polemik yaratacak mesaj atan ya da gereksiz mesaj atan üyeleri ıslah etmek.

bloklanan üye istatistikleri güncel bir şekilde paylaşılmalı. hangi üyeyi kaç kişi bloklamış görülmeli.

kendisini bloklanmış üye listesinin başında gören üyelerin daha dikkatli mesaj atmaları teşvik edilmeli.

Bravoo..
    Zamanında yerinde bir tespit yapmışsınız, şimdi de aynı düşüncedemisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Bravoo..

evet aynı düşüncedeyim. düşünceleri değişken olanlardan değilim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Bravoo..

evet aynı düşüncedeyim. düşünceleri değişken olanlardan değilim

O zaman çok güzel.
    Demek ki zamanla birşeyler değişip düzene girecek, diye düşünebiliriz.

• Açılan bir konu için konuya atılan mesaj sayısına limit getirilerek gereksiz tartışmalara ve post kasma olayına önlem alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcangenges

Benim önerim büyük fotoların foruma link verilmemesi konusunda ,yav arkadaş biraz fotoları küçük ekleyin, 800x600 gayet yeterlidir. 6000x 5000 çözünürlükte foto ekleniyor, bekle ki insin, hele birde cepten internet kullanıyosan yandın.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • detailing bölümü açılmalı kesin ve net.
  • Otomobil Genel başlığı altında otomobil önerisi adında çok başlık açılıyor.

Ama konu açanlar açarken çoğu kriterlerini yazmıyor ya da yazmayı unutuyor.Tek tek kriterleri sorunca gereksiz mesajlar oluşuyor

ve konuda konu sahibinin verimli cevap alma şansı azalıyor.

Bende bunun için ya üst konu tarzı bir olay oluşturalım ya da Konu Dışında olduğu gibi cevap ya da konu açacakken kurallar

gözüktüğü gibi otomobil genelde de Araç önerisi konusu açacaklar için sorular sıralansın ya da oraya araç önerisi konusu açacaklar

için sorulardan oluşan üst konunun linkini koyabiliriz.

Soruları da bir konu oluşturur önerileri alırız ortak sorular hazırlarız otomobil genel ailesi olarak.
  • Son günlerde sürekli aynı isimler aynı konuları 5-6 defa durmadan üst üste açıyorlar ve forumda bu alışkanlık haline geldi.Hatta bu konular kimi zaman manipüle kimi zamanda tekrar oluyor.Bence yönetim bi düşünsün modlar son günlerde konu açan profilleri bir incelesin.

Bence tıpkı mesajlarda olduğu gibi konularada eksi artı sistemi düşünülebilirn.Belirli bir limitin üstünde eksilenen konu kaldırılsın foruma huzur gelsin tartışmalar bitsin ve en önemlisi konu tekrarlarının önüne geçilsin.Birde bu dahada genişletilip özellikle troll içerikli konu açan ve mesaj atanlar örn 15 gün uzaklaştıralabilse iyi olur.
  • Araç alım satım yaptığım için her modelin parçasını orjinal (takıntım bu yönde) olmak kaydıyla ucuza bulmaya çalışıyorum.

Konuyu açacaktım ama önce size danışayım dedim. Bence her aracın markası ile en ucuza orjinal parçasını alabileceğimiz ve denenmiş (önemli nokta) sitelerin linklerine yer verelim. Misal citroen xsara kullanıcıları için beyinde; (tam 1 sene aradım bsi sonunda 550TL ye aldım ki uydurmasyonuna 1000TL den kapak açıyorlardı).Misal Geely kullanıcıları için iki adet site ve bir de telefonla bilgi alabilecekleri bir adres buldum ki bu siteleri de denedim ve hiç sıkıntı yaşamadım

Forumdaki kullanıcılar için iyi olur düşüncesindeyim ne dersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.