Emekli Yönetici
26 Ağustos 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
25 üye
Görüntülenme
Toplam: 111 (Bu ay: 0)
Gönderileri
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7e/0e/09/7e0e0911bf71218603c1194b56ea5c6b.jpeg&t=0&width=480&text=1

merhaba, bazenleri arayan ulaşamıyor. Fotoğraftaki ayarı lte/td-scdma/gsm olarak ayarlıyorum. Sorun çözülüyor. Ama kendi kendine daha sonra ayar lte/td-scdma/umts ye dönüyor. Çekmeme sorunu tekrar başlıyor. Bu ayarı sabitlemenin yolu var mı? Cihaz redmi 8 yurt dışı

2014 otomatik jetta 1.2 tsi comfortline. Bu araç kesin olarak bluemotion mudur?

araçta dijital klima var.

hız sabitleyici var mıdır?

Auto far var. Yağmur sensörü var mıdır?

başka hangi özelliklere dikkat etmem gerekir?

.

Safariden mobil.donanımhaber kullanıyorum. Size özel kısmındaki 1 bildirim işareti bir kaç gündür takılı kaldı.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/5a/09/f0/5a09f0478f1a7339a0f43a9485a1ebbe.png&t=0&width=480&text=1

@Citizen Banlansın!

Merhaba arkadaşlar,

Geçen sene 3 odanın dolap kapaklarını cadence multisurface ve parlak vernik ile boyamaya çalışmıştım. Oluşan yüzey pürüzsüz olmuyor. Nokta nokta oluyor. Sonuç iç açıcı olmayınca cadence üzerine vernik atmadım. Onun yerine Polisan x1 alıp 2 kat sürmüştüm.

Geçen gün ise çocuk oda takımını boyadım. Bu sefer direkt Polisan x1 kullandım. Boyayı sürmeden önce hafif zımpara yaptım. Zımpara yapmaktan korkmayın zor bir işlem değil. Zımparadan sonra 3 4 kat Polisan x1 uyguladım. Bazı yerlere 3 kat yetti. Yüzey pürüzsüz oldu. Parlak boyalarda oluşan portakal kabuğu görünümü yok denecek kadar az. Odaya girince lake boya gibi duruyor. Yakından bakınca tabiki lake boyanın ayna gibi pürüzsüzlüğü yok. Ama cadence e göre daha iyi.

cadence boya için kadife rulo kullanmıştım. Polisan için parmak rulo kullandım.

boyayı yaparken arada bir çok az su ekleyerek boyayı sulandırın ve karıştırın. Mesela bu işlemi cadence de yapınca yüzeyde kabarcıklar oluşuyor. Polisan da ise böyle bir sorun olmuyor. Kalite olarak Polisan daha iyi.

Yüzeye yapışma konusunda ikisi de başarılı.

Cadence ile boyarken rulo izi daha belirgin oluyor. Bu istenmeyen bir durum.

Maliyet olarak Polisan x1 çok daha uygun. Çünkü verniğe gerek yok.

İşçilik olarak Polisan x1 uygulaması daha kolay. Çünkü katlar arası 4 saat beklemek yeterli. Cadence de ise 24 saat. Ve cadence de boyayı bitirdikten sonra 2 kat vernik için işçilik yapmanız lazım. Yorucu ve uzun bir süreç.

Sonuç olarak mobilya boyarken Polisan x1 daha iyi sonuç verdi.

https://m.tiktok.com/v/6902491584646925569.html?_d=secCgsIARCbDRgBIAMoARI%2BCjyGRKE2xueoJl9XUOyI761lPj3tcbTPzSE8i4o7qshxlKteeowCFHIzJi1vMnpBeOX7mhp1vt%2BZgbpkYNUaAA%3D%3D&language=tr&preview_pb=0&share_item_id=6902491584646925569&share_link_id=8A8B75CC-22DC-4240-B53C-0FDFC63F1FCB&timestamp=1607200273&tt_from=copy&u_code=0&utm_campaign=client_share&utm_medium=ios&utm_source=copy/

bu araçların verniğini bir solüsyonla kavlatıyorlar. Pasta cila atıyorlar. Üzerinde vernik kalmadığı için bir süre sonra boya da kavlamaya başlar. Ama kimin umrunda? Önemli olan aracı satabilmek. Güneş yanığı olan aracın değeri düşüyor ve hiç almak istemeyenler var.

Mesela Opel gibi kronik güneş yanığı olan araçları alırken dikkat etmek lazım. Bu yöntem yaygınlaşıyor. Nasıl anlaşılır ben de tam bilmiyorum. Bilen birileri aydınlatırsa sevinirim

Kendisi negatif eşi pozitif olan çok vaka var. Birisi de benim. Eşim pozitif ben negatif. Eşim grip sandık hastalığın çoğunu normal hayat akışı içinde geçirdik. Tat koku gidince test yaptırdık. Karantina süresince de çok dikkat etmedik. Ben negatif çıktım. Sonraki süreçte de bende hiç bir semptom olmadı. Bana bulaşmadı yani.

Bu olayı bilim nasıl açıklıyor? Araştıran bir arkadaşımız varsa beni aydınlatırsa sevinirim. 

Opel corsa 1.2 63kw aracıma LPG taktıracağım. Forumda baktığım kadarıyla Gaziantep’ten herhangi bir firma aktif değil. O yüzden kullanıcılardan bilgi almak istiyorum.

Kurumsal çalışan, iyi ustaları olan firma önerirseniz sevinirim.
Merhaba arkadaşlar.

2006 model bir araca bakıyorum, ruhsatta model yılı 2006, ilk tescil tarihi 2010 yazıyor.

Sigortacım sistemden baktı 2008 yılında poliçe kesilmiş dedi.

Aracın sahibine durumu anlattım. Polis arkadaşı emniyetin sisteminden bakmış araç 2006 Haziran ayında trafiğe çıkmış demiş. İlk tescil yanlış yazılmıştır demiş.

2006 da ilk tescil olduğunu düşünelim. İlk poliçesi neden 2008 de kesilmiş olabilir?
Hakkında
Forum İmzası:
bu bir işaret...
Hakkımda:
amd athloon 2500+, epox 8rda+pro, twinmos 2x512MB, asus 9600xt, seagate ide 160GB, LG T710BH,

LG cd-rw, LG dvd-rom, creative live 5.1, philips mms 430g, avermedia avertv, zyxel 650r, Samsung ML-1610,

aopen es50, cooler master x-fan, a4tech klavye, a4tech optik mouse, microsoft gamepad
FE262DEB5E664F5EBC6BA3063F6AD739.jpg
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Lenovo z580
Otomobil
Skoda
Mobil cihaz
Apple ip7 plus
Operatör
Vodafone
ISS
Uydunet
TV
LG
Ses Sistemi
Magnat 802 & Yamaha Rx v 375
Notebook
Lenovo
Kombi
Bosch
Beyaz Eşya
Vestel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12.218
İkinci El Bölümü Mesajları: 78
Konularının görüntülenme sayısı: 1.305.912 (Bu ay: 4.988)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.585 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.