Yarbay
02 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
21 üye
Görüntülenme
Toplam: 512 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Bakınız bu yazı pandemi çıkmadan neredeyse 1 sene önce yazılmış. Ne kadar detaylı.. Hepsi de gerçekleşti.Aha linkleri de burada;


https://eksisozluk.com/entry/89397599


https://eksisozluk.com/entry/103383552

evet soru başlıktadır.eriyemeyen kar videosu da çürütülmüş oldu

Bakınız böyle yanık bir ses var mıdır? Böyle içten okumak, böyle büyülü bir sahne performansı..

Yılların TRT orkestrası bile performansından etkileniyor, tüm çalgıcıların yüzlerinde şaşkınlık ve keyif bir arada.

Gelmiş geçmiş en keyifli 4 buçuk dakikalardan.


Sözlere mi yanarsınız, bestenin güzelliğine mi?

Bir röportajında değerli sanatçımız Bedia Akartürk, gençler türkülerimizin güftelerini okusun lütfen der, böyle içten, böyle saf duygularla yazılan, bu kadar anlamlı sözleri başka yerde göremezler, çok ilgilerini çeker der..


Bir süre sonra köy hayatı yaşamaya başlar Bedia Akartürk, böyle yanık türkü okuyan bir sanatçımızı büyük şehrin suni dertleri ile boğuşurken görmek olmazdı zaten..


Yaşını büyüterek 9 yıl boyunca çalışacağı İzmir radyosunda kariyerine başlayan Bedia Akartürk, sonradan Ankara radyosuna geçer ve emekli olana kadar burada çalışır.


Özellikle bu dönemlerde herkese nasip olmayan Paris Olympia'da muhteşem bir konser veren sanatçı ülkemizi en güzel şekilde temsil etmiştir.


7 ilde fahri hemşirelik ünvanı almıştır.


Yöresel giyim tarzı, sesi, kişiliği gerçekten tam anlamıyla yaşayan efsanedir.

Böyle bir efsanenin, çok aktif kullanmasına rağmen maalesef istagramda 7 bin takipçisi var, resimlerinde 1-2 yorum mevcut.


Allah gecinden versin, ileride kaybettikten sonra değerini anlayıp keşke demeyelim lütfen.


Buyrun eşsiz performansla baş başa bırakıyorum sizi;


Merhaba,


Beyaz arkafonda gıda ürünlerinin resmini çekmekteyim. Çok profesyonel bir iş yapmıyorum, şu an için elimde eski bir dijital makine var yetiyor ancak çok yıprandı. Bütçem max 1500tl ye kadar olduğundan dslr düşünemiyorum.


Kötünün iyisi olarak sizce aşağıdaki modellerden hangisi daha iyidir?


https://www.n11.com/fotograf-ve-kamera/fotograf-makinesi/kompakt-fotograf-makinesi


https://www.n11.com/urun/sony-dsc-w830-dijital-kompakt-fotograf-makinesi-sony-eurasia-garantili-364050?magaza=teknoalshop


https://www.n11.com/fotograf-ve-kamera/fotograf-makinesi/kompakt-fotograf-makinesi


https://www.n11.com/fotograf-ve-kamera/fotograf-makinesi/kompakt-fotograf-makinesi


https://www.n11.com/fotograf-ve-kamera/fotograf-makinesi/kompakt-fotograf-makinesi


Bu giriş seviyesi cihazların 1000 küsür tlleri haketmediğini düşünüyorum gerçi.


Sony dsc-w570 ler satılıyor sahibinden de 400 tl lere, 2. ilandaki w830 ile aralarında dünya kadar fark yok derseniz olup alıp geçeyim.


teşeşşkürler

Türk gemisine korsanlar saldırdı: Ölü ve yaralılar var, gemi şirketinden ilk açıklama


Dün gece uluslararası kamuoyu Gine açıklarındaki M/V Mozart isimli Türk gemisine Nijeryalı korsanların saldırısını "son dakika" ibareleriyle takip etti... Saldırıda mürettebattan 1 kişi yaşamını yitirirken 15 kişi de kaçırıldı. İstanbul ve Londra merkezli gemi şirketinden ise ilk açıklama geldi.


Son dakika: Gine açıklarında Türk gemisine korsan saldırısı! 1 ölü, 15 kayıp!!
Nijerya’nın Lagos kentinden Güney Afrika’nın Cape Town kentine gitmek üzere yola çıkan M/V Mozart isimli gemi dün gece Nijeryalı korsanların saldırısına uğradı.


Lagos’a yaklaşık 180 mil açıkta seyreden ve 19 mürettebata sahip Türk gemisine yönelik saldırıda bir kişi yaşamını yitirdi, 15 kişi kaçırıldı ve 3 kişi ise gemide bırakıldı.

Geminin 4'üncü kaptanı Furkan Yaren, radar hariç tüm kabloların söküldüğünü ve korsanlar tarafından kendisine verilen rotada seyrettiklerini bildirerek 2. mühendis Farman İsmayilov'un öldürüldüğünü açıkladı.


“KÖR BİR ŞEKİLDE SEYİR YAPIYORUM”

Yaren “Kör bir şekilde seyir yapıyorum. Ben de bacağımdan yaralandım. Başım felaket ağrıyor” dedi.


“HERKESİN GÜVENDE OLABİLMESİ İÇİN…”

Konuyla ilgili gemi şirketi Boden de bir açıklama yaptı… Yapılan basın açıklamasında, “Bugün Gine Körfezi’nde silah zoruyla kaçırılan M/V MOZART gemisinin sahibi ve işletmecileri mürettebatlarından bir kişinin öldürüldüğü ve diğerlerinin kaçırıldığını üzülerek teyit ettiler. Şirket yetkilileri mürettebatın ailelerine en içten baş sağlığı dileklerini ve desteklerini açıklarken konu ile ilgili tüm yetkililerle birlikte bu sorunu en kısa sürede ve en güvenli şekilde çözmeye çalıştıklarını bildirdiler” ifadesi yer aldı.


Yapılan açıklamada mürettebatın güvenliği için daha fazla açıklama yapmaktan kaçınılacağı kaydedilirken, “Tüm ekibin güvende olabilmesi için bu konuya hassasiyetle yaklaşılmasının önemli olduğu da ayrıca belirtildi” denildi.

Son dakika: Gine açıklarında Türk gemisine korsan saldırısı! 1 ölü, 15 kayıp!!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geminin kaptanlarından Furkan Yaren ile iki kez telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada “Geminin saldırıdan kurtulan 3 personeliyle Gabon'a doğru hareket ettiği bilgisini alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, süreci yakından takip ettiğini ve kaçırılan gemi personelinin kurtarılmasıyla ilgili bütün yetkililere talimat verdiğini ifade etti” denildi.Son dakika: Gine açıklarında Türk gemisine korsan saldırısı! 1 ölü, 15 kayıp!!

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI: DENİZ HAYDUDU YOK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü'nden konuyla ilgili açıklama yapıldı. Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* 23 Ocak 2021 günü saat 10.36 TSİ'de Nijerya Lagos'a yaklaşık 180 mil açığında Liberya bayraklı Mozart isimli gemiye deniz haydutları saldırmıştır.


* Gemi personeli güvenli alana kendilerini kilitlemişler. Ancak deniz haydutları 5- 6 saat uğraş sonucunda güvenli alan kapısını kırarak toplam 19 personel arasından 15 Türk personeli yanlarına rehin alarak gemiyi terk etmişler.

* Arbede esnasında Azerbaycan uyruklu 1 personel öldürülmüş olup gemi üzerinde 3 kendi personeli ile birlikte Gabon Port- Gentil limanına doğru hareket halindedir.

* Gemide halihazırda deniz haydudu bulunmamakta olup, söz konusu limana 24 Ocak 2021 tarihi saat 09.00'da ulaşması beklenmektedir.

“İNGİLTERE MERKEZLİ KRİZ YÖNETİMİ MERKEZİ AKTİF HALE GETİRİLDİ”

Bölgedeki ilgili yerlere gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* Gemiyi işleten Boden Denizcilik tarafından Liberya bayrak temsilcisi, o bölgedeki deniz haydutluğu faaliyetleri ile ilgilenen Maritime Domain Awareness Trade – Gulf of Guinea (MDAT-GoG), gemi sahibi sigorta kuruluşu bilgilendirilmiş, medya ve basın sözcüsü ile iletişime geçilmiştir.

* Ayrıca İngiltere merkezli Kriz Yönetimi Merkezi aktif hale getirilmiş, sigortacısı bilgilendirilerek ve sigortacının devreye girmesi sağlanmıştır. Olay merkezimiz tarafından takip edilmektedir.


kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/dunya/turk-gemisine-korsan-saldirisi-son-dakika-ginede-turk-gemisine-saldiri-1-kisi-hayatini-kaybetti-15-kisi-kacirildi-41722731
KAN DONDURAN KONUŞMA:(Not: konumun amacı covid değil, covid üzerinden ortaya komplo teorisi ve bu teoriyi yorumlamak. Bu nedenle konu dışına açıyorum konuyu değerli adminler)


Özetle videodaki doktor, aşı olan herkesin zamanla bağışıklının çökeceğini ve dünya nüfusunun yüzde 80'inin öleceğini belirtmiş. Aşıyı da zorunlu kılacaklar size, aşı olmadan sinemaya gidemeyeceksiniz, ülke gezemeyeceksiniz, aşı olmayan kişi evden çıkamayacak demiş.


Güzel forumlar, bu videoyu ben aylar önce izlemiştim, piyasada daha bu kadar çok aşı denemesi yoktu. Doktorun bir sözü saçma geldiği için videoyu kapatmıştım; "Aşı yaptırmayan yurtdışına çıkamayacak" diyordu. Böyle bir diretmenin olması mümkün değil diyordum. Bu haberleri okuyunca resmen başımdan aşağı kaynar sular döküldü;


Değerlendirmeyi size bırakıyorum..Covid Aşısı; Tüyler Ürpeten İfadeler - Videolu; İtalyan Dr R. Petrella
Covid Aşısı; Tüyler Ürpeten İfadeler - Videolu; İtalyan Dr R. Petrella


kaynaklar:

https://www.haberturk.com/yazarlar/guntay-simsek-1019/2804285-cinden-yurtdisina-cikanlara-covid-19-asisi


https://www.dw.com/tr/%C3%A7inli-ila%C3%A7-%C5%9Firketi-bir-milyona-yak%C4%B1n-ki%C5%9Fiyi-a%C5%9F%C4%B1lad%C4%B1/a-55677208


https://azinlikca1.net/yunanistan-bati-trakya-haber/item/38720-asi-pasaportu-geliyor-korona-asisi-yaptirmayan-ucakla-seyahat-edemeyecek

Merhabalar, başka birisinin dikkatsizliği ve süratı yüzünden büyük bir trafik kazası geçirdim, aracım perte çıktı. Arka koltukta yeğenim vardı.


Karşı şeritten hızlı gelen bir sürücü kontrolü kaybetti ve bariyerlere çarptı takla atmaya başladı. Onun çarptığı bariyerler koparak karşı şeritte gitmeme rağmen benim aracımın altına girdi. Şehirlerarası bir yoldu ve hızım 120km/h idi. Hızım olduğu için ani manevra yapamadım, bariyerler aracın altına girdi, yerden yükseldim, 4 lastiğimi de patladı, jantların üzerinde spin ata ata 3 defa bariyerlere vurarak 300 metre sürüklendim. Ortalık hızlı ve öfkelideki sahneler gibi resmen savaş alanını andırıyordu.


Araba kendi etrafında dönerek bariyerlere çarptıkça bir yandan arka koltukta çığlık atan kızı sakinleştirmeye çalışıyordum geçti birşey yok korkma diyerek, bir yandan dan Allah'ım lütfen artık duralım, lütfen takla atmayalım diye dua ediyordum.


Çarpmalar o kadar şiddetliydi ki şöför kısmındaki cam açma tuşları yerinden koparak sağ ön paspasa fırladı. Kaza sonrası daha dumanlar azalmadan, şoka girmedim arabadan fırladım yeğenimi aşağı indirdim, ağrıyan yerin var mı dedim, kollarını havaya kaldırdım, göz bebeklerine baktım bilinci açık mı diye. Allahtan burnumuz bile kanamadan inebildik araçtan. Arka koltukta oturmasına rağmen emniyet kemeri takıyordu yeğenim yoksa kafasını çok sert bir şekilde camlara vuracaktı. Benim de kemerim takılıydı. Gelen ambulanslar ve jandarmalar inanamadı yara almadan çıktığımıza. Gelen komutan benzer çok kaza gördüğünü, bu hızdaki bir arabanın yan yan kayarak nasıl takla atmadığına şok olduğunu belirtti. Önce Allaha sonra Audi sağlamlığına dua etmemi söyledi. Her defasında aracın başka bir yanını bariyere vurduğum için aracın 4 yanı da bitik durumda.


Fren izlerine bakarsanız 3 defa bariyerlere vurdum, ancak ilk vurduğum bariyerin 3 metre gerisi beton duvar. Yani kaza 3 metre geride olsa 120km hızlı doğrudan beton duvara girecektik.


Değerli arkadaşlar lütfen yavaş ve efendi efendi kullanın aracınızı, yapacağınız bir kazada sizin yüzünüzden başka ocaklar sönebilir. Bugün olmaz, yarın olmaz 8-10 sene sonra başınıza gelir, yüreğiniz yanar.


Kalın sağlıcakla..


Ufak Yeğenim ile Kaza Geçirdim, Aracım Perte Çıktı [SS'li]
Ufak Yeğenim ile Kaza Geçirdim, Aracım Perte Çıktı [SS'li]

35-40 derecede ceket ile uzun süre yayın yapmak gerçekten zor iş. Geçmiş olsun diyelim, umarım ciddi birşey yoktur.
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle düzenli olarak araç kullanan arkadaşların kesinlikle kış lastiği almasını öneririm.

Ama mesela ben kar yağdığı zaman otobüs veya taksiyle gidiyorum gideceğim yerlere. Aracımı çıkarmıyorum. Ancak hastalık var sağlık var, ben bu kar çorabından bir çift bagaja atmayı düşünüyorum. Acil bir durum olursa 2 dakikada takar giderim yoluma. Bir çok test videosu izledim, hepsinde de fazlasıyla iş gördü.

Bazı bilindik Avrupa'dan ithal markalar var, yırtılmadan, deforme olmadan uzun süre kullanılabiliyor. Fiyatları da tabi aynı oranda yüksek.

Yine çoğu Avrupa ülkesinde zincir muadili olarak kabul görmüş, zincir zorunluluğu olan yerlerde kabul görmekte.

Siz ne düşünüyorsunuz? Kullanan var mıdır aranızda?

Kazasız günler dilerim.


Hakkında
Konum: Ankara
Meslek: Foreign Trade Specialist
Forum İmzası:


DH Body Builders + DH Fight Club [Boxing]
Forum İkinci El İmzası:
alışveriş yaptıklarım: @blacklotus, @nie_wieder, @ogulcanozugenc, @ankaraharun, @beratkeles, @agritux, @claude, @memorize, @zyonat, @parcali, @Akay KLC, @Cihan9999, @bensende, @seckinyapimalzemeleri, @Frank Sinatra, @Knisath, @gball, @fgulus, @dahakathekiller7, @geCCCe, @competition, @necoinside, @meganne, @Roque_Jn, @StarBass, @wampaa, @teknomnyak_37, @CmrHun, @speed39, @cukiq, @dehanik, @karnabu, @angarali4040, @carglarerlik, @escape_, @xciting99, @eurostars, @ronin666, @Rain.., @Reasonable, @acunluturk, @barisondes, @vuvanus, @Onmyblock, @DIESEL, @cmklmc, @RuLazz™, @cagrigal, @sCandaL3.8, @emirhan24, @Dupp, @Her0 ,@erdcag, @Troller, @ulusalonur, @fotoburak, @solti, @formula2000, @Doksanlar, @Pc.programcı, @phatron_23, @golfgti06, @kyer, @EneRGy., @ugacomtr, @memeti, @bedevi1903, @ramazandeveli, @scinar, @oozzxx, @aypc, @cesiaga, @pulpa47, @kolpaciino, @alirefo, @Roledayz, @07JoKeR06, @Storm Bringer, @coolgeo, @sevahm, @JonaTEMPthan Everest, @boxor, @isat, @marmaratic, @Reinhard_von_Musel, @nuk28, @Maxsi, @mBenJi, @RockChart, @Artunç, @superminator, @viktor1575, @dincyavuz, @slayer_00, @cezve06, @sonnick, @Vectra_06, @Agvan
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Audi
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
Takım
Galatasaray
TV
LG
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Ekran Kartı
Asus
Milli Takımlar
Turkiye
Formula 1
Mercedes
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 2.541
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 8.811
İkinci El Bölümü Mesajları: 927
Konularının görüntülenme sayısı: 724.184 (Bu ay: 1.773)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8.960 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.