DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
C segment -Yol Tutuşu
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
297
Cevap
4
Favori
27.616
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      176 Mesaj
      18 Nisan 2012 21:06:58 Konu Sahibi
      C segmentte yol tutuşu en iyi araç hangisi sizce

Jetta mı ? Focus mu?Ya da başkası.Bu iki araca deneme sürüşü yaptım ,karar veremedim.

• Yarbay
      2977 Mesaj
      18 Nisan 2012 21:09:48
      Bu sınıfta referans Focustur.

• Yarbay
      2810 Mesaj
      18 Nisan 2012 21:13:45
      Focus

2009 Opel Insignia Turbo Cosmo 180 Hp Navigation+Sunroof+Leather
      2010 Ford Focus Titanium TDCI 109 Ps
      2010 Ford Fiesta Trend TDCI 68 PS
      1995 Opel Calibra Turbo 4x4 C20let Getrag 297 HP Dyno (chip+filtre+turbo+katalizör iptali...)

• Yarbay
      6172 Mesaj
      18 Nisan 2012 21:15:03
      1 serisi
      Giulietta
      Lancer

3 ünden daha iyisini test etmedim..Focus'un Focus olduğu günler geride kaldı maalesef.

• Yarbay
      3627 Mesaj
      18 Nisan 2012 21:15:56
      Jetta

• Yarbay
      3878 Mesaj
      18 Nisan 2012 21:16:04
      Chevrolet Cruze.

çok C segmenti araba sürdüm, hiç birisi Cruze kadar oturaklı degildi, cruze kadar insana güven vermiyordu yüksek hızlarda dönüşlerde vs.

fakat şunu söyleyeyim focus ve jetta kesinlikle degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 18 Nisan 2012; 21:22:50 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      18 Nisan 2012 21:21:55
      cok yakın yol tutusu olan araçlar bunlar. Focus sert suspansıyona sahıp oldugu ıcın bırazdaha ıyıdır. Jetta ıse bıraz yumusak oldugu icin daha konforludur focustan. Yanı kıyaslarsak cok kucuk farklarla bırbırlerinden ayrılırlar. Boyle ufak farkları kıyaslamak yerıne belediyelerın daha duzgun asfalt yapmalarını kıyaslamak gerekır. Boyle yollarda bu ıkı aracın suspansıyonuda yeterlı verım vermez.

Ayrıca c sınıfında basarılı yol tutusuna mazda 3, civic, cruze gibi araclarıda ilave edebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

18 Nisan 2012 21:23:22
      i30'u göz ardı etmeyin. Yeni referans modelimiz i30.

• Yarbay
      3799 Mesaj
      18 Nisan 2012 21:23:44
      Ben bizim Golfün yol tutuşundan memnunum. Ama bizim araçta spor süspansiyon opsiyonu var. :D Normali nasıldır bilmiyorum hiç sürmedim.

Gölge Mavisi Golf 1.4TSI 122HP Man. Highline----2009 Cadillac CTS(For Sale)----2004 Ford EXPLORER 4.0V6(Satıldı.. =( )----2005 Ford MUSTANG 4.0V6(Satıldı.. =( )
      İstanbul Technical University
    • Yarbay
      8405 Mesaj
      18 Nisan 2012 21:23:53
      Ya ne jettası ne cruze'si milletde anca kendi arabasını savunuyor. Bi gidin test edin.

@bela hocam cruze'nin yol tutuşu civic'den hallice. Yani vasat bunu bil ve gidip lancer , giu ve 1 serisi testi yap bian önce.

1- 1 serisi
      2- lancer
      3- Julyet
      İmpreza hiç kullanmadım ama en az bu araçlar kadar yol tutuşu olacağını düşünüyorum.

Bu 3 araç kendi içinde sıralaması değişebilir ama ilk üçe bu araçlar dışında başka bi c segment giremez bana göre. Yeni focus , eski kasalarını aratır. Yeni kasa focus bunlardan kesinlikle daha iyi yol tutmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aanil -- 18 Nisan 2012; 21:26:09 >

2004 Renault Clio hb 1.4 rte M\T
        2010 Honda Civic elegance 1.6 A\T
        2007 Honda Civic Type-s 1.8 M\T
        2012 Peugeot 207 1.4 hdi urban move M\T
        2012 Peugeot 208 1.6 156 thp M\T
        2010 Alfa Romeo Mito QV 1.4 multiair 170 M\T
        2013 Peugeot 208 Gti 1.6 thp 200 M\T
    • Yarbay
      3201 Mesaj
      18 Nisan 2012 21:24:56
      Subaru impreza gerisi yalan....

İmzaya gerek yok, after all, everything is forbidden...2.0privilage
    • Yarbay
      11080 Mesaj
      18 Nisan 2012 21:25:55
      Alfa Giu. Ben böyle viraj alan bir araba görmedim daha.

18 Nisan 2012 21:26:21
      son 1 haftadır açılan popiler konu oldu bu c segmenti artık
      en iyi c segmenti motoru
      en iyi c segmenti aracı
      c segmentinde ki en iyi yol tutuşu
      en az yakan c segmenti

birde cevap verenlerin bir kısmı ya kendi arabalarını yada hayatlarında (veya son 2-3 yılda) tek kullandıkları c segmenti arabayı yazıyorlar ya o ayrı bir seyir keyfi katıyor konulara

ben bu tarz açılan konulara çok gülüyorum yol tutuşu harika ama motoru berbat bişey olsa alacakmısınız veya motoru süper ama ol tutuşu berbat konforu 2 paralık olsa alacakmısınız. arabalar tek tek özellikleriyle değerlendirilmez bence bir bütün olmalı değerlendirmeler. her durumuyla en iyisi olandır en iyi olan . araba bir bütündür açılan konularda bence böyle olmalı sadece bir özelliği üstüne yogunlaşmak yanlış olur .

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! ... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.
      opel astra
    • Yarbay
      8574 Mesaj
      18 Nisan 2012 21:56:14
      Eski kasa focus çok iyiydi ve o zamanlar en iyiydi ancak şimdi çok kötü. Acayip dengesiz bir araç haline gelmiş. Virajlarda acayip yatıyor. Cruze ve astra j sanırım en iyiler. Ancak çok sert süspansiyonları var.
      http://automovilonline....r-test-sedanes-compactos

Yeni Aveo Sedan 1.2 LS (Boracay Mavi)
      Monster Q63MS-16F41 (i7-4700QM, GTX 770M, 2x8GB DDR3, 240GB SSD, 750GB HDD); LG 29UM65-P; iPhone SE 64GB; Xiaomi Note 3 Pro; Nintendo New 3DS XL; Samsung NX3000; Dome GS98C; Logilink HS0017; Logitech G100, VX Nano, K310, Tablet Keyboard for iPad, Brother MFC-1911W; Creative EP630; Xiaomi Piston 2;
      Steam ID: Kesbi
    • Yarbay
      6206 Mesaj
      18 Nisan 2012 21:58:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

Alfa Giu. Ben böyle viraj alan bir araba görmedim daha.

Evet kullanma şansım oldu. Direksiyonun verdigi tepkiler çok iyi. Virajlarda çok başarılı. Yol tutuş güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1877 Mesaj
      18 Nisan 2012 22:03:16
      yeni corolla ve megane sport tourer yol tutuşu iyiydi baya. jettayla falan kıyaslayamam tabi sürmediğim için.

• Binbaşı
      1389 Mesaj
      18 Nisan 2012 22:05:10
      quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Chevrolet Cruze.

çok C segmenti araba sürdüm, hiç birisi Cruze kadar oturaklı degildi, cruze kadar insana güven vermiyordu yüksek hızlarda dönüşlerde vs.

Eh artık yani.

Chevrolet ne yapsa en iyisini yapıyor sanırım.Yeni Aveo'da da öyle oldu ya.

Bence artık bu kendi kullandığınız,hayranı olduğunuz araçları övüp durmaktan vazgeçin.

Daha önceden de böyle bir konu açılmıştı,kanıtlarıyla hangi aracın daha iyi yol tuttuğunu buldum.Birazdan bulup göstereceğim ve Cruze 1 numara falan değildi.

Edit: "fakat şunu söyleyeyim focus ve jetta kesinlikle degil" dediğiniz cümleyi de yeni okuyorum,Jetta neyse de Focus'a da değil dediniz ya bişe söyleyemiyorum.Kanıtlarımla geleceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 18 Nisan 2012; 22:08:48 >

• Android Beta Kullanıcısı
      2684 Mesaj
      18 Nisan 2012 22:10:33
      quote:

Orijinalden alıntı: aanil

Ya ne jettası ne cruze'si milletde anca kendi arabasını savunuyor. Bi gidin test edin.

@bela hocam cruze'nin yol tutuşu civic'den hallice. Yani vasat bunu bil ve gidip lancer , giu ve 1 serisi testi yap bian önce.

1- 1 serisi
      2- lancer
      3- Julyet
      İmpreza hiç kullanmadım ama en az bu araçlar kadar yol tutuşu olacağını düşünüyorum.

Bu 3 araç kendi içinde sıralaması değişebilir ama ilk üçe bu araçlar dışında başka bi c segment giremez bana göre. Yeni focus , eski kasalarını aratır. Yeni kasa focus bunlardan kesinlikle daha iyi yol tutmuyor.

1 serisi tabi ki daha iyi yol tutacak araç arkadan itiş , jülyete katılıyorum amma velakin lancer yerine eski kasalarını aratsada focus olmalıydı bence.

2013 Kia Cee'd Sportswagon Premium
      18 Nisan 2012 22:14:44
      quote:

Orijinalden alıntı: aanil

1- 1 serisi
      2- lancer
      3- Julyet

Lancer mı ?
      2006 altea ve leonun yanından geçemedi
      nasıl elden çıkaracağımızı şaşırdık

hangi konuda ?
      her konuda

• Yarbay
      5328 Mesaj
      18 Nisan 2012 22:28:44
      quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Chevrolet Cruze.

İşte yol tutuşu insana verilen hisle anlaşılmaz focus ve latitude kullanıcısı olarak focus bana hiç güven vermiyor virajlarda ama latitude ile daldığım virajlara 10 km + hızlarda dalabiliyorum focusla hemde araç rotasından çıkmadan.

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.