Şimdi Ara

Kamiq 1.0 dsg yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
10.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabam 788 km de tamamen şehir içi tüketim değeri bu attığım. Daha sehir dışına çıkmadım. Yorumsuz atıyorum.

Kamiq 1.0  dsg yakıt tüketimi
    Kamiq 1.0  dsg yakıt tüketimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montaj34 -- 28 Aralık 2021; 7:46:5 >

• Ortalama hıza göre normal, genelde 35 - 40 km ortalama hızla ş.içi verisi diye paylaşıldığından bizim tüketimler abartı duruyor ama ortalama hız mühim. 20 km altına düştükçe tüketim çok artıyor, neredeyse her 1 km düşüş 1 lt yakıt olarak yansıyor desem mübalağa etmiş olmam.
  • Yorumsuz demişsiniz ama sonra da fazla yakıyor diye eklemişsiniz.
    Bence normal yakıyor. O hızda…kullanım stili de önemli tabi.
  • CapriceClassic kullanıcısına yanıt

haklısınız :) editledim.

• 18 km/h ortalama ile benzinli araç kaç yakacaktı; gayet normal. Güle güle kullanın…Bu soğuklarda dizel de 7-7.5 yakabilir bu şartlarda tabi kullanım tarzı da önemli nispeten
  • Şehir içi 5.7 litre fabrika verisine oranla çok yakmış. Geçen gün yağmur ve yoğun trafikte 17 km ortalama hız çıktı ve 11-12 litre arası yakıt gösterdi ama zaten Tucson fabrika verisi 9.7 litre, az yaktığını kimse iddia etmemiş. Normalde ortalama hızım 35 ve 9 litre yakıyor Şehir içi. 1.0 araç da 35 km ortalama hızda 5 litre yakıyorsa çok iyi!
  • o araç suv ve o hızdaki tüketimi gayet normal.

• TSİ benzin üretiyorcular gelmemişKamiq 1.0  dsg yakıt tüketimi  Şehir içi düşük hızlarda normal yakıtı, benim corsa f te 10 litre filan yakıyor şehir içinde. Benzinli motorlar düşük hızlarda iyi yakarlar.

• Astra H 1.3Cdti 23Kmh ortalama hızla 6.5 yakıyor. Gayet iyi bence 9.0.

• Bence çok fazla,7-8 litreler olmalıydı.
  • Bence bu hizlardaki tüketime fazla takılıyorsunuz zaten bu hızda kaç km gideceksin ki , bence önemli olan 35 40 civarı hizlarda yakacagi çünkü ortalama hız o . Ama 18 km hızla az yakan araç 35 40 ortalama hız ile çok daha az yakacaktır rakiplerine gore , önemli olan bu hızlarda yakıt olarak aradaki makas ne kadar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linqs -- 28 Aralık 2021; 14:30:0 >
  • 1.4 yada 1.6 turbo olsa yine aynı yakacaktı hiç değilse gerektiğinde araba yürüyecekti

• Meticulous kullanıcısına yanıt
    Suv olmasinin o hızlardaki yakit tuketimini etkileyeceğini nasil iddaa edersiniz?..suvlarin yakiti artiran baslica sikintisi yerden yuksek olduklari icin hava direncidir.agirlik ikinci sebep diyicem ama benim ateca dahi neredeyse leon agirliginda.13... Ayrıca mesela ateca suv aracimin agirligi 1364 kg, neredeyse leonla ayni.. Ankara içi açık yolda sehirlerarasindan az yakiyorum.82 sınırı var diye.varin gerisini siz dusunun....Suan yarı depoyla ankara ici ortalamam 7.4 ki bosta calismalar ve 2 km yokuslu git gelim oluyor cok fazla
  • ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt

Genel olarak araçtan memnunmusunuz hocam ?kronik bir sorunu varmıdır Ateca ların

• hirikus H kullanıcısına yanıt
    Genel olarak memnunum.yakit tuketimi de bence gayet makul.8 leri görmüyorum ankara da..tabi çok sıkışık trafikte değilim.onun da etkisi var.son benzin almadan sonra 7.4 muydu neydi...birde icinde duran yerde arabayı isitmak icin beklemeler filan var.
  • Merhabalar,

Bende yeni aldım Kamiq ve ilk sürüş deneyimimde biraz fazla geldi yakıt. Bende Leon 1.2 TSI manuel var ona göre aynı yolda 1 lt falan fazla yaktı. Agresif kullanmadım, şehir içi de sayılmaz gittiğim yol ama 7.2 falan yaktım. DSG araç ilk kez kullanıyorum bundan da kaynaklı olabilir ama Leon dan sonra fazla geldi yakıt.

Zamanla araç bize biz araca alıştıkca düşecektir diye umut ediyorum :-)

DSG kullanım tavsiyelerine de açığım bu arada...

İyi sürüşler

• linqs kullanıcısına yanıt

Bu hızdaki tüketim dediğiniz rakam benim yıllarca Ankara'da işe git gel zamanındaki yakıt tüketim değerlerimle örtüşüyor. Sabah iş trafiği, akşam iş trafiği derken aracın ortalama hızı 16-18 km/s olarak gezdim yıllardır şehir içinde. Yakıt fiyatları arttığı için artık toplu taşıma kullanıyorum, aracı da sadece hafta sonu gezmek için kullanıyoruz da ortalama hız 20 km/s üstünü görüyor.

• 18 km ortalama hız ile araç kullanılmaz. Toplu taşıma kullanın

• şehiriçi az dur kalklı, 35 km ortalama hızın altına düşmeyen güzergahta, şehirdışı 110-120yi geçmeden kullanırsan çok ekonomik , yoksa böyle 1.6 atmosferiğe bağlıyor .

• Ben boşuna dert ediyorum demek ki Jeep Compass çok yakıyor diye. Akşamları 10 km ortalama hızla 11 km gidiyorum, yaklaşık 11 litre yakıyor. 20 km ye ulaşınca 8 litreye düşüyor. Bir arkadaş yazmış, çok da güzel söylemiş. "düşük hızlarda benzinli arabalar içiyor" gerçekten.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.