Şimdi Ara

Bugün itibariyle Noterler artık yılda 3 ten fazla satişı yapmayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hani yillardir keşke böyle olsa dediğimiz şeylerden biri de artık gerçek oldu.

Ha iş işten geçti mi ?

Yaklaşık 4 yıl kadar geçti :-)

Sizce dün itibariyla yağ yakan mal motorlu egea 1.4 easy arabayı 870 bine alan arkadaşımda olduğu gibi

Böyle arabalara 900 bin TL olması saçmalığına bir son verilecek adımlar dahası gelir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kusura bakmayın da bu onlemler şuna benziyor geminin dibinden kocaman bir delik var ama siz deliği tamir etmek yerine kovayla suyu dışarı atıyorsunuz.

• Haber kaynak?

• Vekaletle satış diye bir şey var.
    Son üç yılda iki araç aldım ikisini de noterde vekaletle sattılar bana, bir de araç sattım onu da alan vekaletle aldı. Kimse kendi adına iş yapmıyor benden başka!

• Vekaletle satışta kapandı diye biliyorum. Noterde calişan biri varsa o bilgi verebilir mi ?

• Arkadaşlar 22.06.2023 tarih itibariyle, 3 satıştan sonra yani 4.satmak isterseniz ticaret bakanligi yetki belgesinin noter sistemine girilmesi gerekiyor. Ha arabayı eşine amcana dayının üzerine yaparsın orada sknti yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LaViTz kullanıcısına yanıt
    Merhaba araba şatışında değil de araç alımında bi sayı sınırı var mı acaba? Son 1 yıl içerisinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rüya33 -- 13 Ağustos 2023; 0:19:49 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • rüya33 kullanıcısına yanıt

Yok

• Vekalet satışları da araç sahibinin TCsine işleniyor, yani 4. satış yine kapalı. Kime vekalet verirsen ver, araç kimin uzerineyse sistem , o TC noya sayı atıyor (Bir nolu, iki nolu, üç nolu satış diye)

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Farketmiyorki. 5 kisilik bir aile yilda 15 araba satabilir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Eğer bunun önüne geçilmek isteniyorsa ;

1. OHAL ilan edilecek.
    2. Askere ve Polise VUR EMRİ verilecek.
    3. Noterler her türlü alım satım işlemine süresiz olarak kapatılacak.

Zaten %52'yi almışsın. Halk ne diyecek sana. 5 yıl yetki verdi.

• vekalet geçerlilik süresi 1 hafta olursa büyük kısmı çözülür.

• realitych R kullanıcısına yanıt

Ayni ikametgah icerisindeyse o aile skinti yasama ihtimali cok yuksek.

• FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Böyle önlemlerle araç fiyatlarının düşeceğini sanan son derece saf duygulara sahip naif donanimhaber üyesi :)

Olayın nedeni aynen duruyor, sana diyeceğim bugün yarından daha ucuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 13 Ağustos 2023; 16:11:8 >
  • Bu şey gibi, her şeye yuzde 200 zam gelip ev sahibi yüzde 25'in üzerinde zam yaptığı zaman ev sahibine küfretmek gibi :)

• Noterlerde yapilan bu uygulama ile araç fiyatları tabiki dan diye düşmeyecek.
    Ama bu işi sadece galericiler in yapmasi sağlanacak.
    Eğer galericiler in insafına kalmış olsaydık şu anda piyasa bu kadar artmış olmazdı.
    Bu aradaki adamlar fare gibi her delikten çıkıyor. Mesela memur adam al sat yapıyor. Esnaf kuyumcu tamirci herkes alsat yapa yapa bu hale geldi ülke.
    Bu işi sadece yetki belgesi olanlar yapsın amaç.

• Ben 30-40000 tl lik tamirat yaptırsam kazıklanırım diye işe başladığında parayı bile parca parça gönderiyorum.Ulan bunlar nasıl mahlukat ki 1-2 milyonluk arabaları dayısının amcasının üzerine yapabiliyor ve hicbir şey olmuyor.Zaman öyle ki kardeş kardeşe güvenmiyor.Şeytan yolda bunların arabasına binse başına birşey gelir diye varacağı yere gelmeden arabadan iner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaya1983 -- 13 Ağustos 2023; 17:20:27 >
  • Aynı ikametgah sorun ise adam arkadaşının,kuzeninin, kayınbirader, kayınpeder,dayı,amca derken aldığı araçları onların üzerine yapıp yine işini görüyor

• abi 2-3 yıldır zaten öyle değil miydi? yeni bişey değil ki

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.