Binbaşı
18 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 163 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Silinebilir..
Merhaba arkadaşlar.hali hazırda kullandığım sistemden memnun olmama rağmen işlemcinin bazı oyunlarda ve PS3 emulatorunde dar boğaz yapması sebebiyle sistemimi güncelleme kararı aldım.Hali hazır sistemimde i3 8100, gigabyte aorus ultra gaming z370 anakart ve 8 GB 2133hz ram bulunuyor.ilk etapta işlemciyi güncellemek için araştırmaya giriştim ancak en düşük 8400 bile 1200-1300 liralardam başlıyor.6 core 6 ht olmasında cabası.8700k hele uçmuş durumda.arastirma içindeyken 10400f i gördüm.sonuclari ryzen 3600 ile aynı.acikcasi ikisi arasında çok gidip geldim.ancak kararımı 10400f ten yana kullandım.cunku 3600 fiyat olarak 2000 liralardam satiliyor.10400f hepsiburadadan 1300 liraya aldım.bu işlemciyi seçmemdeki amaç hep ht destekli olması hemde 12 izlek çekirdeğe sahip olması.oc ile hiç işim olmaz.intel tarafında anakartlar cidden pahalı.trendyoldan b460 m a pro aldım 580 liraya.bellek sınırı 2667 MHz de kalıcak biliyorum ama 10 FPS ya oynuyor ya oynamıyor. Ama ana kartı 1500 liralardan başlıyor.ayrica amazondan 560 liraya patriot 3200 MHz ram aldım.biliyorum 3200 de kullamixam ama sistem değiştirirsem kullanırım diye düşünüyorum.ram herzaman değişen bişey değil.anakart tarafında aorus çok güzeldi bitek onu arıcam sanırım:((
Elimdeki işlemci ram ve bellegi 1500 lira civarına satamayi düşünüyorum.2500 tuttu diğer parçalar.1000 TL ye sistemi yenilemiş olacağım.sizde iyi etmismiyim dostlar.
Nedir arkadaşlar bu olayin aslı astarı.ben kesinlikle cezası bitmeyen kimsenin dışarı salinmasini istemiyorum.colugum çocuğum kendim için ailem için endişe ediyorum.sanki gündemden istifade yangından mal kaçırır gibi salacaklar ne kadar sapik hırsız gaspçı katil varsa dışarı.bunlar degilmiydi Rahşan affina laf edipte siyaset yapan.yanlisim olan bı nokta olabilir, lütfen aydınlatın beni içim hiç rahat değil.
Silinebilir
ay başında 2007 model 2.0 TDI highline DSG Passat aldım.bu benim ilk vw aracım.Aracimi aldıktan sonra volant triger degisim yağ bakımı yaptırdım.aracimdan memnun olmakla birlikte gaza basıp çektiğinde aracımın gaz pedalınin altında yada o civarlarda tık diye bir vurma geliyor.bunu birkere yapıyor.gazi birakip tekrar bastığımda yine tık diye birkez alttan vuruyor.Bir boşluk var ama ne olduğunu cozemedik.ilk usta sol motor kulağını değiştirdi.ayrica arka salıncak burçlarıni değiştirdik.2. ve 3. gösterdiğim yerde bişey diyemediler.Bende yetkili servise vosmer e gittim.ordaki usta travers takozu ve şanzıman alt kulağı ve değişmeli dedi.fiyat çok uçuk çıktı diye dışarda alt kulak ve travers takozu değişti.ayrica salıncak on burclarida değişti.Ancak hala daha ses var malesef.ilk usta sol iç akstan süphelenip gres bastı.degisen bişey olmadi. Arabada çekme yok titreme yok dalma yok.sadece bu sınır edici tık tık boşluk sesi var.fikri olan varmi
Ekran kartı arayışı içindeyim.butce 1500-2000 TL arasi bu kart şuan ince hesapta indirimde.birde yine zotac 1660 süper modeli 1600-tl...aradaki farka degermi acaba.
Herkese merhaba.mevcutta kullandığım arabayı satıp üzerine biraz para koyup 70-80 arası araç almayı düşünüyorum.km konusu çok kafama taktım birşey değil oncelikle.komfor ve keyif benim için on planda.otomobil benim için ulaşımdan ziyade bir hobi keyif diyebiliri.kafamdaki araçlar B6 2.0 TDI Highline, E60 makyajsız BMW 520d, Audi A6 3.0tdi..
Daha önce Insignia Volvo S60 kulandim benzinli..suanki aracimdanda son derece memnunum konfor olarak ancak şehirler arası yolculuklarda tork ihtiyacım oluyor, kalabalık olunca.biraz üzüyor açıkçası performans kısmında...w211 de çok iyi ancak temizler 100 binin üstünde.volvo s60 yada S80 kesinlikle düşünmüyorum, kotu tecrubemden dolayi.simdi passati neden bunların arasına koydum.b6 çok sevdiğim bı arac ve full donanım ve ayrıca yürütme maliyeti diğerlerine göre daha uygun.a6 görünüş olara çok güzel ancak bmw den daha çok korkutuyor.siralamam bmw, vw, A6 şeklinde şuan...sizin tercihiniz ne olurdu acaba..
Evet arkadaşlar yarın nöbetçi noterde alım satım yapicaz.arkadssimin arabasını alicaz arabayı biliyor ama şimdi sanırım ekspertiz istiyormuş noterler. eğer zorunluysa pazar günü ekspertizciler acikmidir
Arabayı pedere vermiştim, Kuşadası'nda İzmir'e gelmiş tütün almak için.isiklarda araç titremeye baslamis, kenarı çekmiş ve hararet yükselmeye başlamış.egzozdan beyaz dumanlar çabası.suyuna bakmış stop etmiş vs.sonra tekrar çalıştırmış su eklemiş.ben yarım saat sonra geldiğimde marş almıyordu araba.dun oluyor olay.tamirci bir tanıdığı n dükkanının önüme cektirdik.arac 2004 model sonata 2.0 GLS...kafama takılan neden hiç marş basmadi.yaga su karıştırma vs.yok.varmi fikri olan acaba.birde tamirci önerisi olan varmi İzmir 2.sanayide.tahmini masraf ne olur.

Edit.11.06.19

Aracın conta yaktığı için üst kapak ve silindir kapağı açıldı dün sabah.hemen conta takımı,triger, devirdaim, yagi osu busu alındı ve silindir kapağı tornaya gitti.bugun tornadan geldi silindir kapağı.toplamaya baslicakken usta piston kollarından yani piyel kollarından birisinin yarım santim çöktüğünü farkettik.o şekilde toplansaydi tekrar kasedi başa saricaktik.blok su aldığı icin marş basarken kola baskı yapıyor oda egiliyor.Allahtan kol çıkıp blogu catlatmiyor ve zarar vermiyor..simdi blokta dagitildi sürpriz olarak kolu çıkardık resimleri asagida gönderiyorum.arac bı sure daha kalicakmis cumartesiye kadar toplanmasınin zor olduğunu belirtti.ekstra işler çıktı 2 hafta yıllık izne ciktim, hanımla gezelim dedik, başımıza gelen işlere bak:(

Güncelleme 2/13.haziran 2019

usta öğleden sonra 3 gibi aradi araba hazır diye.dün akşam 12 ye kadar çalışmış toplamak için sağolsun.dukkani inanılmaz yoğun benim arabadan dolayı birikmiş işler.aksam biyel kolu gelince toplamışlar.gidip aldım motor saat gibi olmuş gerçekten.ne bir titreme ne bir rölanti dengesizliği.hic beklemedigim kadar iyi araba.ve öncekine göre çok çok sessiz ve rahat calisiyor.Bence belli bir km ye gelen her aracın conta takımını değiştirmekte fayda var yakmasını beklemeden.tekrardan iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.toplamda arka motor kulağıyla(220tl)ve piston kolu(250tl) ile birlikte 3325 TL para verdim.1675 parça 400 TL torna taşlama.1250 TL de ustaya verdim.piston kolu edilmeseydi daha az işçilik le kurtarabilirdik ama nasip böyleymiş.usta antifriz özellikle koymadim takip edelim diye dedi, biraz kullanicaz dikkat ederek duruma göre eklicez onuda. Ustaya sağlamaları tekrar sıkacakmiyiz dedim oda bunların çelik conta sahip olduklarını gerek olmadığını belirtti.
İnşallah skntisiz sorunsuz kullanırız bundan sonra aracı, çünkü cidden sanayi yoruyor insanı artık tamirci gibi olduk anasini satayım.

Aracımı yeni sattim sayılır 15-20 gündür araba bakıyorum km si 50-55 bine kadar dizel öncelikli araba bakıyorum ancak araba bulamiyorum.olanlarda kazalı ağır hasarlı ne olduğu belli degil.bir hususta km mesela 240 bin de adam 240 yazmis.benzinli LPG li araç bakmıyorum zira diğer aracım conta yakmış durumda bu LPG sıkıntılarından dolayı.evet tavsiyesi olan varmıdır.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.880
İkinci El Bölümü Mesajları: 181
Konularının görüntülenme sayısı: 66.341 (Bu ay: 448)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.015 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.