Şimdi Ara

Bu problemi forumdan çözebilir miyiz? Çözülemeyen LPG problemi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Başlıkta böyle yazmamın nedeni gittiğim tüm ustaların beni birbirlerine yönlendirmesi. En son 600 km uzaklıkta bir yere yönlendirilince oraya gitmeden önce buradan çözebilir miyim diye sizlere danışmaya karar verdim

2014 1.6T 170 Beygir direkt enjeksiyonlu insignia sahibiyim. Araçta landirenzo marka direkt enjeksiyona uygun LPG takılı.

Araçta LPG ye geçince tüm gösterge ışıklarının yanması, servo direksiyon, esp, park fren yardımcısı gibi sorunlar yaşıyorum. LPG Tuşuna bastığım anda bu problemler oluyor. Eğer araç duruyor vaziyette ise el freni bile indiremiyorum.

Landirenzo bayisi beni Kayseri ya da Antep'e git diye yönlendirdi. İkisine de 600 km uzaklıkta yım.

Opel ustası ise sorunun LPG sisteminin OBD üzerinden bağlantı kurması olduğunu söyledi ve aracı OPCOM a bağlayarak bu söylediğini kanıtladı. Tüpün haberleşme sistemi aracın haberleşme sistemini bozuyor. Ama bunu her zaman yapmıyor.

Aracı satmayı düşünüyorum bu problem yüzünden. Yardımcı olanlara teşekkür ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• opel ve lpg hiç bir araya gelmemeli.

• Sat gitsin tupe uyumlu bir motor degil. Subap eritir zar zurt lamba yakar. Megane 4 tce alinir tup takilir kafa rahat binilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eşek yüküyle para verilip kupon araba alınıyor ve lpg taktırılıp uykular kaçırılıyor; takan kim bilir nasıl taktı ki zaten uyumsuz olan motor-lpg ilişkisini içinden çıkılmaz hale soktu.

en iyisi sırf benzinde kullanın başınız ağrımasın

• Bu LPG de OBD muhabbetinden pert olan Tucson biliyorum. Saçma sapan bir sistem motor arıza lambası yakmasın diye durmadan Can hattına arıza sıfırlama kodu yolluyor. Daha fenası ise şu, bazı ustalar Can H Can L hatlarını kesip araya giriyor. Ancak araçlarda bulunan Can hatları belli direnç değerlerinde sonlandırma hatlarına sahiptir. Örneğin 120 Ohm. Sen araya direk yaptığın zaman bu direnç artıyor veya azalıyor ve haberleşme hattı çöküyor. Ben yerinde olsam LPG sistemini söktürür atardım. Öteki türlü bir ECU veya BCM değişiminde iki senelik benzin parası verdiğinde kendini kaybedersin. Seyir halinde haberleşme çöker direksiyon keser veya şanzıman sapıtırsa belki hayatını bile kaybedebilirsin.

• Klasik zaten lpg'li araçların anca montajıni yaparlar bakım diye bir filtre değiştirip gaz ayarı yaparlar anca bir sorun olduğu zaman ya başka lpg servislerine yada lpg ile alakalı değil motor ustana elektrik ustana git derler 2 lpgli aracımız oldu birini ümraniyedeki meşhur olan yer taktı millete you tube üzerinden akıl veriyor ama benim 2 aracada çözüm bulamayıp topu başkalarına atıyordu o sebepden bende araçları satmıştım, lpg gerçekten belli araçlar ile uyum sağlıyor onun dışındaki araçlarda aracı sattıracak kadar soğutuyor insanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canbey96 -- 20 Haziran 2022; 12:52:39 >
  • Geçen hafta lpg denen saçmalıktan kurtuldum elhamdülillah. Arabam gayet uyumlu bir motora sahip olmasına rağmen durduk yere bazı sorunlar yaşadığım için ve sürekli yakıt almak zorunda kaldığım için bıkmıştım zaten. Benzin fiyatları insani bir seviyeye gelene kadar dizel kullanmak en mantıklısı. Lpg mi? Uzun süre düşünmüyorum.

• 3 yıldır LPG'li araç kullanıyorum.

Benden bu saatten sonra dizel almam.

Ya atmosferik motora sahip LPG'li araç.

Yada hibrit araç.

700 bin liraya hibrit egea alırım yinede mazotlu araca para vermem.

Çünkü onun derdini ben çektim. Yok DPF dolar, yok zart yok zurt.

Hele ki mazot fiyatı 30 liraya dayanmışken :)

Herkes yaşadığı tecrübeye göre birilerini kötüler, birilerini okşar benimkide o misal.

• think of idea kullanıcısına yanıt
    Aracı alalı 8 bin km oldu, sadece 200 km civarı LPG de kullandım. Ama artık binmek insanı maddi olarak zorluyor.

• Kiti söktürüp aracı satardım. Lpg uyumlu araç alırdım.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

Tce LPG uyumlu mu ki?

• Ussuz kullanıcısına yanıt

Uyumlu megane 3 te kullanildi uzun yol yaptik 1.4 140 beygirdi sanirim lpg de fisek gibi gidiyordu.

• Birincisi Antep sanayiye ugramayin bile. İkincisi özelden numarasini atacağım Volkan isimli arkadaşla bir görüşün, mutlaka bir çözüm yolu sunacaktır.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    6 senedir iki tane dizel aracımız var, en ufak motor arızası görmedik. 1.5 dCi 110 hp motor.

• Sidi motor var araçta ve karma LPG olarak tüketim yapıyor. Candan mühendislik diye bir yer vardı İstanbul da. Sanırım sorunu çözebilirler. Bu araç LPG de öyle ya da böyle kullanılabiliyor sonuçta .

• Balıkesir ya da Ankara’da iseniz yer tavsiyesinde bulunayım benim 1.4 turbo astra mı düzeltirdim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kuzeyli.2891 kullanıcısına yanıt
    Candan mühendislik beni başka bir yere yönlendirdi hocam

• Elektriksel bir sorun var gibi, lpg'nin elektrik hattını sigortasını vs bir kontrol edin, akünüzü bir ölçtürün ve kutup başlarını kontrol edin, oksitlenme temassızlık vs. var mı bir baktırın derim. LPG olmayan opellerde de bu sorunlar çıkınca genelde akü kaynaklı oluyor.

1.4T B14NET motorda LPG kullanıyorum, hiçbir sorunum yok çok şükür

• BCM nin çalışmasını bozuyor olabilir LPG sistemi. Tamamen elektriksel.

İşinin ehli bir elektrikçi halleder diye düşünüyorum. Sigorta kutusu kontrol edilmeli en başta oksitlenme vs var mı diye kutunun altı kontrol edilmeli

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.