Yarbay
04 Şubat 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 114 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar dostlar. Yeni aracımız Astra J'nin AFL+ sistemini gece sürüşünde çok beğendim. Tek olumsuz noktası selektör hızının biraz yavaş olması. Bixenon sistemi perdeleri biraz yavaş kaldırıyor.

Sizlerin far sistemini beğendiğiniz araçlar hangileri?
Benzine ve motorine sürekli zam gelirken LPG neden bu kadar uygun fiyatlı satılıyor?
Arkadaşlar merhaba. Ankara'da ikâmet ediyorum, senelerdir yazlık/kışlık lastiklerimi değiştiririm. Ucuzundan pahalısına 10 küsür dükkana gitmişimdir. İşini layığıyla yapan, güler yüzlü, art niyetsiz, nispeten uygun fiyatlı bir yere denk gelemedim.

Bu seferkinde Google yorumlardan bir yer gözüme kestirip oraya gittim. Aracımızı çok kullanmadığımızdan kışlıkları değiştirmemiştik. Bir lastiğimizde de çivi vardı. Eleman daha lastikleri araçtan söktü, janttan ayırmadan havasını indirirken iki jantın da sibopları çürümüş elimde kaldı dedi. Diğer iki jant çelik sibop zaten. Tamam değiştireceğiz başka çaresi yok dedim.

Lastik değişim balans taneye 25 tl
Yama tamiri 40 tl
Sibopların tanesine 30 tl istendi.

Dandik 10 liralık siboplara 30'ar lira istenmesine mi sinirleneyim, zannımca sağlam olan siboplarımın kırılmasına mı, yoksa zaten sökük durumda lastiğe sadece bir yama atılmasına 40 tl alınmasına mı? Asık suratlı, sallapati iş yapılması da cabası.

Düzenleme: Tanıdığınız, memnun kaldığınız bir yer var ise lütfen paylaşınız. Teşeklürler, iyi forumlar dostlar.
Selamlar. Yapı Kredi uygulamasından cezamı ödemeye çalışıyorum fakat sıra no 6 haneli olduğundan hata veriyor. 6 hanenin başına iki sıfıt koyup 8 hane yaptığımda kabul ediyor. Sizce sorun olur mu? Akbank uygulamasına 6 hane girip ödemeye çalıştığımda 2 tane sıfırı kendi otomatik koyuyor en başa.

Bir de seri no IV şeklinde roma rakamı şeklinde yazıyor. Ben de IV şeklinde mi yazayım yoksa 4 olarak mı yazmalıyım?

Teşekkürler yanıtlar için.
Merhabalar. Neredeyse haftanın 7 günü kullanılan Fluence 1.5 dCi EDC Icon Prestige aracımız var.

Araçtan memnunuz fakat yakıt fiyatları o kadar arttı ki araç çoğunluk şehir içi (20 km/h ort hız ve kış şartları) ve biraz da uzun yol kullanımıyla km'de 195 (yüz doksan beş) kuruş yakmaya başladı. Evet, hesapladım 100 km'de 8.5 litre yakıyor ve bu da km başına 2 liraya denk geliyor. (Motorinin litresi 23 TL)

Araç 155 bin kilometrede, sizce satıp LPG'li bir araca geçmeli miyim? 11 litre LPG yakan bir civic kilometrede 125 kuruş yakıyor. Çok büyük bir fark var açıkçası...

Civic FC5 Eco Executive nasıldır? 250 tork sonrası 150 torklu araç nasıl hissettirir?

Farklı LPG'li araç tavsiyelerine de açığım.
Selamlar. Autocad Solid Catia gibi programları kullanmak amacıyla dizüstü bilgisayar alacağım.

13000 lira civarına
i5 11400H
GTX 1650
16GB Ram'li model mi yoksa

18000 lira civarına
i7 11800H
RTX 3050 ti

Arada 5000 lira var, kalan tüm özellikler aynı. (ram, ekran vs)

Sizce bu farka değer mi?

Yoksa bu programlar için i5-GTX 1650 kombini gayet yeterli mi?
Selamlar. Autocad Solid Catia gibi programları kullanmak amacıyla dizüstü bilgisayar alacağım.

13000 lira civarına
i5 11400H
GTX 1650
16GB Ram'li model mi yoksa

18000 lira civarına
i7 11800H
RTX 3050 ti

Arada 5000 lira var, kalan tüm özellikler aynı. (ram, ekran vs)

Sizce bu farka değer mi?

Yoksa bu programlar için i5-GTX 1650 kombini gayet yeterli mi?
Selamlar dostlar. 2016 model Fluence 1.5 dCi Icon Prestij sahibiyiz. Aracın bir sıkıntısı yok fakat farklı araçları da kullanmak istediğimden değiştirmek istiyorum.

Aklımda iki araç var;

1.4 EcoTSI Leon FR
1.6 CDTi Insignia Cosmo Stil veya Sport Stil

Fiyatları birbirine yakın bu araçların.

Yorumlarınızı bekliyorumm.
Akıncı gişeler Ankara istikametine 2-3 km kala herkes bir anda yavaşlayıp sağa geçti, hız sınırı 90 gibi bir şeye mi düşüyor orada? Eds falan mı var?

145 civarı hızla soldan devam ediyordum arkamdan selektör attılar yavaşladım...
Selamlar forum dostları. Instagram'da gezerken önüme böyle bir video çıktı, yol tutuşa hayran kaldım. Bu performansı gösterebilecek başka bir marka/model çok azdır.

Video;
https://www.instagram.com/reel/COC6yvYDkJ7/?igshid=19t6rx7fita7g

Not: Yapılan hareketin tamamen hatalı olduğunun farkındayım. Bir mühendis ve otomobil sever olarak sizlerle şaşkınlığımı paylaşmak için konuyu açtım.

İyi forumlar.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.867
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 45.511 (Bu ay: 424)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.698 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.