Şimdi Ara

galericilik yapmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? ilerde yapmak istediğim şey galeri açıp araba alıp satmak. şimdiden ufaktan başlamak istiyorum aslında.

• Dün paribuda açılan bir coin 0 dan 200 e fırladı.
    şubatta 100 bin tllik mantıklı bir hisseyi alanın hissesi martta 140 bine firladı. Üstelikte 10 bin lira kar payı alacak.

Galerici olsan 500 binini bir araca bağlarsın. Beklersinki 20-30 üstüne satasın. Üstelik dükkan ve çalışan giderleri olur.

Çevremde 5-10 araçla galericilik yapan bir kişinin işi bıraktığını duydum. Adam asgari ücretle işe girmiş.

Ben reel bir kazanç getireceğini düşünmüyorum bu işin. Yani bu işi yapan çok insan var ancak yatırdıkları parayı farklı yerlerde değerlendirseler bence çok daha iyi kazanç sağlarlar.
  • Dün paribuda açılan bir coin 0 dan 200 e fırladı.
    şubatta 100 bin tllik mantıklı bir hisseyi alanın hissesi martta 140 bine firladı. Üstelikte 10 bin lira kar payı alacak.

Galerici olsan 500 binini bir araca bağlarsın. Beklersinki 20-30 üstüne satasın. Üstelik dükkan ve çalışan giderleri olur.

Çevremde 5-10 araçla galericilik yapan bir kişinin işi bıraktığını duydum. Adam asgari ücretle işe girmiş.

Ben reel bir kazanç getireceğini düşünmüyorum bu işin. Yani bu işi yapan çok insan var ancak yatırdıkları parayı farklı yerlerde değerlendirseler bence çok daha iyi kazanç sağlarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 19 Mart 2022; 20:28:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Al sat fakit ol
    Uret sat zengin ol.

Kimseye araba uret gibi bir iddiam elbette yok. Ama al sat yapacagina, domates uret sat, patates uret sat.

• coin işini ve borsayı reel ticarete tercih edenler var çok enteresansınız yada hayalperest yaş kaç kusura bakma , konu sahibi 12 senedir esnafım ve resmi şekilde birkaç senedir araç alıp satıyorum , bu işi gerçek anlamda yapmak istiyorsan sadece para sahibi olman değil paradan daha değerli olan bilgi sahibi olman piyasayı bilmen esnaflığı bilmen gerek sonrasında kendi networkun oluşacak ve para kazanmaya başlayacaksın

• SMTRSLN kullanıcısına yanıt

geçmişe göre yorum yapmak çok kolay şu coin iyi para etti şu hisse fena yükseldi v.s v.s önemli olan gelecegi görmek milletin anası ağlamış borsada 2 senedir hangi hisse forumuna girsek ağlayan ağlayana

• Lansman dönemi life golf indirimli fiyatı ile 293 bindi. Dolar kuru yaklaşık 8 liraydı. Bugünkü kura göre hesaplarsak yaklaşık 550 bin yapar. Bu gün sıfırı galerilerde 550 bin zaten.
    galericilik yapmak

Yani lansmanda 293 bine golf alıp, bugün 550 bine satan bir galerici, yaklaşıl 250-260 bin kar ettim derken, dükkan masrafı, çalışan masrafı, vergi vs ödemektedir. Üstelikte usd ve euro enflasyonu ile 20-30 bin TL para kaybetmiş olacak. Reel zararı belki 70-80 bin. Üstelik bu süreçte deprem olur, yangın çıkar vs aldığı bir sürü riskte bonusu.

Lansman dönemi fiyatını söylüyorum çünkü 1-2 hafta içinde 330 binlere çıkmıştı fiyatı. Golfun sıfır olarak en ucuz olduğu dönemdi. Golf örneği verdim, çünkü değerini iyi koruyan bir araç. Piyasada tutulmayan astra vs gibi modellerde durum daha kötü olurdu.

Şimdi burda 250 bin kar ettim diyen adama, ben ne anlatsam anlamaz. İnanmış bir kere ticaret yapıp, kazanç sağladığına inanmaya. Anca arkadan “yaşın kaç” vs yazar. Evet amcacığım. O kadar yaşlı değilim. Beyin ölümüm gerçekleşmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 19 Mart 2022; 20:27:27 >

• 30 senelik çöp araçların bile 100 bin liradan başladığı piyasada geçerli meslek

• Zamanında bir tanıdığım da aynı fikire sahipti hatta ben çok dürüst bir galerici olacağım diyordu. Bir arabayı 3 ayda zor sattı ve işin sonun da bu iş de kazanmak istiyorsan çakal olacaksın dedi ve piyasadan çekildi :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.