Şimdi Ara

1.2 Puretech Turbo için hangi motor yağı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
5.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.2 Puretech Turbo için hangi motor yağı?

Servisler genelde 5w30 koyuyor 0w30 a döneyim mi? Şuan günde 10 km civarı okula git gel yapıyoruz , bu şartlarda 0w30 daha iyi olur diyorlar siz ne dersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deníz -- 2 Eylül 2022; 12:55:40 >

• Hangi şehirde yaşıyorsunuz??? Eğer kışı çok sert bir şehirde yaşıyorsanız (Erzurum, Kars, Ardahan vb) 0W30 araç için idealdir, diğer şehirler için 05w30 yeterlidir.

• Karsta yaşıyorum.

• Deníz kullanıcısına yanıt

O halde çok fazla performanslı da kullanmıyorsanız kullanım kılavuzundan hareketle 0W-20 en iyi seçim olacaktır,hem yakıt ekonomisi yönünden hem de emisyon yönünden,üstelik motor daha rahat çalışacaktır.Ben olsam eğer kmsi 100 bin kmden düşükse 0W-20 tam sentetik kaliteli bir yağ ile yoluma devam ederdim çünkü okuduğum kadarıyla Puretech'lerde triger sistemi kayışlı ve yağ içinde dönüyor.Hem de kısa mesafede daha ince bir yağ olduğundan daha çabuk ısınacaktır,dolayısıyla daha uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoloClassic75 -- 2 Eylül 2022; 14:17:25 >
  • Günlük şehir içinde performanslı kullanamıyoruz, yollar parke taşı insanlarda yoldan yürüyorlar. Ortalama hızımız 20 km civarı oluyor genelde. Uzun yola giderken 140 150 gidiyorum genelde.

• servis 5w-30 koyuyor ama istanbulda yasıyorum , 5w-30 yeterlı olur sanırım

• Ya bu arabalarin bir kullanım kılavuzu yok mu?

2 günde bir 50 mi koyayım 30 mu diye pazarlık yazıları.

Koskoca fabrika onlarca mühendis boşa mı calisiyor?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • enelde soğuk hava için düşük viscosite öneriliyor, ben olsam kars için 0w30 tercih ederim.

• jquidd J kullanıcısına yanıt
    Bizim arkadaş c3 aldı 1.2 110 luk. Uygun yağı bulana kadar göbeğim çatladı. Kullanım klavuzunda bakım tablosu yok. Netten bulana kadar göbeğim çatladı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Piyasada servis bakımlı araçlarda 5w30 var. Servis bu yağı koyuyor bakalım ilerde ne olacak sonucu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hardcrss kullanıcısına yanıt

1.2 110'luk C3'ümüz var. Daima Motul Specific 2312 0W30 koyuyorum.

• Arkadaşım 1.2 puretech olan araçların bayisinde çalışıyor şirket arabaları puretech modeller. Motor inmiş sırf motor yağından dolayı birkaç araçta. Dediğine göre çok seçici bir motormuş aman standartın dışına çıkıp başınızı ağrıtmayın.

• psa servisleri garanti kapsaminda olan 1.6 pruetech motorlara 5w30 tam sentetik yag koyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 13 Ağustos 2023; 17:51:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetkili servislerin koyduğu yağ en doğru yağdır diye birşey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mobil 1 5w30 esp

• jquidd J kullanıcısına yanıt
    Arabaların bir kullanım kılavuzu vaaaar tabiki. Ama farklı vizikozite önerileri içeriyor. Ve konu sahibide foruma danışmak istemiş.
    Karsdaki ve antalyadaki servis aynı yağı kullanıyor diye

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Neymiş? Onu neden yazmadınız😀

• kartalus kullanıcısına yanıt
    oyle bir imada bulunmadim.gordugumu soyledim.
    yoksa internette arastirmistim psa yeni motor icin 0w30 onermekte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu havalar için 5W30 yeterli fakat kışın için Kars'ta 0W30 daha iyi olur. Araba eğer kapalı garajda eksi dereceleri görmüyor ise kışında 0W30 olmasında sorun yok. 0W30'un en büyük avantajı -10 derece ve altında çok daha rahat motorun ilk çalışmasını ve yağlamasının olmasını sağlar.

Ayrıca bizim ülkemiz için 0W20 yerine 5W30 kullandı motoru yedi şehir efsanesinden başka birşey değil. 5W ve 0W viskositelerin arasındaki fark çok azdır. Öyle kısa vadede motora zararı olmaz ancak çok yüksek kmlerde etkileri görünmeye başlar. Motorda en ufak sorun olduğunda ustaların hemen bir yere topu atarlar. Eğer bir yağın araca zarar verdiği belirlenmek isteniyorsa mevcut yağın kesinlikle analize gönderilmesi ve analiz edilmesi şartır. Öyle bakarak anlaşılmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.