Şimdi Ara

Amortisör takımı maysan mı monroe mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracımın patlak olan arka amortisörlerini sanayide tamir ettirmenin maliyeti yeni takım alıp taktırmanın maliyetine yakın çıktığı için parça alıp değiştirteceğim.

Maysan marka var çifti 800 lira. Monroe marka var çifti 1150 lira. Hangisini önerirsiniz? Usta ikisi de olur diyor.

Şurada monroe yerilmiş bir kullanıcı tarafından:

Tamirle ilgili konu: https://forum.donanimhaber.com/amortisor-tamir-olur-mu--154399255

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 27 Aralık 2022; 15:5:59 >

• Ben monroe alırdım.
  • maysan yerli üretim sanırım, bende olsam monroe-kyb yada sachs üçlüsünden birini tercih ederdim şayet çok uçurum fiyat farkı yoksa.
  • Amortisörde ilk tercihiniz Boge/Sachs olmaya çalışsın.
    Bulamazsanız Monreo alabilirsiniz

Mayson firmasını bilmiyorum çokta kaliteli olduğunu sanmıyorum
  • Daha önce SACHS marka kullandım. Memnun kalmıştım
  • Maysan ile ilgili bilgi:

https://eksisozluk.com/maysan--6300498
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt

Hocam Sachs da ülkemizde üretiliyormuş. "ZF bünyesinde yer alan %100 Alman sermayeli firmamız ZF Sachs, 40 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle Gebze Organize Sanayi Bölgesi içinde 55.500 m2 alanda binek araç ve hafif ticari araçlar için amortisör üretmektedir."

• Önceliği sachs'a verirdim.

• Monroe öyle ahım şahım bir amortisör markası değil. Maysanda alınır.
    Orjinal parça ile tamir edilecekse yan sanayi alacağıma tamir ettiririm.
  • Savunmadım Çıkar Göster kullanıcısına yanıt
    Evet. Geçen sene ZF grubu firmalara daha doğru türkiyede satılan yedek parça markalarının çoğuna TSE kalitesi zorunluluğu getirildi zf de parçalarını piyasadan çekti yeniden kalitelendirdi. Ben BOGE amortisörle değiştirdim 4 ünü memnunum. Bogeyle Sachs aynı bu arada. Sachs alacaktım fakat boge var demişti yedek parçacım. Amortisörlerin üstünde de gerçekten TSE etiketi vardı
  • Ben 4 ünü de maysan ile değiştirdim, orjinali ile arasında bir fark göremedim. zaten orjinal kutusundan da yer yer maysan markası çıkıyor.

• hardcrss kullanıcısına yanıt

Sertliği nasıl?

• yaylanması güzel, eskisi neyse o şekilde. orjinalleri bitikti araç kafa sallayıp duruyordu, uzun yolda canıma okumuştu. ondan sonra iyi geliyor tabiki.

• Maysan arka amortisör takımı aldım. Usta yayları da kontrol edecek.
  • Ford Trucks orijinal ekipman olarak Sachs çıkar. Yedek parça kısmında orijinal ekipman olarak Maysan Mando satışı gerçekleşir. Merdiven altı bir firma değil, kocaman bir tesis. Güvenle alınıp takılır.

• MAYSAN amortisörden memnun kaldım.
  • maysan almalısın. monroe maks 1 sene omru var.. yanı daha uzun olsa bıle burcları patlıyor amortısor saglam olsa da dıger parcaları sıkıntı cıkartıyor..

• hah sımdı gordum yenı yorumu ıyı olmus

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.