Yarbay
05 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 200 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Selamlar, 2012 model 1.6 e-hdi peugeot 508 aracımız var. Start stop düğmesi direksiyona göre sol alt kısımda konumlanan çekmecede bulunuyor. Her seferinde açıp kapatması uğraştırıyor.
Bu özelliği araca ve start stop tesisatına zarar vermeden, istenildiğinde açılabilecek şekilde kapatmak mümkün müdür?
Selamlar. Aracım Opel Vectra C, orijinalinde halojen mercekler ve 55w halojen ampül mevcut. Merceklerde herhangi bir işlem, dönüşüm vs yok. H7 yuva mevcut. Marka vermek istemedim, 15.000 Lümen olduğu iddia edilen 6.000k csp led ampül aldım. Işık tamamen beyaz.
Ampül başı 40w güç çekiyor. 55w olmayan çoğu ampülde arıza lambası yakıyor bu araç. Bunda yakmadı, herhangi bir modül vs eklemedik bu yüzden.

Konuyu, halojen mercekli farda led ampül olmaz dedikleri için açtım. Öncesinde deneme amaçlı başka tanıdık araçlardan birkaç halojen osram ve philips modeli denedim. Fakat bu aydınlatma ile alakası yoktu onların da.

Araç durur vaziyetteyken birkaç fotoğraf çektim. Beni fazlasıyla tatmin etti. Açıkçası bu kadar iyi aydınlatma sağlayacağını beklemiyordum. Karşısına geçip baktım mercek de olduğu için kesinlikle göz almıyor. Ufuk çizgisi diyorlar sanırım o da dağılmıyor düz şekilde beliriyor duvarda. Karanlıkta 5 km kadar deneme şansım oldu şimdilik. Yollarda görmem gereken her detayı görüyorum şu an.
Konuyu editlemeye devam edeceğim.

https://resimyukle.link/i/4e1OCw

https://resimyukle.link/i/4e10Fi

https://resimyukle.link/i/4e12rk

https://resimyukle.link/i/4e86e6
Selamlar. 6 sene kullandığımız 72lik mutlu silver akü, dün ömrünü tamamladı. Farkeder mi bilmiyorum fakat belirteyim, araç 2004 Vectra C 1.6 benzin&lpg.

Yine 72lik alacağım üzerindeki ile aynı olsun diye. Varta vs öneriliyor fakat hangisi iyidir bilmiyorum. Yine 5 6 sene götürse yeter. Aracı uzun süre kullanacağımız için dandik bir şey almak istemiyorum. Max 500 600 lira civarı maliyetle, fiyatına göre kaliteli bir akü almak istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bir de lastiklerde olduğu gibi bunlarda da üretim yılları varmış. Bunu kontrol edebileceğimiz bir ibare var mıdır akülerin üzerinde? Ayrıca alırken dikkat etmem gereken diğer hususlar nedir? Son olarak sanayide değiştirsem eski akümü alıp ona göre bir fiyat veriyorlar diye duydum. Bu işlerin detayını bilen arkadaslar yardımcı olabilirse sevinirim. Simdiden teşekkürler

Edit : 72lik Varta Blue dynamic modelini aldım bugün. Simdilik sorun yok herkese teşekkürler
Selamlar 2004 Vectra C 1.6 gri kapak ecotec motor lpgli aracım var.
Hararet durumundan bahsedeyim;
Şehiriçi trafik olursa klima kapalıyken 94ü geçmiyor, uzun yolda klima kapalıyken rampada sıkıştırsam yine aynı şekilde 94 95i geçmiyor.
90 dan aşağı derecelere düşme sorunları yok.
Fakat klima açınca şehiriçi trafikte de, uzun yolda sıkıştırdığımda da hararet 98 99a geliyor.
Trafik açılınca veya rampa bitince yine kısa sürede 94 civarına geliyor.

Aynı aracı kullanan bazıları hiçbir koşulda bu derecelere çıkmadığını iddia ediyor. 92de kaldığını söylüyorlar. Bazıları benim gibi olduğunu söylüyor. Bazıları da daha yükseğe çıktığını söylüyor.
Kimisi klima açınca hararetin düştüğünü söylüyor ama bende tam tersi.

Benim araçta bir sorun mu var yoksa normal midir?
Acaba herhangi bir sorun var mıdır
Selamlar. 15-18 bin civarı esnek bir bütçe ile dizüstü bakıyoruz. Acilen alınması lazım.
Hem mobilitesi yüksek, tercihen ince, hafif ve şarjı uzun giden hem de güç bakımından tatmin edecek ve bazı adobe vs programlarda yetebilecek harici ekran kartı olan bir model arıyoruz. Nasıl bir tercih yapmalıyız? Marka model olarak tavsiye verebilirseniz sevinirim.

RTX 3060 ve Ryzen 5 5600x in yanına anakart ve ram seçmeye çalışıyorum. Ekran kartı ve işlemciyi de henüz almadım fakat bu iki modeli alacagım kesinleşti.

Bana baya f/p bir anakart lazım çünkü bütçem çok kısıtlı. Anakart için bütçe belirlemedim seçenekleri görüp ona göre hareket etmek istiyorum. Çok da anlamıyorum ama kimisinde mosfet soğutucusu, vrm soğutucusu vb şeyler oluyormuş. Oyun için kullanılacagı bunlar olması gerekiyor mu bilmiyorum. Ona göre bir tavsiye verebilirseniz sevinirim. Çünkü uzun süre (4-5 sene) upgrade yapmadan kullanacagım. Arıza çıkarmaması, serin çalışması lazım sistemin. Bu arada uyumu nasıl oluyor bilmiyorum ama işlemciye stok fan kullanmayacagım. Fuma, Mugen 5 vs soğutucular önerilmiş o tarz bir şey alacagım, belirtmek istedim. Anakartla ilgili son olarak, alacağım ramleri tam kapasite kullandırabilecek bir şey olması lazım.

Ram olarak da 2x8 16gb olacak şekilde 800-900 liraya alınabilecek en performanslı modellere bakıyorum. Kimisi 3200 mhz cl16 oluyor, Kimisi 3600 mhz cl18 oluyor. CL18 lere kötü demişler ama bilmiyorum aralarındaki farkı. Zaten pek 3600 mhz cl16 da görmedim. Hangisi oyunlar için daha iyi olur acaba? Direkt olarak marka model tavsiyesi verebilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

Selamlar 2012 model 1.6 e-hdi motorlu dizel 508 aracımız var.

Bilgisayara bağlayınca 3 enjektörde arıza çıkıyor. Enjektörler siemens markaymış bu arada. Kilometre de tam 200 binde.
Birkaç yerle görüştük, birisi söküp bakacağım durumuna göre minimum 700 800 lira, maksimum 3 4 bin lira masrafı var dedi. Öteki direkt olarak 2750 liraya dördünü de değiştirelim dedi. Temiz çıkma parça, kodları da var tüm ayarlarını yapar teslim ederim dedi.

Bunlar dışında yapılabilecek bir şey var mı?
Sizce ne yapmak lazım?

Selamlar. Yakın zamanda RTX 3060 alacağım. Sadece anakart ve işlemci tavsiyesi istiyorum.

Şöyle bir durum var bütçem ucu ucuna yetecek yani en f/p anakart ve işlemciyi almam lazım. Şöyle örnek vereyim geçen sene arkadaşıma bir bilgisayar topladım. 1300 liraya kampanyadan RX 580 kart aldık. Yanına da 750 liraya Ryzen 5 1600 AF ve 450 liraya gigabyte b450m s2h modelini almıstık. O zaman bu kart için en f/p işlemci ve anakartlardan biriydi bunlar. Yine o tarz bir şey toplamak istiyorum. Alacağım işlemcinin kesinlikle ekran kartına darboğaz vb sorunlar yaşatmasını istemiyorum.

Bu arada sadece gaming amaçlı olacak. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Edit: Anakart + işlemci için max 2.300-2.400 TL mümkünse daha az düşünüyordum.

Hem tek fanlı, hem de pny, palit vb çok bilinmeyen (en azından ben pek duymadım) markaların kartları tercih edilebilir mi? Herhangi bir sorun yaşatırlar mı? Akla ilk gelen fazla ısınır mı sorusu. Kimisi tek fanlı olması çok etkilemiyor demiş, ben bilmiyorum. Bir de performans manasında çift fanlı normal modellere göre fark oluyor mu? Oyunlarda fps farkları vs vs..

Bu arada bilgisayar oyun amaçlı kullanılacak.

Şehirlerarası yolda yağmurlu havada 130 civarı giderken, tam olarak görselde çizdiğim şekilde önüme köpek çıktı. Hem hava durumundan dolayı hem de köpeğin çıkacağını hiç tahmin etmediğimden dolayı köpeği çok geç farkettim. Şerit çizgilerini yarım metre geçmişti ve gördüğüm an sol şeridin içine doğru yürümeye başladı.

Hemen ayağımı gazdan çektim, frene hiç dokunmadım ve çok ufak bir direksiyon hamlesi ile bir sağ bir de sol yaptım ve kendimi sağ şeritte ok gibi giderken buldum.
Esp falan filan devreye girmedi çünkü araçta esp yok
Anlayamadığım bir şekilde ne kayma oldu ne de başka bir şey. Sanki 50 ile giderken şerit değiştirmişim gibi girdi araba şeride.
Ya farkında olmadan refleks olarak doğru hamleyi yaptım ya da verilmiş sadakam varmış.
Yoksa şu an helvamı yiyor olurdunuz

Ben açıkçası mallık yaptım, o havada 90la gitmek varken 130la gittim. Hem de yola yeteri kadar odaklanmadan. Şu an çok yüksek ihtimalle kötü sonuçlar yaşanmış olabilirdi. Ben dersimi aldım.
Siz siz olun özellikle uzun yolda yola iyice odaklanın, dikkatiniz dağılırsa mola vermeyi ihmal etmeyin. Hava koşullarına ve hız sınırlarına uygun hareket edin. Lastik basınçlarınızı da yükünüze uygun ayarlayın. Kısacası tüm tedbirleri alın. Gerekirse 1 saat geç gidin ama tek parça gidin.

Son olarak köpeğe dokunmadım, başkası vurmadıysa hala hayatta kerata
Hakkında
Meslek: Avukat
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Opel Vectra C
Mobil cihaz
Mi 9T Pro
Notebook
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 18 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.366
İkinci El Bölümü Mesajları: 106
Konularının görüntülenme sayısı: 75.585 (Bu ay: 4.472)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.554 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.