Şimdi Ara

Alın size 15binlik hortum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
9
Favori
38.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
502 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Efendim Malum önümüz bayram, lastikleri yeniledik trafik setini aldık. Hah tam da muayene zamanı geldi herşey tamken muayeneye soktuk tek çelse de geçti, bir iki ufak kusur harici.

Herşey tamam yola çıkıcaz diyordum, eve dönerken bir kesik kesik çekişten düşme oldu. Gaza aynı seviyede basarken hafif yokuş bir yerde bir hızlanıyor bir yavaşlıyor gibi oldu. Ardından sen motor arızası ver. Araç Polo 2014 TDI Comfortline 90HP - 100 binde. Hemen çektim kenara tam durdum start-stop arızası geldi üstüne. Attım bir restart, motor arızası gitti. Ama start-stop arızası gitmedi. Geldim eve bir daha restart, bir tur at falan hata hala duruyor. Dedim yola çıkıcaz tam, bunu çözse çözse YETKİLİ servis çözer.
    Götürdüm aracı ama çok yoğunlarmış, çalışanların yarısı izinliymiş derken yalvar yakar sıraya aldılar. 2 saat sonra sıram gelince baktılar Turbo arızası vermiş araç. Yol, bayram, tatil yalan dediler. Neyse yarım saat sonra çağırdılar araç başına efendim sizin turbonun bir ayağı çukurda gitti gidecek. Yok turbonun içine kamerayla baktılar falan bir de bana gösteriyorlar burası bozuk. Kardeşim ben ne anlarım bana turbonun içini gösteriyorsunuz dedim. Dedim ben bir hafta önce check-up'a geldim o zaman birşey söylemediniz burası aşındıysa şimdi mi aşındı dedim. Yok arıza her zaman olabilirmiş check-up'tan sorna da hemen olabilirmiş, sıfır araçlarda bile arıza olabiliyormuş gibisinden anlattılar baya bi. Bu araçla yola çıkılmaz bize bırakın bayram dönüşü işlemlere başlayalım dediler. Tamam da ne kadar tutacak? Siz bekleyin bir fiyat çıkartalım dediler. Beklerken düşünüyorum madem turbo gidici 4-5 çıkar herhalde. Nah 4-5, alın size YETKİLİ fiyatı:

Rakamı duyunca zaten tamam dedim. Aldım evrakları çıktım oradan. Eve geldim aradım iki arkadaşı yarın gider bakarız dediler Şaşmaz'a. Sonra nedir bu turbo dedim ve başladım interneti aramaya. İzledim bir kaç video, bir videonun altında yazmış eleman Ece Turbo diye. İftar sonrası aradım elemanları 21:00 falandı zannedersem. Demezler mi dükkandayız diye, müsaitsen gel bakalım abi dediler. Hemen gittim ustanın yanına gece vakti. Bir ışık tuttu falan derken hortumda çatlak var dedi.
    Ahanda 15binlik hortum:

Uydurdular bir hortum, bindik turumuzu attık ustayla dedim çekiş sıkıntısı falan kalmamış bunda.
    Bayram dönüşü orjinalini takarız diye anlaşıp ayrıldım yanlarından.

Ha bir de YETKİLİ servis diyor ki rakam fazla geldiyse ben bir piyasaya bakayım, işçilikte de indirim yaparız, bayram dönüşü size haber ederiz dediler. Önce hüplet sonra gümlet.

Ya kardeşim ben bu parayı kazanmak için gece gündüz çalışıyorum be.

Ayrıca YETKİLİ servis ismini merak edenler varsa ESKİHİSAR. Kimse kusura bakmasın ekmek parası demesin, benim kazancım da ekmek parası.
    Sağlam turboyu ve bir sürü malzemeyi sıfırıyla değiştirip üstüne bir de para alacaklar.

Allah kimseyi namertin eline düşürmesin inşallah.

• Dogus oto audi 8 binlik masraf cikardigi adblue yu 50 Tl ye yaptirdim .
    Yetkili serviste yok yolda kalirsiniz yok motor kitlenir adblue puskurtmezse vs dediklerinde kitlenecegine dair bana kagit verin dedim hepsi sus pus cevap bile veremediler . Adblue depo seviye sensorunden bilgi alir puskurtup puskurtmedigini anlamaz bile dedigimde mal mal bakiyolar cunku bilgi sifir . Daha ne ise yaradigini bilmiyorlar . Altindaki ufak bir delik yuzunden komple sistemi degistiriceklerdi . 50 tl ye plastik olan adblue deposuna yama yaptirdim ve 2 senedir en ufak bir sorunda yok . Dogus oto kartal da geldi basima . Daha neler neler geldi . Degistirmedikleri ampul icin 2 kere para aldilar . 3. Gittigimde 10 watt ampul yerine 5 watt takmislar . Araci alirken farkettim sonuk yaniyor bir taraf , bu ne dedim sizin plastik sararmis o yuzden dedi . Hemen yanlarinda cikardim plastigi , ampulleri elime aldim biri 5 biri 10 watt . Bumu sizin servisiniz dedim kusura bakmayin dediler ellerinde kalmamis o yuzden farkli watt takmislar .Boylede reziller .
    @mathematician_01
    Yok ne kusuru, içim sıkılmıştı bari okuyanlar sıkılmasın dedim.

@Nerd Miner
    Kardeş aracın başında 3 usta gördüm, kesin biri farketmiştir. Eğer farketmemişlerse de zaten bir zahmet bırakın yetkisini servislikten bile anlamıyorlarmış.
    Her iki sonuç da çok endişelendirici...
    "Böyle adamların bakımından geçen araçlara biniyoruz hepimiz" düşüncesi bile korkutuyor beni...
    Zamanında yetkili servise 2.0 hdi peugeot 407 götürmüştüm. Ilk önce turbo bozuk değişecek dediler. Ben fiyati duyup şok olduktan sonra, enjektör temizliği ile de sorunun çözülebileceğini söylediler. Bu servisler gerçekten önce yem atıyor sonra da bekliyor oltaya düşecek mi diye. Ayıp gerçekten.
    Geçmiş olsun hocam. Olayı anlatım şekliniz hoşuma gitti ve okurken de istemsizce güldüm kusura bakmayın:) Yetkili servisler fiyatlama konusunda gerçekten çok vicdansızlar. Tabir-i caizse, Ölümü gösterip sıtmaya razı etme politikası güdüyorlar. Sizden biraz yüz bulsalar emin olun o fiyatı 4-5 bine kapatarak sevimlilik yapmaya çalışırlardı. İşini iyi yapan, fiyatı makul bir servis bulduysanız oradan devam etmek en iyisi.
  • geçmiş olsun, çok güzel kurtulmuşsunuz, yetkili servis jant göbeğinin tanesine 100tl istediğinden beri artık şaşırmıyorum fiyatlarına
  • Diyecek bir şey yok, iyi ki araştırmışsınız. Yazık günah. Kazasız belasız sürüşler hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah kimseyi Doğuş'un eline düşürmesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolun arkadaşlar.

Bu olaydan sonra çok bilendim yetkili servislere.

Hani tamam pahalılar da hakkını veriyorlardır diye düşünüyordum. Yokmuş öyle birşey...

Bu arada turbo konusunda izlediğim video ya buradan ulaşabilirsiniz
  • Geçmiş olsun hocam. Olayı anlatım şekliniz hoşuma gitti ve okurken de istemsizce güldüm kusura bakmayın:) Yetkili servisler fiyatlama konusunda gerçekten çok vicdansızlar. Tabir-i caizse, Ölümü gösterip sıtmaya razı etme politikası güdüyorlar. Sizden biraz yüz bulsalar emin olun o fiyatı 4-5 bine kapatarak sevimlilik yapmaya çalışırlardı. İşini iyi yapan, fiyatı makul bir servis bulduysanız oradan devam etmek en iyisi.

• Mekatronik dahil değişime 18.000 diyen Doğuş grubu gerçekten uzattı
  • Bilinçli müşteri farkı işte bilmeyen anlamayan adam yada bayan mecbur servis diye 15 bini verecek ya sahi bu adamlar bu rakamlarda para kazanıyorsa nasıl Boğazlarından geçiyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kusura bakmayin ama adam s. yolar diye bagirasim geldi kici kirik bir hortum ki bunu gorduklerine kasitli olarak yaptiklarina da eminim.

• @mathematician_01
    Yok ne kusuru, içim sıkılmıştı bari okuyanlar sıkılmasın dedim.

@Nerd Miner
    Kardeş aracın başında 3 usta gördüm, kesin biri farketmiştir. Eğer farketmemişlerse de zaten bir zahmet bırakın yetkisini servislikten bile anlamıyorlarmış.
    Her iki sonuç da çok endişelendirici...
    "Böyle adamların bakımından geçen araçlara biniyoruz hepimiz" düşüncesi bile korkutuyor beni...
  • nothing_but N kullanıcısına yanıt
    İndirim yapmadılar mı? Resmi açamadım
    İyi niyet garantisinden veya 0 alım garantisi yok muydu?
  • geçmiş olsun kendi aracım tamir olmuş kadar sevindim. yetkili servislere her konuda fırsat vermemek gerekiyor.
  • Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Hocam aracı ben 2. el aldım. Garanti maranti birşey yoktu.
    İndirimi de işte parça için piyasaya bakayım, işçilikte de birşeyler yaparız dediğiydi.

Turbo fiyatı : 10bin
    Diğer parçalar : 2,5bin
    işçilik : 2bin
  • Geçmiş olsun hocam ucuz kurtulmuşsunuz.
  • nothing_but N kullanıcısına yanıt
    edit
    çok özür dilerim sonunu okumamışım konunun
    iyi kurtulmuşsunuz
    Yetkili servis bakımından çıkmış mıydı araç?
    Eğer çıkmamışsaydı iyi niyet garantisi yanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunpower-storm -- 2 Haziran 2019; 2:45:5 >
  • Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Önceki sahibi son 2 bakımı dışarda yaptırmış.
    Bakım evraklarını verdi bana.
    Tabii haliyle garanti devam etmiyor.
  • Zamanında yetkili servise 2.0 hdi peugeot 407 götürmüştüm. Ilk önce turbo bozuk değişecek dediler. Ben fiyati duyup şok olduktan sonra, enjektör temizliği ile de sorunun çözülebileceğini söylediler. Bu servisler gerçekten önce yem atıyor sonra da bekliyor oltaya düşecek mi diye. Ayıp gerçekten.

• Ne hortumu ganalizasyon borusuna bağladılar

• https://youtu.be/oS2G0eIrsWw

Ayrıca bu kazıkçı servisleri ıslatıp hortumla dövmek lazım

• 15 bin nedir ya
    valla kendim tamir ettirmis gibi sevindim, iyi kurtarmissiniz
    sorunsuz binmeniz dilegiyle iyi bayramlar simdiden, yolda hiz yapmayinhayirli yolculuklar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.