Şimdi Ara

SİLECEK SUYU OLARAK İÇME SUYU OLUR MU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
54.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Silecek suyu olarak distile su çok pahalıya geliyor.

Yerine şu pet şişe içme sularından kullanmayı düşünüyorum.

Pet şişe içme sularından kireç oranı en düşük olan marka hangisidir?

Bilgisi olan varsa, paylaşırsa sevinirim.

• Silecek suyu için rahatlıkla içme suyu doldurabilirsin, ben yazları genellikle musluk suyu dolduruyorum, kışları ise antifiriz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

Silecek suyu için rahatlıkla içme suyu doldurabilirsin, ben yazları genellikle musluk suyu dolduruyorum, kışları ise antifiriz..
    Yaz-kış antifrizli su kullanın,çünkü antifriz paslanmayı önler.Sürekli şişe kullanmak da paslanmaya yol açar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M-A-S

Yaz-kış antifrizli su kullanın,çünkü antifriz paslanmayı önler.Sürekli şişe kullanmak da paslanmaya yol açar.

Silecek sisteminde metal boru/parça var mı? Bildiğim kadarıyla borular ve diğer parçalar plastik malzemelerden üretilmiş. Kireçlenme olabilir ama silecek sisteminde (tabi eğer plsatikse) pas olmaz gibi geliyor bana...
  • quote:

Alıntıları Göster
    forever içme suyu........
  • quote:

quote:

Silecek sisteminde metal boru/parça var mı? Bildiğim kadarıyla borular ve diğer parçalar plastik malzemelerden üretilmiş. Kireçlenme olabilir ama silecek sisteminde (tabi eğer plsatikse) pas olmaz gibi geliyor bana...

Alıntıları Göster
    tabi ki kullanabilirsiniz....
    ancak kışın kesinlikle antifiriz koyunuz yoksa donan su ile sistemde çatlak, yırtık v.s. oluşabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

tabi ki kullanabilirsiniz....
    ancak kışın kesinlikle antifiriz koyunuz yoksa donan su ile sistemde çatlak, yırtık v.s. oluşabilir..

Alıntıları Göster
    adanada yaz kış çeşme suyu koyuyorum. yalnız bazen kireçlenme oluyor ve su fırkırtan yerin ağz kireçten kapanıyor toplu iğne ile açıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

adanada yaz kış çeşme suyu koyuyorum. yalnız bazen kireçlenme oluyor ve su fırkırtan yerin ağz kireçten kapanıyor toplu iğne ile açıyorum.

Alıntıları Göster
    bende çeşme suyu koyuyorum ikamet ettiğim yerde sular neredeyse hiç kireçsiz.... hiç te problem yaşamadım.... yaşayacağımı da sanmıyorum...
    zaten 6 litre silecek suyu her seferinde içme suyu koyamam yazık günah.
  • quote:

quote:

Binlerce marka model araç var.Her birinin sistemi farklıdır.Demir aksam varsa zamanla oluşur.

Ayrıca antifrizsiz motor sularını gördüyseniz kahverengileşme yolunda değişim gösterirler.
    Antifriz pasın yanında yosunlaşma(yeşilleşme) olayınına da engel olur.
    Evlerinde damacana suyu kullananlar bilir ki su pompası ve borusu zamanla yeşeriyor.
    Yıkama sistemi de hassa olduğu için antifrizsiz su koymamak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: special123456

Silecek suyu olarak distile su çok pahalıya geliyor.

Ben normal su hic koymuyorum hep cam suyu shell yada totalden aliyorum ::)))
    Cok memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: special123456

Silecek suyu olarak distile su çok pahalıya geliyor.

Ben normal su hic koymuyorum hep cam suyu shell yada totalden aliyorum ::)))
    Cok memnunum
    Ben hep musluk suyu koyarım (kireç olmadığı için sıkıntı olmuyor), kışın ise antifirizli silecek suyu alıyorum idare ediyor. İçme suyunu koymayı hiç düşünmedim, yazık günahtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bangsuui

Ben hep musluk suyu koyarım (kireç olmadığı için sıkıntı olmuyor), kışın ise antifirizli silecek suyu alıyorum idare ediyor. İçme suyunu koymayı hiç düşünmedim, yazık günahtır.

Alıntıları Göster
    Yok en iyisi zemzem suyu
  • quote:

quote:

quote:

Binlerce marka model araç var.Her birinin sistemi farklıdır.Demir aksam varsa zamanla oluşur.

Ayrıca antifrizsiz motor sularını gördüyseniz kahverengileşme yolunda değişim gösterirler.
    Antifriz pasın yanında yosunlaşma(yeşilleşme) olayınına da engel olur.
    Evlerinde damacana suyu kullananlar bilir ki su pompası ve borusu zamanla yeşeriyor.
    Yıkama sistemi de hassa olduğu için antifrizsiz su koymamak gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Şebeke suyu koyanlar dikkat edin .olayı sadece kireç ile alaka kurmayın bence .Şehir şebekesinden alınan suyun içerisinde başka maddeler de var göremeyeceğiniz zerrecikler halinde her türlü şey ,taşcıklar bile bulunur .Bunlar kireç ile birlikte işlenerek tortu dediğimiz kireçten daha sert oluşumlara yolaçarlar .Püskürtme ağzını toplu iğne ile arada birde olsa kurcalayarak o ağız kısmını zedelemiş olursunuz zamanla o ağız kısmı yamuk yada istediğiniz doğrultuda püskürtmeyebilir..püskürtme motorunun bozulması da cabası olur ...

• quote:

Orijinalden alıntı: TURKER75

Şebeke suyu koyanlar dikkat edin .olayı sadece kireç ile alaka kurmayın bence .Şehir şebekesinden alınan suyun içerisinde başka maddeler de var göremeyeceğiniz zerrecikler halinde her türlü şey ,taşcıklar bile bulunur .Bunlar kireç ile birlikte işlenerek tortu dediğimiz kireçten daha sert oluşumlara yolaçarlar .Püskürtme ağzını toplu iğne ile arada birde olsa kurcalayarak o ağız kısmını zedelemiş olursunuz zamanla o ağız kısmı yamuk yada istediğiniz doğrultuda püskürtmeyebilir..püskürtme motorunun bozulması da cabası olur ...

Alıntıları Göster
    Antifirizle buz çözücü koysak sabahları kırağılanmaya çözüm olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: TRangulity

Yok en iyisi zemzem suyu

Kibrit suyu da denenebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janeiro

Antifirizle buz çözücü koysak sabahları kırağılanmaya çözüm olur mu

Alıntıları Göster
    musluk suyu kullananlar dikkat etsin araclarının garantisi de bozulabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnz60

musluk suyu kullananlar dikkat etsin araclarının garantisi de bozulabilir

Alıntıları Göster
    mistirmasıL i çagirirsiniz kiri pasi çözer söker atar bu kadar düşünmeyin . yoksa arizaya geçersiniz .

• quote:

Orijinalden alıntı: ilyus

mistirmasıL i çagirirsiniz kiri pasi çözer söker atar bu kadar düşünmeyin . yoksa arizaya geçersiniz .

Alıntıları Göster
    akü saf suyu nasıl olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruise06

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Karışımım şu şekilde 1 lt cam sil koyup gerisini su ile tamamlıyorum hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım bu güne kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Karışımım şu şekilde 1 lt cam sil koyup gerisini su ile tamamlıyorum hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım bu güne kadar

Alıntıları Göster
    CarfurSa camsil doldurup (1.5 lira 1 litre ) üzerini musluk suyu dolduruyorum bende ..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.