Şimdi Ara

95 BİN TL ye kadar araç tavsiyesi!!! VOLVO S80 1.6 D2 POWERSHIFT ALINDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
5
Favori
9.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başlıktanda anlaşıldığı üzere 90-95 bin tl seviyesindeki bütçemiz için uygun bir araç arayışındayız. Bende C3 eşimde ise yaris vardı. Ancak benim gerek iş gereği artık araca ihtiyaç duymamam ve gerekse geçtiğimiz sene itibari ile motosiklete merak sarmam gereği evdeki araba sayısını teke düşürüp üst segment konforlu ve geniş bir araç alma kararı aldık. Ben havalar müsait olduğunda bundan böyle hep motorsiklet kullanmayı düşündüğüm için bu arabayı ağırlıklı eşim kullanacak.. Ama tabi ki şehir dışı seyahatlerimiz ve benim ihtiyacımın olduğu durumlarda ben de kullanacağım..
    Kriterlerden özetle bahsetmek gerekirse;

*Araç eşim tarafından kullanılacağı için kesinlikle otomatik olmak durumunda.. Manuel istemiyor..
    *Dizel olmak zorunda.. Malum mevcut durumda benzin 5 tl yi geçti.. Çok seyahat ediyoruz.. Arabaya korkarak binmek istemiyoruz..
    *2.0 dizel otomatik alternatifi fazla ancak onunda vergi yükü çok yüksek.. Bu yüzden 1.6 dizel bizim için en ideali gibi gözüküyor
    *Genelde araç alırken hep en dolusunu tercih ederim. Bu tercihimde de bu durumu dikkate alacağım..
    *Bu fiyata C segmentinde 1.6 dizel otomatik A3, Golf, Mercedes A class gibi alternatifler var ancak bu paraları C segmentine vermek istemiyorum.. D segmentinden daha uzun vadeli kullanabileceğimiz bir araç daha mantıklı..
    *Sıfır yada 2 el ayrımım yok. Ancak 2. el de 2012 nin altında ve 30 bin km nin üstünde alternatifleri değerlendirmiyorum...

Bu kriterler ışığında bir araştırma yaptığımda maalesef çok az alternatifim olduğunu anladım.

Passat 1.6 TDİ Highline DSG... Hem bütçemi kısmen aşan hemde kasası 2014 eylülde yenilenecek olan bir model.. Kabul görmüş bir kalitesi ve yüksek ikinci el değeri var. (İkinci elleri bile nerdeyse bütçeyi aşıyor) Geçmişte bu markanın Passat ve Passat CC olmak üzere iki modelini kullandım.. Doğuş otodan hizmet aldım.. Ve hizmetlerinin kalitesizliğinden, sürekli yoğun oluşlarından ve parasıyla insanı rezil etmelerinden nefret ediyorum.. Geçen hafta sonu eşimle bilgi alıp incelemek için Esenyurt Doğuş Otoya gittim.. Satıcı arkadaşın ağzından kerpeten ile laf alabildik.. Ayrıca 100 bin TL ye sattıkları araç için 3 ay sıra beklememiz gerektiğini gelecek aracında istediğimiz iç-dış kombinasyonuna sahip olamayacağını öğrendik.. Adamlar sizin istediğiniz değil bizim istediğimiz aracı alacaksınız hemde 3 ay bekleyeceksiniz diyor..

Peugeot 508 1.6 E Hdi Allure Auto6R.. Geçmişte PSA grubundan 2 araç kullandım.. (C4 ve C3 'ü halen kullanıyorum) 2 araçta da ciddi bir sıkıntı yaşamadım.. Ancak yinede kaliteleri ve uzun süredeki sağlamlıkları ve rijit kalabilmeleri ilgili ciddi bir soru işaretlerim var.. İçerdeki takır tukur sesler 1 seneden sonra hiç kesilmiyor.. Aslında tasarım ve donanım seviyesi gayet iyi.. Ancak yinede tereddütlerim var..

Citroen C5 1.6 e HDİ Executive... Peugeot 508 ile aynı kanaatler ve kasa yenilenme ihtimalinin yüksek olması.. Tasarım ilk çıktığında çok iyiydi ancak şuan muadillerinin gerisinde olduğunu düşünüyorum..

Skoda Superb 1.6 TDİ DSG elegance.. Belkide kafamı en fazla karıştıran model.. Kağıt üzerinde Passattan daha iyi ve nerdeyse 20.000tl daha ucuz.. İç tasarım kullanılan malzeme kalitesi passat ile aynı.. Motor şanzıman zaten birebir aynı.. Passattan daha geniş ve bence tasarım olarak daha başarılı.. Ciddi anlamda düşündüğüm bir araç.. 90.000 e sıfırı full olarak alınıyor..

Belirlemiş olduğum kriterlere uygun olarak aklıma gelen araçlar bunlar.. Bu 4 lü arasında yada bunlara alternatif olabilecek araçlar ile ilgili olarak tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı almak isterim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevensleepers1907 -- 12 Şubat 2014; 15:44:11 >

• Orda yazmasanız da Superb 1.6 TDI DSG Elegance diyecektim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hb A3 al,temiz temiz bin. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

Orda yazmasanız da Superb 1.6 TDI DSG Elegance diyecektim

Superb gerçekten çok dikkat çekici bir araç.. Aynı motor ve aynı şanzımanı kullanan ve aynı segmentte yer alan muadil iki araç olan Passatın ve Superb ün Almanyada sitelerinde en üst donanımlarının fiyatlarını karşılaştırdığımda durumun hiçde türkiyedeki gibi olmadığını gördüm.. Her ikiside yaklaşık 34.000 Euro gibi bir fiyata sahip.. Türkiye de ise Passat 110 bin TL, Superb ise 90 bin TL... Sanırım tüm dünyada en ucuz Türkiyede satılıyor superb..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRummer

Hb A3 al,temiz temiz bin. ;)

Alanlara saygı duyarım ancak kendi adıma C segmenti bir araca 100 bin lira vermek akıl karı değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevensleepers1907

quote:

Alanlara saygı duyarım ancak kendi adıma C segmenti bir araca 100 bin lira vermek akıl karı değil..

O zaman passat cc al hocam veya volvo s60.

• quote:

quote:

quote:

Her ikiside gerçekten çok iyi alternatifler..

Özellikle Passat CC daha önce 2009 model 2.0 TDI 170 hp sini kullandığım bir araç.. Araç babamındı.. 17000 kmde sattık.. 400 nm torku vardı.. DSG şanzıman ile kusursuz bir uyumu vardı.. 2012 den sonra çıkan makyajlı yeni kasası daha da bir güzel.. Ama dizelde 1.6 sı yok.. 2.0 tdi yede ne sıfır ne ikinci el olarak gücüm yetmez.. Çünkü 2012 nin altında ikinci el düşünmüyorum..
    1.4 TSI DSG leri var.. 2013 hatta sıfırına bile bütçem yetiyor.. Hatta Doğuşa gittiğimizde incelemiştim.. Ancak onlarda benzinli işte.. 1.4 olsa bile özellikle şehiriçi yakıtı çok diye biliyorum..

S60 da güzel alternatif ancak yedek parça ve satış sonrası servisi ciddi problem.. Birde burda konuştuğumuz diğer alternatiflere göre iç mekanı nispeten daha dar..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Özellikle Passat CC daha önce 2009 model 2.0 TDI 170 hp sini kullandığım bir araç.. Araç babamındı.. 17000 kmde sattık.. 400 nm torku vardı.. DSG şanzıman ile kusursuz bir uyumu vardı.. 2012 den sonra çıkan makyajlı yeni kasası daha da bir güzel.. Ama dizelde 1.6 sı yok.. 2.0 tdi yede ne sıfır ne ikinci el olarak gücüm yetmez.. Çünkü 2012 nin altında ikinci el düşünmüyorum..
    1.4 TSI DSG leri var.. 2013 hatta sıfırına bile bütçem yetiyor.. Hatta Doğuşa gittiğimizde incelemiştim.. Ancak onlarda benzinli işte.. 1.4 olsa bile özellikle şehiriçi yakıtı çok diye biliyorum..

S60 da güzel alternatif ancak yedek parça ve satış sonrası servisi ciddi problem.. Birde burda konuştuğumuz diğer alternatiflere göre iç mekanı nispeten daha dar..

Anladım.Şahsi fikrim 95 milyar bir araca vericek olsam,o kadar parayı vereninde parça pahalı demesi biraz abes kaçar yanlış anlamayın lütfen,A4 veya A6 her usteğinizi karsılayabilecek araçlar.A6 3.0 Tdi quattro bindim 2007 model km'de 50kurus yakıyor dedi bence biraz daha yuksek model ve 2000motoru geçmeyecek donanima sahib olan bir A4 veya A6 isinizi gorur binmediyseniz binin. ;)

• sevensleepers1907 kullanıcısına yanıt
    captiva iyi bir alternatif olabilir. genellikle eşiniz kullanacağı için trafikte daha rahat ve güvenli olur diye düşünüyorum.
  • Bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz Citroen DS5 derim kesinlikle. Bayiye gidip aracı incelemenizi tavsiye ederim.
    Verdiğiniz kriterlere göre ihtiyacını karşılamanın ötesinde size lüks ve konfor da sunar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım.Şahsi fikrim 95 milyar bir araca vericek olsam,o kadar parayı vereninde parça pahalı demesi biraz abes kaçar yanlış anlamayın lütfen,A4 veya A6 her usteğinizi karsılayabilecek araçlar.A6 3.0 Tdi quattro bindim 2007 model km'de 50kurus yakıyor dedi bence biraz daha yuksek model ve 2000motoru geçmeyecek donanima sahib olan bir A4 veya A6 isinizi gorur binmediyseniz binin. ;)

Est. yanlış anlayacak birşey yok.. Ama sanırım siz yanlış anladınız.. Ben yedek parça fiyatını kastetmemiştim. Servis yaygınlığının Türkiye genelinde az oluşundan ve yedek parça bekleme sürelerinin uzunluğundan bahsetmeye çalıştım..
    Kayın pederimin 2012 Model A6 2.0 TDİ S line aracı var.. Hem uzun yolda hemde şehir içinde defalarca kullandım.. Böyle bir araç alabilecek bütçem olsa kesinlikle düşünmeden alırım.. Ancak 2012 den eski ve 30.000 km üzerindeki dizel arabalara Türkiye pazarında çok iyi gözle bakmıyorum..
    Bende eşimde maaşlı çalışanlarız.. Çok şükür yeni araç alırken 2 araç satıp üstüne 30 bin lira koyacak bütçemiz var.. Hatta daha fazlasınıda koyabiliriz.. Ancak ben bu kadar yüksek bir bütçeyi arabaya ayırabilecek veya her sene yada 2 sene de bir böyle bir araba alabilecek kadar zengin değilim :) Dolayısıyla kullanım maliyeti önemli bir kalem haline geliyor.. Bende daha düşük vergi diliminde olanı ve daha az yakanı tercih etmek istiyorum.. Hepsi bu..

• çocuk felan varsa, yada yakın zamanda olacaksa,
    çok hızlı sürücü değilseniz yada performansa önem vermeyen birisyseniz MPV leri düşünün.
    çok kullanışlı araçlar.
  • Vw seviyorum,beğeniyorum ancak otomatik vitesli modelleri tavsiye etmiyorum. Kendim almayacağım araçları,başkalarına laf olsun diye tavsiyede bulunmam.

Mademki fransız bir otomobil kullanıyorsunuz ve daha öncede kullanmışsınız. Tercihleriniz arasında citroen c5 olduğunuda düşünerekten;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2012-citroen-ds5-1-6-e-hdi-dsport-bmp6-orjinal-hatasiz-151361753/detay

C5 yerine DS5 almanızı isterim. C5 kendimi bildim bileli aynı kasa bıkmadan üretiyorlar hala. Yakın zamanda artık kasa değiştirmesi muhtemel ve buda 2.el satışına yansır. Ds5 hem kaliteli bir işçiliğe sahip,hem gösterişli hemde sportif bir tasarımı var. Zaten otomatik vites,dizel,1.600cc,full donanım olması kriterlenizede uyuyor. Tabiki en önemliside fiyat etiketi.

Citroen bayine gidip aracı incelemenizi,test sürüşü yapmanızı isterim.

Not:İlanı örnek olarak verdim.İlanla alakam yoktur.

• çok fazla araç kullanmışlığım yok ama çok araştırırım ve bunlardan öğrendiğim şey eğer 70bin ve üzerinde bir meblağa varsa bu para mercedes bmw gibi kullanıcı üzmeyen ve sorun çıkartmayan araçlara verilmeli. Ayrıca şuanda araba fiyatları %30-%40 civarı arttı geçen senenin indirimli fiyatlarına göre. Buna nazaran 2. el almanız zarar etmemeniz ve daha kaliteli bir araç almanızı sağlabilir. Birde opel insigna 1.4 turbo var o araca kanım çok ısındı. Tüketim değerleri uzun yolda 4.5lt benzin olması lazım. isterseniz az yakan isterseniz çok yakan ve oldukça da güzel (şuan inceledim 1.6 170hp motoru da mecvutmuş) bir araç. Bir inceleyin bence içi dışı benim hayran olduğum bir araç ve 90bine de sıfırı alınabilir. Ya da daha premium olsun derseniz mercedes a ve c serileri var oldukça güzel araçlar. 2012 ve üzeri çok km yapmamış araçlar mevcut fakat çoğu benzinli :(
  • sevensleepers1907 kullanıcısına yanıt
    aracı çoğunlukla eşinizin kullanacağını belirtmişsiniz. baktığınız araçların hepsi D sınıfı araçlar. bu araçların boyu yaklaşık 4,7 - 5 metre aralığında. ayrıca araçların genişlikleride B sınıfındaki araçlara (c3 ve yaris vb.)göre fazla. insan kullanmadan araçlara bakmakla bu farkları çok anlayamıyor.

ben başka bir açıdan bakıyorum. böyle bir araç alırsanız acaba eşiniz rahat kullanabilecek mi? şehir içinde park edebilecek mi? bence bunuda bir düşünün derim.

işim gereği uzun süre D sınıfında renault latitude kullandım. aracın boyu yaklaşık olarak 5 metre. latitude de dahil olmak üzere her boyuttaki aracı her yere kolayca park edebiliyorum. öyle bir sorunum yok. ancak başka araçların boşattığı çoğu yere latitude sığımıyordu. ayrıca genişliği fazla olduğu için diğer arabalara göre yola daha fazla taşıyordu. benzer durum almak için bahsettiğiniz diğer araçlar içinde geçerli olacaktır.

bence 1.6 dci otomatik 2014 yeni kasa Qashqai 'yi alternatifler arasında düşünün derim. satışa çıkması eli kulağında. hem motoru çok güçlü (130 bg 320 tork) , hem yakıt tüketimi çok düşük ve hemde sorunsuz otomatik CVT olacak.

bayanlar yüksek araç kullanırken kendilerini daha güvende hissettiklerini söylüyorlar. ayrıca tatillerde de işinizi çok rahat görür. çok fazla bagajınız oldğunda arka bagaj panzotunu çıkardığınızda, D sınıfı araçlar kadar yük alabiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iwishh -- 7 Şubat 2014; 13:37:07 >

• Peugeot 508 1.6 hdi active auto6r
    Renault Latitude 1.5 dci executive edc
    Skoda Superb 1.6 tdi elegance dsg

hepsininde donanımı iyi
    en az yakan 508 19 kr.
  • passat derim ben seçenekler arasından. volvo s60 da bakılabilir. ikinci el düşünüyorsanız 520d, 320d.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irrasyonel -- 7 Şubat 2014; 13:45:48 >
  • volvo s60 1.6 diesel powershift. 2.el 95'e rahat alınır. hem güvenli hem kaliteli.
  • 2. el mondeo selective, birmot ve otokoçta rahatlıkla bulursunuz düşük km.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.