Şimdi Ara

95 BİN TL ye kadar araç tavsiyesi!!! VOLVO S80 1.6 D2 POWERSHIFT ALINDI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
5
Favori
9.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

şaka bir yana suberb iyi bir tercih olur
  • ikinci el mercedes bmv lere bakardim ben olaydim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Superb derim.DS5'in eski tip, vites değişirken adamı secdeye yatıran bir otomatiği var: MCP.Bence size gitmez o şekilde...
  • 320d bakardım 2. el
  • Arkadaşlar tavsiye ve önerilerde bulunan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum..
    Öncelikle iwishh isimli arkadaşın bahsettiği konuya değineyim. Eşim D segmenti bir araç almamız konusunda öncelikle söylediğiniz gibi bir tedirginlik yaşadı. Ancak sonrasında eğer şuan ki araçlarımızı satarak yeni bir araç alacaksak bunun bir üst segment olmasının daha mantıklı olacağı konusunda bana hak vererek bu durumu kabul etti.
    Yani her ne kadar D segmenti bir aracı kullanmak konusunda tedirginliği olsa da bu konuda çok fazla sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Eşim, babası menisküs ameliyatı olduğunda yaklaşık 1 aylık bir süre İstanbul trafiğinde A6 ile babasına şoförlük yaptı :) Kendisine bu durumu hatırlatınca hemen ikna oldu zaten.. Ayrıca evimiz sitede olduğu ve sitede sınırsız araç kapasiteli kapalı otopark olduğu için park problemi yaşamıyoruz.. Ayrıca iştede park problemi yok.. Ağırlıklı olarak uzun yolda kullanacağımız içinde konforu ön planda tutarak D segmentinin bizim için doğru segment olduğuna karar verdik.

Küçük Jipler arasında sanırım olabilecek en iyi alternatif VW Tiguan ama oda benzinli.. Dizeline ise istediğimiz model ve kmde güç yetmiyor gibi.. Ayrıca öncelikli tercihimiz vergi avantajından ötürü 1600 cc nin altı.. Qasqai bu anlamda bir alternatif olabilir aslında.. Bana göre tek problemi iç ve dış tasarımının modern olmaması..

Şuan için çocuk yok çocuk düşüncemiz de yok.. Dolayısıyla MPV düşünmüyoruz..

Ford Mondeo aslında benimde beğendiğim bir alternatif.. Gerçi 2.0 dizel otomatiği çok yakıyor diyorlar ama ona göre de gidiyor.. Eski iş yerimde şirket hizmet aracı olarak kullanıp beğendiğim bir araçtı ancak eşimin Ford markasına karşı ciddi bir ön yargısı var.. Kesinlikle istemiyor..

İnsigniada maalesef 1.6 dizel yok..

Gelgelelim bir arkadaşım DS5 demiş.. İşte bu araç gerçekten diğerlerinin tamamından farklı bir araç.. Belli bir sınıfı yok.. Ne olduğu belirsiz birşey :) Gerçekten gerek iç ve gerekse dış tasarımı muazzam.. 1.6 dizel otomatiğide var.. Temiz 2. ellerine bütçem yetiyor..
    Ancak DS5 ile ilgili okuduğum testlerde ve kullanıcı yorumlarında 2 şey dikkatimi çekti.. Birincisi arabanın boyutlarına rağmen özellikle arka koltuklarında çok sınırlı bir diz ve baş mesafesi olduğu.. Diğer bir sıkıntı ise söylediğim gibi 3 sene C4 ve 2 sene C3 kullanmış biri olarak kalite ve dayanıklılık ile ilgili soru işaretleri.. Bu konuda beni aydınlatabilirseniz sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Maxib0sS

1.6 Highline DSG tam dolu Golf.

Bi bitmediniz be
  • 2. el az kullanılmış bir araç tercih etmek sıfır almaya göre daha mantıklı olur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk evliya

quote:

Orijinalden alıntı: Maxib0sS

1.6 Highline DSG tam dolu Golf.

Bi bitmediniz be

Katılıyorum

Bu araç 90.000 TL aşağı yukarı.. Kesinlikle çok kaliteli hatta özellikle iç mekan kalitesi ve dizaynı kendi sınıfı için referans çoğu D segmenti araç için ise rakip olabilecek seviyede.. Ama yinede 90 bin asla ama asla etmez..

Şu ana kadar gene anlamda en kafama yatanlar Superb 1.6 TDI DSG elegance ve DS5 1.6 hdi Dsport.. Her ikisi ile de deneme sürüşüne çıkmayı bu hafta sonu deneme sürüşü yapmayı düşünüyorum..
    Ayrıca yine bir arakdaşımın söylediği gibi temiz bir ikinci el çok daha mantıklı duruyor.. Sıfır araba fiyatları resmen uçtu.. Bu şişkinlik yersiz.. İkinci elde özellikle az tercih edilen modeller çok daha mantıklı fiyatlara satılıyor..

• v40 da alternatif olabilir.

segmente fazlada kanmayin superb kullanin test edin birde sportage kullanin 2.0 dizel otomatik.

ne demek istediğimi anlarsiniz.

gidip test edin ama mutlaka bozuk bi yola girin. yokuş bi yola girin durun ve kalkin .

kisaca test edin.

• Volvo S60'a ne dersiniz?

• hocam yeni skoda superb takibimde ciddi ciddi düşünüyorum zamdan en az etkilenen araçlardan biri sizin aracınız da o görünüyor
  • E90 LCI 320d , E60 LCI 520d , Mercedes C180 gibi araçlar tavsiye ederim.Ama mutlaka sıfır olacaksa Superb Tdı bahsettiğiniz araçta çok iyidir ve donanımlıdır
  • Eski bir 1.4 tsi superb ve şu anda ds4 hdi sahibi olarak. Ds5 veya superb öneririm. Hatta ben alacak olsam, 2. El ds5 alirim. Böylece deger kaybınıda yasamamış olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ensnksr

hocam yeni skoda superb takibimde ciddi ciddi düşünüyorum zamdan en az etkilenen araçlardan biri sizin aracınız da o görünüyor

Dostum yanlış hatırlamıyorsam sizin Superb 1.6 TDI DSG Elegance modeli ile ilgili olarak forumda bir inceleme yazınızı okumuştum.. Güzel bir inceleme yazısı olmuştu.. Elinize sağlık.. Yazınızda en fazla kafama takılan performans konusuydu.. O konuda ciddi olarak eleştirmiştiniz aracı.. Ancak anladığım kadarı ile buna rağmen yinede almayı düşünüyorsunuz.. Performansına rağmen sizi bu karara iten nedir? Acaba bu araç chip tuning ile daha iyi bir seviyeye çıkartılabilir mi?
  • sevensleepers1907 kullanıcısına yanıt
    eşiniz A6 kullandı ise D sınıfı da problem olmaz. ben farklı bir açıdan bakın diye örnek vermek istedim.

bu arada benim size önerdiğim Qashqai mevcut kasası değil. yeni gelecek kasa.

mevcut kasada iç mekan biraz sade idi, ancak bence yeni kasada iç mekan ve dışı gayet güzel ve kaliteli gözüküyor. vitesin iki yanı bile deri kaplanmış.

https://store.donanimhaber.com/cc/68/e1/cc68e17df5277c6f25ada08b4c5dd7d3.jpg

https://store.donanimhaber.com/5f/64/cb/5f64cbeb4000d3d47761965db894dc8a.jpg

biraz reklam gibi oldu ama, gerçekten güzel bir araç olduğunu düşünüyorum.

95 BİN TL ye kadar araç tavsiyesi!!! VOLVO S80 1.6 D2 POWERSHIFT ALINDI 95 BİN TL ye kadar araç tavsiyesi!!! VOLVO S80 1.6 D2 POWERSHIFT ALINDI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iwishh -- 7 Şubat 2014; 16:26:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sevensleepers1907

quote:

Orijinalden alıntı: ensnksr

hocam yeni skoda superb takibimde ciddi ciddi düşünüyorum zamdan en az etkilenen araçlardan biri sizin aracınız da o görünüyor

Dostum yanlış hatırlamıyorsam sizin Superb 1.6 TDI DSG Elegance modeli ile ilgili olarak forumda bir inceleme yazınızı okumuştum.. Güzel bir inceleme yazısı olmuştu.. Elinize sağlık.. Yazınızda en fazla kafama takılan performans konusuydu.. O konuda ciddi olarak eleştirmiştiniz aracı.. Ancak anladığım kadarı ile buna rağmen yinede almayı düşünüyorsunuz.. Performansına rağmen sizi bu karara iten nedir? Acaba bu araç chip tuning ile daha iyi bir seviyeye çıkartılabilir mi?

evet incelemiştim teşekkür ederim benim c maxa göre performasn vasat zaten ağır araba bu konuda eleştirdim ancak yıllık 15-20 bin km yol yapıyorum dizel şart otomatik vites gerekli olunca seçenekler çok daralıyor vw gereksiz pahalı corolla 1.4 yetersiz ki c sınıfı bu yaşa geldikten sonra d sınıfı bir araca binmek istiyorum avensiste otomatik vites yok fransız araçları zaten benim için bitti 508 le çok kötü tecrübelerim var tek seçenek superb kalıyor motor hariç araç benim çok hoşuma gitmişti bu arada bizi skoda superb sahibi bir arkadaş bilgilendirse çok daha iyi olur bildiğim kadarıyla hem eski hem yeni superb var onda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ensnksr -- 7 Şubat 2014; 16:23:25 >

• Otomatiğe ve dizele o fazladan dünya kadar para veriyorsunuz ... Üzülüyorum...

2.0 Otm Legacy, Mazda 6, Honda Accord lar işinizi görecektir diye düşünüyorum...

Olmadı Mitsu outlander, Subaru Forester... Hayli hayli işinizi görür.. SÖylediğiniz örneklerden belki daha uyguna bile bulabilirsiniz..

İstekleirinizden farklı şeyler söyledim ancka ne yalan söyleyeyim otm ve dizel kombinasyonu TR de şu anda tamamen sömürü aracı.
  • Volvo s60 ya da accord
  • iwishh İ kullanıcısına yanıt
    Bu kasa gerçekten başarılı.. Üstelik 1.6 dizel 130 hp ve otomatik seçeneği ile gelirse kesinlikle çok iyi bir alternatif olur.. Yanlız Nissanın sitesinide inceledim ama TR ye geleceği tarih ile ilgili olarak bir bilgi bulamadım.. TR ye ne zaman geleceği bellimidir? Birde fiyat ne olur acaba?
  • dizel otomatik 1.6 motor seçeneği benimde ilk kuralım ancak bu katagoride seçenek dar...

otomatikse dsg den uzak dur derim malum her geçen gün yeni bir sorun çıkıyor..

bunun dışında bi çok arkadaş gibi ds5 derim ilk olarak aracı netten bile inceleseniz sizi aşırı cezbeder..

yada aile mpv olsun ise c4 picasso olabilir... a4 te olabilir ancak 1.6 dizel otomatik varmı varsa hangi şanzuman kullanıyor....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.