Şimdi Ara

6 ay ehliyetimi kaptırdım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
14.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Normalde alkollü bisiklet bile kullanmaya biri ben dün akşam 1 adet bira içtim ve arkadaşımın ısrarı üzerine gece 12 gibi hadi bi çorba içelim dedi ve yola çıktık 0.25 promil alkol ile 6 ay ehliyetime el konuldu. 10 Şubat 2018 de süre doluyor lakin bu süreye kadar nasıl araba kullanacağım ve süre dolduktan sonra ehliyetimi nasıl geri alacağım. İnternetten baktım borcu yoktur yazısı isteniyormuş ama neyin borcu yoktur trafik cezalarımı? Üzerime 2 tane araç var. Birinin trafik cezası ve vergi borcu var motorsiklet. Diğer kamyonetimin hiç cezası yok. Şimdi ben bütün trafik cezası borçlarınımı ödeyip ehliyetimi alacağım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fuhre -- 14 Ağustos 2017; 12:6:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Stajyer ehliyet miydi .Stajyerse iptal oluyor ehliyet.

• Benim kardeşim 5 yıllık kaptırdı,9.000 tl de para cezası yedi.
  • sadece 1 birayla nasıl oluyormillet şerbetmi içecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Nike Tyson

Stajyer ehliyet miydi .Stajyerse iptal oluyor ehliyet.

Hayır 3 yıllık ehliyet sahibiyim. Bu 3 yıl içinde ilk cezam ve ilk çevirmeye girişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fuhre -- 14 Ağustos 2017; 12:21:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

sadece 1 birayla nasıl oluyormillet şerbetmi içecek

Kamyonet geçen araçlarda 0.20 promilmiş alkol.

• quote:

Sendemi iciyorsun yoksa.

• faho kullanıcısına yanıt
    Naptı yav 5 yıllık

• quote:

6 ay ehliyetimi kaptırdım

• Müstahak..
  • iyi olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliyürek_116

Naptı yav 5 yıllık

Ehliyetine öncesinde aynı sebeple el konulmasına rağmen,nefsine yenilip bir kez daha alkollü ve ehliyetsiz yakalandı.Üstüne bir de polise mukavemet gösterince katmerlendi herşey, yaklaşık 1 senesi kaldı cezasının bitmesine.

Alkol ve kötü çevre birleşince hayat herşeye gebe.
  • O kadar içiyorum kimse bana bişi demedi

• Siz de bi garipsiniz.sevdiğiniz biriyle güzel bi ambiyansı olan bir yerde keyfiniz yerindeyken ayran yerine başka bişey mi içiyorsunuz?

• 0,25 i 1 bira ile nasıl yakaladınız 1 bira derken fıçımıydı? ben 2 efes şişe sonrası çevirmede sorun yaşamadım masadan yeni kalktık dedim polis dedi yeni kalktıysanız biraz yüksek çıkabilir diye ceza felan da yemedim .
    bu arada ehliyeti kaptırdınız araç kullanmayın başkasının aracını hiç kullanmayın cezası daha fazla diye biliyorum.
  • 0,5 promil için; 2 bira, 1 duble rakı, 2 kadeh şarap veya 1 duble votka
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

0,5 promil için; 2 bira, 1 duble rakı, 2 kadeh şarap veya 1 duble votka

iyice abartmışlar gece yarısı paralı kanalda filim sansürlenen ülkede şaşırmamak lazım

• Milli içeceimiz Coca Cola için hem ferahlayın hem ehliyetinizi kaptırmayın :)

Geçmiş olsun. Üzerine ait araçların vergi ve ceza borcu olmamalı
  • Çok süper olmuş beter ol sana ve cezalarına birlikte mutluluklar

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156023152955769&id=191453580768

• 5 şubat tarihinde ehliyeti kaptırmış, 5 ağustos'da da geri almış biri olarak güncel durumu ben yazayım.
    lakin 0,25 promil ile nasıl aldılar? benim bildiğim 0,50 promil altını almıyorlar üstünden itibaren alınıyor.. enteresan, kanun mu degisti?

ben 1,25 promil ile yakalandım ve ehliyetim alında ardından hakkımda alkollü araç kullanma ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan dolayı kamu davası açıldı.
    Fakat bu bildiğim kadarıyla 1 promil üzeri için açılıyor, altına açılmıyor.
    asliye mahkemesine gidip ifade verdim.

bir kere ceza yazıyorlar, 876 TL.. 15 gün içinde ödersen %25 indirim ile ödüyorsun. ilk önce bunu öde, ben internetten ödedim.
    bu cezayı ödedikten sonra artık sürenin dolmasını bekliyorsun, süre dolunca içinde Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi olan herhangi bir Vergi Dairesine gidiyorsun. istanbul anadolu yakasında ümraniye V.D. , kartal V.D. içinde var Nakil Vasıtaları.
    Bu nakil vasıtaları vergi dairesinden, borcu yoktur kağıdı alıyorsun. Kimliği ver, ehliyet için borcu yoktur kağıdı almam lazım de, 2-3 dakika da veriyorlar.
    kritik nokta şu, sadece bu cezanın degil, hiçbir şekilde vergi borcun olmaması gerekiyor.
    Vergi borcun yada ödenmemiş herhangi bir cezan yoksa borcu yoktur kağıdını alıyorsun.
    Yalnız borcu yoktur kağıdı günlüktür, kağıdı aldığın gün ehliyeti geri alman lazım, ertesi güne bırakırsan yeniden borcu yoktur kağıdı alman lazım.

Neyse kağıdı aldıktan sonra ehliyetinin bulundugu trafik şubeye gidiyorsun, borcu yoktur kağıdını veriyorsun ehliyetini geri alıyorsun.

Ehliyetinin bulundugu yer önemli, misal ben Edirne'de kaptırdım ehliyeti ama geri alma yeri olarak istanbul'da bir trafik şubeye yönlendirdim ve oradan aldım.

Geçmiş olsun.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.