Şimdi Ara

6 ay ehliyetimi kaptırdım

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
43
Cevap
0
Favori
13.304
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Trafik ve Biz >> 6 ay ehliyetimi kaptırdım
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7291 Mesaj
    0.25 promil ile ehliyetine el konulamaması lazım. ya rakamları yanlış hatırlıyorsun yada katakulleye geldin. 0.5promil di çünkü en son o da 1 bira diye biliyorum yada 1 kadeh şarap vs

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

• Yarbay
    2539 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

0.25 promil ile ehliyetine el konulamaması lazım. ya rakamları yanlış hatırlıyorsun yada katakulleye geldin. 0.5promil di çünkü en son o da 1 bira diye biliyorum yada 1 kadeh şarap vs

Kamyonette iş değişiyor.
    |
    |
  • Yarbay
    4477 Mesaj
    alkole laf söyleyenleri görünce yazayım dedim. türkiye müslümanlığında en büyük iki günah domuz eti yemek ve alkol içmektir. bunlar dışında yalan söylemek, insanları aldatmak, yolsuzluk yapmak, devletin malını çalmak, çocuklara tecavüz etmek çok büyük günah değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

5 şubat tarihinde ehliyeti kaptırmış, 5 ağustos'da da geri almış biri olarak güncel durumu ben yazayım.
    lakin 0,25 promil ile nasıl aldılar? benim bildiğim 0,50 promil altını almıyorlar üstünden itibaren alınıyor.. enteresan, kanun mu degisti?

ben 1,25 promil ile yakalandım ve ehliyetim alında ardından hakkımda alkollü araç kullanma ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan dolayı kamu davası açıldı.
    Fakat bu bildiğim kadarıyla 1 promil üzeri için açılıyor, altına açılmıyor.
    asliye mahkemesine gidip ifade verdim.

bir kere ceza yazıyorlar, 876 TL.. 15 gün içinde ödersen %25 indirim ile ödüyorsun. ilk önce bunu öde, ben internetten ödedim.
    bu cezayı ödedikten sonra artık sürenin dolmasını bekliyorsun, süre dolunca içinde Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi olan herhangi bir Vergi Dairesine gidiyorsun. istanbul anadolu yakasında ümraniye V.D. , kartal V.D. içinde var Nakil Vasıtaları.
    Bu nakil vasıtaları vergi dairesinden, borcu yoktur kağıdı alıyorsun. Kimliği ver, ehliyet için borcu yoktur kağıdı almam lazım de, 2-3 dakika da veriyorlar.
    kritik nokta şu, sadece bu cezanın degil, hiçbir şekilde vergi borcun olmaması gerekiyor.
    Vergi borcun yada ödenmemiş herhangi bir cezan yoksa borcu yoktur kağıdını alıyorsun.
    Yalnız borcu yoktur kağıdı günlüktür, kağıdı aldığın gün ehliyeti geri alman lazım, ertesi güne bırakırsan yeniden borcu yoktur kağıdı alman lazım.

Neyse kağıdı aldıktan sonra ehliyetinin bulundugu trafik şubeye gidiyorsun, borcu yoktur kağıdını veriyorsun ehliyetini geri alıyorsun.

Ehliyetinin bulundugu yer önemli, misal ben Edirne'de kaptırdım ehliyeti ama geri alma yeri olarak istanbul'da bir trafik şubeye yönlendirdim ve oradan aldım.

Geçmiş olsun.

Bak bu kötü oldu işte zaten parasında değilim cezayı ödedim bugün 650TL lakin olan ehliyete oldu. Birde bu vergi borçlarını ben bi an önce sıfırlayayım aradan çıkaralım yumurta kapıya dayanınca ödemesi zor oluyor. Birde paramı ehliyetimle kazanıyorum bakalım. Bizi ne gibi zorluklar bekliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1936 Mesaj

Bir de kafasını eğmiş melul melul bakıyor, pişman olmuş görüntüsü veriyor.
    Araç araç değil, şöför insan değil.
    Bu tip sürücüleri ve araçları da ticari sınıfına sokmak lazım.
    |
    |
    zgbayraktar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Fuhre

quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

5 şubat tarihinde ehliyeti kaptırmış, 5 ağustos'da da geri almış biri olarak güncel durumu ben yazayım.
    lakin 0,25 promil ile nasıl aldılar? benim bildiğim 0,50 promil altını almıyorlar üstünden itibaren alınıyor.. enteresan, kanun mu degisti?

ben 1,25 promil ile yakalandım ve ehliyetim alında ardından hakkımda alkollü araç kullanma ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan dolayı kamu davası açıldı.
    Fakat bu bildiğim kadarıyla 1 promil üzeri için açılıyor, altına açılmıyor.
    asliye mahkemesine gidip ifade verdim.

bir kere ceza yazıyorlar, 876 TL.. 15 gün içinde ödersen %25 indirim ile ödüyorsun. ilk önce bunu öde, ben internetten ödedim.
    bu cezayı ödedikten sonra artık sürenin dolmasını bekliyorsun, süre dolunca içinde Nakil Vasıtaları Vergi Dairesi olan herhangi bir Vergi Dairesine gidiyorsun. istanbul anadolu yakasında ümraniye V.D. , kartal V.D. içinde var Nakil Vasıtaları.
    Bu nakil vasıtaları vergi dairesinden, borcu yoktur kağıdı alıyorsun. Kimliği ver, ehliyet için borcu yoktur kağıdı almam lazım de, 2-3 dakika da veriyorlar.
    kritik nokta şu, sadece bu cezanın degil, hiçbir şekilde vergi borcun olmaması gerekiyor.
    Vergi borcun yada ödenmemiş herhangi bir cezan yoksa borcu yoktur kağıdını alıyorsun.
    Yalnız borcu yoktur kağıdı günlüktür, kağıdı aldığın gün ehliyeti geri alman lazım, ertesi güne bırakırsan yeniden borcu yoktur kağıdı alman lazım.

Neyse kağıdı aldıktan sonra ehliyetinin bulundugu trafik şubeye gidiyorsun, borcu yoktur kağıdını veriyorsun ehliyetini geri alıyorsun.

Ehliyetinin bulundugu yer önemli, misal ben Edirne'de kaptırdım ehliyeti ama geri alma yeri olarak istanbul'da bir trafik şubeye yönlendirdim ve oradan aldım.

Geçmiş olsun.

Bak bu kötü oldu işte zaten parasında değilim cezayı ödedim bugün 650TL lakin olan ehliyete oldu. Birde bu vergi borçlarını ben bi an önce sıfırlayayım aradan çıkaralım yumurta kapıya dayanınca ödemesi zor oluyor. Birde paramı ehliyetimle kazanıyorum bakalım. Bizi ne gibi zorluklar bekliyor.

Evini şoförlük ile gecinsiren biri içip içip direksiyona çıkma çıkarsa da beter olsun

|
    |

• Er
    1 Mesaj
    PEKI MAHKEME NE SONUC VERDI?

139 Mesaj

Mahkeme olmadı ki sonuç versin :D 2 ay kaldı zaten

|
    |
    reco0025 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    139 Mesaj

Saçma felan ama zaten 2 ay bir süre kaldı 😅

|
    |
    JanKlod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    552 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Fuhre

Saçma felan ama zaten 2 ay bir süre kaldı 😅

Bir daha alkollü trafiğe çıktığınızda masum kimse zarar görmeden bir şekilde o tarafa gitmeniz dileğiyle.

çok komiksin burda yorum yapmış olmak için yorum yapma. Bizde hatamızın farkındayız diğer yorumları okumadan sırf yorum yapmış olmak için yorum yaptığın burdan belli zaten ayrıca kötü dileklerinide lütfen kendine şakla

|
    |
    .Müdür. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5189 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: iquique

alkole laf söyleyenleri görünce yazayım dedim. türkiye müslümanlığında en büyük iki günah domuz eti yemek ve alkol içmektir. bunlar dışında yalan söylemek, insanları aldatmak, yolsuzluk yapmak, devletin malını çalmak, çocuklara tecavüz etmek çok büyük günah değildir.

Hocam çalıyor ama yapıyor yağğvvv

Böyle de garip bir ülkeyiz gerçekten de
    |
    |

|
    |
    Bence içkili araç kullanma cezaları kademe kademe olmalı, ilk defa yakalanma, belli promiller arası yakalanma 50-70 promil arası vs, 1 ay 2 ay dan başlayan uyarı cezaları vs olmalı veya alkollü mekanlarda ve otoparklarda alkolmetre bulundurma şartı olmalı, vatandaşlar bar çıkışı veya otoparktan aracını alırken kendi promil durumunu ölçme, böylelikle 50 promil sınırlı yasayı ihlal etmeme şansına sahip olmalı.

Makas atanlar idam edilmeli.
    |
    |
    6 ay ne çabuk geçti :D ehliyetimi geri aldım bugün.

• Yüzbaşı
    805 Mesaj

Hadi hayırlı olsun bir daha aynı hataya düşmemeniz dileğiyle.
    |
    |
    Fuhre kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler, birdaha alkollü bisiklet kullanmak dahi yok :)

|
    |
    yasnaktp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2572 Mesaj

Zaten 2 bira serbest 0.50 ye kadar ama ticari araçta 0.01 bile yasak

|
    |
    JanKlod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
emek server
kolayoto.com
Sohbet
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,937
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.