Şimdi Ara

Böyle ceza kesilir mi! (SS li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
24.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün "kırmızı ışık ihlali" diye bir ceza geldi fotoğraflar aşağıda.

Normalde kırmızı da geçme olasılığım "Sıfır" hiç huyum değildir, ama biraz hızlıysam sarı da geçerim, bu da büyük ihtimal öyle oldu.

Çünkü;
    1. Ben neredeyse adaya yaklaşmışım ama solumdaki "Connect" marka araç kırmızı da durduğu halde iki resimde de hala hareketlenmemiş,
    2. Sağdaki adam ben geçerken karşıdan karşıya geçmek için daha yeni hareketlenmiş,
    3. Önümdek araçlara çok yakınım onlar tam yeşilde geçse benim sarıda geçmiş olma olasılığım çok yüksek.

Bu fotoğrafın "ben ışık direğinin dibinde, geçerken" (en azından aracın bagaj kısmının direğin diğer tarafında kalmışken) fotoğraf çekmesi gerekmiyor mu, ben geçtikten sonra kırmızı ışık bişey ifade eder mi, böyle saçmalık olur mu!

Gelen ceza 140TL!!

• Sarıdan kırmızıya geçişlerdede ceza kesiyor. Bu arada yaya yolu çizgisini ihlal ettigin anda cezayı yazıyorlar.

Bir arkadasıma gelen ceza fotoğrafında aracın sadece burnu o çizginin önünde.

Bu arada mevki tam olarak neresidir?
  • Belli bir hızda iken sarı da geçmek yasal değil miydi ben mi yanlış biliyorum.
    Mevki Şirinevler.
  • Fren mesafesi denilen birşey var kırmızı yandıktan sonra ilk 3 saniye yasal olarak ceza kesemezler! tanıdık bir trafik polisine v.s. karakola bir yere sorup araştırın gerekirse dava açın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kupa_xl

Belli bir hızda iken sarı da geçmek yasal değil miydi ben mi yanlış biliyorum.
    Mevki Şirinevler.

sahil yolunda kaç defa geçtim laleli zeytinburnu arası biliyorsanız yolları samatyada 2 tane var yeni kapıda var özellikle samatlayada ard arda olanlardan ilkincisi sarıda geçsem diğerinde kırmızıya yakalanacağım vitesi 4 ten 3 e indirip gaza asılıyorum dibine kadar hiç ceza yemedim frene bassam duramam çünkü böyle birşey var sizde bu durumda olmuşsunuz aniden sarı yandı mesafe 10 metre ee duracakmısınız ?

dediğim gibi 3 saniye kırmızı ışıkta geçiş hakkımız oldunuğu biliyorum
  • yanlız birşey dikkatimi çekti siz orada ışıklarda durmuş olmayasınız fren ışıklarınız yanıyor ?
  • Arkadaşlar yapmayın, olur mu öyle şey. Adamlar elinde kronometre sizi mi bekliyorlar. Sarı siz geçin diye değil,durun diye var. Ayrıca sen kavşak içinde kırmızıdasın, ışık ihlali tam da budur. Kırmızıdan sonra 3saniye ceza yazılmaz ne demek yahu. O zaman yeşil yanınca da 3 sn bekle.. Anladım ki trafik kurallarını arada bir açıp okumak gerek.
  • dava açacaksanız dava için vereceğiniz harç pul cart curt parası ceza kadar :=)) bence daha büyük meblağlardaki cezalar için dava açılması daha mantıklı
  • yav ben 75 km hızla geliyorum ışıga 10 metre mesafedeyim frene bassam durabilecekmiyim ? hayır ?

hatta frene aniden asılırsam arkamda trafikte ilerleyen sürücüleride tehlikeye atmış olacağım belkilde
  • Ayrıca ışıklara son hız girilmez. Levhalarda 50-30 km/h diye uyarır. Size yeşil yansa bile hızlı geçilmez, o zaman hata yapan bir yayanın hatasını telafi edemez ve çarparsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Ayrıca ışıklara son hız girilmez. Levhalarda 50-30 km/h diye uyarır. Size yeşil yansa bile hızlı geçilmez, o zaman hata yapan bir yayanın hatasını telafi edemez ve çarparsınız.

+1
  • quote:

Ayrıca ışıklara son hız girilmez. Levhalarda 50-30 km/h diye uyarır. Size yeşil yansa bile hızlı geçilmez, o zaman hata yapan bir yayanın hatasını telafi edemez ve çarparsınız.

peki üsdatım haklısınız arkadaş cezalı
  • quote:

Fren lambalarının yanmasının sebebi budur, yeşil de yansa hızlı girmem dediğiniz gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W.Amadeus -- 8 Haziran 2011; 11:24:03 >
  • şu yolda 30 - 50 arası ortalama 50km/h hızla kim gidebilir bilmiyorum bayan sürücüler bile eminim 60 70 den aşağı gitmiyordur orada ?

dediğim gibi sarı kaç saniye yanıyor bilmiyorum yeşil söner sönmez frene bastığımızda zınk diye duran araba varmı onuda bilmiyorum benim altımdaki arabaların hiç birisi durmuyor o şekilde hiç birimiz mercedes S kasayada binmiyoruzki dursak
  • sarı yandığı anda fren yapıp yavaşlanmak gerek.duramadım diye bi mazeret kabul etmezler.öyle desen cevap olarak hızın yüksek derler.ki haklılar.
    ama ışığa 5-10 metre kala 50km ile giderken sarı yansa duramayacağından geçebilirsiniz.
    işin özeti, duramayacağın süratte gitmeyeceksin.
  • Gördüğüm kadarıyla ceza alınan yer şehiriçinde kaza riski yüksek bir yer böyle yollarda zaten 70 in üzerinde gidilmez.Saatte 70km de sarı yanarken frene bassan durur.Ayrıca kavşaklı yollarda bende yavaşlarım ne olur ne olmaz diye keşke heryere böyle kameralar koysalarda ceza kesseler belki o zaman akıllanırlar.
  • geçmiş olsun

öyleydi böyleydi vs ne desek boş kırmızıda geçmişsiniz

asıl sorun ve bir cok maddi hasarlı kazada oluyor

trafik ışıklarında saniye olmamasından kaynaklanıyor

saniye olsa görürsünüz 100-150 metre uzaktan ona göre davranırsınız

bu tür durumlarda arkadan gelenide hesaplamak gerek çoğu insan arkadaki durmaz diye sarıda geçiyor

çünkü ülkemizde takip mesafesi diye bir kavram yok

yazdığım gibi saniye olsa ceza yemezdiniz ancak var olan saniyeleride ceza kesmek için söken bir sistemimiz var malesef..
  • quote:

Orijinalden alıntı: stilll

sarı yandığı anda fren yapıp yavaşlanmak gerek.duramadım diye bi mazeret kabul etmezler.öyle desen cevap olarak hızın yüksek derler.ki haklılar.
    ama ışığa 5-10 metre kala 50km ile giderken sarı yansa duramayacağından geçebilirsiniz.
    işin özeti, duramayacağın süratte gitmeyeceksin.

Arkadaşlar abartmayın. Ben olaya farklı bir gözle bakacağım. Aynı yoldan geçmişiz biz, Aynı sudan içmişiz biz, Yazımız bir kışımız bir, Aynı dağın yeliyiz biz...
  • açıkçası yanlış bilgilendirilmişsiniz tölarans olarak söylediğiniz süre olan 3 saniye değişkendir ve zaten ışığın sarıya geçmesi ve kırmızıya dönmesi arasındaki süredir. Ş.içi hız 50 km/h saattir ve tölerans buna göre belirlenir ve yine trafik kurallarına göre ışıklara ve yaya geçitlerine gelirken hız düşürülmelidir maalesef ceza haklı itiraz etme şansınız yok... Ve kaldıki 3 saniye az süre değildir 3 saniyem daha var diye düşünülse kavşaklarda kazadan geçilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: GitarxtanbuL

şu yolda 30 - 50 arası ortalama 50km/h hızla kim gidebilir bilmiyorum bayan sürücüler bile eminim 60 70 den aşağı gitmiyordur orada ?

dediğim gibi sarı kaç saniye yanıyor bilmiyorum yeşil söner sönmez frene bastığımızda zınk diye duran araba varmı onuda bilmiyorum benim altımdaki arabaların hiç birisi durmuyor o şekilde hiç birimiz mercedes S kasayada binmiyoruzki dursak

acaba farklı yollara mı bakıyoruz? şehir içi kocaman dönel kavşağa kaçla giriyorsunuz siz?

Kırmızı yandıktan sonra da 3 saniye geçme hakkı varmış, nerede yazıyor, çamaşır deterjanı pakedi üzerinde mi yazıyor bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 8 Haziran 2011; 13:44:33 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.