Şimdi Ara

1.6 eHDI şehir dışı ortalama 9.4 lt Yeni Araç Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
2.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pazar günü Karamürsel'den (Kocaeli) Ankara'ya geldim. Yaklaşık 365 km. Bolu tüneli çıkışında avm nin oradaki opette yakıt almak için durdum. O an gözüm ortalama tüketime takıldı ve yaklaşık 200 km mesafeyi ortalama 9.4 lt ile almıştım. Araçta herhangi bir problem yok. Tamamen benim kullanım alışkanlıklarımla alakalı bir durum. Araç 2016 model 2 aylık Peugeot 2008. 6bin km de manuel vites. Uzun yolda gazı dibine kadar basarım. 170-180 Allah ne verdiyse basarım hiç düşmem. O yüzden devir hep 3500-4000 arasındaydı. Zaten daha 130 km/h de 2500 d/d çıkıyor araç. Bana 70 - 75 bin tl civarında sıfır veya 1-2 yaşında araç tavsiyesi lazım arkadaşlar. Malum vergi muhabbetinden 1.6 yı aşamıyoruz. Otomatik olursa daha çok sevinirim. Bana 5 vites yetmiyor. Megane lar falan nasıldır? 6 ileri otomatik EDC şanzıman ile 160-170 ile giderken kaç devirde oluyor araç? CVT, Powershift vs EDC ile aynı ürün olduklarından aynı performansı verir diye tahmin ediyorum. DSG daha mı iyi? Yada bana uygun olacak araç hangisidir? Ben ne basarsam basayım 6.5 lt yi falan geçmesin. Arkadaşta 6 ileri manuel şanzımanlı 1.3 cdti astra var ve 160-170 km/h den hiç inmese de 6 lt yi geçmediğini söylüyor? Ciddi tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Geçenlerde 308 konusunda, turkeril hocam aracın uzun yolda 2-3 bin devirlerdeki hızını paylaşmıştı. Aracı 308 1.6 e-HDi Manuel. 3.000 devirde 180, 2.000 devirde 124 ile gidiyordu.

Kendi aracımdan örnek vereyim, 1.6 TDI Octavia, 2.000 devirde 109, 3.000 devirde 162 ile gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam size at verseler 1 balya saman yiyorsa 4 balya yemege baslar.

• Hdi'la uzun yolda 9.4 yakmayı nasıl başardınız?

Ben Bodrumdan Kocaeliye bi arkadaşımın ani kaza haberi sebebiyle son hız geldim geçen kış.Arabam 2014 320i.O seviye de kullanımımın ortalaması 8.8'di ki bu araba tam otomatik şanzımanlı ve 170 hp bi araba ve gerçekten o yolculukta hayvani şekilde hızlı geldim.

Sizin 1.6 hdi'la 9.4 yaktığınız yerde hiçbir C sınıfı dizel daha az yakmaz.

Kendi kullanım stilinizi değiştirmediğiniz sürece fazla yakmaya mahkumsunuz.

Bi diğer ihtimalde arabanızda problem var.

• HDI zaten en az yakan motorlardan biri, siz yüksek sürati sevdiğiniz için 1.6 dizel sizin işinizi görmez. 320d veya E250 cdi gibi yüksek motorlu dizel bir araç almanız lazım
  • Uzun yolda basmayı seviyorsanız, gaza bastığınızda tüketim çok değişmesin istiyorsanız ilacınız atmosferik benzinli+ lpg kombinasyonu. Turbo olmadığı için arabanın yakacağı zaten aşağı yukarı belli olur çok değişmez.

Veya illa dizel diyorsanız yüksek hacim dizel almanız gerekir. Bmw nin 2 litre dizel motoru bu konuda cidden başarılı, mercedes'in cdi 220 zaten efsane. Hem gidiyor ,hem sessiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 18 Ekim 2016; 12:39:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Geçenlerde 308 konusunda, turkeril hocam aracın uzun yolda 2-3 bin devirlerdeki hızını paylaşmıştı. Aracı 308 1.6 e-HDi Manuel. 3.000 devirde 180, 2.000 devirde 124 ile gidiyordu.

Kendi aracımdan örnek vereyim, 1.6 TDI Octavia, 2.000 devirde 109, 3.000 devirde 162 ile gidiyor.

Aynen, 308'in 6. vitesi uzun (2000dd ile 124-125 kmh gibi).
    5. vitesi ise Ceed'in 6. vitesine denk geliyor (ikisi de 2000dd 106 kmh).

Başka bir forumda benzer bir şey okumuştum, 92'lik 1.6 hdi ile yardırınca böyle yüksek ortalama veriyormuş, bi 8 litre civarı hatırlıyorum. O yüzden bana bu durum garip gelmedi.
    Bahsettiğim araç 301 ya da Elysee idi.
  • 2.0 dizel otomatik cruze al hocam

İlla 1.6 hacim diyosan 1.6 bluehdi 308 öneririm tam otomatik.

Ben bu arabayla guzel bi test sürüşü yaptim 60-70 km kadar yokuşlarda falan performansi cok iyiydi memnun ve tatmin etmişti.

Tavsiye ederim

• Ah ah güzel diyorsunuz 320, E250 falanda para yok arkadaşlar malesef :D Kasımda oyak listeleri açıklanır diye tahmin ediyorum. Oyak listesinden araç alma şansım var o yüzden kendimi biraz zorlayıp üste az bi para koyup sıfır dizel otomatik megane mı alsam diyorum. Eğer hayatımda çok birşey değişmeyecekse kendimi zorlamam mevcut arabaya binerim. Senede 35-40 bin km yol yapıyorum. S60 lara falan baktım 2013 model falan genelde kazalılar denk geliyor vazgeçtim o yüzden.
  • 6 ileri EDC fluence 150km hızda 3.000 devirde oluyor.

• Öyle bir araba yok. Ya da varsa belki lpgli bir araç olabilir civic eco falan gibi. Siz yerçekimsiz ortamda çilek yiyeyim ama tadı muz gibi gelsin istiyorsunuz. Bence ya alışkanlıklarınızı ya beklentilerinizi gözden geçirin..
  • 1.6 dizel motor vites oranı deli gibi uzun olsa da o hızlarda tüketim düşmez, araçların maksimum hızına yakın seyrediyorsunuz. Ancak güçlü bir 2.0lt dizel veya daha iyisi 3.0lt dizel olacak ki 180-190kmh giderken yarım gaz gidebilesin. 330d 200kmh giderken 8.5-9lt'yi geçmez ama 110-120hp 1.6 dizel motor rahatlıkla 11lt'lere çıkar.
  • 1.6 HDI Pug 301 160-170 arası giderken maximum 7.5ltlere çıkıyor 9.4 nedir hocam?
  • Tabut verelim direkt...
  • Biraz hızınızı düşürün.Fransızlardan daha az yakan pek araç yok benim bildiğim.
  • Yıllarca Citroen c4 kullandım ki onda e-hdi değil sadece hdi motor vardı, bir önceki versiyon yani. Otomatik mcp şanzımanlı, uzun yolda yırtsam bile arabayı o litreleri görmedim. Başka bir soruna dalalet bu söylediğiniz.

Yahu her şeyi bırakın. 235 km sabit hızda 1700 kiloluk Bmw 5.20 d ( 184 bg), araçta 3 kişi, klima açık 6.9 yaktım hocam, bir anormallik var o araçta. Siz önce lastik havalarınıza bir baktırın, gereğinden büyük jantınız var mı onu bir düşünün, yağına suyuna baktırın ne bileyim
  • Böylelerine araba falan tavsiye etmeyin arabasız kalsın.
    Basarmış, tabanvayda bassın ayağı yere.

• StByErdeM kullanıcısına yanıt
    160-70-80 basim hemide az yaksin diye bi dünya yok maalesef. Aracınız daha yeni ilerde biraz daha düşecektir. Hdi zaten az yakan bi motor bundan daha yaksin dersen 1.6 motorla olmaz bu iş, 320d alman gerek. Gerçi 2.0 motorlada 190-200 yaparsın sen aynı yere çıkar yine. Sen iyisimi macera arama araban güzel.

• hızınızı düşürün, bu gidişle kaza yaparsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blumhouse

Böylelerine araba falan tavsiye etmeyin arabasız kalsın.
    Basarmış, tabanvayda bassın ayağı yere.

Sana soran yok. Ankara İstanbul arası otoban müsait basıyoruz. Hatta bence otobanda basıp gitmek daha bile iyi. Yoksa 110-120 km/h hızla 2. veya 3. şeritte gidersin. Kamyon önündeki tırı sollayacam diye önüne atlar 70 km/h. Otobüsü bitmez. Tırı vırı arabalar gelir sollar önünde yokuşta yığılır kalır. Önümdekini sollayacam diye sol şerite çıkmak istersin arkadan süratli araç gelir selektör üstüne selektör sen çıkma diye. En solda kafam rahat. Basıp gidiyorum. En azından şehir içinde magandalık yapmıyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.