Şimdi Ara

1.6 eHDI şehir dışı ortalama 9.4 lt Yeni Araç Tavsiye (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
2.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepimiz zaman zaman bu hızlarda gidiyoruz. Bu arkadaşın kurban seçilmiş olması çok saçma. Sanki forumdaki herkes orta ve sağ şeritte 100 le gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 ehdi c5 ile 7.7 Lt üzerini yaktıramadım. Siz yokuş aşağı dahi gaza abanıyorsunuz sanırım. Bu motor piyasada en az tüketen motordur. C5 ile uzun yol ortamalarım 104km ortm hız 5.0 lt tüketim.

• Du Hast D kullanıcısına yanıt
    Sesli guldum

• Dizel astra öneririm kesinlikle. Manuel vitesi tam aradığınız şekilde. J icin konuşuyorum bu arada Yeni K test etmedim ama o da öyledir muhtemelen. Kendi aracım dizel Civic 6.vites 2000 devir 115-116 falan yapıyor ona da bakabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu bana csb geldi.

9.5 yakmaz demiyorum. Bunun için araba bakma kısmına diyorum.

• StByErdeM kullanıcısına yanıt
    Yazılım attırmak tasarruf sağlar ama az gazla daha iyi tepki verdiği için az yakar motor.eger siz motor gücü arttı diye zevkine gazlarsaniz eskisinden de fazla yakarsiniz bunu belirteyim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim 2.0 atmoferik aracım daha az yakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Kami Kaze

Benim 2.0 atmoferik aracım daha az yakıyor

Tüplü olduğunu yazmamışsın.

• jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Çünkü tüplü değil

• Dipgaz giderseniz araç ne olursa olsun çok yakacaktır, beklediğiniz tüketimler hayalden öte değil. O hızlarda zaten hava sürtünmesi bile çok fazla oluyor, uzun vites oranlarıyla düşük devir çevirseniz bile araç fazla yakar.

Ben de 1 kez dipgaz İstanbul'dan Ankara'ya gitdeyim dedim, daha sakaryayı geçmeden yakıt ortalaması 18LT/100km'ye çıkınca 100e sabitleyip efendi efendi gittim.
  • Kesinlikle normal değil. O hızlarda 7.5 ya da maksimum 8 civarında olması lazım.
  • 2.0 yada 3.0 motorun o hızlarda daha az yakacagını düşünenler var... düşünmeye devam edin belki gerçek olur.
  • Ceza yemeden nasıl gidiyorsunuz o hızla. 800 TL ceza ödedim 1 yılda
  • Yillardir basarim hala firsatini buldummu basiyorum.

200 kilometre hizla 100 kilometre durmadan gitsem aracim o kadar yakit tuketmez.

Bunu basarabilmek icin surekli akselerasyon yapmak lazim yani 100 e kadar yavaslayip tekrar 200 e basmak sonra yavaslayip tekrar basmak ve boylece motoru cok ciddi yuk altinda tutmak.

Ki buna benzer kullanim tarziyla bile ben 7-7.5 litre ustune cikamiyorum ortalamada.

Konu ilginc... bir ortalama hiz ve tuketim gosteren fotograf bekleriz. Aksi halde inandirici degil.

• 2.0 atmosferik ile uzun yolda 120-130 civarı 9 litre altı hayal mi değil çünkü 8 litre yaktım 90 ile giderken tüketim 7.5

• quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

2.0 yada 3.0 motorun o hızlarda daha az yakacagını düşünenler var... düşünmeye devam edin belki gerçek olur.

Hocam eger dusuk gucteki motorun son hizi atiyorum 175 km ise ve dip gaz yapip yokus yukari asagi vs farketmeden hep 175 ile gitmek yerine 2.0 motor alip sabit 175 ile gidilirse daha az yakar.

Ha ama sehir icine girince onune araba gecince yavaslayip hizlanmaya calistikca oradan yaptiginiz kazanci tabiiki kaybedeceksiniz.
  • size yuksek hacimli motora sahip benzinli arac gerek. onla da ayni ortalamayi yakarsiniz. ve en azindan arabaya biniyorum dersiniz
  • Yalan borcum yok hocam. Ekran görüntüsü malesef alamam çünkü boluda yeni yakıt aldım ve sıfırladım. Ama yazan değerler aklımda. Mesafe 221 km ortalama hız 143 ortalama tüketim 9.4

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • araba yüksek, rüzgar direnci yüksek ondan çok yakıyor, yoksa motorun esas numarası trafikte az yakması ama yüksek hızda da fena değil.

2. olarak her motorun verimli çalıştığı yük*devir aralığı bellidir, çok yüksek ve alçakda verim düşer.

160-170 gideyim ama az yaksın istiyorsan, o hızda dahi verimi fazla düşmemesi için maksimum hızı 200-210 civarı olan ve aerodinamisi iyi bir araç almalısın

civic hb diesel iyi bir seçim olur.

https://www.youtube.com/watch?v=Pp49ASa1q_o

bütçe varsa cla 180 cdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 18 Ekim 2016; 21:03:12 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.