Şimdi Ara

1.6 eHDI şehir dışı ortalama 9.4 lt Yeni Araç Tavsiye (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
2.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tdi golf 230 da 9.9 litre yakıyor 170 te 7 lere düşer sanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zorla küfür isteyenler var.
  • hocam tirmaniyo olmanda yakiti artirmistir. ayni yolun tersinde yine ayni hizlarla gel kesin olarak 9.4 yakmaz. o yakita gore ortalama alabilirsin.

yuksek hizda cok yakmaya mecbursunuz hocam

• E36 321 lik m3 le okadar yakmıyoruz

Yok yok yakıyoruz

• StByErdeM kullanıcısına yanıt
    kardeş varsa öyle son gaz 6 lt yakacak araba hemen alıp şehir için 3 lt ile gezelim.
  • 1.6 için en iyi devir/ hız 308 6. vites manuelde. otomatikleri de yüksek devir çeviriyor. bu aracı incele. ama 140 ın üstünde gitmeni tavsiye etmem. hele ki 2008 ile.
  • Araba satarken zeka sınırı gelmeli bence. 170-180 ile 8-9 litre aşırı normal değil mi sizce de?

2013 Citroen Berlingo 1.6 HDi 115hp kullanıyorum. 120-130 ortalama hız ile şehir dışı ortalama yakıt tüketimi 5.2L.

HDi motor yakıt tüketimi konusunda özellikle uzun yolda çok çok iyi sorun sizde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sallıyor ya troll bu cevap falan vermeyin

• Trollüyorum birader hadi siz dolanmayın buralarda. Zorla ana avrat sövdüreceksiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bence ihtiyacınız 2.0 Tdci bir galaxy yada s-max karşılar.Hacim büyük, otomatik ve uzun vites oranı her türlü mutlu eder sizi.
  • StByErdeM kullanıcısına yanıt
    Böyle saçma sapan cevapları anca bir troll verebilir yoksa böyle gereksiz bir insanın 2008 alabildiğine ihtimal bile vermek istemiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bi kere pug 2008 b suv segmentinde yüksek bi araç. Bu kadar yüksek hizlar için yapılmış bi araç değil. Alın 2.0 accord lpg ile sarsilmadan devam edin

• hocam eğim tamamen aleyhinize bu nedenle araç ne olursa olsun aynı güzergahta aynı kullanım sitiliyle 7,0-8 litrenin altında bir tüketim değeri sunamaz, yıllarca aynı yolu gidip geldim bir çok farklı aracı o yolda yüksek süratlerle kullandım.
    size yalan söylüyorsunuz olmaz öyle şey falan yazan arkadaşların (tek tek bütün yorumları okumadım ama son mesajlarınıza bakınca zıvanadan çıkartılmaya çalışıldığınızı anlıyorum) tecrübeden ziyade forumdaki genel dizel 5 litreden fazla yakmaz anlayışıyla bunu yazdığını düşünüyorum,
    aracınız sürekli 160-170 km süratlerle gitmek için üretilmiş bir araç değil (yolculuk boyunca aracı neredeyse son süratine yakın hızlarda kullanmışsınız) ve siz bu süratleri yokuş çıkarken yapmışsınız o yüzden tüketiminiz normal,
    altınızdaki araç 6 ileri olsaydı evet biraz daha az yakardınız ancak yinede yukarıda yazdığım ortalama civarında tüketiminiz olurdu. 1.3 cdti astranın 160-170 km ile 6 litre yakması da külliyen yalan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 20 Ekim 2016; 8:20:05 >

• 130 km 2500 d/d çok fazla Renault yeni megane hb yada sedan edc tavsiye ederim.

• Hdi motor şehir içi sert kullanimda ortalamam 6.0 lt
    Otomatik vites olmasına rağmen
    Bence surus stillinizi degistirin bunu maliyet için demiyorum sizin iyiliginiz için diyorum ,hız felakettir...

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Umarım 170 180km hızla giderken başkalarına zarar vermeden bir tıra falan dalar ve geberirsiniz.

Yediği halt yetmiyormuş gibi tavsiye istiyor.

Başkalarının hayatını tehlikeye atmaya hakkınız yok.

adama bak ya baya baya bela okuyor. ve birisinin ölmesini umuyor. Allah hepimize en kısa sürede akıl sağlığı versin?
    İşin daha da acısı da 9 kişi bu yorumu beğeniyor.
  • Araç sürekli sıkıştırılıyorsa, dip gaz gidiliyorsa yakar, neyin tartışması yapılıyor?

Buyurun eski aracımla Edirne otobanında 90 km'lik parkurda son hızda sürüşün sonucu :

Araç 1.6 HDi 110 beygirlik 16 valf eski motor, ortalama hız 187 km/h, tüketim 11.7 l/100km.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmlb

quote:

Umarım 170 180km hızla giderken başkalarına zarar vermeden bir tıra falan dalar ve geberirsiniz.

adama bak ya baya baya bela okuyor. ve birisinin ölmesini umuyor. Allah hepimize en kısa sürede akıl sağlığı versin?

Her gün trafik ihlali yaparak masum birilerini öldürenleri görünce bu hale geliyoruz. Alkollü araç kullanan, makas atan, aşırı hız yapan, yakın takip eden... Farkı yok, hepsi gebersin de ülke rahatlasın. Zaten bu tür tehlikeli şeyler yapanlar genelde eğitimsiz, gereksiz insanlar oluyor. Ölmeleri ülke açısından da daha hayırlı olur, emin olun.

Düşünsenize 170 - 180km hız yapan birinin kontrolü kaybedip size çarptığını, ailenizden birine zarar verdiğini? Bunların yaptığı suç, ölmelerini isterim tabii ki. Kendi çocuğumdan kıymetli mi?

Ben köpek falan çıkar belki diye yerleşim yerlerinden geçerken bile hızımı düşürüyorum ama bunlarınki ayrı bir şey, delilik.

• Onu bilmem ama sakın 2008le kaza falan yapmayın. 1 bagaj kapağını 2 ayda getiremediler haldızlar. Adam 2008 aldı 1 ay kullandı ikame verilen 301i 2 aydır kullanıyor. İş yasal zeminde hak aramaya döndü bakalım neler olacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmlb

quote:

180 le giden adam bir sıçrar iki sıçrar sonra gider birisine çarpar canını alır
    ondan sonra pardon,kader,kaza,takdir-i ilahi
    pişkin pişkin 180 le Allah ne verdiyse basıyorum diyen adam yarın gelir senin benim canımı yakar

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.