Şimdi Ara

1.6 eHDI şehir dışı ortalama 9.4 lt Yeni Araç Tavsiye (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
2.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seni 2.0lt dizel paklar, onda da vergiye verirsin aradaki farkı
  • alfa 159 2.0jtdi alin, 2.500 devirde 180 yapiyor ancak bundan az yakacaginida sanmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: karincayayolgosterenadam

Adam trolluyor

2008 sahibini costuruyor..

• Du Hast D kullanıcısına yanıt
    Abi haykırdım resmen. Çok yaşa sen

• Ne kadar basarsam basayım 6.5 litre geçmesinmiş.Problemli misin birader?

• Yüksek hızlarda 8-11 lt arası anlık tüketimler gördüm ben de aynı araçla, ama sürekli o hızlarla gidecek yol olmadığından uzun sürede kaç ortalama verir bilmiyorum.

Soruyu soran arkadaşa tavsiyem 2.0 tdci motorlu Mondeo'dur.

• megane 4 icon

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kami Kaze

2.0 atmosferik ile uzun yolda 120-130 civarı 9 litre altı hayal mi değil çünkü 8 litre yaktım 90 ile giderken tüketim 7.5

Çok bile. Benim eski 1.8T aynı hızlarda 9 litre LPG yakardı. Güzergah Şırnak-Uşak, Muş-Uşak
  • Sabit hızda gittiğini zannetmiyorum,bas çek hızlanma yavaşlama yapıyordur. Her neyse bu kullanım alışkanlığında daha az tüketen araç yok kısacası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Hepimiz zaman zaman bu hızlarda gidiyoruz. Bu arkadaşın kurban seçilmiş olması çok saçma. Sanki forumdaki herkes orta ve sağ şeritte 100 le gidiyor.

ben orta ve sağ şeritte hız sınırında gidiyorum. belediye otobüsü şoförleri tamponuma yapışıp selektör yakıyorlar; hiç oralı olmuyorum. ayrıca kimsenin niyeyse beceremediği virajlarda arabayı şeritte tutma işini de çok iyi beceriyorum. daha yüksek hızlarda da becerebilirim; ama o kadar hızlı gitmiyorum. yaklaşık 13 yıllık şoförüm; hiç kaza yapmadım. 1-2 defa kazaya yaklaştığım oldu; onlarda da insan gibi kullandığımdan başıma bir iş gelmedi. bundan sonra da gelmez umarım. ayrıca hem şehir içinde hem de şehir dışında pek çok insan bu şekilde kullanıyor.

bu arkadaşın kurban seçilmesi ise çok mantıklı; çünkü derdini öyle bir anlatmış ki "basıyorum ve hiçbir şey umrumda değil" gibi bir anlam çıkıyor. ayrıca ölümlü kazalar bu arkadaş gibi sürücüler yüzünden oluyor. o yüzden tepki vermekte haklıyız.

• 1.3mjet 6 ileri punto tavsiye edebilirim. Ya da üst segment olarak 1.6mjet 6 ileri bravo. Punto ile 6 ortalamayı rahat yakalarsınız. Ama FİAT markasına karşı aşırı bir ön yargı var. Siz de onlardan biri misiniz bilemiyorum. Şahsen ben 6 senedir üç kere punto satıp aldım. Bir gün bile şikayetim olmadı. Çevremdeki herkese de öneriyorum. Dört kişiye aldırdım hiçbiri bir problem yaşamadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Konu bana csb geldi.

9.5 yakmaz demiyorum. Bunun için araba bakma kısmına diyorum.

Foto gelsin bakariz csb

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Konu bana csb geldi.

9.5 yakmaz demiyorum. Bunun için araba bakma kısmına diyorum.

Foto gelsin bakariz csb

Ya bu arkadaş kalkış yaparken anlık tüketime mi baktı yanlışlıkla acaba.Hdi motorla 9.5 hiç mi hiç sanmıyorum,kesin arabada teknik bi sıkıntı var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 308 1.6 hdi 110 luk 6 vites 2 de tam 110 3 binde 160 civarlarinda geziniyo ama naparsam yapim 9 bucuğu bulmaz.

• 1.6 hdi güzel motor
    sizin tüketiminizin yüksek çıkma sebepleri
    1-Araç daha yeni
    2-Aracın rüzgar direnci fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: StByErdeM

Uzun yolda gazı dibine kadar basarım. 170-180 Allah ne verdiyse basarım hiç düşmem.

Allah akıl fikir de vermiş hiç kullanmayı düşündün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Hocam size at verseler 1 balya saman yiyorsa 4 balya yemege baslar.

• bu motor ve araca 9,4 lt yaktıran arkadaş , benzinli araca 16-17litre yaktırır.
    sadece arabanın değil, herşeyin bir kullanma üslubu, bir kuralı kaidesi var.
    tapa gaz gidip 9.5 yaktı diye aracınızı değiştirmek istemeniz gerçekten takdire değer..
  • Bunca yıldır forum takipçisiyim bu kadar saçma bir konu daha görmedim. Bir sürü aklı başında insanın vaktini çalmaktan başka ne işe yaradı bu konu.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.