Şimdi Ara

1.6 eHDI şehir dışı ortalama 9.4 lt Yeni Araç Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
103
Cevap
1
Favori
2.513
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> 1.6 eHDI şehir dışı ortalama 9.4 lt Yeni Araç Tavsiye
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    838 Mesaj
    Adam trolluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    alfa 159 2.0jtdi alin, 2.500 devirde 180 yapiyor ancak bundan az yakacaginida sanmiyorum

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: karincayayolgosterenadam

Adam trolluyor

2008 sahibini costuruyor..

|
    |
    DH 2005 Üyesi
  • Yüzbaşı
    415 Mesaj

Abi haykırdım resmen. Çok yaşa sen

|
    |
    Du Hast kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ◆Anakart; MSI x470 Gaming Plus ◆İşlemci; AMD Ryzen 5 2600x 4.2 (OC) 1.29V ◆Sıvı Soğutucu; CoolerMaster MasterLiquid ML240L RGB 240mm ◆Ekran Kartı; Sapphire RX 590 NITRO+ Special Edition 8GB GDDR5 256Bit ◆Ram; 2x 8GB G-Skill Ripjaws V Red 3000 Mhz CL 15 ◆Hdd-1; Samsung EVO 120 GB SSD ◆Hdd-2; Western Digital Blue 1 TB 7200 RPM ◆Monitör; AOC 25'' 1ms 1080p 144Hz ◆Kasa; Rampage REDSKY ◆Psu; CoolerMaster 600W 80 Plus ◆Klavye; SteelSeries Apex M750 TKL ◆Mouse; SteelSeries Rival 600 ◆Kulaklık; SteelSeries Arctis 3 ◆Webcam; Logitech C922 Pro ◆Mikrofon; FiFiNE K669 Konsender Mikrofon + NB-39 Mikrofon Standı ◆M.Telefon; iPhone 7 Plus & Huawei P20 Lite
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    6 Not
    Ne kadar basarsam basayım 6.5 litre geçmesinmiş.Problemli misin birader?

|
    |
    Bize insanları değil fikirleri hatırlamamız söylendi. Çünkü bir adam yenilebilir, yakalanabilir, öldürülebilir, unutulabilir. Fakat bir fikir 400 yıl sonra bile hala dünyayı değiştirebilir. Fikirlerin gücüne ilk elden tanık oldum. Fikirler uğruna ölen ve öldüren insanlar gördüm. Ama bir fikre dokunamaz, tutamaz hatta öpemezsiniz. Fikirler kanamaz, acı çekmez ve sevmezler.
  • Yarbay
    3289 Mesaj
    Yüksek hızlarda 8-11 lt arası anlık tüketimler gördüm ben de aynı araçla, ama sürekli o hızlarla gidecek yol olmadığından uzun sürede kaç ortalama verir bilmiyorum.

Soruyu soran arkadaşa tavsiyem 2.0 tdci motorlu Mondeo'dur.

|
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Kami Kaze

2.0 atmosferik ile uzun yolda 120-130 civarı 9 litre altı hayal mi değil çünkü 8 litre yaktım 90 ile giderken tüketim 7.5

Çok bile. Benim eski 1.8T aynı hızlarda 9 litre LPG yakardı. Güzergah Şırnak-Uşak, Muş-Uşak
    |
    |
    4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km - - -> Satıldı
    5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah
  • Yarbay
    6416 Mesaj
    Sabit hızda gittiğini zannetmiyorum,bas çek hızlanma yavaşlama yapıyordur. Her neyse bu kullanım alışkanlığında daha az tüketen araç yok kısacası.
    |
    |

Orijinalden alıntı: yargicc

Hepimiz zaman zaman bu hızlarda gidiyoruz. Bu arkadaşın kurban seçilmiş olması çok saçma. Sanki forumdaki herkes orta ve sağ şeritte 100 le gidiyor.

ben orta ve sağ şeritte hız sınırında gidiyorum. belediye otobüsü şoförleri tamponuma yapışıp selektör yakıyorlar; hiç oralı olmuyorum. ayrıca kimsenin niyeyse beceremediği virajlarda arabayı şeritte tutma işini de çok iyi beceriyorum. daha yüksek hızlarda da becerebilirim; ama o kadar hızlı gitmiyorum. yaklaşık 13 yıllık şoförüm; hiç kaza yapmadım. 1-2 defa kazaya yaklaştığım oldu; onlarda da insan gibi kullandığımdan başıma bir iş gelmedi. bundan sonra da gelmez umarım. ayrıca hem şehir içinde hem de şehir dışında pek çok insan bu şekilde kullanıyor.

bu arkadaşın kurban seçilmesi ise çok mantıklı; çünkü derdini öyle bir anlatmış ki "basıyorum ve hiçbir şey umrumda değil" gibi bir anlam çıkıyor. ayrıca ölümlü kazalar bu arkadaş gibi sürücüler yüzünden oluyor. o yüzden tepki vermekte haklıyız.
    |
    |

• Yüzbaşı
    304 Mesaj
    1.3mjet 6 ileri punto tavsiye edebilirim. Ya da üst segment olarak 1.6mjet 6 ileri bravo. Punto ile 6 ortalamayı rahat yakalarsınız. Ama FİAT markasına karşı aşırı bir ön yargı var. Siz de onlardan biri misiniz bilemiyorum. Şahsen ben 6 senedir üç kere punto satıp aldım. Bir gün bile şikayetim olmadı. Çevremdeki herkese de öneriyorum. Dört kişiye aldırdım hiçbiri bir problem yaşamadı.
    |
    |

Orijinalden alıntı: mr.big

Konu bana csb geldi.

9.5 yakmaz demiyorum. Bunun için araba bakma kısmına diyorum.

Foto gelsin bakariz csb

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Konu bana csb geldi.

9.5 yakmaz demiyorum. Bunun için araba bakma kısmına diyorum.

Foto gelsin bakariz csb

Ya bu arkadaş kalkış yaparken anlık tüketime mi baktı yanlışlıkla acaba.Hdi motorla 9.5 hiç mi hiç sanmıyorum,kesin arabada teknik bi sıkıntı var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    1.6 hdi güzel motor
    sizin tüketiminizin yüksek çıkma sebepleri
    1-Araç daha yeni
    2-Aracın rüzgar direnci fazla
    |
    |

Orijinalden alıntı: StByErdeM

Uzun yolda gazı dibine kadar basarım. 170-180 Allah ne verdiyse basarım hiç düşmem.

Allah akıl fikir de vermiş hiç kullanmayı düşündün mü?
    |
    |

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.
  • Yüzbaşı
    971 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Hocam size at verseler 1 balya saman yiyorsa 4 balya yemege baslar.

|
    |
    bu motor ve araca 9,4 lt yaktıran arkadaş , benzinli araca 16-17litre yaktırır.
    sadece arabanın değil, herşeyin bir kullanma üslubu, bir kuralı kaidesi var.
    tapa gaz gidip 9.5 yaktı diye aracınızı değiştirmek istemeniz gerçekten takdire değer..
    |
    |
    Bunca yıldır forum takipçisiyim bu kadar saçma bir konu daha görmedim. Bir sürü aklı başında insanın vaktini çalmaktan başka ne işe yaradı bu konu.

|
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
Mobilya Takımları
haberler
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.