Şimdi Ara

1.6 eHDI şehir dışı ortalama 9.4 lt Yeni Araç Tavsiye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
2.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıkçası senden araba alacak adama acıdım.O motoru öyle kullanmaya devam edersen 100 bin kilometrede bitirirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StByErdeM

quote:

Orijinalden alıntı: Blumhouse

Böylelerine araba falan tavsiye etmeyin arabasız kalsın.
    Basarmış, tabanvayda bassın ayağı yere.

Sana soran yok. Ankara İstanbul arası otoban müsait basıyoruz. Hatta bence otobanda basıp gitmek daha bile iyi. Yoksa 110-120 km/h hızla 2. veya 3. şeritte gidersin. Kamyon önündeki tırı sollayacam diye önüne atlar 70 km/h. Otobüsü bitmez. Tırı vırı arabalar gelir sollar önünde yokuşta yığılır kalır. Önümdekini sollayacam diye sol şerite çıkmak istersin arkadan süratli araç gelir selektör üstüne selektör sen çıkma diye. En solda kafam rahat. Basıp gidiyorum. En azından şehir içinde magandalık yapmıyorum.

Size hayırlı günler, umarım bu hızlarda sadece kendi başınızı yakarsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 18 Ekim 2016; 14:45:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RocknRoll@

Açıkçası senden araba alacak adama acıdım.O motoru öyle kullanmaya devam edersen 100 bin kilometrede bitirirsin.

Yanlış anlaşılma olmasın. Araba 6 bin km de bunun 4500 km si şehir içinde sakin kullanım. Arabanın 6bin km genel yakıt ortalaması ortalaması 5.9 lt. O da daha düşüktü bu son uzun yolda arttı. 2 ayda bir falan şehir dışına çıkıyorum o da İstanbul veya Antalya. Şehir dışında ilerlerkende süratli kullanıyorum yalan yok.
  • İnsan umarım sadece kendi başınızı yakarsınız yerine, kazadan beladan korusun der bizi de dahil eder duaya.
  • Arkadaşlar bakın kabul ediyorum haklısınız. Etrafımdaki insanlarda kızıyor söylüyor. Ben de farkındayım sürat iyi birşey değil. Normalde zaten yapmıyorum. Ama İstanbul-Ankara arası, Antep-Urfa arası, Afyon-Burdur arası dayanamıyorum basıyorum. O sırada da araç fazla yakıyor. Şayet 2-3 lt daha düşürebilir miyim diye bu konuyu açtım.
  • acilen ileri sürüş teknikleri dersine gitmen lazim senin
    eşşek niyetiyle araba kullanirsan bu motora bok atarsin
    ha illede tavsiye istersen senin model belli tiyesay bi polo yada golf al az yakarsin

Çanakkale istanbul arasi 280 km lik yolun neredeyse yarisindan fazlasini 170 den asagiya dusmeden geldim arac 2010 1.6 HDI otomatik 308 yani seninkinden daha eski motorlu bir araç ve yol bilgisayarinda yakıt 5.9 ltydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım 170 180km hızla giderken başkalarına zarar vermeden bir tıra falan dalar ve geberirsiniz.

Yediği halt yetmiyormuş gibi tavsiye istiyor.

Başkalarının hayatını tehlikeye atmaya hakkınız yok.
  • StByErdeM kullanıcısına yanıt
    O zaman arabayı değiştirmene gerek yokki 2 ayda bir uzun yola çıksan ne kadar fark ederki başka bir araba alsan o kullanmayla 1 1.5 litre az yaktırırsın senede max 200 lira farkeder.
  • "170-180 Allah ne verdiyse basarım hiç düşmem." sözünüzde ciddi iseniz, yakıttan dolayı başka araç bakmaya gerek yok. Zaten yakıttan daha fazlasını hız cezalarına ödersiniz. Diğer araçlarda bulunanların hayatı için tehlike unsuru oluyorsunuz o hızda. Bu arada arabanın da motoruna yazık, yüksek devirler için pek uygun araba değil o araçlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Umarım 170 180km hızla giderken başkalarına zarar vermeden bir tıra falan dalar ve geberirsiniz.

Yediği halt yetmiyormuş gibi tavsiye istiyor.

Başkalarının hayatını tehlikeye atmaya hakkınız yok.

Benim zihniyetim bozuk seninki düzgün demi? Trafik kazalarının nedenlerine git bak bakalım 1.2.3. sırada neler var. Alkol kullanmıyorum, makaslar atmıyorum, hatalı sollama yapmıyorum, uykulu yola çıkmıyorum, ilaç kullanmıyorum, sürüş esnasında telefon, radyo vs ıvır zıvır kullanmıyorum, yoldan başka hiçbir şeyle ilgilenmiyorum. Sadece ve sadece bildiğim müsait yolda düzlüklerde hız yapıyorum! Bu durumda senin beddua etmeni gerektirmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StByErdeM

İnsan umarım sadece kendi başınızı yakarsınız yerine, kazadan beladan korusun der bizi de dahil eder duaya.

Hocam galiba bana cevaben yazdınız... Allah tabiyi ki hepimizi kazadan beladan korusun sonuçta bizler birilerinin kardeşi,oğlu veya eşiyiz ancak bu tür yüksek hızlarda kazaya sebep olan değil kendi yolunda doğru düzgün giden günahsızlara oluyor ne oluyorsa... O yüzden yazdıklarımda herhangi beddua gibi bir şey anladıysanız özür dilerim.

• Tüketim normal. Bolu dağına yaklaşık 1000 metrelik bir rakım farkı ile çıkıyorusnuz. 160 170 ile 7litre yakacak araç 9.4 litre yakar hatta 10 bile yaksa normaldir. Size yeni araç değil, kendinizi kontrol etme konusunda bir kişisel gelişim uzmanı lazım.
  • sizdeki motorun 112 ligi var bende.150-160 ort. İle max.6.5 lt yi geciremezsin.kullandiginiz yol sürekli rampalı bir yol muydu başka turlu imkansız.aracta bir sorun olabilir.hdi bu kadar yakamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 18 Ekim 2016; 15:16:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araçla yola çıkıp motor ısındıktan sonra(90 derece) yol bilgisayarını sıfırla. Km olarak 90-95 hız aralığında bir 10 dakika sürüş yap.Sonra durup ortalama tüketim değerini oku. 4 civarı ise araçta sorun yok. Bende 308 var. 3.8 yaktırıyorum uzun yolda.
  • Bir de motor yağı değişirken az yakması için sonu 30 ile biten yağ kullan. 0w30 , 5w30 gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

sizdeki motorun 112 ligi var bende.150-160 ort. İle max.6.5 lt yi geciremezsin.kullandiginiz yol sürekli rampalı bir yol muydu başka turlu imkansız.aracta bir sorun olabilir.hdi bu kadar yakamaz

Valla hocam kocaeliden bolu tüneli işte. Az eğimlede olsa sürekli bir tırmanış var tabiki. Sonuçta kocaelinin rakım 60-70 civarı bolu tüneli de 1050 civarı. 1000 km yükselmişiz totalde. Forum dışı aldığım öneri de yazılım attırmak. Yazılımla beygir 92 den 110 a torkta 240 tan 290 a falan çıkıyormuş. O aklıma yattı.
  • Mondeo MK4 2.0 TDCI

• Multijet astra kiralayin bir ayligina, sonrasinda hiz alginiz degisecek ve yakit tuketiminiz azalacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FE2F1DE54 -- 18 Ekim 2016; 15:37:56 >
  • Aynı araç bende var 3.8 litre ortalama ile yolculuk ediyorum 180 basıyorsan çok normal

• haftasonu ist edirne yaptım, giderken 150nin altına düşmedim, lüleburgazda 207kmh gördüm, ondan sonraki 70-80kmyi 180le gittim araç 7.3 yaktı, istanbul içinde de 7.2den fazla hiç yakmadı araç, motor 115hplik e-hdi
    90 hplik e-hdi ekonomi odaklı bir motordur, yüksek hızlar yaramaz fazla yakar, basmak için 112-115hp e-hdi lazım hem basarsın hem de az yakarsın, imkan varsa 120hplik bluehdi alınmalı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.