Şimdi Ara

Continental premiumcontact 6 son derece kötü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
2.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş bu nasıl lastik , bugün yoldan çıkıyordum az daha . Her türlü psi basıncı denedim bu lastik viraja gelmiyor... Ama frenleri filan çok iyi zımba gibi asılıyor. TAmamen konfor odaklı bir lastik yapmışlar. Premium contact 6 , birde yurtdışı incelemelere baktım yol tutuş için yüksek puanlar vermişler.

Anladımki o incelemelerin alayı kolpa tamamen reklammış.

Ucuz falken ziex ile uçarak döndüğüm viraja bununla aynı hızda girsem şeridin dışına atıyor. Falkende sürtünme çok fazlaydı , ayağını gazdan çekince araba hemen yavaşlardı.

Pc6 avantajları . Yumuşak lastik konforlu , yolda araba süzülüyor yakıt tüketimi düştü. Sürtünmesi çok az.

Dezavantaj fazla yana yatıyor. Psi 34-35 bassanız bile yana yatıyor. LAstiğin yanakları çok zayıf. Yüksek hızda jöle etkisi oluyor.

Zorlayınca şeridin dışına atıyor. Yan şeritte araba varsa ona çarparsınız. Bahsettiğin hızlar 160 kmh üstü sert virajlar.

Ayrıca yağmurda güvenli değil , çevre yolu veya otobanda su birikitinsine denk gelirseniz. Araç kızaklıyor , çizgisi bozuluyor. Yağmurda kaza riski çok fazla. Suyu yeterince tahliye edemiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 18 Nisan 2024; 12:11:7 >

• Hayatta gördüğüm en büyük balonlar bu lastik balonlardır arkadaşlar gerek Continental olsun gerek diğer ithal firmalar olsun Michelin hariç ne aldıysan paramı boşa gittiğini her defasında emin oldum.

Artık Funtoma ve Petlas tercih ediyorum.

Herhalde kış lastiği alanda kalmamıştır Artık kış bitti gördüğünüz gibi bir defa bile kar yağmadı
  • contact yazmayi becerebilsen belki ciddiye alabilirdim

• Lastik Michelin dir ondan şaşma.

• tamam bundan sonra conti out,

• Hayatta gördüğüm en büyük balonlar bu lastik balonlardır arkadaşlar gerek Continental olsun gerek diğer ithal firmalar olsun Michelin hariç ne aldıysan paramı boşa gittiğini her defasında emin oldum.

Artık Funtoma ve Petlas tercih ediyorum.

Herhalde kış lastiği alanda kalmamıştır Artık kış bitti gördüğünüz gibi bir defa bile kar yağmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 160 ile sert virajlara giren biri olarak bu lastiklerin hiçbirisi seni kesmez.Sana özel üretim lastik yapmaları lazım.

• 160 ve üzeri girilen sert virajlar

sorunun ciddiyetini anlayamadım,ciddiye almıyorum... gülüp geçiyoruz...

konu dışına açılmalı gibi sanki

şunun üzerinde çark çevirsek durmak istemez Continental premiumcontact 6 son derece kötü Continental premiumcontact 6 son derece kötü 

Continental premiumcontact 6 son derece kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infinite -- 19 Şubat 2024; 13:0:29 >
  • infinite kullanıcısına yanıt

Çarkı çevirmeme gerek kalmadı. Kendimi en iyi ifade eden karakteri seçtim

• Falken ziex i övmesen inanırdım.

İnanılmaz dayanıksız bir lastikti. Yol tutuş vasattı. 15bin km de aşınma miktarı çok büyüktü.

Yol tutuş öncelikli ise pirelli ve bridgestone bakacaksınız.

• Falken gibi uyduruk bir markayı överek, konunun reklam ve fake olduğu aleni belli zaten.

Falken ve Dunlop yıllardır forum sitelerinde hep bu tarz subliminal gündemler yaratıyor.

Çankırı'da üretilen markanın kurnazlığı işte.

Bir diğeri de inşaat sektöründe, Bocchi diye marka var herkes İtalyan sanıyor halbuki Gebze markası. Continental premiumcontact 6 son derece kötü 

• Csb

• Yalnız falken ziex 310 iyi bence

• echomaniac E kullanıcısına yanıt

4 aydır aldım bende 2023/39 hafta üretimiydi.bi yamuğunu görmedim. Marka adı altında yıllarca dolandırıldığımızı düşünüyorum.

• zotacing kullanıcısına yanıt

Övmüyorum sadece virajda contiye göre çok daha iyi olduğunu yazdım. Elbette bundan çok daha iyi lastikler vardır.

Conti daha konforlu daha sessiz. Ama performanslı kullanıma gelmiyor. Lastiğin yanakları çok zayıf , virajda jöle gibi tepki veriyor.

aynen böyle

Continental premiumcontact 6 son derece kötülineo444youtube
    106 gti trye deflecting 15" wheels with cheap nasty ditch finder tyres, only traveling at about 20mph round the round abouts.
    https://www.youtube.com/watch?v=ZZ1uCH9ay1k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 24 Şubat 2024; 0:49:36 >
  • Hahahajsjjs….

Continental ALMAN mühendisliği hamuruyla işlenen bir lastiktir ha öyle boş ve teknikten uzak yorumlarla karalanamaz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kullandığınız araç nedir? Yüksek hızdan kasıt nedir?

Bunları yazsanız?

Bizde Volvo S40 var Porsche Cayenne var bunlarda da Continental kullandık arabalar tren gibi döner virajı Opel Astra Peugeot 308 vs olunca yaylanma yatma hissi çok oluyor

Yani lastik tamam ama hız ve araçta önemli virajda bence

Fiat Palio dünyanın en iyi lastiğini taksan ne olur gibi

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt

Genele hitap edebilmek için yanaklarını çok yumuşak yapmışlar . Biraz zorlayınca lastik esneyip formunu kaybediyor. Düşük hızzlarda tutunma çok iyi , 100 kmh altı. Ama 160 170 le virajlara sert girince lastik dağılıyor resmen , yol ile bağlantısı kopuyor. Direksiyon hissizleşiyor.

Ne zaman G kuvvetini hissetmek istesem lastik ben bittim demeye başlıyor. Keyifsiz.

Araç golf 6 , falken ziex ile devamlı 170le döndüğüm virajı bunla 140 la dönsem araba dışa doğru açılmaya başlıyor. Ebat 205 55 16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 24 Şubat 2024; 12:33:31 >
  • commandx C kullanıcısına yanıt

pzero aldım dunlop tan daha kötü yol tutuşu.

• cricet C kullanıcısına yanıt

Dunlopun da motor sporlarında vs adı çok geçiyor. İyi lastikleri vardır. Falken dunlop aynı grup altında. Falkenler daha yumuşak, konfor serisi.

• aliveli90 kullanıcısına yanıt

170 le viraja girmek, 140la lastiğin bırakması v.s.

Ralli pilotu gibisin

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.