Şimdi Ara

Continental premiumcontact 6 son derece kötü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
2.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Usta sen harbiden numuneliksin ya... 160 falan ne diyorsun sen ya..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • nirvanaya ulaşacak lastik kötü deyi :D

pc6 bende var. jant kenarından kaçırmakta. jantları kac kez temizlettim hatta boyattım en son. hala kacırıyor. michelin goodyear kumho(kışlık) ve brigstone rft kullandım. hicbirinde kaçırma yaşamadım.

• Lastiğin yük endeksi aracınıza uygun mu?

• Bugün istanbulda yağmur yağdı bolca , şimdi conti pc 6 larla çevre yolunda bir sürüş yaptım. Tek kelimeyle berbat , biraz su birikintisine denk gelseniz araba yüzmeye ve çizgisini bozmaya başlıyor. Bu çöpü kimseye önermiyorum.

Bu 3 kanallı bir lastik suyu hiçbir şekilde tahliye edemiyor. Kaza olmaması için Yağmurda hızımı 80 kmh kadar düşürmek zorunda kaldım. Ayni yağmur yoğunluğunda falkenle aynı yolu 120 civarı seyrediyordum.Suyun üstünden geçerken bile Araba ok gibi gidiyordu.

Alacağınız lastik en az 4 su tahliye kanallı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cpc6 ları sat. goodyear asimetrik 6 al. memnun kalacaksın viraj konusunda.

• Meticulous kullanıcısına yanıt

Bridgestone Turanza T005 205/55 R16 91W aldım. Çok daha iyi.

Hem yol tutuş , hem sessizlik hemde yakıt tüketimi olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 1 Nisan 2024; 9:3:35 >
  • aliveli90 kullanıcısına yanıt

turanzayı bedava verseler takmam. turanza ecodan yeni geçtim asimetrik 6 ya. yol tutuşta dağlar kadar fark var.

• Continentalden, michelin pilot sport'a geçin derim, yıllarca continental kullandığıma üzülürüm.

• Dostum kimsenin pek bilmediği bir Conti sırrını keşfetmişsin öncelikle tebrik ediyorum..Sen dalga geçenlere aldırma..şöyle ki özellikle Contact 6 lar 160-180 km süratler arası kötü performans verirler ki, amatör sürücüler korkup bu süratler ile viraja girip kaza yapmasınlar diye..Ama anlayabildiğim kadarı ile sen profesyonel bir sürücüsün..Aynı virajları 180 km ve üstü ile almayı dene ,çok farklı performans alacağına eminimContinental premiumcontact 6 son derece kötü 

• tartekin kullanıcısına yanıt

Hahahah yoldan çıkmadan sattım. Yandan bir rüzgar vursa araba yan şerite geçmeye çalışiyordu. Arabanın arkası bile virajda tutmuyordu :) ufak ufak dışa atıyordu.

Bir türlü çizgide gidemedik. Niye forumlarda bu kadar reklamı yapılır anlamadım.

Can sağlığımızı düşündüğün icin ayrıca teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 4 Nisan 2024; 21:13:21 >
  • Dostum senin ilacin pilot sport.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle markamız varken Türkiyeyi yok sayan continental neden önerilir anlamadım C C etiketli contilerle ,petlasın 4 mevsim E B etiketli lastiklerimi karşılaştırıyorum petlas yazında kışında contilerden az yakıyor fren mesafelerinde ,viraj performanslarında fark yok , milli markayı tercih edin Continental premiumcontact 6 son derece kötü 

güvenliğim için petlas aldım , üstüste kullandığım 3. set petlas

Continental premiumcontact 6 son derece kötüPetlas Globalyoutube
    Önce gücün olacak. Fabrikan, Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikası olacak, 300 farklı desende 3 bin 500 farklı ürün sunacak. Her birini Türkiye’de tek olan kendi test pistinde sınayacak. Hatta onlarca tonluk uçakları bile durduracak. Çünkü bu güç… Sana bir gün lazım olacak. Sen yeter ki güç iste. Petlas ile güç sende!
    https://www.youtube.com/watch?si=fjZDORdvbvXdOfS0&v=lenT4Z2Wd30&feature=youtu.be

• Bende Şuan Conti PC 6 kullanıyorum ama bir sonraki lastiğim pilot sport 4 SUV olacak. Conti bana göre biraz sert bir lastik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 6 Nisan 2024; 17:31:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten CPC6’yı denediniz mi bilmiyorum, soylediklerinizin aksine çok sesli uğultulu ama viraj konusunda ve ıslak zeminde mükemmel bir lastiktir.

Primacy 4+’dan 5 kademe üstün, Pilot Sport 4S’ten 1 kademe geridedir.

Defolu veya üretim hatası bir lastik denk gelmiş olma ihtimali bir hayli yüksek ama ses konusunda CPC6 için daha sessiz demeniz ciddi anlamda şaşırttı.

Özellikle otobanda yüksek süratlerde ciddi anlamda güven veren bir lastik; fotoğrafını aşağıya ekledim

Continental premiumcontact 6 son derece kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Podgoritsa -- 7 Nisan 2024; 1:31:59 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Podgoritsa kullanıcısına yanıt

Üstad beni hiç sarmadı . Kullandığım ebat 205 55 16V , virajda araba arkadan ufak ufak bırakıyordu.Biraz zorlasan önden aniden kopuyor. Ve kestiremiyorsun

Yandan rüzgar esse çizgisi bozuluyor. Bildiğin kışlık lastik gibi davranıyordu jölemsi bir lastik.

1 ay sonra hurda fiyatına sattım .2022 üretim.

Sessiz dememin sebebi önceki kullandığım 67 desibellik falkene göre bir tık sessiz geldi. Kağıt üzerinde 71 db yazmasına rağmen.

Sonra Bridgestone t005 91W aldım bu en sessizi ve konforlusu çıktı. Ve virajda araba yana yatmıyor.

michelin denemedim ama t005 tavsiye ederim. TR üretimlerini lassaya yaptırıyorlarmış onun kalitesini bilemem. Benim aldığım polonya fabrikası.

t005 Lastiği balans yaparken , 1 lastiğe hiç ağırlık bile koymamamıza rağmen balans kusursuz çıkmıştı. Yani üretim kaliteside yüksek.

Contiyi balans tutturmak için birsürü balans taşı koymuştuk.

• Cpc6'yı megane 2'de kullanıyoruz. Bundan önce Goodyear Egp polonya üreyim kullanmıştık, 4 kanallı. Aşınma konusunda çok ciddi fark var. Egp çok daha uzun ömürlüydü. Yol tutuş konusunda da egp daha iyiydi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Continental yumuşak ama çabuk eriyo gerçekten de ben 30.000 km falan kullandım parçalanmış gibiydi dişleri ve çok savuruyodu virajlarda.Ama frenleme konusunda pek bı fark hissetmemiştim görevini yapıyordu.Bir de yıla bağlı olarak aşırı yol sesi yapiyodu.Su an ultra contact taktırdım kasislerden bile geçerken çok sessizlesti araba bakalım bu ne kadar dayanacak.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.