Yarbay
03 Ocak 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 61 (Bu ay: 0)
Gönderileri
gib.gov.tr'den borcum var mı diye sorguladım dün, cezalarımı yapılandırmak amacı ile.

ancak 10 yıl öncesi aldığım ve aynı yıl sattığım bir motosikletin ödenmemiş MTV'si çıktı. ve çok sinirlendim sanırım o yıllar motorun MTV'si 6 aylık 20TL civarı birşeydi.
faize ve borç ile birlikte 500TL'ye çıkmış! Bu motoru satarken vergi dairesinden borcu yoktur yazısı alarak motoru satmıştım (o yıllar vergi dairesinden yazı alınıyordu)

anlam veremedim, Vergi dairesi, dekontun sahibi banka kim varsa mail attım ancak bunların dışında bu cezayı kesinlikle ödemek istemiyorum
gerekli mercilere nasıl başvurulur, başına böyle bir olay gelen varsa çok kısa paylaşırsa sevinirim.
Alfa Romeo yıllarca üzerinde yazdık çizdik (ki ben çok çizdim) ama saklı bir hayranlıkta yok değil...

Alfa JTS 3.2...(260hp)

fiyatı dikkatimi çekti 45bin TL aralığında gerek km, gerek temizliği ile..., zaten bakılacak olursa 9 senede 45bin km yapmış (yılda 5bin km)

hobi aracı 7-11 MTV'si şuan 4,100TL

MTV'si araç değeri üzerinden bir alt dilimden ödenebilir mi? (2,056TL)

yılda maksimum 5-6bin km yapılacağı için keyfi binilecek ... bir kritik yapmak istedim fikirleriniz ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2006-alfa-romeo-159-3.2-jts-q4-distinctive-sadece-45.000-km-de-185522693/detay
Almanya test sürüşü
yaş 20...

Lumia 920 6 aydır kullanıyorum ve memnunum, 8.1 güncellemesi sonrası gayet keyfli bir alet oldu ancak
şu 6 inçlik devrana geçmek istiyorum

1320'ye baktım kesmedi beni 1520 ise gereksiz pahalı

telefonu sürekli çantada taşırım cebe koymam boyut önemli değil
telefonu takas edeceğim sizce gireyim mi? kullanıcıları ve tavsiyeciler ne der ?

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-Mega-6.3-I9200-vs-Nokia-Lumia-920
telefon dokunmatiği ile alakalı yazılım mı donanım mı çözemediğim hede hödö...

ekran hatası video yükledim çözünürlük düşük 320x240 (blackberry)

ancak hatayı görebiliriz, ekrana dokunduktan sonra bazı dokunuşlarda saçmalamayı görebilirsiniz ve başka 920 kullanıcısu var mı bu şekilde hata alan, format attım düzelmedi, ekrandaki tıkla uyandır veya hassas dokunmatik değişik varyasyonlarla denedim değişen bir şey yok

dokunmatikte donanım olarak sıkıntı var diye düşündüm günde 4-5 kere karşılaşıyorum.
telefonu satıyorum garantisi devam ediyor, canıma tak ederse servisin kafasına fırlatacağım.
kafama takmıyordum ancak format attıktan sonra mokunu çıkardı sık sık yapıyor telefondan soğuttu.

http://www.youtube.com/...kRLYuo&feature=youtu.be
Yıl 2014
Torba yasa ve getirdikleri

Ağustos ayında torba yasa ile gelen düzenlemede 8+1 araçların otomobil olacağı

MTV ile ÖTV oranlarında herhangi bir değişiklik olmayacağı

Bu sebeple araçlara,

RUHSAT otomobil ve Minibüs Ötv ve Mtv'si.

Paylaşmak istedim 90-95bin TL'ye dolu bir vito ki 2.2 CDI bence şaheser, 3 yılda bir muayene ve herhangi bir SRC, K belgesi gerektirmemesi güzel bir +

özellikle Yeni ismi ile V'nin bu şekilde gelecek olması Caravelle'nin başına ciddi işler açabilir.

Ford 2015 İlk yarı (Autoshow Fuarı bu yıl sonunda sergilenecek)

Araç Üretime alınmış ve rakip olarak gözünü yukarıya dikmiş durumda Rakip olarak kendine Audi A6-BMW5-S80 gibi bir üst sınıf elitlere dikmiş durumda olduğunu bir çok otorite belirtiyor

Araç Mondeo'nun Aşırı Lüks versiyonu

One Ford Stratejisi ile Motor konusunda bir çok yenilik var

188hp'lik 2.0Litre Hybrid Motor 5.8LT tüketim vaad ediyor.
2.0 TDCI 163hp'lik motor 181hp'e revize edilmiş ve Euro6 normlarını 2016 yılında zorunlu şimdiden karşılıyor.
Tüm ürünler Powershift Şanzımanla geliyor.

Özellikle 2.0 Ecoboost 280hp ve 3.5 V6 Ecoboost ile iddalı olacağı kesin ancak gel gelelim 60-70bin € aralığında bulunan rakiplerine nasıl bir alternatif olacak merak konusu

İnternette video ve ilanları donalıp durmakta

199TL'yede var 700TL'ye de nedir bu mevzu? ve neden sadece Samsung?

bu cihazların iyisi veya kötüsü diye bir ayrım mı vardır. 700TL'ye satan neden 700TL'ye satar NOTE III'ü ve S4 neden 500TL'den satılır

bu cihazları kullanan ve tavsiye eden var mı? orjinalden ayırt etmek zor mu?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-galaxy-s4-1.6ghz-4-cekirdek-8mp-kamera-ucretsiz-kargo-153671277/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-kapida-gor-odeme-yap-i9500-orjinal-android-s4-4-2-2-sinirli-sayi-153523006/detay/
1 haftadır süre gelen ve 54 ilin listede olduğu bu kanunsuz işlemde hakkınızı arayın ve itiraz edin

Kesilen cezalar aşağıda yer alan maddeden kaynaklanıyor. 77TL ceza kesiyorlar 1.uyarı 2.trafikten men. (Hiçbir dayanağı yok)

Konuyu Yargıya taşıdı bir avukatım burada paylaşacağım.

Trafik Cezası Madde 30/1a
Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanmak

Özellikle İstanbul-İzmir- yani Batı'da kalan yerler için bu uygulamanın tam bir saçmalık olduğunu düşünüyorum.

Aracıma 2 hafta önce kış lastiği taktırdım ancak hiç memnum değilim, aracımda 100km'de 1.-1.5litre fazla yakıyor tamam tutunması ve fren mesafesi iyileşti ancak trafikte birçok kamikaze var, sen tam tecizatlısın ancak karşında adam kelek lastik ve tutmayan frenlerle seni karşılıyor...

neyse gel gelelim,polisin bu keyfi cezanın kanunlar ile belirtilmiş bir düzenlemesi yok ve resmi gazetede dahi yayınlanmadığını söylemek istiyorum

Şahsi aracımda Kış lastiği yok ve almayacağım, itiraz edin, hakkınızı arayın. Memleketi TEKSAS'a çevirmek isteyen POLiS ve emir sinsilesini sorgulayın.
Hakkında
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
volkswagen
Mobil cihaz
samsung
Operatör
turkcell
ISS
Superonline
Oyun Platformu
pc
Takım
Beşiktaş
TV
Arçelik 3in1 LED TV 42'
Ses Sistemi
Ses Sistemi
Tablet
Ipad
Notebook
Samsung
GPS, Navigasyon
GPS, Navigasyon
Fotoğraf Ekipmanları
Panasonic ZS3
İşlemci
Intel
Anakart
Intel
Sabit Disk
Hitachi
Ekran Kartı
Sapphire
Beyaz Eşya
Arçelik
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 13.049
İkinci El Bölümü Mesajları: 681
Konularının görüntülenme sayısı: 1.179.037 (Bu ay: 1.385)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 428 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.