Şimdi Ara

yeşil dedektör sigara şikayet uygulaması fırsatı heryerde ücretsiz (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
3
Favori
11.954
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ulan varya bunu saglik bakanligi degil de herhangi bir yazilimci yapsaydi da bas bas bagirirdiniz boyle bi uygulama var saglik bakanligi neden gormezden geliyor diye. Ulan bi kere de iyiye iyi diyin la adam birbirini sikayet edecek gammaz bir nesil yetistiriliyor a dostlaaaar seklinde mesaj atmis. Yaziklar olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OttomanSoldierTR -- 31 Ocak 2017; 18:47:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sigara kullanan birisi olarak çok güzel bir uygulama olmuş.

Bazı beyin fakiri insanlar başlıkta 'ispiyonculuk vs.' yazmış, akıl fikir diliyorum kendilerine.
  • Kapalı alan konusunda içmeyenler haklı ancak yangın merdiveninde sigara içenleri şikayet edenlere ne demeli? Nerenize batıyor merdivende içilen sigara?
  • güzel uygulama olmuş
  • hilmignc kullanıcısına yanıt
    Tamam işte kardaşim adam sigara içeni kaybetmemek için göz yumuyorsa sen de tepkini koy. Sigara varsa ben yokum de. Bunu yapmadığın için o mekanlarda sigara içiliyor. Burda içene laf ettiğiniz kadar lafinizin arkasında olsanız o mekan da mecburen imana gelecek.

Sigara içen de mekan sahibi ses etmediği için içiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hertürlü kapalı alanda sigara içme yasağı olmamalı, bazı sigara içilebilir kapalı alanlar olmalı, sigara içenler orada takılmalı, o zaman kimse rahatsız olmaz.
  • Alerjik Rinitim var bu sebepten ötürü sigarayı bırakmış biriyim.

Duraklarda bile yanıma gelip sigara içenler var,ciddi rahatsızlık veriyor.Uygulamayı kullanacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

Tamam işte kardaşim adam sigara içeni kaybetmemek için göz yumuyorsa sen de tepkini koy. Sigara varsa ben yokum de. Bunu yapmadığın için o mekanlarda sigara içiliyor. Burda içene laf ettiğiniz kadar lafinizin arkasında olsanız o mekan da mecburen imana gelecek.

Sigara içen de mekan sahibi ses etmediği için içiyor.

İşin aslı şu tepkimi koydum öyle kaç tane mekandan çıktığımı bilirim.

Bazı mekanlarda tepkim yüzünden içenleri dışarı çıkardılar.

Senin bu tepki gösterdiğin sistem o mekan sahiplerini kapsıyor zaten. Kimse kimseyi kişisel olarak şikayet etmiyor. Diyorsun ki bu mekanda sigara içilmesine göz yumuluyor...Devlette geliyor bir güzel mekan sahibinin ağzına ediyor ceza ile..

Aynı şeyi istiyormuşuz sen niye tepki gösterdin ki o zaman bu sisteme ?

• güzel fikir yapanın eline sağlık
  • Burada konuşanların çoğu; ya memur ya da birinin yanında çalışıyor ya da neyse anlayın işte.

Sigara içirmeyen hiç bir mekam yok neredeyse, Ankara için konuşuyorum. Adamlar keyfinden içirtmiyor, müşteri gelmiyor yoksa. Hadi sen içirme diren, bu sefer müşteri sigara içilen yere gidiyor. Bunu esnaf olmayan anlamaz. Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

Barlar, pavyonlar, vs vs içilmeyen yer var mı? Yahu madem ki içilecek; bu iş yerinde sigara içilmektedir diye kapıya yazılsın. Ama ona da müsade yok neden? Çünkü devlet nereden para kazanacak başka türlü?

Devlet böyle tatlı bir gelirden olmak ister mi sanıyorsunuz? Hani saat 10'dan sonra içki satışı yasaktı? Büfelere 1 defaya mahsus 25 bin ceza kestiler hepsine, sonra devam göz ardı ediliyor. Hani 12'ye kadardı kapama saatleri? Daha neler neler dönüyor sizlerin haberi yok. Her taraf kıyakçı, rüşvetçi memur dolu. Kendi adaletini uyguluyorlar. Devlet büyüklerininde bundan haberi yok. Üstüne de gitmiyorlar açıkçası.

Biriniz deyin ki şu barda bilmem ne de sigara içilmiyor? İçilsin ki devlette para kazanacak, yok öyle yağma.. Bir ara araç içinde de içilmeyecek mevzusu oldu, tepki olunca geri çekildi.

Bu uygulama yakın zamanda patlar. Olur olmadık ihbarlar, bir anda, 1 saatte 100 ihbar gelse, adamlar hangi birine yetişecek bunun için alt yapın hazır mı? Ondan sonra, şikayet ettim gelmiyorlar olacak. Mekan sahiplerininde uygulaması var, denetim oldu mu haberleşiyorlar. Ayrıca valeler de bir birleri ile haberleşir, buraya geldiler, sizin oraya da gelecekler şeklinde. Burada boş boş duyar kasanlar var..

• Özgürlük sigarayı dilediğin yerde içmek değildir. Artık kavga etmeyeceğim, itinayla şikayet edeceğim. Umarım tolerans gösterip ceza kesmemezlik yapmazlar. Güzel uygulama.
  • Berberleri, kuaförlerleri, küçük büfeleri, toplu taşıma duraklarını denetleseler devletin vergi toplamaya ihtiyacı kalmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cavador

Şikayet eden iaşşalh Allah bin türlü belasını versin coluğundan cocuğundan cıksın.

hernekadar temiz hava isteyen varsa sigarlı hava isteyeni yok sayıp egoistce sadece kendi istediğinin olmasını isteyenin iki yakası bir araya gelmesin dertten başı kurtulmasın.

cünkü sigara içen heryerler sigara koksun komayanı şikayet edelim demiyor...

• Bosuna barbar, ceteci demiyorlar turklere. Bizde kanunsuzluk, hak yemek, calmak hak, buna karsi durmak, sikayetci olmak ispiyonculuk oluyor. zannedersin sigara icmeyen suclu. basimizdaki her musubeti sonuna kadar hak ediyoruz. biz tamamen bitene kadar felaketlere durmak yok.
  • En kısa zamanda Maliye'nin yapması lazım.

Restoran cafe doktor kuyumcu fiş vermedi mi?

Hemen işaretle ekipler gelsin.

müthiş bir ülke olmaz mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavador

Şikayet eden iaşşalh Allah bin türlü belasını versin coluğundan cocuğundan cıksın.

hernekadar temiz hava isteyen varsa sigarlı hava isteyeni yok sayıp egoistce sadece kendi istediğinin olmasını isteyenin iki yakası bir araya gelmesin dertten başı kurtulmasın.

cünkü sigara içen heryerler sigara koksun komayanı şikayet edelim demiyor...

cünkü sigara içen heryerler sigara koksun komayanı şikayet edelim demiyor..
    çünkü insan agzında sigara ile doğmuyor vede bunun için yaratılmadı sigara ihtiyaç değildir içene karışamam orası ayrı ama toplumun olduğu yerde içilmesi kendi sağlığından öteye geçiyor onu geçtim dünyanın parası duman olup yabancı şirketlerin cebine giriyor
    en başındada dediğim gibi içine karışmıyorum fakat toplum içinde olana değil bedduayı kabul olacağını sanıyorsan düşün önce o içtiğin içinmi kabul olacak ben hergün apartmanın parkındaki çocukları uyarımyorum uyarmayada devam edeceğim işin garibi ise yasalarda bu çocuklara satana ağır cezalar var ama birt defa ceza alan esnaf görmedim kanun ve uygulama lafta ise daha çok konuşuruz burada

• Ha bizde bir de; bunu yapiyon ama suna, suna , suna niye bisi demiyon mantigi da var, ki evlere senlik. yani illa hersey(en azindan onun istedikleri) dogru (veya onun istedigi gibi) olacak . kiyisindan bir dogru yapmak yok. herseyi yanlis olan kisi de 1 tane bile olsa dogru is yapamaz bizde. itin gozune sokariz her daim. hic sevmesem de ne guzel soylemis Aziz Nesin.. Tam bizi anlatmis ..
  • Ispiyoncu diyenler sigara kullaniyordur net

• kapalı alanda sigara içilmiyor zaten kuralları çignemiyorlar insanlar kışın mekanin disari denilen kismini naylonla kapatiyorlar yani acik alan aslinda

• Yasaklar uygulanmalı buna hiç sözüm yok, sigara kullanıyorum eskiden maçlarda falan yanımda rahatsız olan biri olduğunda asla içmezdim bu kontrolü kendin yapamıyorsan belli şekillerde yapılmalı burası tamam.
    Ancak halkı ispiyonculuğa özendirmek hoş birşey değil, örneğin yarın bunun trafik uygulamasını yapsalar 80 le gidilmesi gereken yerde arkadaşınız 100 le gidiyor diye ispiyonlarsan cezanın belli kısmı ispiyoncuya verilecek deseler, veya ne bilim internetten film izleyen birini ispiyonla ona kesilen 1000 TL nin 50sini sana verelim deseler ne arkadaşlık kalır ne dostluk.
    Bunun en güzel yolu abartmadan içilen içilmeyen bölümleri ayırıp mekan sahiplerinin denetimine bırakmak , tabii onlarında denetlenmesi şartıyla
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.