Şimdi Ara

yeşil dedektör sigara şikayet uygulaması fırsatı heryerde ücretsiz (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
3
Favori
11.951
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başkasının özgürlüğünün başladığı yerde senin özgürlüğün biter. Sen topluma açık yerde sigara içerek başkasını rahatsız ediyorsan eğer paşa paşa söndüreceksin söndürmüyorsan da cezanı ödersin.

Onun dışında nerede içiyorsan iç. Arabanda mı, evinde mi, sokakta mı? Başkasını rahatsız etmediğin sürece kimse de sana karışamaz aynı şekilde.

Uygulama da güzel olmuş valla. İstanbul'da çok görmüyorum ama Ankara'da bu kanunu ihlal eden o kadar çok mekan var ki. Rica ettiğimiz halde uyarmıyorlar bir de sonra üstümüz başımız iğrenç sigara kokulu halde dolaşıyoruz. İspiyonculukla alakası yok. Kırmızı ışıkta geçen aracı ihbar etmek gibi bir şey bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sırf tekel ürünlerinden elde ettiği gelir çok ciddi oranda azalacak diye elektronik sigarayı yasaklayan bir devletten bahsediyoruz, daha doğrusu onun başındaki "hükümetten"

dumansız hava sahası adı altında koyulan yasağı özellikle alkollü mekanlarda çatır çatır rüşvete dönüştürüp ciddi bir rant haline getiren bir devletin denetleme mekanizmalarından bahsediyoruz, daha doğrusu o mekanizmaları yöneten "hükümetten"

"bizi kıskanan" almanya fransa vs. gibi ab ülkelerinden gelen fonlar ve kalkınma bakanlığı bütçesinden aktarılan finansal kaynaklarla bölgesel kalkınma ve sorunların çözülmesine dair projeleri desteklemeye yönelik programları böyle yine kendi kurumları altındaki adamlarına peşkeş çeken bir devletten bahsediyoruz, daha doğrusu yine o güzide "hükümetten"

her sene bu zeki arkadaşlar allah ne verdiyse diye girerek tüm fonları bağımlılıkla mücadele adı altında eritirler, günün sonunda ortalıkta bir halt olmaz ama paralar cukkalanır, bunlar doğrudan faaliyet desteği, teknik destek ve mali destek şeklinde ayrılan başlıklardır, kamu kurumlarına vakıflara derneklere belediyelere ıvır zıvıra verilen destekler de bu dfd destekleridir, buyrun şu da kanıtı, ne kadar özgün projeler değil mi?

http://www.istka.org.tr/content/pdf/bgm.pdf

bu projeleri yazanlar danışmanlık firmaları, onun bunun yönlendirmesiyle kuruma girip yazıp yukarıdan projeyi onaylatan, ödenek çıkınca da projeyi de yine kendileri ya da tanıdıklarına yaptırtan, kuruma da 3-5 ateşleyen güzel firmalar cici firmalar

bunlar halkı düşünüyor, çok güzel projeler imza atıyor böyle işte, siz de devam edin bunları takdir etmeye derdi sigara olan devlet satış yerlerini sınırlandırır ve denetime alır, çoluk çocuğa satışına ciddi kontrollerle engel olur, dolaba +18 etiketi astırarak bitmiyor maalesef bu işlerin denetimi, saat 21:59 da alkol satışının serbest 22:01 de yasak olması gibi aptalca, sırf gösteriş ve rant amaçlı işler, niye o alkolü 22 den sonra satan işyerlerini biliyor ve gidip ordan da sakallarını alıyor arkadaşlar
  • Millet sigara pahalı diye ot içmeye baslamıs ot içenı de sıkayet edebılıyomuyuz
  • hilmignc kullanıcısına yanıt
    Valla mesajlarınız hiç te mekan sahiplerine yada mekanlara değil gibi. Direkt içenlere giydiriyorsunuz. Ayrıca programa da gerek yok her zaman şikayet edebilirdiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Entropi Canavarı kullanıcısına yanıt
    %98 müslüman geçinen memlekette dediğin şey küfürden de beter :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

sırf tekel ürünlerinden elde ettiği gelir çok ciddi oranda azalacak diye elektronik sigarayı yasaklayan bir devletten bahsediyoruz, daha doğrusu onun başındaki "hükümetten"

dumansız hava sahası adı altında koyulan yasağı özellikle alkollü mekanlarda çatır çatır rüşvete dönüştürüp ciddi bir rant haline getiren bir devletin denetleme mekanizmalarından bahsediyoruz, daha doğrusu o mekanizmaları yöneten "hükümetten"

"bizi kıskanan" almanya fransa vs. gibi ab ülkelerinden gelen fonlar ve kalkınma bakanlığı bütçesinden aktarılan finansal kaynaklarla bölgesel kalkınma ve sorunların çözülmesine dair projeleri desteklemeye yönelik programları böyle yine kendi kurumları altındaki adamlarına peşkeş çeken bir devletten bahsediyoruz, daha doğrusu yine o güzide "hükümetten"

her sene bu zeki arkadaşlar allah ne verdiyse diye girerek tüm fonları bağımlılıkla mücadele adı altında eritirler, günün sonunda ortalıkta bir halt olmaz ama paralar cukkalanır, bunlar doğrudan faaliyet desteği, teknik destek ve mali destek şeklinde ayrılan başlıklardır, kamu kurumlarına vakıflara derneklere belediyelere ıvır zıvıra verilen destekler de bu dfd destekleridir, buyrun şu da kanıtı, ne kadar özgün projeler değil mi?

http://www.istka.org.tr/content/pdf/bgm.pdf

bu projeleri yazanlar danışmanlık firmaları, onun bunun yönlendirmesiyle kuruma girip yazıp yukarıdan projeyi onaylatan, ödenek çıkınca da projeyi de yine kendileri ya da tanıdıklarına yaptırtan, kuruma da 3-5 ateşleyen güzel firmalar cici firmalar

bunlar halkı düşünüyor, çok güzel projeler imza atıyor böyle işte, siz de devam edin bunları takdir etmeye derdi sigara olan devlet satış yerlerini sınırlandırır ve denetime alır, çoluk çocuğa satışına ciddi kontrollerle engel olur, dolaba +18 etiketi astırarak bitmiyor maalesef bu işlerin denetimi, saat 21:59 da alkol satışının serbest 22:01 de yasak olması gibi aptalca, sırf gösteriş ve rant amaçlı işler, niye o alkolü 22 den sonra satan işyerlerini biliyor ve gidip ordan da sakallarını alıyor arkadaşlar

Bende yazdım yukarıda benzer bir yazı. Kimse çıkıpta hede höde bile diyemedi. Çünkü diyecek hiç bir şeyleri yok. Onlara davulun sesi uzaktan hoş gelir. Çoğu da emin olun, baba parası yiyen, devlet memuru, yattığı yerden konuşan tipler. Bunun haricindekiler ise boş duyar kasıyor. Aşağıda tekrar kopyaladım, belki birilerine ZONK eder..

quote:

Burada konuşanların çoğu; ya memur ya da birinin yanında çalışıyor ya da neyse anlayın işte.

Sigara içirmeyen hiç bir mekam yok neredeyse, Ankara için konuşuyorum. Adamlar keyfinden içirtmiyor, müşteri gelmiyor yoksa. Hadi sen içirme diren, bu sefer müşteri sigara içilen yere gidiyor. Bunu esnaf olmayan anlamaz. Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

Barlar, pavyonlar, vs vs içilmeyen yer var mı? Yahu madem ki içilecek; bu iş yerinde sigara içilmektedir diye kapıya yazılsın. Ama ona da müsade yok neden? Çünkü devlet nereden para kazanacak başka türlü?

Devlet böyle tatlı bir gelirden olmak ister mi sanıyorsunuz? Hani saat 10'dan sonra içki satışı yasaktı? Büfelere 1 defaya mahsus 25 bin ceza kestiler hepsine, sonra devam göz ardı ediliyor. Hani 12'ye kadardı kapama saatleri? Daha neler neler dönüyor sizlerin haberi yok. Her taraf kıyakçı, rüşvetçi memur dolu. Kendi adaletini uyguluyorlar. Devlet büyüklerininde bundan haberi yok. Üstüne de gitmiyorlar açıkçası.

Biriniz deyin ki şu barda bilmem ne de sigara içilmiyor? İçilsin ki devlette para kazanacak, yok öyle yağma.. Bir ara araç içinde de içilmeyecek mevzusu oldu, tepki olunca geri çekildi.

Bu uygulama yakın zamanda patlar. Olur olmadık ihbarlar, bir anda, 1 saatte 100 ihbar gelse, adamlar hangi birine yetişecek bunun için alt yapın hazır mı? Ondan sonra, şikayet ettim gelmiyorlar olacak. Mekan sahiplerininde uygulaması var, denetim oldu mu haberleşiyorlar. Ayrıca valeler de bir birleri ile haberleşir, buraya geldiler, sizin oraya da gelecekler şeklinde. Burada boş boş duyar kasanlar var..
  • Bunlar ihbar edince kendini MI6 ya da CIA zannediyor.
    Alt tarafı sosyal medya muhbirsin.

yeşil dedektör sigara şikayet uygulaması fırsatı heryerde  ücretsiz

yeşil dedektör sigara şikayet uygulaması fırsatı heryerde  ücretsiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmettr06 -- 31 Ocak 2017; 21:29:10 >
  • Güzel uygulama fakat zabıtalar yanlı davranabiliyor, zabıtayı nereye şikayet edebiliriz?

Bazı yanlı cafelerde içerde deli gibi nargile içiliyor, ama bırak ceza kesmeyi cafeye girmeye bile korkuyorlar zabıtalar.

Çünkü cafenin işletmecilerinin üst mevkilerde tanıdıkları var.

• süper uygulama
  • guven35 G kullanıcısına yanıt
    Yasalara aykırı bir iş yapmak ne zamandan beri özgürlük?

• alev alev yanıyor maaşallah mükemmel fırsat
  • Deneyen oldu mu acaba geliyor mu ekipler? Kış sebebiyle tüm camları kapatıp sigara içilmesine müsaade eden her hafta gidip bir kaç saat durduğum mekanı şikayet edeceğim bakalım işe yarıyor mu.
  • Sigara içmenin yasak olduğu bir yerde içenleri şikayet etme ne zamandır ispiyonculuk oldu acaba ? Bende içiyorum ama yasak alanlarda içmiyorum, içilmesinde zaten . Eskiden otobüslerde falan içilirmiş nasıl nefes alıyorlardı acaba ?

• Onları görsem ilk ben şikayet edecem. 15 yaşındaki çocuk sigarasını tüttürerek dükkana giriyor. Kardeşim sigaranı dışarıda iç gel ben Rahatsızım diyorum. Sana ne dükkan senin mi diyor. Şeytan dedi git başını duvara sürt kıvılcım çıkıncaya kadar ama neyse sakin olayım dedim...

• Bence ameliyata giren doktor bile Sigara içebilmeli
  • Dün hayatında hiç sigara içmemiş bir akrabam KOAH hastalığından dolayı vefat etti. Kendisi içmiyordu ama kocası evin içinde içtiği için bu hastalığa yakalanmış. Bende sigara içiyorum kurtulmaya çalışıyorum kesinlikle çok yararlı uygulama.
  • Sigaraya zam yapıp içki ucuzlatılmalı. içen sadece kendine,sigara herkese zarar veriyor. Bira 7TL olur mu be insafsızlar
  • Kesinlikle güzel bir tutum alkol çok pahalı sigaradan daha çok vergi alınmalı alkoldeki vergi oranı ucuzlatılmalı kendi biramız efes'i bile avrupadan pahalıya içiyoruz..
  • çok faydalı bir konu özellikle sigara içmeyenler ve yanında yakınında sigara dumanının zehirli dumanından rahatsız olanlar için.
    uygulama ile ihbarda bulunduğumuzda gelen ekipler ihbar var bunu araştıracağız gibi bir durumla mı geliyor?yakın çevremde kapalı alanda sigara tüketen ve uyarılarımı ve rahatsızlığımı dikkate almayan benide zararlı dumanıyla hasta eden birkaç kişi bulunmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toojohn -- 1 Şubat 2017; 8:29:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

Yahu senin sigara içmeme özgünlüğün varsa içenin de içme özgürlüğü var. Biyerde içiliyorsa sen de oraya gitme mekan sahibi durumu anlasın müdahale etsin. Ben kapalı alanda içilsin demiyorum, içenlere yer ayrılmalı diyorum.

Sigara içmeyen de şeker kullanmayan gibi övgü mü bekliyor nedir.

Ben durakta içmiyorum, dumanından rahatsız olacak varsa başka yere üflemeye çalışıyorum. Dışarda tek içmeye çalışıyorum vs. Senin gibi tiplerin triplerini çekmek zorunda mıyız? Beddua etmeyecekmiş... lütfettin...

Yarın bir gün çocuğun o dumanı soluyup da hasta olursa oturur ağlarsın. Bu zihniyet nedeniyle ülke bu halde, saygısız, düşüncesiz, bencil.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.