Yarbay
13 Haziran 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
59 üye
Görüntülenme
Toplam: 162 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Merhabalar,

Başlıkta da belirttiğim gibi uzun soluklu olmasını diledigim eskidikce bir kaç upgrade ile çağı yakalayabilecegim oyun ve simülasyon programları odaklı bir sistem kurmayı düşünüyorum. Bir teklif aldım, bu teklifi bileşen bazında değerlendirip eksik fazla veya yanlış yönleri söyleyebilirsiniz sevinirim.


Teşekkürler
Merhaba,

Şimdi referandumun en büyük savunmalarindan birisi çift başlılık olduğu.

Ben bunu anlayamiyorum. Göremiyorum.

Nerede var çift başlılık?


Referandum gecerse eğer illerdeki belediye başkanlari istifa edip illeri sadece valiler mı yonetecekler?

Evetcilerden yorum bekliyorum.

Sonuçta vali var, ilin amiridir sorumlusudur.

O zaman belediye başkanlari ne iş yapmaktadır?
Oyun steam üzerinde 15 dkdan kısa sürede aktif hale gelecek.


Kısaca oyun mmporg-moba karakterlerinin full gear ile arenada 1v1 2v2 3v3 kapışmasından ibaret.

Videoları zevkli gibi.


Buradan takip edelim var mı benden başka oynamayı düşünen?

https://www.battlerite.com

http://store.steampowered.com/app/504370/
Oyun steam üzerinde 1 saatten kısa sürede aktif hale gelecek.

Kısaca oyun mmporg-moba karakterlerinin full gear ile arenada 1v1 2v2 3v3 kapışmasından ibaret.

Videoları zevkli gibi.


Buradan takip edelim var mı benden başka oynamayı düşünen?

https://www.battlerite.com

http://store.steampowered.com/app/504370/
Merhabalar arkadaşlar,

Genellikle tez yazımında (word, pdf türevi programlar) kullanılacak, hafif bir laptop/netbook/2si bir arada bakıyorum.

PDF gösterimlerinde sıkıntı çıkartmasa çok iyi olur. Çok büyük boyutlu pdflere denk gelebiliyoruz.

Bütçe yaklaşık 1000+250 lira, yardımcı olan herkese çok teşekkürler.

Bir de bu tablet pcler(2+1) hakkında neler düşünüyorsunuz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Şu ürün hoşuma gitti ancak şu zamana kadar ben hiç kullanmadım böylesini. Önerir misiniz?

Acer 2+1http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_acer-s1002-13a8-10-1-in%C3%A7-intel-z3735f-1-33-ghz-2-gb-32-gb-windows-10-2-si1-arada-tablet-pc-1164731.html
İnternet aleminde çalkalanan bi dolu teori var. Ben de neymiş bunlar diye bakarken yabancı kaynaklara da bakayım dedim. Dolanırken ise çok ilginç bir rastlantı gördüm.


Rastlantı şu: Kıbrısta 1973 yılında cuntacılar darbe yapmışlar.
Darbe tarihi: 15 temmuz
Bunun üzerine ve daha bir çok olay üzerine bizimkiler operasyon yapmış ancak yeterli görülmemiş. Sonrasında ise hepimizin bildiği Ayşe tatile çıksın koduyla başlayan ikinci operasyon yapılmış ve Kıbrıs bizim galibiyetimizle bugünkü sınırlarına kavuşmuştur.
İkinci operasyon tarihi ise: 14 ağustos 1974.

Tamamen bunun bir rastlantı olduğunu dusunuyorum.
Şahsen 14 ağustosta bir şey olmayacağını, zaten devletin gerekli tedbirleri almış olduğuna inanıyorum.
Yine de ilginç geldi ve paylaşmak istedim.

Sizlerin de teorileri varsa alabiliriz bu başlık altında.
Merhabalar muhterem forumdaşlar,

Yaklaşık 1.5 yıldır Ankara'da yaşayan birisi olarak, Ankaraya ilk kez geldiğimde başlarda trafikte zorlansam da takip eden 2-3 hafta sonrasında Ankara'nın, Ankara'ya has trafik kurallarını anladım, uyguladım ve sonuçta kerametine ererek ben de bir Ankara sürücü olup çıktım. Takip eden süreçte Ankara'nın gerçekten de kendine has (Bir antep baklavası kadar olmasa bile) trafik kurallarının olduğunu gördüm ve böyle bir başlık açmaya karar verdim. Değerli vaktinizi toplulumuzun üzerinde ortak olarak anlaşıp uzlaştığı bu trafik hususlarında harcayabilirsem biraz ne mutlu bana ve tabiki siz değerli forumdaşlara.

Şimdi ise bir amme hizmeti olarak 657'ye tabi ve 399'a bağlı kişiliklerimizden hafiften çıkarak sizlere Ankara dışındaki trafik kurallarının bir özetini geçmek isterim. Tevazu sahibi her insanın uygulayacağını düşündüğüm ve güzel bir bayram öncesi karayollarımızdan bizleri üzmeyecek, strese sokmayacak önerilerle çıkıp geldim. Madde madde sıralamaya, kendi çizdiğim oldukça basit ve özensiz çizimler ve görsellerle destekleyeceğim listeye başlıyorum. Ankara'lılar için oldukça sıradan olup günlük hayata işlemiş bazı kuralları ve doğrularını anlatmaya çalışacağım, zira bu şehirde uzun süre kalınca insan Türkiye'nin kendine özgü, Ankara'nın kendine özgü kuralları olduğunu unutuyor (Bir nevi fabrika körlüğü).

Listeye başlamadan evvel gereğinden fazla konuştuğum için özür diler, bu kuralların uyulmasında sadece sürücüleri suçlamadığımı, onlardan da birinin belki de ben olduğumu unutmamanızı saygılarımla arz ederim. Suç bizlerin değil fakat ANKARA ve TÜRKİYE'nin geri kalan bölgelerindeki trafik kuralları farklı. Ve bizler bu farkları anlarsak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu şu günlerde belki de birbirimizi gerçekten daha iyi anlar ve hoşgörü ile anlayış göstererek bu sıkıntılarımızı çözebiliriz.

Madde 1


Ankara'nın caddelerinde ve bulvarlarında 70-80 gibi (hele ki sormayın gitsin o vefasız, bizleri cefalara sokmuş 82'ler yok mu ah?!) hızlarda orta şeridi tutup rahatça yol alınıyor (genellikle). Bilgim dahilinde olduğu üzere sağ şeritten giderek yol ayrımına girilip yol değiştirilebilir Ankarada. Bu yüzdendir ki Ankarada sürücüler arasında "yavaş araçlar sağdan gider" uygulaması yoktur. Ancak, güzide çevre yolumuzun gişelerinden otobanlara ve diğer karayollarımıza çıktıktan sonra lütfen uzun sürelerde ve bu hızlarda yerimizi bilelim ve sağdan gidelim.

Öyle ki Türkiye'nin geri kalanında yavaş araçlar sağdan gider.

Madde 2

Harikulade güzellikte ve dolulukta hatta doyuruculukta olan Türkçemizde SOLLAMAK diye bir kelime var iken SAĞLAMAK diye bir kelimenin olmadığını -ne kadar dalga geçersek de geçelim- aklımızın bir köşesinde her daim tutalım. Çünkü Ankara kara sahanlığı içerisinde, sol şeridin çok fazla yoğun olmasına müteakip 3 şeridin ortasındaki 60 ile giden tonton eli öpülesi dedemizi sağlarken tabiki sollarken hiç bir sorun çekmiyor olabiliriz oysa ki Türkiye'nin geri kalan bölgelerinde bu kural tamamen yasaktır. Burada bunun altını çizmek istiyorum, sağdan sollama yapmak kesinlikle çok tehlikeli haraketler arasında yer almaktadır. Sadece karşı için değil, sizlerin güvenliği de burada mühim olandır. Eğer uyulmazsa kendinizi sağ şeritten 60 ile giden bir kamyonun arka barında bulabilirsiniz Allah korusun.
Her ne kadar yol boş olsa da, her ne kadar önümüzdeki zonguldak plaka araç en soldan 90 ile de gitse siz sağdan sollama yapmayınız (yasaktır da kendileri zaten).

Madde 3


Sabah ve akşam iş çıkışı trafiğinde oldukça sık görülen 3-4 metre arkanda araç olsa bile pat diye o aracın önüne kırmak suretiyle şerit değiştirmek Ankara sürücüleri için adeta bir sevinç, huzur ve huşu kaynağı olabilir. Lakin, Ankara sürücüsü (önüne geçilen de dahil) bu harekete o kadar alışıktır ki sesiniz çıkartmaz, kaldı ki kendisi de yeri geldiğinde yapıp şeridinin güvenle değiştiriyordur. Bu olayda Ankara'lılar arasında yazılı olmayan mütabakatlara göre bu kurala uyma yükümlülüğü -frene basması gereken- arkada kalan araca aittir.) Ve bu oturmuş bir kuraldır.

Fakat, Türkiye'nin geri kalan bölümlerinde bu kural tamamen küfür yemenizi, daha da kötüsü kazaya karışma ile kazaya sebebiyet vermenizi sağlayabilir dikkat ediniz. (Her ne kadar da 2 saniye öncesinde verdiğiniz sinyal sizi haklı çıkartmaya yetmese de.)

Madde 4


3 şeritli yolda araçların 5 şerit halinde ilerlemesi Ankara'nın günlük yaşamına işlemiş bir kuraldır. Yoksa zaten insanlar işine geç kalır çok mühim işlerini yerine getiremezler efendim. Ancak gelin görün ki Türkiye'nin geri kalanında, özellikle emniyet şeridi isimli en sağda bulunan ve acil durumlar için ayrılması gereken minik şeridi kendi şirinliğiyle boş bırakmaya çalışırlar ki acil durumlarda kullanılsın. Trafiği aksatmasın, acil durumlara ulaşım imkanı verilsin.

Madde 5

Ankara'nın ana arterlerinden başka anaç veya olmayan arterlere dönerken şerit sayısından fazla şeridin oluşması insanların çok mühim işleri ve yapacakları olduğundan oluşmaktadır. Ankara sürücüsü 2 km sonra sağ dönecekse soldan gitmeye devam eder çünkü keriz değildir, sağ taraf yavaş akmaktadır. Hesaba katılmayan şey dönüşe iyiden iyiye yaklaşılınca gerçekten de sağ dönülmesi gerekmektedir ve sürücümüz son anda sağa kırmaya çalışarak 2 önemli hataya ve asabiyet bozukluğuna sebebiyet verir.
1- Araya kaynak yaparak 2 km'dir en sağdan gelen namuslu vatandaşımızın önüne geçer.
2- Toplamda 5 şerit olan yolun en sağ 3-4 şeridini sağ dönüş için kapatır. (Tabiki kapatacak çünkü yetişmesi gerekn çok mühim ve elzem işleri vardır.)
Fakat bu durum Türkiye'nin geri kalan yollarında hoş karşılanmayabilir, sizin sandığınızdan daha da hızlı akan sağ şeritten veya sizin şeridinizden gelen araçlar size yandan, kaburgadan ve/veya tamponunuzdan sizlere çarpabilir. Bu hususa uymak gerekmektedir.


Madde 6 (Genel madde)

Ankara çok önemli bir merkez olduğundan hepimizin aşırı önemli işleri var ve bu sebebiyetle hepimizin bian önce o alışveriş merkezine gitmemiz gerektiği için acilen çok hızlı şekilde ulaşmamız ve trafikte insanların hayatını tehlikeye sokarak kazandığımız 3 dakikanın keyfini avmde telefonumuzdan facebook'a bakarak harcamamız oldukça önemli bir konudur. Bu yüzdendir ki hepimizin bir acelesi, hepimizin bir sabırsızlığı olması oldukça doğaldır. Tahammül kelimesi Ankara trafiğinde üzerine basılıp geçildikten sonra yüzüne tükürülen bir kelimedir. Ancak lütfen, rica ediyorum; Sarı ışık yandıktan saliseler sonra kornaya yüklenmek, kırmızı ışıkta dönemk için bekleyenlere klaksonumuzla psikolojik baskı ile kırmızı yeşil renge çevirttirmek sadece Ankara sınırları içerisinde işlemekte olup diğer sayısız güzellikler barındıran anadolumuzun trafiklerinde hoş karşılanmayacaktır.

Madde 7 (Diğer)

- Takip mesafesi Ankara ili sınırları içerisinde tam bir at kafası kadar olabilir. Sürücüler bundan fazla boşluk bıraktıkları takdirde zaten diğer anlayışlı ve yardımsever Ankara sürücüleri bu bırakılan takip mesafesi payını çok geçmeden gazlamak suretiyle dolduracaklardır. Fakat Türkiye'de bu kadar takip mesafesi bırakmak hoş karşılanmayan ve emniyet genel müdürlüğümüz tarafından yasaklanan bir davranıştır. Güvenli bir sürüş için hızınız kadar metre (90 ile gidiyorsak 90 metre) veya o aracın olduğu noktaya erişmemiz 3 saniye (yağmurlu ve çamurlu havalarda 5-6 saniye) sürüyorsa bu takip mesafesi güvenlidir denir.
.
.
.

Aklıma geldikçe ekleyeceğim efendim.


Lütfen güvenli sürelim, trafikte her an sorumlu davran kampanyasına destek olalım, emniyet kemerlerimizi takalım, trafik işaretlerine uyalım.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim, herkese iyi bayramlar.
Arkadaşlar biizm valide de 5 var ve icloud apple kimliği kilitlenmiş.(Etkinsizleştirilmiş)

Galiba şifreyi yanlış girmiş telefon hırsızlığa karşı kendini korumaya almış.

Açmanın 2 yolu var 1.si mail gönderiyor. Ancak bu mail yine zaten açamadığımız icloud maili.

2.seçenek ise güvenlik soruları ki bu güvenlik soruları bilmem kaç yıl önce telefon satan esnaf abimiz tarafından girilmiş buna da ulaşamıyoruz.

Yaptıklarım;

- itunes ile recovery / işe yaramadı
- apple ı arayıp nüfus kağıdı pasaport vs gönderelim biziz diyelim ispat edelim kaldırın güvenliği /işe yaramadı
- soft reset olayları zaten işe yaramıyor
- bypass denemeleri /işe yaramadı

Arkadaşlar çıldırmak üzereyim bu ios belası nedir böyle ben anlamadım verem olacağım yapılacak bir şey yok mu? Çöpe mi atacağım telefonu?

Hard format olmuyor mu? hesap giderse gitsin
Arkadaşlarhalihazirda TTNet kullanıyorum geçen hafta Superonline Gorevlisi kapima geldi ve binaya fiber getirdiklerini söyledi. Ancak benim taahhüdum var 24 aylık henüz de geçen yaz yaptırmıştım. Neyse, Superonline yetkilisi taahhüt sonucu bana çıkacak faturayı kurusuna kadar ödeyecegiz dedi. Merkezi aradığımda da 500 liraya kadar oduyoruz dediler yani teyit ettirmiş oldum. (Direkt elinize para saymiyor kendi fatura ücretini almıyor aylık olarak)

Şimdi asıl sorum şudur: gerçekten oduyorlar mi? Elbet ki bu kampanyadan yararlanan forumdaslar vardır.başka konularda karşılaştığım bir iki kişi oldu bazıları dertli sadece 68 lirami odediler şeklinde yorumu vardı. Yorumlardan dolayı kafamda soru işaretleri oluştu. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim zira vaktim fazla değil çarşamba günü için randevu verdiler.
Elektriğe kasım ayında zam gelecek.

Sizce % kaç zam gelir?


Ayrıca kaçak artık teknik olmayan kayıp olarak yazılacak
Hakkında
Konum: Düzce
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:
Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser.
Tek rakibim kangal.
Forum İkinci El İmzası:
Energy is life.
Hakkımda:
Cevap veriyorum,
Eli böğründe analardan,
Mahpuslardan ve acılardan,
Çokça bahsediyorum
Çünkü başını kuma
Saklayanlardan tiksindim,
Başkaldırıyorum.

Ve söz veriyorum
Kırmızı rujlu sokakların
Aşağılık pazarlıkların
Adı anılmayacak benle
Bir çiçeğim halk ormanında fışkırdım
Başkaldırıyorum.

Ben bir bıçak ucuyum
Kavga vermiş halkına
Başkaldırıyorum işte / hey
Varın benim farkıma.

Yine söylüyorum;
Gözü bağlanmış korkulardan
Yasaklardan baskılardan
Asla irkilmiyorum
Çünkü kan emici yarasadan çıldırdım
Başkaldırıyorum.

Yemin ediyorum;
Üç kağıtçının pezevengin
Teslimiyetin ve milletin
Yolu uğramayacak bana
Bir dalgayım halk denizinde köpürdüm
Başkaldırıyorum.

Ben bir namlu ağzıyım
Omuz vermiş halkına
Başkaldırıyorum işte / hey
Herkes varsın farkına.

Aklım hayalim olur, döner dolaşır yine beni vurur.
SilverQuasar (2005-...)


Dünyadaki herkes bizim için çalışır. Biz de onlar için.
Enerji Sistemleri Mühendisliği
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
SilverQuasar
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Audi
Mobil cihaz
HTC
Operatör
Türk Telekom
ISS
Uydunet
ISS
TTNET
Oyun Platformu
Wii
Steam
silverquasar
LOL
Heimerdinger
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 6.322
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 17.835
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 1.066.224 (Bu ay: 1.088)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.372 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.