F

Yarbay
24 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
68 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri
6.5 aylık bir kedim var ve iç-dış parazit zamanı geldi. Geçen sefer veterinerde yaptırmıştık ama fiyatı biraz tuzlu geliyor. Bunun hapını, damlasını kendimiz alıp yapamaz mıyız? Araştırdığım kadarıyla ecza depoları son 1-2 yıldır sadece veteriner hekimlere satış yapıyormuş. Hal böyle olunca da fiyatlar insanı hastahaneye götürmekten pahalıya geliyor. Yok mu buna bir çare?
Bu konuda forumdaki AMD Ryzen kullanıcılarından gelen testleri toplayalım. Kıyaslama ve referans için iyi olacağını düşünüyorum.

Sonuçlar SS'li olmalı, testlerde CPU'nun ulaştığı en yüksek frekanslar ve sıcaklıklar açık şekilde olmalı. Oyun testlerinde GPU'nun ve VRam'in de en yüksek frekansları ve sıcaklıkları ekran görüntüsünde olmalı.

İşlemci Modeli:
Anakart:
Ram:
Ekran kartı:
Testin yapıldığı depolama birimi:
İşletim Sistemi ve sürümü:

olarak sistem bilgileri de eklenmeli.
Bugün 3.5 aylık gri renk bir kedi sahiplendim. Adını ne koyayım?

Kedi dişi bu arada.
Malum, önümüzde kesinleşmiş bir referandum var ve bu konuda konuşmanın, tartışmanın serbest olduğu -kurallar dahilinde- Ülke ve Dünya Gündemi bölümü var forumda. Haliyle tartışmalar bir hayli alevlenecek. Bu konuda önlem alınmasının herkes için daha iyi olacağını düşünüyorum ve sadece bu bölüme özel olarak daha sıkı kurallar uygulanması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle tartışma çıkarmaya yönelik tahrik içeren mesaj atan üyeler için.

Bu konuda önerim şudur:

-Üye ilk tahrik içerikli mesajında 1 hafta, 2. mesajında 3 ay bölüm uzaklaştırması alsın.
-Yeni üyelerin, hesapları onaylandıktan 72 saat içerisinde attığı mesajlar ve/veya ilk 10 mesajı incelensin.
-Trollere, sempatizanlık yapanlara daha sert yaptırımlar uygulansın. Tartışmalar Ana Konu üzerinden yürüyecekse konunun ilk mesajını silerek konuyu kaldırmak yerine ilgili mesajlar silinsin, mesajları atan üyelere yaptırım uygulansın.
-Yeni üyelerin güzel fikirleri, mesajları olabilir ancak yeni üyelik bir başka hesapla yorum atmayan başkasına da ait olabilir(yan hesap-fake hesap) ve bunu ortamı germek için kullanabilir.

Bloklanan üyelerin mesajlarının yanında bloklama sebebi olarak yazdığımız notlar da görüntülenmeli ki neden blokladığımızı kolayca görebilelim.

Yoksa bugüne kadar gördüğümüz şekilde gerek küfür gerek yalan yanlış propagandalarla ortamı karıştıran kişilerin bir üyelikleri uzaklaştırma aldıktan sonra başka bir üyelikle aynen devam etmeleri sonucu hem üyelere, hem takipçilere olumsuz yansır hem de bölüm yöneticilerinin işleri hiç yoktan bir hayli artmış olur.
Yeni yıl herkese kutlu olsun. Herkese mutlu yıllar dilerim şimdiden.
Yeni klavyem nihayet geldi. Klavye yurtdışından alındığı için haliyle US layout. Windows ayarı ise Türkçe. Büyüktür küçüktür işareti de klavyede windows Türkçe ayarı seçili iken kullanılamıyor(Sol shift ile Z arasındaki tuş yok ve US layout'taki büyüktür küçüktür işareti de Ö Ç harflerine denk geliyor.) Bu büyüktür küçüktür işaretini FN+ seçtiğim bir tuş olarak kullanmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
CNN Türk'te Tarafsız Bölge programında Kılıçdaroğlu dersine çalışmış, belgelerle çatır çatır konuşuyor. Açın izleyin, yanlışı varsa tartışalım.
En son bugünkü Tesla kazası haberindeki mesajım hiç bir şekilde haber vr sebep verilmeden siliniyor. Konuya girip bakmasan fark etmeyeceğim.

Bu yöneticiler kimdir, neden ve nasıl bunu tekrar tekrar yapabiliyorlar?
Başbakan Davutoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz? Paralel midir, değil midir?

Neden soruyorum? Yakında driftçileri piyasada göreceğimiz için.
Fazla söze gerek yok. Buyrun:
paçavra linki
Ekşi Sözlük Linki

GÖRSELİ:

Hakkında
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:

SAMSUNG GALAXY S6 ve S6 EDGE KULLANICILAR KULÜBÜ
<<
Samsung Galaxy S6 G920F Android MM 6.0.1- Galaxy S5 G900F Android MM 6.0.1 Stok, Galaxy S4 i9500 MM, Galaxy S3 i9300(Stock +Viper Sound Mod)
i7 2600K @4.5GHz@1.340V
+ Asus P8P67 Pro+ MSI Gaming X GTX 1070Pascal
+Corsair Vengeane 16GB 1600 CL10+Samsung 840 Evo 120GB SSD+Crucial MX300 750GB SSD+3xHD103SJ(2xraid0+1xDepo)+Corsair HX850i Digital PSU + HAF X+Asus VE247H
+ Logitec G430 + G502
“We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.” -Stephen William Hawking
Forum İkinci El İmzası:
Sattığım ürünler:
Galaxy S i9000 -> SnakeMannn (Yusuf)
iPad Mini Retina---> Ottoman
Samsung Wireless Charger--> Anvial
Hakkımda:
[Size=1]

SAMSUNG Galaxy S5 Kulübü
<<
Samsung Galaxy S5 G900F NL2 Android L 5.0 Stok, Galaxy S4 i9500 NH4 Rus STOK, Galaxy S3 i9300(Blekota V7 Lite, Boeffla Kernel Viper Sound Mod)
i7 2600K @4.0GHz(all cores turbo) @1.160V
+ Asus P8P67 Pro+ MSI TwinFrozr III 2GB HD6950 CrossFire+GskillRipjawsX 8GB 1333 CL7+Samsung 840 Evo 120GB SSD+3xHD103SJ(2xraid0+1xDepo)+Corsair HX850 + HAF X+Asus VE247H

“We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.” -Stephen William Hawking
[/Size=1]
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Bilgisayarım
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
ISS
Vodafone
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Steam
Firaristt
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 16.714
İkinci El Bölümü Mesajları: 162
Konularının görüntülenme sayısı: 545.102 (Bu ay: 1.534)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 15.267 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.