Şimdi Ara

yeşil dedektör sigara şikayet uygulaması fırsatı heryerde ücretsiz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
3
Favori
11.954
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeşil dedektör sigara şikayet uygulaması fırsatı heryerde  ücretsiz

Havanız Kaçmasın!

Sigara içme özgürlüğü adı altında sağlığını, keyfini ve geleceğinizi esaret altına almalarına izin vermek istemiyorsan,
    Senin için yasalarla korunmuş haklarını ve dumansız hava sahanı korumak istiyorsan,
    Tütün mamulleri kullanmayanlara saygı duyulsun istiyorsan, bir çözümün var;

Yeşil Dedektör!

Yeşil Dedektör ile tek tıkla dumansız hava sahanı ve sağlığını korumak senin elinde.

Amacımız Ne?

Yeşil Dedektör mobil uygulaması, İstanbul özelinde, kapalı mekânlarda tütün mamülleri kullanımını ihlal eden işletme ve müşterilerin ihlallerini azaltmayı amaçlayan bir mobil uygulamadır. Yeşil Dedektör 2008 yılında yürürlüğe giren kapalı mekânlarda tütün mamulleri kullanım yasağına uyulmasını sağlamak, ihlallere karşı toplumda farkındalık oluşturarak tütün mamulleri kullanmayan vatandaşlarımızın haklarını korumak ve yasal hakları konusunda bilinçlendirmek amacıyla geliştirilmiştir.

Uygulama Nasıl İşliyor?

Yeşil Dedektör mobil uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen bir dizi faaliyetten oluşmaktadır. Bu kapsamda, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve kapalı mekanlarda tütün mamulleri kullanım yasağının uygulanmasını denetleyen saha ekipleri ile koordineli yürütülmektedir.

Yeşil Dedektör mobil uygulaması ile kullanıcı ihlal bildirimini, tek tıkla konum belirleyerek ve mekan adı seçerek bildirebilecektir. İhlal bildirimi sonrasında bildirim, Sağlık Bakanlığı’nın özel olarak Yeşil Dedektör için ayırmış olduğu sisteme düşecek ve oradan de saha ekiplerine ulaşacaktır. Saha denetim ekipleri ihlal bildiriminin yapıldığı mekana ulaşarak ihlal olup olmadığını denetleyecek ve gerekli işlemi yapacaktır. Bu kapsamda tütün mamulleri kullanmayan müşterilerin hakkının korunması, yasağa uyumun sağlanması yoluyla ihlallerin asgariye indirilmesi sağlanacaktır.

http://www.yesilay.org.tr/tr/projeler/detay/yesil-dedektor-uygulamasi

uygulama adresi

https://www.yesildedektor.org/

Artık tüm illerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drvimu -- 31 Ocak 2017; 8:6:21 >

• Başkasının özgürlüğünün başladığı yerde senin özgürlüğün biter. Sen topluma açık yerde sigara içerek başkasını rahatsız ediyorsan eğer paşa paşa söndüreceksin söndürmüyorsan da cezanı ödersin.

Onun dışında nerede içiyorsan iç. Arabanda mı, evinde mi, sokakta mı? Başkasını rahatsız etmediğin sürece kimse de sana karışamaz aynı şekilde.

Uygulama da güzel olmuş valla. İstanbul'da çok görmüyorum ama Ankara'da bu kanunu ihlal eden o kadar çok mekan var ki. Rica ettiğimiz halde uyarmıyorlar bir de sonra üstümüz başımız iğrenç sigara kokulu halde dolaşıyoruz. İspiyonculukla alakası yok. Kırmızı ışıkta geçen aracı ihbar etmek gibi bir şey bu.
    sigara icmek ozgurluk filan degildir. Normal olan sigara dumansiz havadir, sigara icen kisi herkesin hakkina tecavuz eder, ve ozgurlukler de baskalarinin haklarina girdigi noktada biter. bu anlamda ne saygi beklesin ne de acima. bunlara karsi medeni olmaya calistigin anda iclerindeki okuz ortaya cikar, sozlu/fiziksel her turlu siddeti uygulamaktan da geri durmazlar. acik/kapali her yerde yasaklanmasi, sadece ozel alanlarda serbest olmasi temennisi ile. guzel uygulama, ama bizim 200 yil geriden gelen mentalitemiz ile bu don durmaz burada.
  • Çok güzel bi uygulama olmuş tebrik ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uygulama güzel ama sıcak fırsatı nerede ?
    kounuyu sıcak fırsatlar konudışına açsanız olmaz mıydı ?
  • Firsati ; anlasmali firmalarin bildirimlerini ilgili merciye bildirmiyoruz mu?

• İspiyoncu aranıyor.

İnsanlara kanunlara uymayı ögretmek lazım.

• Insallah kullanima gecirilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-60C9D430E -- 27 Ocak 2017; 22:57:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İspiyonlamak nedir ya. Bir de zaten normal köy kahvesine gitmiyorsan istanbul izmir antalya vs adına konusuyorum bilindik yerlerde içilebilen ve içilemeyen bölümler olarak ayrı durumda. Git içilemeyene otur daha tatava yapmanın anlamı yok. Sigara içmiyorum ama içen de içsin beni ilgilendirmez. Bu uygulamadan sonra mekanın başka bir şeyine uyuz olan yine şikayet eder burada sigara içiliyo kapalı alanda vs diye. Saçma ve gereksiz uygulama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz-neocu

İspiyonculuk ve gammazlık özendiriliyor. Birbirine dahi güveni olmayan bir nesil yetişiyor. Bilinçli bir toplum oluşturmak yerine herşeyden şikayet eden bireyler teşvik ediliyor. Ellerinize sağlık !!!!!

Sigaranın verdiği zararın boyutlarını göstermek açısından bu mesajı herkese okutmak lazım. Bir yerden sonra bonzai kafası yapıyor demek ki.

• Türkiye sınırları içerisinde bu tür durumlara gammazlık, ispiyonculuk derler;

Türkiye sınırları dışında ise tam olarak duyarlı vatandaş ismini alıyor.

Artık varın sşz düşünün...

• Gerçekten çok sıcak bir fırsat hemen bu fırsatı değerlendirmek lazım.
  • Konu çok başka yerlere çekilebilir, yasak olmasına rağmen içiren mekan ve insanları şikayet etmek gerekir yararlı uygulama.

• Bunu bile siyasete baglamayin arkadaslar su an sigara icmeyenler olarak baski altindayiz

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuz-neocu

İspiyonculuk ve gammazlık özendiriliyor. Birbirine dahi güveni olmayan bir nesil yetişiyor. Bilinçli bir toplum oluşturmak yerine herşeyden şikayet eden bireyler teşvik ediliyor. Ellerinize sağlık !!!!!

Her şeyde Avrupa'ya özenenlerin bu konuda ispiyoncu yetiştiriyorlar demesi çok garip gerçekten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke şunu minibüsçüler içinde yapabilsek bir hayli güzel olurdu.

• Müthiş bir uygulama bu yasağı delen bir çok cafe mekan var.Sigara içilen yeri olmasına rağmen kapalı alanda sigara kullanımına izin veriyorlar.Ama benim gibi sigara içmeyen bütün müşteriler bu durumdan rahatsız.

Bu durum sigara içmeyenlere karşı yapılan bir ayıptır. Kimsenin beni zehirlemeye hakkı yok.Herkes en değerli şey olan sağlığına sahip çıkmalı.

İspiyonculuk diye konuşan sigara tiryakileri boşuna ağlamayın biri bir maliniza zarar verse kiyameti koparirsiniz.En değerli varlığa da siz zarar veremezsiniz!!!

• Her sikayete 10 kurus versinler o zaman goruruz sicak firsatlardakileri

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel uygulama
  • Sonunda ödül falan varsa ok. Ki görünmüyor öle bişi, konu kilit üye ban.

• sigara içiyorum. kapalı mekanlarda sigara içenleri kınıyorum. ancak bunun sıcak fırsatla ne ilgisi var onu anlamadım popülizme gerek yok git konu dışına aç konunu
  • Ömrümden 1 gün kisaltacak -kanunsuz- öküzler ceza alacaksa yapılan bu gammazlik uygula,asini destekliyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.