Şimdi Ara

YENİ POLO ALACAKLAR, ŞİMDİ TAM ZAMANI !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlık biraz reklam sloganı gibi oldu. Ama ne yapalım okuduğum bölüme verin. (Görsel İletişim ve Tasarım Son Dem.)
    Mart sonuna kadar Pololar'da %3 gibi bir indirim var. Bir arkadaşa Polo bakmak için bugün Doğuş Oto Maslak'a gittik.
    2 araba için fiyat aldık.
    Beyaz renkli 2015 model 1.2 TSI BMT 90 PS Man. liste fiyatı 46.100 olan arabaya 43.750,
    Çakıl Grisi renkli 2015 model 1.2 TSI BMT 90 PS Man.+ 15' alaşımlı jantlar liste fiyatı 47.950 olan arabaya 45.450
    gibi fiyatlar aldık. Normal kampanya ya ek olarak beyaz araba için %2.1 çakıl grisi olan arabaya %2.2 gibi indirimler aldık.
    Aynı bayi ve aynı satış danışmanından 2 kere araba alınca ve ilişkileri de iyi tutunca ek indirim alabildim arkadaşa.
    (E o kadar forsumuz da olsun.)

Polo almaya karar verenler için böyle bir konu açayım dedim.

İyi akşamlar ve saygılar...

• Kesin doğuş çalışanı 😜

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polo almak isteyenler için zamanı falan değil. O paralara 1.6 tdı dsg veriyolardı yakın zamanda. Geçsinler bu ayakları. Manueli 35 e dsg lisini 40 a versinler alalım.

• Dizel otomatik arabaya indirim alınmadığı sürece hiçbir anlamı yok.
    O değil de, Ford ve Renault mallıkta sınır tanımıyor, fiyatlar zaten uçmuş gitmiş, aptal gibi fiyatlarını Vw seviyesine çekiyorlar. Dolayısıyla pazar payını kaptırdılar, kaptırmaya da devam ediyorlar. Neyin peşindeler anlamadım.
    Yap şöyle arada 3-4 bin lira fark, piyasayı alt üst et. Vw sattırmazsın memlekette valla :)
  • CyberBot kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ne Doğuş çalışanı öğrenciyim. Güncel olarak bir fiyat aldık. Paylaşmak istedim.
  • Yahu ben 1.2 tdi bakıyordum 42 felan istiyorlar adam gibilerine.
    Gittim 2012 model 40 binde sıfır hata punto evo aldım 31 bin liraya baz paket.
    Kendimce doldurdum arabayı hem 1.3 multijet daha iyi + olarak pololar gibi mahvetmemişlerdi aracı.
    Polo haddiden fazla pahalı.
  • CyberBot kullanıcısına yanıt
    öyle olsa passatta yüzde 0.5 indirim. şimdi ödemeyi yapın eylül de anahtarı elinize alın derdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasada araba yok zaten hangi bayiye gidetsen git tam aradığını bulamıyosun. Gemideyken alıyo milletimiz

• quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Dizel otomatik arabaya indirim alınmadığı sürece hiçbir anlamı yok.
    O değil de, Ford ve Renault mallıkta sınır tanımıyor, fiyatlar zaten uçmuş gitmiş, aptal gibi fiyatlarını Vw seviyesine çekiyorlar. Dolayısıyla pazar payını kaptırdılar, kaptırmaya da devam ediyorlar. Neyin peşindeler anlamadım.
    Yap şöyle arada 3-4 bin lira fark, piyasayı alt üst et. Vw sattırmazsın memlekette valla :)

Yalnız Polo'da 1.4 TDI almaktansa (Ya da 1.6) 1.2 TSI "Bence" daha mantıklı. Neden derseniz; 1. si 1.2 TSI'ın vergi avantajı var. İkincisi arada öyle aman aman bir yakıt farkı yok (Çok aşırı kilometre devirmiyorsanız aradaki vergi farkını yakıta verirsiniz en kötü), 1.2 TSI motorun benzinli olmasından dolayı çabuk ısınması (Şehir içi için tasarlanmış bir arabada en önemli kriterdir belki de), şehir içinde sessiz olması gibi avantajlar var.

Yani Polo gibi bir arabada dizel yerine 1.2 TSI tercih edilebilir. Aynı şekilde Fiesta'da da 1.4 TDCI yerine 1.0 Ecoboost tercih edilebilir.
    Ancak iş C sınıfına gelirse ya da bir marşta 15-20 km gidiyorsanız dizel tercih edilebilir.
    Onun dışında evden işe işten eve gideyim geleyim en fazla 5-6 km, arada bir AVM ye giderim 5-6 km, arada bir de eş dost ziyareti olur 5-6 km, yılda 1-2 kere de uzun yola (memlekete ya da tatile) giderim diyorsanız, hem yıllık çok kilometre yapmazsınız hem de dizel motorda motor ısınmadan kontak kapatırsınız. Hem dizelin yakıt avantajını göremezsiniz hem de motoru çabuk yıpratırsınız. O yüzden tercih düşük hacim benzinli motor olabilir.
    Ha alternatif olarak "Benim işim ile evim arası mesafe uzak, her gün Maltepe'den Pendik'e git gel yapacağım, fırsat buldukça memlekete kaçacağım" gibi bir düşünce varsa, pekala dizel motor avantajlı olur.

Yalnız fark ettim de, güzelim ülkemde araba almak için resmen strateji yapmak gerekiyor.

• O tşk hemen polo almalıyım.

• O paraya ufacık benzinli araba alınır mı

Akıldan zorumuz var galiba ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Power

Başlık biraz reklam sloganı gibi oldu. Ama ne yapalım okuduğum bölüme verin. (Görsel İletişim ve Tasarım Son Dem.)
    Mart sonuna kadar Pololar'da %3 gibi bir indirim var. Bir arkadaşa Polo bakmak için bugün Doğuş Oto Maslak'a gittik.
    2 araba için fiyat aldık.
    Beyaz renkli 2015 model 1.2 TSI BMT 90 PS Man. liste fiyatı 46.100 olan arabaya 43.750,
    Çakıl Grisi renkli 2015 model 1.2 TSI BMT 90 PS Man.+ 15' alaşımlı jantlar liste fiyatı 47.950 olan arabaya 45.450
    gibi fiyatlar aldık. Normal kampanya ya ek olarak beyaz araba için %2.1 çakıl grisi olan arabaya %2.2 gibi indirimler aldık.
    Aynı bayi ve aynı satış danışmanından 2 kere araba alınca ve ilişkileri de iyi tutunca ek indirim alabildim arkadaşa.
    (E o kadar forsumuz da olsun.)

Polo almaya karar verenler için böyle bir konu açayım dedim.

İyi akşamlar ve saygılar...

jant farkı biraz fazla degilmi? dışarda adamlar bin tl ye şekilli şukullu jant satıyor...

• Benzinli polo+ tüp uyumsuz 45 tl

• Bütün firmalarda liste fiyatı üstünden %3-5 indirim yaparlar zaten. Nedir bu kadar sevinç anlamadım.
  • Ucuz radyo reklamı terk

• 15" alaşım jant fiyat farkı 1700tl.

Toyota da 1.33 auris life için 16" alaşım janta 700tl farka anlaşmıştık geçen sene:)

Polo almanın tam zamanı falan değil. Polonun zaten ederi o. Hatta o donanımla o kadar da etmez.
  • Diyorum diyorum bu VW de işler eskisi gibi değil diye, inanmiyirler. Tabi Ocak ta çakıldı satışlar, demek ki Şubat daha kötü. Beter olunuz.

• Euro daha çok düşecek
    Ben bekliyorum , ama 40.000e boşline polo almaya karar vermiştim , ama 45 bine midline plus golf buldum 2013 beyaz 20.000kmde hasar kayıtsız çiziksiz . Onu düşünüyorum . 5000 lira için sınıf farkı...
  • Tam zamanı diyorsa almayın beyler. Kesin bi pislik var. Fiyatlar düşecek.

• En az 10.000 fazla ederinden..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.