Yarbay
05 Temmuz 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 74 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Evet.

ahmet abinin bilgisi olmadan bu servis arka planda aktif edilmiş.

hanife teyze ahmet abiyi arıyor fakat telefon kapalı, dijital sekreter çıkıyor, sinyal sesinden sonra mesaj bırakın diyor. Hanife teyze olayı idrak etmeye çalışırken "dıııt" 1.69 TL hem hanife teyzeye hem ahmet abiye yazıyor. ( mevcut dakikalarından falan gitmiyor, bildiğin arama başına ücret )

hanife teyze sinyal sesinden önce kapayamadı telefonu... hanife teyzenin faturasına böyle böyle 10 arama yapsa 17 TL ek ödeme gelecek. hanife teyze bu konuda hiç bir şey yapamıyor, çünkü servisi iptal edebilen karşı taraf.

Ahmet abinin durumdan haberi yok. HATTA SİZİN BİLE HABERİNİZ YOK. fatura gelince öğreniyorsunuz.

TOPLAM ABONE SAYISINI DÜŞÜNÜN...

ARAYIN TURKCELL İ SEKRETER SERVİSİNİ KAPATIN.

İptal için: IPTAL SEKRETER yazıp 2222'ye göndermeniz şart. not: sanırım 2200 diye güncellenmiş. İkisini de deneyin.


SESLİ MESAJ MI KALDI BU DEVİRDE ?

WHATSAPP VAR, SMS VAR, MAİL VAR, FACEBOOK VAR , TÜRLÜ TÜRLÜ MESSENGER VAR.


Turkcell deki SEKRETER SERVİSİ TUZAĞI ( SS'Lİ )
Kiralama sözleşmesinde mi yazıyor bunlar ?

makas atmak,

50m ilerideki kırmızı ışığa doğru gaza yüklenmek ve son anda fren yapmak,

Her ışıktan kalkarken kendi kendilerine yarış yapmak,

her daim öndeki araca yapışmak,

ikinci sıraya ,herhangi bir noktaya gelişi güzel park etmek, AVM lerde çizgiyi ortalamak,

Su birikintilerine son hız girmek,

? nedir yani kiralık- filo aracı olunca mı oluyor bunlar ?
Sıfır ikinci el fark etmez. X (iks) zaman önce 50 ye aldığı arabaya 55 yazan adama "haksız kazanç" yakıştırması yapan adamlar(!) var. tabi sayıları uydurma yazdım.

ya arkadaş ne biliyorsun belki aldı bakım tamir masrafı yaptı, pasta cila boya koruma maliyeti oldu, lastik aldı etti, belki de zarar ediyor o fiyata satarken. belki piyasa arttı.

NE BİLİYORSUN ?

bu arkadaşlarda mantık şu kadar : 50 ye aldı 55 e sattı. hmm 5 bin kazandı. iyi iş. ( o esnada içten içe çatlamalar patlamalar ben neden kazanamıyorum, ben neden züğürtüm ! yakınmaları )

Hiç hayatımda alsat yapmadım ama satılan bir mal varsa araştırırım, piyasaya göre değerlendirme yaparım, İŞİME GELİYORSA ALIRIM. sağda solda zırıl zırıl zırlamam. satan isterse bedava alsın.
Selam.

Sabah trafiği, malum yoğun oluyor.

3 şeritli yolun orta şeridindeydim. En sol şeritten sağa geçmeye çalışan, ancak kimse yol vermediği için uzun süredir geçemeyen bir araç fark ettim, benim hizama denk gelince frene basarak ve elimle buyur ederek yol verdim arkadaşa. ( trafik genel olarak 30 ile akıyor ) Önce orta şeride sonra da en sağ şeride kadar girdi, Ancak baya bi arkada kaldı, o şerit yavaşladı. Yaklaşık 100 metre sonra sağa dönüş amacı ile sinyal verdim, 2-3 araç geçtikten sonra en az 4 araçlık bir boşluğa normal şekilde yöneldim, aynadan az önce yol verdiğim aracın sanki bir drag aracı gibi önü kalkarak-hızlanarak geldiğini ve şeride girmemem için beni sıkıştırmaya çalıştığını anladım... Güvenli mesafe olduğu için ben çoktan şeridime geçtim, arkadan selektör yaptı bir kaç kez, aynadan da dudak okudum. Malesef sağlam KÜFÜR yedim.

ulan az önce elimle buyur etmişim, birisi sana yol vermiş değil mi.

aynı adam olması önemli değil, hiç mi örnek olmadı sana bu davranış. Sabah sabah sinirlerim bozuldu valla.

Millet Ruh hastası...
Komşum almış hayırlı olsun dedim.

Hemen açıklama yaptı, ben araziye çok gidiyorum, o yüzden bunu aldım.

-bu araç 4 çeker değil ki dedim öylece baktı.

Sonra bir açıklama daha getirdi, yolda bastın mı fırlıyor, dehşet gidiyor bu araba, bmw yakalayamadı beni. DEDİ.

hayırlı olsun dedim uzaklaştım, niyetim bunu demekti. neyse


Zaten trafikte deli gibi kullanan sandero lar görüyorum, arka tampona yapışık gidiyor, makas atıyor 20 m sonraki kırmızıda aniden duruyor falan. Kullanıcı kitlesi garip.

CİP sanıyorlar.
Uzun yolda gidiyoruz, birini solladık, ancak bu adamın uzun farları açık ve kapatmıyor. rahatsız oluyorsun.

Veya arkalı önlü sis farlarını açmış ( fiorino vs ) ben önüne geçmişim.

önden arkaya selektör gibi uyarıcı ışık açmak istiyorum.

Bu allahın cezası adamlar açmışlar ne kadar ışık varsa, sanki trafikte sadece kendileri var ! farkında olmayan dayılar da var ayrıca.

böyle aracın arkasında çok sırıtmayacak ama açtımmı aklını alacak proje lazım.
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/sen-yat-bilgisayarin-calissin-dediler-35-bini-askin-kisiden-milyonlarca-lira-topladilar-40785628
Her geçen gün bir yenisi ortaya çıkan saadet zincirleri ile ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanlığı denetimlerini sıklaştırdı. Edinilen bilgilere göre bakanlık müfettişleri, bilgisayarlarını günün belli saatleri açık tutarak para kazandırmayı vaat eden Detay Maxinet ile ilgili raporunu tamamladı. 35 bini aşkın kişinin üye olduğu şirket ile ilgili bu hafta savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi. Şirket sitesinin erişime kapatılması için de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) da yazı gönderileceği belirtildi. Şirket sahibi Alper Tetiker ise, bakanlığın suç duyurusu hazırlığı ile ilgili bilgilerinin olmadığını, yürüttükleri faaliyetlerin yasal çerçevede olduğunu söyledi.
Üye sayısı 35’bini aşan Detay Maxinet (Detay Telekom San. Ve Tic. Limited Şti.) üzerinden toplanan paranın tutarı 100 milyon lira olarak ifade ediliyor. Şirket,‘Sen yat bilgisayarın çalışsın’ dediler 35 bini aşkın kişiden milyonlarca lira topladılar
yaptığı tanıtımlar ve sunumlara göre, üye olan kişiye öncelikle bir bilgisayar veriyor. Üyeye verilen bilgisayara bir yazılım yükleniyor. Üyenin bilgisayarı açık kaldıkça, Detay Telekom’un çalıştığı şirketlere SEO hizmeti verildiği belirtiliyor.

ÜÇ AYRI PAKET
Şirkete üye olmak için belirlenen üç paketten birini satın almak gerekir. Gümüş adı verilen ilk paketin bedeli 590 dolar. Bu paketi satın alan üye bilgisayarını günde 8 saat açık tutmalı. Bu kişiye vaat edilen aylık kazanç 120, yıllık kazanç ise bin 460 dolar. Altın paketi satın alan üye ise bin 534 dolar ödüyor. Bu pakette ise bilgisayarın günde 14 saat açık tutulması gerekir. Bu paketin aylık kazanç vaadi 420, yıllık kazanç vaadi ise 5 bin 110 dolar. Son paket olan Platin üyeliğinde ise 2 bin 242 dolarlık üyelik bedeli ödemek gerekir. Bu pakette bilgisayarın sınırsız sürede açık kalması isteniyor. Bu paket için vaat edilen aylık gelir 600 dolar yıllık gelir ise 7 bin 300 dolar.

‘Sen yat bilgisayarın çalışsın’ dediler 35 bini aşkın kişiden milyonlarca lira topladılar*Sistemde lider ekipte yer alan Mahmut Akalp'ın aylık kazancının 400-500 bin lira seviyesinde olduğu iddia ediliyor.

HERKES EKİBİNİ KURABİLİYOR
Sistem, yeni üye kazandıranlara da belli bir kazanç vaat ediyor. Sisteme üye olan her bir üye, yeni kişileri üye yaparak kendisine ekip kurabiliyor.

Gümrük Bakanlığı 11 saadet zinciri firması hakkında soruşturma açtıGümrük Bakanlığı 11 saadet zinciri firması hakkında soruşturma açtı
SAVCILIK BAŞVURUSU BU HAFTA
Özelikle geçen yıl, büyüyen sistem nedeni ile şikâyetler Gümrük ve Ticaret Bakanlığına da ulaşınca hareket geçildi. Bakanlık müfettişleri 3 aydır mercek altına aldıkları şirket ile ilgili hazırladıkları raporu tamamladı. Sistemin bir tür saadet zinciri olduğu belirtilen rapor sonrası bu hafta savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre şirketin sitesinin erişime kapatılması için BTK’ya da yazı yazılacak.
‘Sen yat bilgisayarın çalışsın’ dediler 35 bini aşkın kişiden milyonlarca lira topladılar

FAALİYETLERİMİZ YASAL
Detay Telekom'un sahibi Alper Tetiker ise, faaliyetlerinin yasalar çerçevesinde olduğunu söyledi. Tetiker, bakanlık müfettişlerinin geçen Şubat ayında şirket merkezine geldiğini belirterek, hazırlanan raporun sonucundan haberdar olmadığını aktardı. Tetiker, bir dizi şirkete hizmet verdiklerini kaydederek, yürüttükleri faaliyetin saadet zinciri olarak nitelendirilmesinin doğru olmadığı görüşünü aktardı.
Atikler gold marka kit takılı aracıma yaptırdım.

Ayar öncesi arkadaş nozul çapımın hatalı olduğunu söyledi. Onu düzelttikten sonra randevulaştık ve ayara çıktık. Yaklaşık 1,5 saat yolda ayar yaptık. Aracın tüm devir aralıklarına göre ölçümler yapıldı, düzeltmeler yapıldı. Ayrıca ayar öncesi afr cihazı bağlandı araca. Önce benzinde sonra lpg de ölçümler yapıldı.


Aracım Opel astra j 1.4 t.Kit aracın üzerinde idi aldığımda. Tse belgeli , distribütör de 2 kez ayar yapıldı. Benzin ile çok fark vardı. Yokuşta sollamaya çıkmaya korkar oldmuştum. Araç 4000 devirde tekleme yapıyor, yığılıyor idi. Bu arada elm327 ile baktım değerler gayet güzeldi , ltft sanırım, 4 civarı oynuyordu.

Ayar sonrası anlatılmaz yaşanır. Araç benzin ile aynı oldu, şaha kalktı, canavara dönüştü resmen,Şu an aracımdan keyif alır hale geldim, bu işi iyi yapan birine yaptırırsanız kesinlikle öneriyorum.

Sorularınız varsa cevaplamak isterim.
Araçlar kesin lpg lidir. Dizel veya benzinli olmasının imkanı yok, değil mi hacılar ? Ailenizi , çoluk çocuğunuzu bindirecek kadar cahil olmayın.
ALEV ALEV YANAN 1 MİLYON MERCEDES GERİ ÇAĞRILIYOR.


Kaynak :http://wonderfulengineering.com/mercedes-plans-recall-1-million-vehicles-worldwide-51-cars-catch-fire/


Hakkında
Konum: Ankara
Forum İmzası:
-Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve Meşru olmak kaydıyla her fikre SAYGI duyarız.
-Fikirler ,Şiddetle ,top ve tüfekle öldürülemez.

M. K. ATATÜRK
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 3.217
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.723
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 25.175 (Bu ay: 91)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8.447 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.