Şimdi Ara

Yeni opel corsa mı Astra Sedan mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Astra sedan:
    1.4 benzin 6 ileri otomatik 140 hp sport model astra sedan 186.900 tl

Yeni opel corsa hatchback:
    1.2 benzin 8 ileri otomatik 100 hp

Edition paket 182.900 tl
    Elegance 188.900
    130 hp ultimate paket 198.900

1.5 dizel 6 ileri edition paket 183.400 tl

Kararsız kaldım siz hangisini tercih ederdiniz.

• Birbirinden farklı araçlar. Ben olsam 130 luk Corsa alırım F/P gözetmedim.
  • Corsa diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum ! Arada sınıf kalite konfor farkı var. Tabiki bu ikiliden Astra tercih edilir. Ama ben olsam yüzü iyice eskiyen bilmem kaç yıllık modele bu parayı vermezdim . Megane alır geçerdim .
  • Astra Sedan ocağınıza incir ağacı dikebilir hocam, yazın 4 günlüğüne kiraladım çok pişman oldum. Sıkışık İstanbul trafiğinde 11-12 litre yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Corsa diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum ! Arada sınıf kalite konfor farkı var. Tabiki bu ikiliden Astra tercih edilir. Ama ben olsam yüzü iyice eskiyen bilmem kaç yıllık modele bu parayı vermezdim . Megane alır geçerdim .
    Ben 1.4T hb kullanıcısıyım. Yüzü çok eskidi sıfır J kasa alacağıma yeni Corsa daha mantıklı geldi. Hem fazla yakmasından da bahsedilmiş. Yoksa tabii ben de biliyorum B sınıfı C sınıfı farkını. He ikisi de olmaz Megane değişmişler ona lafım yok. Ben seçeneklere sadık kalarak yorum yaptım
  • Anladım Hocam katalogta 6.8 litre yazıyor ortalama. Gerçekten bu kadar çok mu yakıyor astra acaba
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de astra yı düşünüyordum. Fakat yeni corsanın iç dizaynı kafamı bulandırdı. Lcd Ekranı, vitesi falan çok iyi görünüyor . O yüzden git gel yaşadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jetgil

Anladım Hocam katalogta 6.8 litre yazıyor ortalama. Gerçekten bu kadar çok mu yakıyor astra acaba
    Yakar hocam, 6’lı değerleri anca uzun yolda yakalarsınız.
  • Astra Sedan, yani Astra J, 2009 senesinde tanitildi, yeni Corsa ise cok guncel bir arac, 2019 cikisli.

Genis hacim, daha dogrusu bagaj sizin icin cok onemli degilse seciminizi 10 sene daha yeni teknolojiden yana yapmaniz bence mantikli.

Sedan hem eski sanzimaniyla hem de agirligiyla ozellikle sehir icinde daha fazla yakit tuketecektir, J kasa Astra'lar hic hafif araclar degil.

Arac almanin cok zorlastigi, daha da zorlasacagi bu donemde yeni tanitilan araclarin en az 5-6 sene guncelligini koruyacagini goz onunde bulundurun, simdiden 10 yasini gecmis Astra'dan vazgecin derim
  • mchief M kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için çok teşekkürler.
    Haklısınız. Bir de biri B biri C kasa. Konfor farkı çok hissettiriyor kendini. Astradan yana olmamın bir sebebi de konforlu oluşuydu. Ama gerçekten kararsız kaldım.
    Bir de 2009 çıkışlı diye 2020 model araçta halen 10 sene öncenin teknolojisi kullanılıyor diyebilir miyiz? Sanki bunu demek yanlış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jetgil -- 3 Eylül 2020; 18:1:7 >
  • Yaş 30 altı ise yeni Corsa,
    30 üstü ise Astra Sedan derim.

Ya da tek olacaksınız Corsa, eşiniz çoluk çocuk varsa Astra
  • Corsayı kullanmadan bu cevabı vermek zor üstte biri demiş 10 sene teknoloji farkı var diye ama multimedya harici alt donanımlarda 10 senede hiçbir teknolojik gelişme olmadı
  • Hacme ihtiyaç yoksa corsa.
  • jetgil kullanıcısına yanıt
    Kısa mesafe git gel yaparsan 10,5 11 lt arası :)
  • İhtiyaç ne, kaç kişi kullanılacak, bunlara göre değişir.

Astra sedan eski kasa ama içi ve bagajı nispeten geniş, aile çocuk vs varsa daha iyi olur. Parçası, bilinen arızaları vs. daha kolay halledilir. Tüketimi daha fazla ama çok km yapılıyorsa LPG'ye uyumlu. İyi markalarda yıllardır takılıyor.

Şehir içi, pratiklik, çok bagaj ihtiyacı yoksa Yeni Corsa gayet iyi. Motor, şanzıman, tüketim daha ekonomik. Şehir içi daha pratik, multimedya, elektronik sistemleri daha yeni.

Astra Sedan şu an Polonya ve Çekya emin değilim orada üretiliyor ve üretim kalitesi, yalıtım, malzeme kalitesi J kasanın güncel zamanına göre daha aşağıda. Bu da pek söylenmeyen bir detay.
  • Astra sedan yüzü cok eskidi kesinlikle dusunmezdim...
  • butterfly_effect_53 B kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar

Kullanım açısından yeni corsa bana uyuyor. Kafamı kurcalayan şey ikisine de aynı parayı vereceğim fakat corsa B segmenti olacak, astra sedan ise c segmenti. Aradaki konfor farkı kendini çok hissettirir diye düşünüyorum. Kısa mesafe kullanıcısıyım. Mesela yolu hissettirir mi yeni corsa. Bu konuda bir yorumunuz olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jetgil

Hocam selamlar

Kullanım açısından yeni corsa bana uyuyor. Kafamı kurcalayan şey ikisine de aynı parayı vereceğim fakat corsa B segmenti olacak, astra sedan ise c segmenti. Aradaki konfor farkı kendini çok hissettirir diye düşünüyorum. Kısa mesafe kullanıcısıyım. Mesela yolu hissettirir mi yeni corsa. Bu konuda bir yorumunuz olur mu?
    Yeni model B sınıfı araçlar artık C segmentine göz kırpıyor neredeyse.
    Kısa mesafe kullanıcısı olarak şehir içinde B segmenti daha pratik bile olabilir. Test sürüşü yapıp inceleyin.
  • butterfly_effect_53 B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. gidip test sürüşü yapınca daha iyi anlayacağım
  • 185 bin TL ver sana 1.2 turbo Kadjar vereyim boyasiZ 2016 model 2017 Nisan çıkışlı 50.000kmde!!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.