P

Yüzbaşı
08 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 51 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Sanırım Duvar Boyanmış...

Her zaman arabayı park ettiğim yer.

Komşumun kapısı ve aram gayet iyi kendisi ile.

Sabah görünce şok oldum, boya sıçramış gibi ama parmağımla silince geçiyor. Yorumlarınızı merak ediyorum.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f0/0e/19/f00e19f8156d7c8e7f1cc31b9626f29d.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ea/4e/4f/ea4e4f5e3f34e57f36d0688bf7e79b46.jpeg&t=0&width=480&text=1

Merhaba, ben genelde hep ay'ın ilk günleri dopoyu fullerim ay bitmeden benzinim biterse de ay sonunu getirecek kadar kadar tahmini 50-100 tl lik daha alır ay başı tekrar fullerim.

Malum pandemiden çalışma temposundan pek bir yerlere gidilemiyor. Ay başı depoyu fullüyorum ama çeyrek depoya gelmeden tekrar soraki ay başı geliyor, yine fulleyip devam ediyorum.

Sorum şu ki;

Sizce hep full depo gezerek hem ağırlık sebebi ile fazla mı yakıt tüketmiş oluyorum?

Depoda buharlaşma oluyor mu? Oluyorsa bundan sebep fazla mı yakıt tüketmiş olurum?

Yoksa bunlar çok kale alınacak kayıplar değil mi?

Sizin yakıt alma prensibiniz miktarlarınız nedir?

Kafa yoran, yorum yazacak olanlara şimdiden teşekkürler  

Keyifli forumlar.

Edit: İmla...

Derdim az yakmak değil (zaten 11-12 lt yakıyor aracım) Sadece aklımdan geçenleri kaleme döktüm.

Bazı şeylerin ucuzunu alıp pişman olanınız olmuştur. İşte bu yüzden silecek değiştirirken sizce ucuz (Inwells ön arka 60 tl) olanı mı yoksa pahalı (Bosch ön arka 200 tl) olanı mı tercih etmeli. Sessiz Olmalı. Bazı yorumlarda boşuna fazla para vermeyin hepsi kısa zaman sonra bozuluyor denmiş; bu, kafamı karıştırıyor.
Merhaba arkadaşlar, 7 yıl kadar 1.4 hdi 207 ye bindim o dönem araçı çalıştırdık sonra ve stop etmeden önce 30 sn/1 dk gibi süreler turboyu yağlaması için rolantide çalışması gerektiği bilgisine ulaşmıştım. Şimdiki aracım benzinli ama yine turbo. 1.4T astra. Geçen arabadan anlayan arkadaşımla bu konuya girdik bi şekilde, 2 dk beklemen lazım dedi stop etmeden ve çalıştırdıktan sonra. Net bilgisi olan kullanıcı usta vs varsa aydınlatırsa sevinirim

İlgilenenler için yarış; yarın (pazar) sabah 13:10 da. S Sport şifresiz verecekmiş.

S SPORT FREKANS BİLGİLERİ

TP11-Frekans: 12188 MHz.

Polarizasyon: Vertical (dikey)

DVB-S2-8PSK

Symbole rate: 27500 ksym/s

FEC:5/6

S SPORT HANGİ UYDUDA KAÇINCI KANALDA?

• D-Smart 78. Kanal
  • TV+ 77. Kanal
  • TiviBu 73. Kanal
  • Kablo TV 240. Kanal
  • Vodafone TV 11. Kanal

Çevremdekiler iyi araç kullandığım söylerler. Yaş gereği biraz durgunlaştım, sakin kullanırım, arada da hızlı tabii...

Kişisel gelişim için "İleri sürüş eğitimi sertifikası" almayı önerir misiniz?

(5 saat... 4 saati sözlü 1 saati uygulamalı (clio) fiyatı 450 tl)

Hem bu eğitimi alanların, hem de kişisel yorumları merak ediyorum.

Merhaba, benim merak ettiğim husus; yasal sınırlar içinde alkol alınırsa (örn:1 bira 0.3 promil) kasko kaza karşısında araç masraflarını karşılar mı?

Özellikle sigortacı exper avukat vs net bilgi yazarsa çok sevinirim. Yorumları da merak ediyorum.

1.4T 58bin kmde 140 hp 215/50/17

İlk veri Konyaya eskişehir üzerinde gidiş (Hafif gezmeli) Genelde mümkünse 120 km\s hız ile...
İkinci veri Konya köyler arası gezi
Üçüncü veri Konyadan Ankara üstü dönüş (Direkt) zaman zaman 140-160-180 km\s hız ile...

2 yetişkin full bagaj

Ort Hız: 72,5 km/s
Ort yakıt tük.Lt. 6,5 lt.
Ort. yakıt tük. Kr. 42,75 kr
Benzin lt fiyatı. 6.38
Yapılan yol: 850 km

46.8 km/s
7.1 lt.
48 kr
6.55
600 km

87.7 km/s
6.9 lt.
45.6 tl.
6.62
850 km

Yorumum: Zorlanırsa ekonomi yapmak için 6 lt leri görür; aşağısı zor gibi
10 gün sonra istanbul konya planım var. Aracı kontrol ettirmeden çıkmayı planlıyorum, yağı suyu tam. Sizce sorun olur mu?

1.4T Astra 2011 56bin km 2 kişi

Güzergah olsun gezilecek yer olsun her türlü tavsiye olsun açığım
Clio 4 0.9 umu satıp 1.4T astra aldım.
Clio ortalama hız 19 km civarı full ş.içi yakın kısa meseafeler belki otobana bile çıkmıyorum spor kullanımda 7,6 lt civarı yakıyordu.
j Astrada yine ortalama 19 km hızla 10.8 lt gibi yakıyor spor kullanım kasmadan.
Benim merak etiğim bu 1.0 - 1.2 tsi golfler benim kullanım stilime ve hzı ortalamama göre nerede yer alırlardı tam ortada mı yoksa tsi gerçekten cliodan da az mı yakardı? ya da opelle aynı mı?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
ISS
ISS
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 503
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 8.924 (Bu ay: 697)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 88 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.