Şimdi Ara

XBOX ONE S’in Bariz Kasması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
12.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar savunan çıkarsa bariz fanboyluk yapıyordur, ben ikinci el aldım toz dolmuştur ısınıyordur diye geçiştirdim ama arkadaşım benle oyuna girebilmek için gitti aldı sıfır olarak yine bir one s, ne oldu dersiniz?
    Sıfır konsol aynı şekil benim makinam gibi kasım kasım kasıyor arkadaş.. Yahu zaten 30fps oyun oynuyoruz, grafikler düşük pc’ye göre tamam extra grafik ayarları geneli kapalı herşeye evvallah da bari kasma be arkadaş ben pc den geçip yayılarak oyun oynamak istedim 30’unda 60’ında değilim ama sabit fps vermiyor tüm hevesim silindi gitti gerçekten arkadaşıma da aldırdığım için , içim hiç rahat değil.

Bu arada çoğu oyunun 900p veya daha düşük olmasını da söylemeden edemeyeceğim. 1080 yerine 900p yapmışsın bari en azından kasmasın şu oyunlar Microsoft...

Rezalet, oyun konsolu alıyorsunuz stres oluyorsun. Tek yapması gereken stabil oyun keyfi onuda beceremiyor. Ben xbox x’e geçerim beğenirsem demiştim bi müşterisini kaybetti. Bunu herkes yaşıyor ve nasıl xbox kullanmaya devam edebiliyor? Lütfen açıklayın çok merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• One x kullaniyorum böyle bir derdim yok ancak 1080p de oynamama rağmen bazı oyunlar zorunlu 30fps metro exodus gibi.Bu da sinir bozucu.Onun dışında online cod bf apex vs stabil 60fps çok çok nadir düşüşler.Onlarıda hissetmezsin bile

• Ya ben 4k tv’im yok diye x almadım dedim 1080p de s idealdir. Ama bariz s versiyon çöp hala bunun satılması bile komedi.. Ne yani ben kasmasın diye gidip FullHD Tv’ye x modelini mi alayım? 60 değil 30’da oynamak sorun değil yeterki kasmasın. Elimdekini satıp x’e geçmeyi düşünürüm sorun yok derseniz ama satacağım kişiye yazık değil mi? Çok güçsüz one s sıfır alıyor kutudan çıkarıyorsun her oyunu kasa kasa oynuyorsun verilen paraya yazık..

• mustafaerdurmus kullanıcısına yanıt
    Yanlış konsol almışsın, bu devirde xbox one ve one s çöplerine para verilmez bu konsollar o kadar güçsüz ki hiç kullanma daha iyi ömürleri çoktan bitti. One X alsaydın şuan üst kalite grafiklerde oynardın ne yap ne et one x’e geç 4k tv kullanmasan bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philipp_Plein -- 11 Temmuz 2019; 23:16:8 >
  • A101, Bim kampanya linki atan arkadaşları bu konuya bekliyorum!

One s bu saatten sonra alınmaz, forumun 2.el kısmında 1900-2000tl bandında one x satanlar var dedikçe dinlemediler. One s'de One s. İlk çıktığında One s alıp kullandım ve 1 yıl sonra direk sattım.

Yol yakınken satın ve One x alın derim.
  • 2 senedir xbox one s kullanıyorum ilk defa kasma olayını senden duydum,yaşamadımda (pubg ilk hali hariç) Çözünürlük konusunda haklısın bazı oyunlar çok bulanık gözüküyor mesela fifa 19, bf5
  • Siz şimdi dürüstçe konuşun, bu cihazın kasmadığına emin misiniz? Bendekini geçtim arkadaşıma gittik sıfır aldık daha 1 ay oluyor, aa oyunların HEPSİ, geriye kalanların da yükleme ekranları hep sorunlu ve ani fps dropları yaşıyor. minecraft dahil??! Ben sizin hiç 60 üstüne oyun oynadığınıza inanmam maalesef bu durum size akıcı geliyorsa kendinizi kandırıyorsunuz büyük ihtimal, benimki ve sizin makina 2 senelik tamam da arkadaşın sıfır makina bariz kasarken sizinki bana mısın dememiş yani öyle mi?

144hz mönitörüm oldu 2 sene gözüm anlık fps’yi ayırt edecek kadar hakim bu cihazlar BARİZ kasıyor hocam. Kimse kendini kandırmasın.. Aldığım senelik ultimate hatrına xbox one x’e geçeceğim umarım ondan dediğiniz gibi bu sorunlar yoktur.

Olayı anlamışsınızdır umarım ben arkadaşa bu konsolu aldırdığıma vesile olduğum için kendime kızıyorum, sinirim bu yüzden yoksa benim zararım en kötü 300-400 olur.

Konuyu okuyan ve almayı düşünen varsa KESİNLİKLE
    S’Modelini önermiyorum. Hatta direk xbox önermeyeceğim ama x’ görmeden yorum yapmayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaerdurmus -- 12 Temmuz 2019; 3:51:40 >

• One x'de de benzer durumlar olabiliyor mesela pes2019 da ilallah ettirdi bana , bi yandan şöylede düşünüyorum one x de düşük fps kasılma falan varsa ps4 pro da daha fazla olacaktır diye
  • action11 A kullanıcısına yanıt
    One X de pes de kasma ve takılma olmaz o oyun native 4k 60fps dir. Sorunu tv ya da monitör artık neyde oynuyorsanız onda arayın.

• Bende One x ve One s var hangi oyunlar kasıyor dostum varsa bir deneyelim videoda çekeriz sıkıntı yok
  • Teşekkürler ama servisi ardım sürekli olmuyorsa tv ile alakalı değildir diyor başka tv de deneyin diyor öyle bi de deneyiceğim
  • Bende one s kullanıcısıyım 7 ay kadar oldu ancak bilmiyorum sizlerin söylediği gibi kasmalara şahit olmadım bir tek fifa19 oyuna girmeden antremanda 1 saniyelik kasıyor o kadar onun dışında metro exodus olsun veya battlefield multiplayerı olsun hiçbir kasma yaşamadım tamam çözünürlük evet kötü ben 4k televizyonda one s ile oynuyorum açıkçası çok dert olan kasmalar yaşamadım fanboyluk yapmam hiç kötüyse kötü ben gittiği yere kadar oynarım ancak dediğim gibi kasma hiç demiyorum ama beni rahatsız eden kasmalar değildi seri seri oynadım her oyunumu
  • arkadaşın kasıyor demek istediği 60 fps alamaması galiba Yalnız kasma farklı bişey oyunun 30 fps de çalışıyo olması kasıyor anlamına gelmez değişik bir bakış açısı doğrusu:)illa ben 60 fps istiyorum diyosa one x alsın ama onda bile her oyun 60 fps değil..:)
  • Dün ilk defa one x kastı. Rdr 2 yi bitirmiştim. Hile açıp biraz kaos yaratayım dedim, Saint Denis'de. Gelene geçeni indirdim, tramwayı patlattım sonra tek girişi olan bir yerde duvara pusup geleni indirdim. Çöp yığını gibi birikti cesetler. Sonra Molotof atıp ateşe verdim. Beni vurmaya gelenlerde ateşe yakalanıp kavruldular. Bu sıra one x kasmaya başladı

"kasma" kriterini anlatır mısın? örnek veriyorum: "3sn boyunca 5fps üstünü görmüyor" yada "10sn'de bir 1 frame drop yaşıyorum" yada "sürekli olarak screen tearing var" gibi...

anlamlı ve genel olarak ölçülebilecek şekilde ne dediğini anlayabilirsek "genel olarak evet böyle" yada "sizdeki konsollarda bir sıkıntı var" denebilir...

edit ile ekleme: ilk sorulan sorulardan birine cevap vermek yerine konuyu dağıtmaya yönelik cevaplar verildiğini görünce "troll in the dungeon" diye bağırarak yemek salonuna dalasım geldi... bakınız:https://www.youtube.com/watch?v=oynJcSnLSI4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 12 Temmuz 2019; 14:34:58 >

• Kasıyordan kastınız nedir açiklasaydınız keşke. Hangi oyunlarda ne gibi problemler yaşadınız. Bende yeni sayılırım 3aydır one s var. Paso horizon 4 oynuyorum donma takılma fps düşüsü yaşamadım yanlız oyunu ilk yükleme süresi cok uzun geliyor bana, 5dkyi geciyor nerdeyse. Ayrıca Mk xl, pes 2019 batman son oyunu, rocket lig, borderland 2 de oynadım hic sorun olmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam grafikler artık çok yetersiz ama kastığını ben görmedim. Zaten devri bitti yeni nesili bekliyoruz.
    BF serisinde birkaç an dışında 500 saate yakın oynamamda fat kasa ile 30 fps'ten droplar yaşamadım.
    R6S mesela 60 fps sabit.
    Gelen güncelleme sıkıntılı olabilir. Güncellemeler arası sıkıntılar oluşabiliyor.

• Ayriyeten 2013-2015'te çıkmış konsollar oynana genel oyunlarda pek problem çıkarmaması gerekiyor.

• Pc lerde yüksek fps ile oyun oynamaya alıştıktan sonra konsola geçince hem de 5 sene önce çıkmış konsola geçince normal , 3-5 fps düşüşünü bile hisseder göz.Ya one x alacaktınız ya da konsola bulaşmayacaktınız.Burada anahtar kelime pc de yüksek fps ye alışmak.One x bile sizi kesmeyebilir yani zaman zaman.

Şahsen ps4 ve one s ile gayet memnun bir şekilde devam ediyorum , arada olan kasmalarda çok umrumda değil genel oyun keyfimi baltalamıyor.Benim gibi milyonlarca da oyuncu var pc ye alışmadığı için rahatça oyun oynayan.

Just Cause 3 patlama sahneleri
    Batman Telltale serisi

Bu ikisi dışında çok rahatsız olduğum bir oyun olmadı bunlar da firma kaynaklı.Batman da ne grafik var sonuçta.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.