C

Yüzbaşı
27 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 49 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar ofisimize bir backup sistemi kurmak istiyorum.Ancak şöyle bir durum var nas sunucusunda serverımızın full sistem yedeğini acronis backup lisansı alıp nas'a almak istiyorum çünkü mikro programı ve ortak dosyalar serverımızda kurulu ayrıca tüm kullanıcıların (yaklaşık 20 tane) dosyalarını file history ile yine nasta toplayıp mailler falan herşey dahil bu nas sunucusunun aldığı tüm yedekleri ayriyetten bir cloud sistemde tutmak istiyorum ki nas a birşey olursa yada bir problem çıkarsa cloud sistemde herşeyin yedeği bulunsun.Bunları 4 disk kapasiteleri nas ile birlikte 4 tane 4 tb wd red hdd yeterli olurmu ? Başka fikirlere açığım bu benim aklıma gelen senaryo bu daha az maliyetli bir fikir olursa çok iyi olur :) şimdiden teşekkürler ederim.
Merhabalar w10 da aynı ağ içerisinde bulunan kullanıcıların mail dosyalarını paylaşmalarını yapıcam ancak kullanıcı adı ve şifresini giriyorum şifreyi kaldırmak istemiyorum kaldırabilirim ancak o zaman herkes erişebilir benim amacım oradan mail yedeklerini almak o yüzden kullanıcı adı şifre ile girmem gerekiyor bunları nasıl belirleyebilirim.Şu anda bilgisayarın kendi kullanıcı adı ve şifresini girdiğimde kabul etmiyor dosya paylaşımı için.
merhabalar , bilgisayara ssd taktım format attım tüm dosyalarımı aldım neredeyse önceki hdd yi harici disk kutusuna koydum ve bilgisayara taktım ancak users bölümünden kendi masasüstüme erişmek istiyorum dosyaları almak için ancak açılmıyor disk ntfs izinlerini ayarladım yine yapamadım acaba bir yolu var mı ?
Merhabalar istanbul aydın üniversitesi bilgisayar programcılığı mezunuyuum an itibari ile aöf yönetim bilişim sistemleri yazdım.Okulu bitirdikten sonra bana bir katkısı olabilir mi yüksek lisans da tamamlamayı düşünüyorum.
Servera localdeki bilgisayarlardan bağlanabiliyorum ancak telefonumun internetini paylaşıp ona bağlandığım bilgisayardan bağlanamıyorum serverda statik ip var ipadresimne.com dan öğrendim ip yi firewallda (cyberoam) virtual host oluşturdum external ip yerine bize öğrendiğim ip yi yazdım mapped ip ye de serverin aldığı ip yi yazdım 3389 portunu 8080 portu yaptım. xxx.xxx.xxx.xxx:8080 yazıyorum localde giriyor ama dışardan giremiyorum.Teşekkürler şimdiden

Merhaba herkese serverde disk isigi turuncu sonra yesil sonra bos yanip sonuyor sirayla durmadan herhangi bir hatada vermiyor ayni disk gecenlerde hata vermisti sel bosalttigimda duzelmisti yardimci olurmusunuz sorun nedir
Merhabalar xbox için kodi uygulaması var ancak kodiye turkvod eklentisini nasıl kurabilirim yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
27inch İmac için ups bakıyorum ama çok anlamadığım şeyler.
https://www.hepsiburada.com/makelsan-lion-1000-va-lcd-usb-2x-7ah-5-10dk-ups-mu01000l11pl005-p-HBV000001N0PQ

sizce işimi görür mü en azından elektrik kesilince kapatmak için süre versin.
https://www.hepsiburada.com/hp-2ud96aa-31-5-5ms-analog-hdmi-full-hd-ips-monitor-pm-HB00000CQ2MV

https://www.epttavm.com/item/46729999_samsung-lc27f391fhmxuf-27-4ms-full-hd-hz-curved-va-monitor?akakce.com&utm_source=akakce.com&utm_medium=fiyat-kiyaslama&utm_campaign=akakce&v=1.56

ikisi arasında kaldım macbook pro 2012 ve xbox one s bağlı olacak yazılım ve xbox için kullanacağım sizce hangisini tercih etmeliyim 27" boyut yeterli olur mu curved monitör daha çekici geliyor amd freesync oyunlarda ekstra sağlar mı bilemedim şu an yorumlarını bekliyorum başka önerilerede açığım fiyat en fazla 1200tl
Merhabalar elimde 1 tane hali hazırda modem firewall switch var dhcp firewallda 20 clienti besliyor şu anda ancak yedek modem bağlantısını nasıl yapabilirim ben arayüzüne erişemediğim için asıl modemin ip sini 192.168.0.2 yaptım.Telefon kablosunu modeme takıp modemi firewalla bağlasam modemin ipsini 0.3 yapıpı bridge mode alsam ve dhcp kapatsam ana modemin kesintiği yaşadığı yerlerde ikinci modem devreye girer mi firewall dan herhangi bir ayar gerekli mi
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
MacBook
Xbox Live GamerTag
amentexx
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 419
İkinci El Bölümü Mesajları: 17
Konularının görüntülenme sayısı: 12.879 (Bu ay: 306)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 29 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.