Şimdi Ara

www.newegg.com alınan RTX-2070 ASUS Arızalandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
2
Favori
7.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

abim için geçen sene www.newegg.com üzerinden aldığımız ASUS RTX 2070 O8G model ekran kartı arızalandı daha önce bu durumla karşılaşan oldumu acaba.

Türkiye ASUS ile görüştüm benden seri no istediler seri no verdim dediler bu ürün global garanti değil local garanti altında onun için biz bakmıyoruz ne tamir ne de ücretli hiçbir şekilde ilgilenmiyorlarmış

Bende asus.com/us yani Amerika'daki ASUS yazdım Amerika ASUS kanıt istedi benden kartın bozuk olduğuna dahi ikna olmak için bende kendilerine video yoladım sonra dediler bu testleri yapın hata verirse bize yolayın ekran görüntüsünü heaven Benchmark 4.0 furmak stress test GPU ve farklı bir PC'de denememi istediler mümkünse bende kartı söküp kendi PC me taktım ve ikna oldular evet görünüşe göre kartınızda ciddi bir sorun var bunu servise göndermeniz gerekiyor dediler bende nereye göndermem kerektiğini sordum dediler asus.com/us america

Gelelim rma açma olayına rma açmamı istediler baktım listede Türkiye yok Amerika or canada diyor dedim ben Türkiye'de yaşıyorum onlar bana şu şekilde bir mail atmışlar benim amerika da adresim yok ki nasıl olacak bu iş böyle saçma bir şey mi olur bu durumu nasıl haledebilirim acaba bilgisi olan arkadaşlar var mı yazarsanız sevinirim.

ASUS ürün desteğiyle irtibat kurduğunuz için teşekkür ederiz. Benim adım james marc m. Ve umarım iyisindir ve güvende kalırsınız.

Bizi güncellemek için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. İlk adımlar sorunu çözmediyse özür dilerim. Karar almanıza yardımcı olmaya devam edeceğimize emin olmak istiyorum.

Verdiğiniz adrese göre, Türkiye'de ikamet ettiğiniz anlaşılıyor, ABD ve Kanada'yı desteklemekle sınırlı olduğumuz için onarım işlemine devam edemiyoruz. Ünitenizin garantisini de kontrol ettim, garanti sadece ABD veya kuzey Amerika bölgesinde geçerlidir. Onarım işlemine devam etmek için ABD veya Kanada adresine ihtiyacımız olacak. Çünkü onarım tesisimiz üniteyi uluslararası gönderemez. Cevabınızı dört gözle bekleyeceğim ve harika bir gün geçireceğim.

Ek yardıma ihtiyacınız olursa lütfen bize bildirin. Size daha fazla yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım. ASUS'u seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

İleri de başvurmak için lütfen vaka numaranızı not edin: N200729176.

Saygılarımızla,

James marc m.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enja -- 11 Temmuz 2020; 15:51:30 >

• Hiç bir çözüm bulamazsan şu tarz bir arkadaşla görüşün tamir edebilirler.
    https://www.youtube.com/c/TeknikTakip/about
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim ama hiç ümidim yok sorunun vram olduğunu söyluyor birçok kişi araştırdım vram tamiri yapan hiç duymadım bugüne kadar ama yinede dediğiniz arkadaş ile görüşeceğim
  • Hem gpu hem vram sırayla 100mhz hız kısarak deneyin belki düzelme olur.
  • bu tarz üst segment kartların 1 yıl ömrü olduğunu öğrenmiş olduk böylece.
  • newegg den ürün alınmayacagını anlatan bir yazı olmus öne çıkardım büyük geçmiş olsun kolay degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 11 Temmuz 2020; 16:51:56 >
  • newegg ile gorusup derdini anlattinmi ? Belki aracilik yaparlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

newegg ile gorusup derdini anlattinmi ? Belki aracilik yaparlar .
    anlatım ustam malessef üzgünüz diyorlar defalarca görüştüm müşetri hizmetleri ekibini bile ezberledim desem yeridir Kiana Lily Adam julia say say bitmez global garanti olmadığını yazdım bunu belirtmeniz gerekiyor müşterilere satın almadan önce dedim bizim yapabileceğimiz birşey yok ürünün kendi üretici servisi hizmet veremiyorsa biz birşey yapamayız dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: RASYONALIST

bu tarz üst segment kartların 1 yıl ömrü olduğunu öğrenmiş olduk böylece.
    üst segment kartların derken konuyu bilmeden yazmanız üzücü şurayı az okursanız sorunun nerden kaynaklandığını anlarsınız

demeki her kart arızalanabiliyormuş gider en kıytırık kartı alırsın oda arıza yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enja -- 11 Temmuz 2020; 17:10:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enja

üst segment kartların derken konuyu bilmeden yazmanız üzücü şurayı az okursanız sorunun nerden kaynaklandığını anlarsınız

demeki her kart arızalanabiliyormuş gider en kıytırık kartı alırsın oda arıza yapar

Alıntıları Göster
    bilerek alışveriş yapılsa buraya bu konuyu açmazdın zaten. bilmemekten bahseden sen misin? ucuz etin yahnisini yemişsin 1 yıl işte. yeter sana. şimdi git abinin kredi kartıyla 1050ti al hepsiburada üzerinden

• RASYONALIST kullanıcısına yanıt
    sanada alabilirim istersen ucuz et
  • Newegg'den ürün satın alırken sepette şöyle bir ibare var
    Please note that for products shipped to destinations outside of the United States and Canada, any manufacturer warranty may not be valid; manufacturer service options may not be available; product manuals, instructions, and safety warnings may not be in destination country languages; the products (and accompanying materials) may not be designed in accordance with destination country standards, specifications, and labeling requirements; and the products may not conform to destination country voltage and other electrical standards (requiring use of an adapter or converter if appropriate).

Yani yapacak birşey yok asus tr nin insafına kaldınız yada kartı kendiniz tamir ettirmeniz gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A Lifetime

Newegg'den ürün satın alırken sepette şöyle bir ibare var
    Please note that for products shipped to destinations outside of the United States and Canada, any manufacturer warranty may not be valid; manufacturer service options may not be available; product manuals, instructions, and safety warnings may not be in destination country languages; the products (and accompanying materials) may not be designed in accordance with destination country standards, specifications, and labeling requirements; and the products may not conform to destination country voltage and other electrical standards (requiring use of an adapter or converter if appropriate).

Yani yapacak birşey yok asus tr nin insafına kaldınız yada kartı kendiniz tamir ettirmeniz gerekiyor.
    anladım ama bu vram olayı araştırdım birbirlerine çok yakın geçtikleri için ısınmadan dolayı kaynaklanıyormuş tamiri mümkünmü ki böyle bir sorunun ben mümkün olduğunu sanmıyorum sonuçta pcb üzerinde belirlenmiş hepsinin yeri ama sonradan çıkan samsung belekli modelerde bu sorun ortadan kalktığı yazıyor bir teknik servis ile görüştüm bakalım yukarıda arkadaş link vermiş getirin bakalım dediler

canada da yaşayan arkadaşımın yeğeni varmış ona yazacağım kabul ederse halederiz bu sorunu şuanda tek sorun amerikada bir adress lazım bana orada yaşayan tanıdık birisi olsa işimiz kolay adamlar adress istiyor bizden bakmıyoruz demiyorlar bu arada Türkiye asus gelince konuştum ben onlarla ücretlide olsa hiç bir ürünü tamir etmiyorlarmış tamir etmeyi bırakın ilgilenmiyorlarmış bile büyük ihtimal biz kazanmadık bizden almadın bize ne hesabı sanırım abime alırken dedim asus alma evga all diye abim ilede asus dedi ben ise aksine hiç sevmiyorum asus neyse bir gelişme olursa yazarım buraya forumdaki herkese örnek olur en azından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enja -- 11 Temmuz 2020; 19:17:34 >

• ramleri hynix miydi samsungmu ?
    sanırım ilk çıkan seri kartlardan sizinki.
  • hynix
  • Geçmiş olsun yurtdışından alınan ürünlerde bu risk mevcut, ekran kartının fiyatını yerel olarak düşünürsek local de ne kadar tamir ücreti isterler bir fiyat almak gerekebilir keşke evga marka alsaydınız global garantisi vardı bu markanın çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 12 Temmuz 2020; 21:0:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    sağolun yazdıklarınızın hepsini ibliyorum ve farkındayım ama abim ilede asus deyince karışmak istemedim uyardım ama nafile şimdi canada da yaşayan bir arkadaş vardı sabah onunla konuştum bakalım büyük ihtimal canada ya göndereceğim arkadaş oda ordan asus servisine yönlendiricek
  • Global Asusa kargo ücretini ben karşılayacağım diye görüşün ptt le gönderirseniz mektup , zarf seçeneğiyle 130₺ gibi bir fiyat ödersiniz.

• Global Asusa kargo ücretini ben karşılayacağım diye görüşün ptt le gönderirseniz mektup , zarf seçeneğiyle 130₺ gibi bir fiyat ödersiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.