Yarbay
10 Şubat 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 2864 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Tarihe damga vuran kutsal metin olduğu iddia edilen mesela allah adlı kabe putu ay tanrısının ve 3 kızına yazılan lat uzza menat kuranın ayrıca sadece kadını recm ettiren yani ömür boyu ev hapsi verdiren sebebi ise sadece sevgili bulması nisa 15-16 suresi islam dininin bu denli geniş etkiye hala sebebiyet verebilmesinden tutunda , aynı tanrıdan geldiğini iddia eden peygamber ve dinlerin sırayla istisnasız aynı tanrıya inanan ve peygamberi de olan bir önceki kitap inmişlerin hepsini cehennemlik yapması gibi absürd bir sürü şeye sahip olan dinlerin hala insanlık üzerinde etkisi olması ve insanlığı binlerce yıl geride bırakmış olması bu dinlerin etkisinde yaşanan savaşlar ve emirleri nedeniyle gelişememiş teknolojinin ve bilincin sebebiyle bu denli kalıcı olmasının ardında planlı bir uzaylı tanrı sisteminin olması insanlığı genel manada etkileyecek geri bıraktıracak ama geldiği kesimede bir süre iyi gelecek gibi veya sizce peygamberlik sisteminin toplumların işgale bahane olarak uydurduğu bir projeden başka bir şey olması ihtimalinin neredeyse olmadığının ispatı değil mi?


O kadar zaman geçiyor acı yaşanıyor bu dinleri gönderen tanrı ortada bile yok ki? Mesela ilginç ama kutsal sayılarak daha hala neden yaşatılıyor ki bu dinler?


Peygamberlikler nasıl oldu? Uzaylı bir tür tarafından test mi ediliyoruz?Kabenin en büyük putu baz alınarak yazılmamış mı kuran mesela neden hala bu dinleri tedavülde tutmaya çalışıyor insanlık? İnsanlık üzerindeki ayrıştırıcı bölücü ve zarar verici etkileri ortadayken.


Bir başka ilginç absürd tarihi durumum mısırda ampul kullanılıyorken ampulu edisonun icat etmesi?

Peygamberlikler nasıl oldu? Uzaylı bir tür tarafından test mi ediliyoruz?
Peygamberlikler nasıl oldu? Uzaylı bir tür tarafından test mi ediliyoruz?

Kocaeli'de genç kıza cinsel istismara kalkışıp, başına taşla vurdu

Kocaeli Gebze'de Afganistan uyruklu A.M., takip ettiği genç kızı ormanlık alana çekip cinsel istismarda bulunmaya çalıştı. Genç kızın direnmesi üzerine taşla başına vuran A.M., yardım istedi.

Mülteci sorunu Afgan asıllı 20 yaşındaki adam genç kızın başına taşla vurarak tecavüze kalkıştı

https://m.ensonhaber.com/ic-haber/kocaelide-genc-kiza-cinsel-istismara-kalkisip-basina-tasla-vurdu

Trendyol cayma hakkı dolandırıcılığı yapmaktadır yasayı kendilerince saptırarak beni mağdur etmiştir. Sipariş no 665666033 lu ürünümü vazgeçtim ve koşulsuz cayma hakkı süresinde iade ettim eksiksiz orijinal ambalajında tabi ki açıldı ama bu iadeye engel değil ve iadesi yapılmayarak tarafıma geri gönderilmiş. Kesinlikle kabul etmeyeceğim acilen mağduriyetimin giderilmesini bekliyorum mevzuatta elektronik ürün diye bir ayrım yok.


Trendyol cayma hakkı suistimali

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/18534648

Bu robotun adını bilen var mı?


Bu robotun adını bilen var mı?

Malumunuz ekran kartı fiyatları çeşitli sebeplerle şişmiş durumda bu durumu fırsat bilen hiç anlamadığı halde bu işe giren güven vermeyen referanssız her tip al satçıda bu aralar türemiş durumda öncelikle bazı konularda çok dikkat edilmesi gerekiyor.


Bir kere bu ekran kartları ile kazanç elde etmek süre bazında ne kadar devam edeceği net olmayan bir durum bu yüzden kart satın alırken performans seviyesi ve fiyat oran ekseni iyi dengeli duran kartlara yönelmek kesinlikle ileride aksi bir durumda zararınızı minimize edecektir.


Mesela şu ara aşırı şişkinlik yaşayan en dikkat çeken kart rtx 3060 modeli performans olarak eski nesil 2060s/2070 yani rx 5700 belki 5700xt amd tarafında seviyelerindeyken fiyat olarak üst segment rx 6700xt civarında satılmaya çalışılıyor bu kartta ciddi bir fiyat balonu var dikkat edilmezse 5500tl üzeri satın alımlarda ciddi maddi kayıp yaşatabilecek en dikkat çeken modelde bu gibi şuanda..


Ardında rtx 3080 modeli 22-25.000 tl arasında satılıyor bu kartların normal piyasa ederi 7500-10.000tl sıfır tr garantili olarak bir kaç ay önce bol miktarda bulunabiliyordu 3080 alırkende dikkat etmekte fayda var.


Ardından fırsattan istifade peydah olmuş geçmişi olmayan ya da referansı olmayan sattığı mal ile ilgilenmeyecek güven vermeyen al-sat yapan kişilere ve ürünlere çok dikkat edilmesi gerek bu kişiler garantisiz ürünü garantili diye satabilir ve ortadan kaybolabilir en büyük risk bu tip anlık ortaya çıkan fırsat al satçılarında hatta çoğu bu işten kartlardan anlamayan kimselerde olabiliyor haliyle ürün alırken her türlü konuda net kesin olarak karşılıklı sözleşme yapmaya ıslak imzalı bir şekilde kendi el yazılarınızla ürün için taahhüt ettikleri hakkında size bir tutanak tutmaya zorlamalısınız aksi takdirde bu arkadaşları yaptıkları işlerde iyi niyet dolandırıcıkları yapmaları durumunda şikayet edemezsiniz veya hiç bir şey ispat edemezsiniz.


10-15.000 tl ve üzeri yüksek mebla ile satışı yapılan normalin ötesinde fiyatlardan alıcı aranan ekran kartı modellerini tercih ederken kesinlikle garanti konusuna dikkat edin garantisiz 1 ürün arıza yapması durumunda kurtarılamaz ise bu meblalarda satın alım yaptığınız işte hayallerinizide beraberinde götürecektir yani 15 bin tl içeri girdiğinde yatırımınız; zaten elde edeceğiniz her hangi bir kar gelir tamamen manasız olacak harcadığınız ile ortada kalacaksınız bu sebeple garantisiz ya da 30 gün gibi kısa süreli garantili ürün satan ve müşterisini özellikle (newegg ve amazon japonya mağdur etme konusunda sınır tanımayan) başta neweeg , amazon.com veya amazon japonya gibi firmalardan alış veriş yapmamaya çalışmak gerçekten kelepir denk gelmediği sürece mümkünse bu mecralardan kart almamak ileride ciddi zarar etmenizi engellemek için atacağınız en doğru adımların başında gelecektir.

Kişisel basit bir test yaptım 2 sistemde kendimde ve amd fix yapılmış halde cyberpunk 2077 1.12 sürümünü ve ekran kartı olarak rtx 3070 kullanılmıştır.


Test sonucunda gördüğüm kadarıyla 5600x sistem min fps de 55 vs 60 %10 kadar daha iyi sonuç elde ederken maksimun cpu kullanımında 3700x %87 vs 5600x %92 anlık görmüştür. Aradaki maksimum cpu kullanım farkı pek tabi 5600x ile elde edilen fazla fps ve gpu kullanımına yorulabilir yani 5600x 6/12 işlemci oyun için 3700x 8/16 işlemci ile benzer bir toplam cpu gücü elde edebiliyor.


Testler


5600x @ 4.7ghz + 2x8gb 3600 cl16 Hynix J-die sub timing


https://youtu.be/b7hj_zAJ0NI


3700x @ 4.4ghz + 2x8gb 3733 cl16 Micron E-die sub timing


https://youtu.be/illpV7I6Uxw


Testin orjinali 5900x


https://youtu.be/Aia__A3jSHs

Hakkında
Konum: İstanbul, Beşiktaş
Forum İkinci El İmzası:
ÜYELİK TARIHIME VE
2. EL MESAJ SAYIMA BAKIN OKADAR COK ALIS VERIS YAPTIM
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 18 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 12.045
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 15.039
İkinci El Bölümü Mesajları: 533
Konularının görüntülenme sayısı: 1.709.785 (Bu ay: 353)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 12.158 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.