Şimdi Ara

Hot Spot en fazla kaç derece olmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. XFX 5600 xt sahibiyim ve karttan genel olarak memnunum. Sormak istediğim biraz Pubg oynadıktan sonra sıcaklık değerlerine baktığımda Hot Spot'un 95 olduğunu gördüm. Bu ekran kartının en sıcak olan kısmı diye biliyorum genel sıcaklık olarak çok bir problem bulunmamakta. Peki bu Hot Spot maksimum ne kadar olmalı ? Bu kadar yüksek olması ileride problem yaratır mı acaba ?

• Hiç bir problem yok için rahat olsun vega 64 ile de 93 alıyorum 105e kadar yolu var diye biliyorum.

• 105 deniliyor fakat kartın ömrinden yer o ısı değerleri. bence 85 dereceyi geçmemeli. extra kartın ustune bir fan koyunuz. ornekleri internette mevcut.

• Ciktigindan beri 5700xt kullaniyorum ilk zamanlar ustune titredim fani gazliyordum sonradan saldim %43 otomatik fanda kart 87 hotspot 110 falan.

Zamaninda redditte AMD calisani sorulari cevaplarken deginmisti malzeme kalitesi o derecelerde calismaya uygun diye.

2yili dolmak uzere kartimin halen sorun cikarmadi.

Ben normal sartlarda 2 yilda bir degisirim karti o yuzdende cok dusmuyorum ustune ama nvidia dereceleri ile karsilastirmana gerek yok bildigim kadariyla hotspot derecesini gostermiyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.