Şimdi Ara

UZUN YOLDA UYUMAMAK İÇİN NE YAPMALI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
3
Favori
82.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Pazar sabahı 06:15 te çıktığım yolu gece 00:30 da bitirmiş bulunmaktayım. Yolda sadece LPG almak için durdum. Başka hiç mola vermedim.

Yola çıkmadan önce 4 saat uyumama rağmen uzun vadede vücudumu iyi dinlendirmiştim. Yolda gözüm kırpılmadı bile. REDBULL, GRIPIN vs içmedim. Uykuya dair en ufak birşey hissetmedim. Kendime göre uykumun gelmemesinin sebepleri şunlar;

1. Vücudum uzun vadede dinlenmişti.
    2. Sabah çok ufak birşeyler yedim ve yol boyunca ağırlık çökmesin diye hiçbirşey yemedim.
    3. Yol boyunca sadece sakız çiğnedim ve su içtim. - Çok acıktığımı ve çenemin tutulduğunu da itiraf etmeliyim

Uzun yola çıkacak tüm arkadaşlara kolaylıklar ve iyi yolculuklar dilerim...

Haftaya yaklaşık 1600-1700 km lik yola çıkıcam. Bu yolu sabah erkenden çıkarak gece bitirmek istiyorum. Geçen aynı yolu gittiğimde 1000 km sonra fazla dayanamadım ve bir yerde kalmak zorunda kaldım.

Redbull'un iyi olduğunu söylediler. Ayrıca 2 sert türk kahvesi yada çay ın üstüne GRİPİN'i öneriyorlar. Deneyen var mı bu dediklerimi?

Uzun yol tecrübesi olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.

Edit: Konu hortlamiş. Umarim ise yarar paylaşımlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wurtz -- 31 Ekim 2016; 22:05:43 >

• benim için en büyük doping eşlik edebildiğim hareketli müzikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Haftaya yaklaşık 1600-1700 km lik yola çıkıcam. Bu yolu sabah erkenden çıkarak gece bitirmek istiyorum. Geçen aynı yolu gittiğimde 1000 km sonra fazla dayanamadım ve bir yerde kalmak zorunda kaldım.

Redbull'un iyi olduğunu söylediler. Ayrıca 2 sert türk kahvesi yada çay ın üstüne GRİPİN'i öneriyorlar. Deneyen var mı bu dediklerimi?

Uzun yol tecrübesi olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.

En güzel dediğiniz uykunu alıp erken yola çıkmak, normalde 18-24 saat pek sorun olmuyor yinede yorulunca insan 2 saat kestirmek en iyisi çünkü uykusuz yol alamasınız bakmışınız hızlı gidersiniz kısa zaman sonra yavaşlamışsınız harektleriniz yavaşlamış ve saniyelik dalabilirsiniz. Eskiden işim içabı çok uykusuz giderdim, 2 km ilerde bi aracın kırmızı stop lambalarını gördüğüm zaman fren etmem olmuşdur veya Otobanda olmucak şeyler görebilirsiniz.
  • yol çok uzun biryerde molanızı verip geceyi geçirin bence
  • Termusa sıcak su doldur derim yanınada o poşet kahvelerden al ağırlık çöktümü bir kenara geçer 2 dk da hazırlar içersin.
  • 1700km asla ama asla uyumadan gidilmeyecek kadar uzun bir yol.
  • sigara çay kahve müzik ve yoldaş en uzun yolculuklar zevkli geçer
  • Aracımda tesisat da var müzik dinlemek keyifli oluyor fakat bir yerden sonra da gerçekten sıkılıyor insan. Ayrıca en büyük handikapım da yalnız gidicek olmam. İnsanın ağzından tek kelime bile çıkmayınca iyice robota bağlıyor...
  • Hangi güzergahtan gideceksin? Söyle de o gün o taraflardan gidecek olan eşimi dostumu uyarayım, gitmesinler.

Adam kenara çekip uyumayı angarya görüyor. Bir de başlık açmış...
  • power balance yi tavsiye ederim
  • Bilader çek kenara 4-5 saat uyu. Hayatının kıymetini bil
  • Bizim enişte otobüs şöförü. O acı biber yiyormuş yolda giderken. Hemde yanında hiçbişey yemeden, içmeden. Biraz psikopata bağlamış ama hiç uykum gelmiyor. Ağzım yana yana gidiyorum diyo :))
  • 1600 km uyumadan gitmek, kazaya davetiye çıkarmaktır.
  • babam ölümlerden döndü, sen bu kadar sanslı olmayabilirsin.
  • Red bulla, kahveyle olmaz o iş. 200kmyle gitsen sabit 9 saat sürer. 150 sabit çaksan 11 saat eder. Burada 10 saat sabit yol yapmamış insanların gazına gelmeyin. Asla ama asla o yol uyumadan gidilmez. Ya da şöyle söyliyeyim bir ihtimal gideceğiniz yere varırsınız ama yüksek ihtimalle yola yeşil renkli bir FORD TRANSİTLE devam edersiniz. Bu iş şakaya gelmez en az 4 saat civarı uyku şart. Güzel bir dinlenme tesisine çekin 4 saat uyuyun sonra birşeyler yer içer yola devam edersiniz.

Edit: yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaptorFX -- 20 Haziran 2011; 22:03:06 >
  • arkadaşım o kadar yol uyumadan gidilmez yolun yarısında uyu 2 saat ne olacak canınamı susadın
  • Kesinlikle uyunmalı.
    Biz de yıllık 1000 kilometre yol yaparız tatil için.Ve o kadar aile muhabbetine karşın bazen babamın daldığı oluyor ben uyandırıyorum.En fazla 1000 km içinde
    mola vermek gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Hangi güzergahtan gideceksin? Söyle de o gün o taraflardan gidecek olan eşimi dostumu uyarayım, gitmesinler.

Adam kenara çekip uyumayı angarya görüyor. Bir de başlık açmış...

Ben Aydın-Antep arasını 12 saatte gittim. Yarım saat benzinlikte uyudum ve sadece LPG almak için durdum sonra dayanamadım kaldım Antep'te.

Kenara çekip uyumayla alakası yok. Arada uyurum tabiki yani yoruldukça 2 saat uyumak yeterli gelmez gibi geliyor bana...
  • acelen nedir arkadaşım 1600 km'yi uykusuz gitmeyi göze alıyorsun?

ha çok acelen varsa bırak arabayı uçakla git! başkalarının canını riske atmaya hakkın yok, madem kendi canını önemsemiyorsun bari başkalarının canını yakma
  • Böyle bir konu vardı, arama yaparsanız doyurucu bilgilere ulaşırsınız.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.