Şimdi Ara

UZUN YOLDA UYUMAMAK İÇİN NE YAPMALI? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
3
Favori
82.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cok teşekkür ederim önerileriniz için. yaşim 24. gideceğim istikamet sirnak-kusadasi muhakkak arada uyuyacagim. fakat istediğim nokta bir yerde kalmamak.

zaten urfa pozantı arası otoban. yaklaşık 500km civari. girdiğim zaman en fazla benzin istasyonunda dururum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turbo'

Bence havayolunu kullanın.1700km tek başına arabayla ızdırap olur.Zevkli bir uçak yolculuguna çevirebilirsiniz bu durumu.

Uçak yolculuğu elbette daha iyi olur fakat gittiğim yerde araba lazım olacak...
  • haraketli müzik + kendini ve başkalarını riske atmayacak şekilde hızlı kullanarak yaratılacak adrenalin uykuya birebir çözüm.tecrübeyle sabit.
  • valla o mesafede uyku şart ama ben falım sakız alıyorum, çiğneye çiğneye gidince uyku filan gelmiyor, ama sakız kesinlikle falım ayarında sert ve zor çiğnenen bir şey olacak, tabi birde şekersiz olacak. ben çok faydasını görüyorum, ama o kadar mesafeye kasmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaLinkiLic
    haraketli müzik + kendini ve başkalarını riske atmayacak şekilde hızlı kullanarak yaratılacak adrenalin uykuya birebir çözüm.tecrübeyle sabit.

Beni o adrenalin paklamiyor benim uykumun dinmesi lazım bakalım artık sanırım kısa uykularla idare edicem. yol maceramı yine bu başlığa yazıcam haftaya. bakalım dusundugum gibi bir yolculuk olacak mi.

kesinlikle kendimin ve başkasının canını düşünerek hareket edeceğim. tek amacım erken varmak.
  • 1700km bir günde gitmek için uzun mesafe.

Yalnız şunu da ekliyeyim. Babamın bi Almancı dayısı vardı, çok deli ve hızlı araba kullanırdı. Almaya'dan yemek ve WC dışında hiç durmadan ve mola vermeden Kütahya'ya 22-23 saatte gelirdi, yaklaşık 3000km yol . Tabi bu çok uç bir örnek.
  • Ne çay, ne kahve, ne güç veren enerji içecekleri çözüm değil. Arabayı bir ağaç altına çekip uyunulan 2 - 3 saat uykunun yerini hiç bir şey tutmuyor. Kimse kendini kandırmasın.
  • Yaklaşık 21 saatlik yol gideceksin arkadaşım, insanlar genellikle bir günün 7 saatini uyuyarak geçirir bunu dikkate alarak yola çık ve vardıktan sonra buraya mesaj yaz ki hayatta olduğunu anlayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz
    @hezerfen
    cok teşekkür ederim önerileriniz için. yaşim 24. gideceğim istikamet sirnak-kusadasi muhakkak arada uyuyacagim. fakat istediğim nokta bir yerde kalmamak.

zaten urfa pozantı arası otoban. yaklaşık 500km civari. girdiğim zaman en fazla benzin istasyonunda dururum.

Tek basına isen mersin üzeri gitme. Konya dan git. Pozantı çıkışı nigde otobanına sap. Ulukisla ayrımına gir. Ulukislanin girişinde tepede benzinlik var orada 2-3 saat kestir kendine gelirsin. Havası çok serin ve çok temizdir. Aynı yolu bende 10 gün sonra geçeceğim.sana şimdiden iyi yolculuklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: alrem2510

Tek basına isen mersin üzeri gitme. Konya dan git. Pozantı çıkışı nigde otobanına sap. Ulukisla ayrımına gir. Ulukislanin girişinde tepede benzinlik var orada 2-3 saat kestir kendine gelirsin. Havası çok serin ve çok temizdir. Aynı yolu bende 10 gün sonra geçeceğim.sana şimdiden iyi yolculuklar

Tabi Mersin ile hiçbir alakam olmayacak. Daha önce aynı yolu gitmişliğim var. Konya-Çay-Afyon yolunu kullanıcam Adana'dan sonra...

quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

Yaklaşık 21 saatlik yol gideceksin arkadaşım, insanlar genellikle bir günün 7 saatini uyuyarak geçirir bunu dikkate alarak yola çık ve vardıktan sonra buraya mesaj yaz ki hayatta olduğunu anlayalım

Tabiki yazıcam buraya bakalım artık planladığım gibi olacak mı işler?

• quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

quote:

Orijinalden alıntı: alrem2510

Tabi Mersin ile hiçbir alakam olmayacak. Daha önce aynı yolu gitmişliğim var. Konya-Çay-Afyon yolunu kullanıcam Adana'dan sonra...

quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

Yaklaşık 21 saatlik yol gideceksin arkadaşım, insanlar genellikle bir günün 7 saatini uyuyarak geçirir bunu dikkate alarak yola çık ve vardıktan sonra buraya mesaj yaz ki hayatta olduğunu anlayalım

Tabiki yazıcam buraya bakalım artık planladığım gibi olacak mı işler?

Yolunun üzerinde güzel tesisler var. Bence mola vere vere git. ben seyahatlerde sürekli dura dura giderim. gerçekten güzel oluyor. Seyahat bir anlam kazanıyor.

• 1600 km lik yolu 1 günde gidince madalya mı verecekler sana? Yada kaba bir deyiş vardır tabakhaneye birşey mi yetiştiriyorsun?
  • 2000 km yi hiç durmaksızın yaptım ama inanın çok zordu ve çok zorlandım.

ki uzun yol tecrübem bayağı fazla.

tavsiye uykunuz geldiği noktada mutlaka mola verin ve uyuyun ve her 200-250 kmde bir araçtan inip bir su ve çaytipi bir molanız olsun
    otomatiğe bağlayıp kullanmaya çalışmayın vücut metabolizmanızın işlevlerini kaybedersiniz.

algı yeteneğinizin kaybolmaması çok önemli.
  • uykun geldiğinde bir yere çekiyorsun, bir güzel traş olup dişlerini fırçalıyorsun ve yoluna devam ediyorsun. ben de iyi etkisi oldu, ama uzun yol deneyimimin fazla olduğunu da söyleyemem.
  • Dinlenerek gidin kendinizi zorlamayın.. Bizde en uzun yolculuğumuzu şırnak-izmir arası yapmıştık tek kontakta ama babam uykusuzluğa alısık olduğu için pek bi zorluk çekmemişti. bu birazda bünyeden binyeye değişen birşey ama riske atmaya tabii ki gerek yok, şimdiden hayırlı yolculuklar Allah kaza bela vermesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

2000 km yi hiç durmaksızın yaptım ama inanın çok zordu ve çok zorlandım.

ki uzun yol tecrübem bayağı fazla.

tavsiye uykunuz geldiği noktada mutlaka mola verin ve uyuyun ve her 200-250 kmde bir araçtan inip bir su ve çaytipi bir molanız olsun
    otomatiğe bağlayıp kullanmaya çalışmayın vücut metabolizmanızın işlevlerini kaybedersiniz.

algı yeteneğinizin kaybolmaması çok önemli.

Zaten 250-300 km de bir LPG almak için mecbur duruyorum. En güzeli uyku geldiğinde çekip uyumak 1-2 saat. Sabah 5, 5 buçuk gibi çıkıcam yola. Saat 12'ye kadar Adana'ya varırsam orada bir mola veririm. Sonra biraz daha gideriz bakalım artık...

Sanırım Pazar günü çıkıcam yola. Tabakhaneye birşey yetiştirmiyorum fakat çabuk varmak amacım tabiki de. 3-4 saat fark etmez tabi fakat 1 günüm geçsin istemiyorum sadece...

• iyide nedir bu dinlenmeden,uyumadan yola gitme arzusu

sen sen ol,her 2-3 saatlik aralıklarla çek bi yere dinlen,uykun gelincede sakın yola devam etme,çek bi yere uyu
  • Uzun yola sık giderim ama menzil olarak bir seferde 1100 km üzerini geçmedim.Kullandığınıuz araç bence en önemli faktör olacaktır.

Eğer ciddi bir durum varsa yolda durmamam gerekiyorsa,varış saatim önemli ise;
    1 litrelik termosuma kahve koyarım canım sıcak birşeyler istediğinde onu içerim.Soğuk istediğinde 2-3 saatte bir 1/2 oranlı redbull ve kola karışımı içerim. GNC mega men ve 1000 lik e vitamini alırım.

Vardıktan sonra ilk işim duş aldıktan sonra kısa bile olsa uykudur.
    İyi yolculuklar.Yolunuz açık olsun.
  • Geçtiğimiz yaz eskişehirden ya giteken aracım yolda hararet yaptı bende 3- 4 yerde ustaya girdim ama sonuç yok 8 saatlik yolu 18 saatte gittim eve 30 km kala artık gidemeyeceğimi anladm ve abimi aradım sağ olsun geldi ama yanında araba kullanmayı bilmeyen biri ile :) mecbur hanımı ve çocuğu abime verip devam ettim bende ama o 30 km de resmen 2 kere ufo gördüm hayalaet fean böyle acaip şeyler yemin ederim gece adamın gözünün önünde acaip şeyler uçuşuyor arkadaşım kesinlikle uykun gelirse dur
  • Gece 1'de uyumaya başlayıp 6'da kalkmak uyumamanın çaresi!

Uyumadan yola devam etmek çılgınlık. (Zorunlu haller istisna.)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.