Yarbay
17 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
23 üye
Görüntülenme
Toplam: 142 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Merhaba,


Konuyu özellikle gündemde tutmanızı ve böylelikle benim gibi insanların canının yanmasına engel olunmasına katkı verirseniz sevinirim.

Ağustos sonunda bir anda Samsung 55TU7100 model televizyonumuzun dörtte birlik kısmında ekran kararması meydana geldi. Ertesi gün gelen Samsung Yetkili Servis Elemanı televizyona hiç dokunmadan sadece uzaktan bakıp "panel arızası, kesinlikle değişmesi gerekiyor. Şimdi değiştirmezseniz yakında görüntü tamamen gider." dedi. Maliyetin ise 3750 TL olduğunu söyledi. Bir de zahmet edip geldikleri için 90 TL de servis ücretini alıp gittiler. İşin ilginci karanlık gölge şeklindeki bölge bir hafta sonra sağa doğru kaydı. Sonra tekrar ortaya yakın bölgede belirdi.


Cihazı 25 ay önce Hepsiburada.com'dan 4300 TL'ye satın almıştım. Garantisinin bitiminden sadece bir ay sonra bedelinin yaklaşık %85'i kadar tamir masrafı çıkarılması ve bu tutarda Samsung'un hiçbir iyi niyet indirimi uygulamadığını da belirteyim. Dayanıklı tüketim malı olarak aldığınız ürün garantisinin bitiminden sadece bir ay sonra bozuldu. "elektronik ürün her an arızalanabilir" diyip geçiştirebiliriz ama olay bundan sonra başlıyor.


Tabi ki o maliyeti ödemedik garantisi bitmiş bir ürün için. Sunny marka başka bir TV aldım, bugün servis kuruluma geldi. Kenarda duran Samsung'un nesinin olduğunu sorup merak ederek cihazı açtırdı. "panel arızası falan değil, sadece LED arızası var ürünün. Ortalama servis maliyeti 900-950 TL" diyince şok yaşadık haliyle.


Bugün Samsung müşteri hizmetleriyle tekrar iletişime geçtik ve şikayetimizi bildirdik. Bir sonuç çıkacağını sanmıyorum, çünkü internette bizimle nerdeyse aynı süreci birebir yaşayan birçok insanın şikayetlerini okuduk. Şimdi Tüketici Heyeti'ne başvurup alenen yapılan bu dolandırıcılığın hesabını soracağım.


Siz siz olun Samsung vs diye fazladan binlerce Lira vermeyin, ürünün arkasında durmadıkları gibi sonrasında bir de Yetkili Servisleri ile birlikte bizleri dolandırmaya çalışıyorlar.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/9f/37/02/9f37027f518fd32aa6322d1e7518e594.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ea/0c/bf/ea0cbfb0f674258bbdf0ecb17cd55460.jpeg&t=0&width=480&text=1

Aşağıdaki görselde yer alan 21 firmaya BDDK tarafından tasfiye kararı verildiğini okudum az önce. Dileyen detaylarını araştırabilir.


geçmişte de forumdaki bir konuda bu tür firmalardan araç alınıp alınmaması durumu tartışılmıştı. Bu vesileyle bir kez daha dikkat edilmesini istedim.


resim yüklemede sorun oluyor sanırım. Haberin linkini aşağıya bırakıyorum. Firma isimleri orada mevcut.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https%3A%2F%2Fimg.donanimhaber.com%2Fupfiles%2F352861%2Ff03dbe32-784c-46fa-93eb-79f160015dfc.jpeg&t=0&width=480&text=1

Oran olarak gayet iyi bence. Detaylar aşağıda.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/df/78/26/df78266a8ba7412e71caf0c273fddbf7.jpeg&t=0&width=480&text=1

Herkese selamlar,


mevcut Vodafone hattımı taşımak yerine Turkcell sitesinde belirlediğim yeni bir numara ile yeni bir hat almak istiyorum. Bugün bayide “her ay sitede gördüğümüz tarife fiyatlarının üstüne +10₺ yeni hat vergisi bir yıl boyunca gelecek” dendi.


bundan kurtulmanın yolu var mıdır? Teşekkürler.

zaten trafik sigortası yaptırmak mecburi olduğu ve bütün firmalar hemen hemen aynı tutarda teklif verdiği için üstüne hepsiburada.com 75 TL hediye çeki veren Allianz'ı tercih etmek mantıklı geldi bana.


şartlar için ;


https://www.allianz.com.tr/tr_TR/urunler/arac-sigortalari/zorunlu-trafik-sigortasi/kampanya-kosullari.html


---------


Ek Fırsat:


Sompo Japan da kasko poliçesi alanlara 100 TL'lik Damat - Tween hediye çeki veriyormuş.

gençler fikrinizi merak ediyorum. 2 yıl önce yurtdışından alıp eski usülle kendi pasaportuma kaydettirdiğim iPhone XS Max 256 gb telefonumu hepsiburada 7150 TL'ye alıyor. bunu verip XS almak konusunda ne dersiniz? 64 GB da olsa sorun olmaz benim için. 200 GB iCloud kullanıyorum. oraya yedekliyorum her şeyi. inanılmaz çok uygulama yüklemediğim için sorun olacağını zannetmiyorum. ama aradaki farkların az olduğunu gözetip bir üst hafızaya da geçebilirim.

amacım Türkiye garantili bir cihaza geçiş yapmak daha çok. hep büyük ekranlı kullandığım için boyut sorun olur mu bilmiyorum ama daha pratik bir kullanımı olacağını düşünüyorum.

XS 64 GB : 7900 TL

XS 256 GB : 8800 TL

XS 512 GB : 9050 TL
Merhaba Arkadaşlar,

2013 1.4 TSİ manuel vites, kazasız, hatasız 24.000 km’deki Passat’ın ederi nedir sizce ?

İkinci el fiyatları o kadar saçma sapan bi hal aldı ki çok düşüğe ya da Ederinden çok fazlasına ilan açmak istemiyorum. Bunu satıp babamın aracını değiştirmeyi planlıyoruz.

Vavacars geçen hafta 190.000₺ teklif etti. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Teşekkürler.

Edit: donanımın “highline” olduğunu yazmayı unutmuşum
Herkese merhaba,

Babamın kullandığı 2013 model Passat’ı (benzinli, manuel) satıp ederiyle başlıktaki üç araçtan birisini almayı düşünüyoruz.

Passat henüz 23bin km’de, dolayısıyla çok kullanılmadığı için yine benzinli tercih edeceğiz. Ancak artık yaş 70’e yaklaştığı ve daha rahat inip binme imkanı olsun diye de bir tık yüksek, aynı zamanda da otomatik bir araç olsun istiyoruz.

Üç aracın da benzinli otomatik versiyonları 190 bin civarında. Ama stok konusunda sorun yaşanıyor bildiğim kadarıyla.

Stok bulunması durumunda bu araçlardan hangisini ve neden tercih edersiniz acaba?

Katkılar için şimdiden teşekkürler
EMAAR BLACK WEEKEND

29 Kasım - 1 Aralık tarihlerinde Emaar’da Black Weekend heyecanı!

Seçili mağazalardan yapılacak alışverişlerde harcama tutarının %70’inin hediye edileceği kampanyada ayrıca 1 kişiye 100.000 TL bakiye yüklü Param Kart kazanma şansı Emaar’da.

Aynı gün içerisinde yapılacak toplam 500 TL ve üzeri alışverişlerinizde, harcamanızın %70’i kadarı yüklü Param Kart’a sahip olmak için Black Weekend’de Emaar’a gelmeyi unutmayın!

Hızlı ön kayıt için tıklayın: emaarda.com

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Kampanya tarihi nedir?

- 29 Kasım – 1 Aralık. Belirlenen kişi sayısı aşıldığı takdirde Emaar kampanyayı belirtilen tarihten önce bitirebilir.

2- Hediye tutar kazanmam için gerekli koşullar nelerdir?

- Kampanyadan faydalanabilmek için, fiş/fatura toplam tutarının minimum 500 TL olması gerekmektedir. Kampanya Kayıt Masalarına gelip, bu şartlara uygun alışveriş belgelerini ibraz eden müşterilere, ibraz ettikleri alışveriş belgesi tutarı toplamının %70’i kadar TL yüklü Param Kart hediye edilecektir. Harcanan bakiyenin %70’inin geri alınabilmesi için Kampanya Kayıt Masalarına veriilen fiş tutarının minimum 50 TL olması ve kampanya kayıt tarihinde düzenlenmiş olması gerekmektedir.

3- Farklı günlerde yaptığım alışverişlerle kampanyaya katılabilir miyim?

- Kampanyaya sadece aynı gün içinde yapılan alışveriş fişleri ile katılım sağlanacaktır,farklı tarihli fişler kabul edilmeyecektir.

4- Alışveriş yaptıktan ne kadar gün sonra hediye tutarımız Param Kart’a yüklenecek?

- Alışveriş yaptıktan 32 gün sonra hediye tutarınız Param Kart’ınıza yatırılacaktır. Teknik sorunlardan kaynaklanan gecikmeler için Param Kart yetkilileri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

5- İnternetten yapmış olduğum alışverişlerle kampanyaya katılım sağlayabilir miyim?

- Hayır, kampanya sadece Emaar’da bulunan kampanyaya katılan mağazalardan yapmış olduğunuz alışverişlerde geçerli olacaktır.

6- Kazandığım hediye tutarımı ne zamana kadar harcayabileceğim?

- Kazanılan hediye tutarını 31 Ocak 2020 tarihi, saat 22:00’a kadar Emaar içinde bulunan kampanyaya katılan mağazalardan harcayabileceksiniz. İlgili bakiyenin geçerli olduğu mağazalar listesi için tıklayınız.

7- Maksimum kazanabileceğim hediye tutarı nedir?

- Maksimum hediye edilecek bakiye 1000 TL’dir.

8- Kampanyaya birden fazla katılabilir miyim?

- Kampanyaya bir kişi bir kere katılabilir.

9- Kampanyaya dahil olmayan mağazalar nelerdir?

Emaar içerisinde bulunan döviz bürosu işlemleri, bankalardan/ATM’lerden alınan makbuzlar, tütün ve tütün mamulleri, market harcamaları, alkol ve alkollü içecek alımları, şans oyunları harcamaları, sarrafiye altın, kuyum, takı, elektronik, beyaz eşya, küçük ev aletleri alımları, market alışverişleri, eczane ilaç alımları, mobil/sabit telefon ve internet fatura ödemeleri, TL/dakika yüklemeleri, ürün değişim fiş/fatura/e-faturaları, turizm ve seyahat harcamaları, spor üyeliği satın alımları, Restoran harcamaları, hediye çeki satın alımları, hediye çeki ve/veya Param Kart ile yapılan alışverişler ve tüm hediye tutarları kampanyaya dahil değildir.

10- Hediye tutarımı nakite çevirebilir miyim?

- Kazanılan hediye bakiyesi nakite çevrilememektedir.

11- Hediye tutarımla hediye çeki ya da hediye kartı satın alabilir miyim?

- Hayır, hediye bakiyenizle sadece ürün/mal satın alabilirsiniz.

12- Hediye tutarımı tek seferde mi kullanmak zorundayım?

- Hediye tutarınızı parçalı olarak kullanabilirsiniz.

13- Param Kart’ımı nasıl aktif edebilirim?

- Katılımcı, hediye edilen bakiyeyi kullanabilmek için kartını aktive etmelidir. Kartın aktive edilmesi için ‘’AKTIF boşluk 16 haneli kart numarası boşluk 4 haneli şifrenin’’ 0850 988 99 99 a gönderilmesi gerekmektedir.

14- Param Kart’taki bakiyemi nasıl öğrenebilirim?

- Katılımcılar kartlarındaki bakiyeleri ‘’BAKİYE boşluk kartın son 6 hanesini’’ yazıp 0850 988 99 99’a SMS göndererek öğrenebilirler.

15- Param Kart’ın kaybolması/çalınması durumunda ne yapabilirim?

- Katılımcıların Param Kart’larının kaybolması veya çalınması durumunda öncelikle daha önceki kartın 0850 988 88 88 nolu Param Kart Çağrı Merkezi Hattı aranarak iptal ettirilmesi ve sonrasında kampanya standından/avm içerisindeki danışma noktalarından yeni kart alınarak yükleme yaptırılması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için katılım koşullarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Bilgi ve destek talepleriniz için çağrı merkezimiz veya Whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz:

Çağrı Merkezi: +90 (0850) 290 80 90

Whatsapp Destek Hattı: +90 (533) 296 77 77
Merhabalar,

1500-2000₺ arasında marka takıntısı olmadan tavsiyelerinizi alabilir miyim? Yıllardır Samsung kullandığı için yine ANdroid olmasını istiyorum. Bu paraya iOS olmaz zaten biliyorum

Telefonu arama, Whatsapp, email kontrol, Digitürk play ve çok nadir de fotoğraf için kullanıyor.

Yorumlar için şimdiden teşekkürler 🙏🏼

Not: şu marka model derken tavsiyenizin sebebini de yazarsanız çok sevinirim
Hakkında
Konum: İstanbul, Bakırköy
Meslek: Öğretim Üyesi
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
SARIKIRMIZI
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Peugeout 3008
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Vodafone
ISS
Uydunet
Oyun Platformu
PS4
Takım
Galatasaray
Dünyadan Futbol
Manchester United FC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Mesaj Sayısı: 4.632
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12.151
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.377
Konularının görüntülenme sayısı: 1.041.034 (Bu ay: 1.405)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.099 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.