Şimdi Ara

Uydunet BTK'nın Kararını Tanımıyor!...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
5.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Uydunet 100 mbps ekosınırız kullanıyorum.Sevinerek okuduğum habere göre 1 Mayıs 2017 den itibaren artık hızlarımız adil kullanım kotasını aştığımızda 3 mbps ye düşmeyecek ve gece 2 den sabah 8 e kadar yaptığımız downloadlar ise Adil Kullanım Kotasından sayılmayacaktı.Yeni düzenlemeye göre hızlar bu şekilde olacaktı.

Fakat yukardaki tabloya rağmen merak ederek gönderdiğim başvuru neticesinde bana verdikleri cevap şu şekildedir.

Kısacası TürkNet büyük bir adım atarak YAPA sistemini kullanan santrallerde Adil Kullanım Kotasını kaldırırken, 19.0.3.2017 itibariyle Uydunet'in bize verdikleri değer bu şekildedir.Ayrıca öğrendiğime göre TTNET de adil kullanım kotası aşılınca hızı 3 mpbs olarak 1 mayıs 2017 tarihi ile uygulamaya devam edecek çünkü eski müşterilerin imzaladıkları sözleşmelerde akk aşıldığı takdirde hız 3 mpbs olarak belirtmiş ve AKK sonrası yeni hız limitlerini yeni aboneler için uygulayacaklarmış.

Buda yakın zamandaki dünya internet hızı sıralaması:

bir Afrika ülkesinin ardından 61.sıradayız.

Buda dünyadaki en pahali interneti kullanan ülkelerden biri olduğumuza ait haber.

Ayrıca BTK'nın orijinal kararını ekliyorum.

İsteyen indirebilir:
    https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2F1%2FDocuments%2FKurul+Karar%C4%B1%2F(518)_(10)+Adil+Kullan%C4%B1m+Noktas%C4%B1.pdf

Son olarak İnancım şuki; ne Atatürk sonrası gelmiş geçmiş siyasi partiler ne şimdikiler ne de sonrakiler bu milleti ne düşündüler ne de düşünecekler.Sadece seçim zamanı ya da oy isteyecekleri zaman bu millet akıllarına geliyor.Bankalar bize verdikleri kredi kartlarından hâlâ ücret alıyorlar.Her ne kadar BDDK ücret alınmayan bir kredi kartını verme yükümlüğü bu bankalara yükleseler de....Üyelik aidatı alınmayan kredi kartlarında da puan,taksit errteleme,taksetlendirme,çeşitli hizmet ve kampanyalardan yarlanma imkanı sunulmuyor.Özelikle en ufak bir elektronik cihaz sonununda özelikle de laptoplarda teknik servisler kafalarına göre rapor tutup mümkün mertebe; Azor Adaları'nda yağan yağmurun sebebini bile kullanıcı hatasına bağlıyorlar.Üstelik 1-TL maliyetli küçük bir arızaya dünya kadar tamir parası istiyorlar.İşin ilginci bu kurumları denetlemesi gerekenler bu olayları pek ciddiye almıyorlar galiba.İnternette Tüketici Hakları konusunda milyonlarca şikayet var.İsteseler en fazla şikayet edilen firmalardan başlayıp,tüm firmaları şikayet sırasına göre denetleyebilirler.Bir ürün aldığınızda; ayıplı çıktığı halde iade almayıp,garanti kapsamı içinde servise göndermek için özel firmalar 50 takla atıyor.Her kullanıcı hatası dediklerinde bu paralar önce vatandaşın cebinden sonra da yurt dışından alınan parçalar dolayısıyla ülke gelirinden yurt dışına çıkıyor ve devlet seyrediyor.Tüm teknoloji firmaları Avrupa'da satımı yasaklanmış ya da tutmamış demode olmuş ne kadar vasat ürün varsa Türkiye'de satıyorlar ve devlet buna izin veriyor.Örneğin Samsung Firması Avrupa'da Galaxy Note 3 N9005 modelini (4 k video çekme,daha hızlı işlemci,4 G (LTE) destekli) satarken bizim ülkeye Galaxy Note 3 N9000Q modelini (4k yok,işlemcisi daha yava,LTE yok) reva gördü ve bunu satmalarına devlet izin verdi.Bir araç aldığımızda % 60'ı vergi millet BMW kullanırken biz hâlâ Şahin,Doğan kullanabiliyoruz.Elektrik faturalarından izlemediğimiz TRT için katılım payı ödüyoruz.Sanki bu çağda Çamaşır Makinası,Buzdolabı almak lüks olmuş gibi devlet hâlâ beyaz eşyalardan ÖTV kesiyor.Her fırsatta 16 temmuz kahramanı,kurtuluş savaşı kahramanı dedikleri kadınlarımızı derede çamaşır yıkamaya layık görüyorlar,ötv keserek!...Daha düne kadar Doğu Bloku ülkesi olarak sayılan; Polonya,Bulgaristan gibi ülkelerin çöpçüsü bile bizim ülkede en kral otelde tatil yaparken, biz 1300-TL asgari ücretle şurdan şuraya gidemiyoruz.Her severinde emekçinin,işçinin hakkından bahsedenler; Polise 3500-TL, Öğretmene 3000 ve diğer memurlara en az 2500-TL maaş öderken,daha ağır koşullarda çalışan işçiye,emekçiye 1300-TL ödenmesine göz yumuyorlar.üstelik öğretmenin ve memurların; kar yağdı tatil,19 mayıs tatil,yağmur yağdı tatil gibi haklardan yararlanabilmesine rağmen,işçi cumatesi günleri de çalışıyor ve işveren dini bayramlar dışında tatilleri tanımıyor.Suriye'li benim ülkemde istediği üniversite de isteği bölümü okurne, asıl benim vatandaşım mülteci statüsüne düşüp YGS ve LYS de dirsek çürütüyor...Zengin çcoukları parayı basıp istedği üniversite de özeliklede yurt dışında okuyabiliyorken,mehmet emimin çocuğu iş adamı A'nın çocuğundan daha yüksek puan çekmesine rağmen işsiz geziyor.Suriye'li 18 yaşındaki çocuklar altında son model jiplerle sahillerde gezerlerken; benim vatadandaşımın çocukları el babta şehit düşüyor.Bu kadar zamandır haberleri izliyoruz bir tane zengin ya da siyasetçinin,milletvekilin çocuğunun şehit olduğunu duydunuz mu? Çünkü bedelli askerlik denen bir şey çıkartıla geldi hep.Vatan toprağını parayla satamayanlar,vatan savunması ödevini parayla sattılar.Vatan için seve seve bende ölürüm peki savunma durumunda bu ülke bizimken,iş şehitlere gelince neden onların çocukları da bizim kadar ön saflarda yer almıyor.Emeklilik yaşı bayalarda 65'e,erkeklerde 68'e yükseltildi.Milletvekilleri ise 4 dönem parti toplantılarında yöneticilerinin her dediklerine oy vererek en yüksek maaşla emekli oluyorlar.Sözde mecliste bizi temsil edenler; ya aşiret reisinin çocukları ya Türkçücü, ya topçu (örn Hakan Şükür) ya popçu!...Beki söz milletinse ve egemenlik kayıtsız şartsız milletin ise; neden o mecliste işçileri temsil edecek işçiler yok? Millet olarak biz dolar bozdururken neden köptürlerden dolarak olarak geçiş ücreti alınıyor? 1300-TL maaşla çalışan insandan maaşının 1/13 üne yakın miktarı yani 90 tlyi almak ayıp değil mi? Emeklilik yaşı 68 olduğu için yana yakına gençler iş aramalarına rağmen işsiz kalıyorlar, çünkü 50 yaşına gelen torun tospalakla uğraşacak adan hâlâ o masalarda çalışıyor.Türkiye'de 300 USD'lik bir telefon 3000-TL'ye satılıyor.Hem devlet vergilerle milleti eziyor hemde bu yetmezmiş gibi özel banka ve şirketlerin bu milleti ezmesine zemin hazırlıyor.Belki farkında değilsiniz ama son yıllarda kaçak sigara kullananlar ve sahte içkiden zehirlenenlerin oranı bir hayli arttı.Çünkü devlet o kadar çok vergi alıyorki; vatandaş kaçak sigara ve kaçak içki almak zorunda kalıyor.Sizce 1300-TL maaşla geçinen ve 100-TL olduğu için rakıya değil sahte içkiye para verip zehirlenen mehmet amcanın kanında devletin elleri de yok mu? Onu buna mecbur eden devlet ve onun aldığı vergiler değil mi? Yıl 2017 ve hâlâ benim vatandaşım kaçırmadığı elektiriğin kayıp,kaçak bedelini ödüyor.Bu mu adalet? Milletin 150 Euroluk yurt dışından bir nebze bir şeyler getirip ferhalama ve kaliteli ürüne,uygun fiyatla ulaşma hakkı vardı.Onu önce 75 Euro ya sonra 30 Euro'ya düşürdüler.Kısacası bu milleti bankaların ve bankerlerin kıskaçlarıyla,özel şirketlerin insafına terk ettiler.Belkide 30 yıl ya da daha fazla çalışıp emekli oluyorsun fakat bir ev alamıyorsun.Ev aklabilmek için haram dedikleri faizi kredi çekerek bankalara ödüyorsun ya da Emin Evim benzeri yapılara başvuruyorsun.

Bugün çok doluydum.Aklıma gelenlerden bazılarını saydım sadece bence bu vatandaşa değer veren hiç bir siyasi parti hiç bir zaman ne oldu ne de bundan sonra olacak.Oy verirken bir kez daha düşünün ve şunu unutmayın namusuyla çalışan bakkal Arif amca,inşaatta çimonta karan işçi Ali Emmi,sırtında tuğla taşıyan hammal Selçuk ve niceleri namussuzlar kadar cesur olup bu ülkede o meclise giremedikçe ve bir yerlere giremedikçe bu vatandaş kimsenin umrunda olmamaya devam edecektir.Çünkü ne de olsa partilere biz oy versekte; bizi temsil edecek vekkilleri biz değil o partilerin genel başkanları belirliyor.Oy verirken bir daha düşünün;

Sevgi ve Saygılarımla!....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunusbeen -- 19 Mart 2017; 14:34:8 >

• daha 1 mayısa 1 aydan fazla var . biraz sabır
  • O sıralamada eskdi bu arada guncelinde 71. Sıraya geriledik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kısacası TürkNet büyük bir adım atarak YAPA sistemini kullanan santrallerde Adil Kullanım Kotasını kaldırırken, 19.0.3.2017 itibariyle Uydunet'in bize verdikleri değer bu şekildedir.Ayrıca öğrendiğime göre TTNET de adil kullanım kotası aşılınca hızı 3 mpbs olarak 1 mayıs 2017 tarihi ile uygulamaya devam edecek çünkü eski müşterilerin imzaladıkları sözleşmelerde akk aşıldığı takdirde hız 3 mpbs olarak belirtmiş ve AKK sonrası yeni hız limitlerini yeni aboneler için uygulayacaklarmış.

Öncelikle tam uygulama 1 mayısta başlayacağından o tarihe kadar deneme süreçleri olabilir, eleştirmek için erken.Zaten turksata sorulan soru yanlış olmuş, adam doğru demiş adil kullanım kalkmayacak ve onların paketi ücretsiz olmayacak. Tamemen farklı bir uygulama gelecek.Yazan kişi yorum katmamak için düz cevap vermiş.

Ayrıca benim bildiğim genelde taahhütnamelerde şukadar mbit diye yazmaz adil kullanım kotası aşıldığında hız düşer yazar sadece.Zamanında 1 mbitten 3 mbite çıktığında da herkesin arttı yine aynısı olacaktır.Bu olay firmanın uyguladığı bir kampanya değilki mevcutlar faydalanamasın bizzat btk uygulamak zorunda bırakıyor firmaları.Haliyle herkes faydalanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 19 Mart 2017; 17:30:6 >

• Soru sorduğunuz kişi müşteri temsilcisi yani şirkette söz sahibi olan biri değil ayrıca btk kararlarına uymak zorundalar.
  • Acele edip soru sormuşsun ancak soru sorduğun kişi klasik müşteri hizmetleri genelde çok fazla bilgili olmuyorlar. 1 Mayısa kadar bekleyip sonucunu görmen gerekiyor.
    BTK Kararları uygulanmak zorunda yoksa ceza yerler.
  • 5-6 Mbps alamıyorum diye şikayet etmenizin anlamı nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: davidoff26

5-6 Mbps alamıyorum diye şikayet etmenizin anlamı nedir

Kardeşim Allah razı olsun,çok güzel tespit ve ben çok güldüm buna

• Dün ben de müşteri temsilcisiyle canlı yardımda yazıştım. Benim taahhüdüm Nisan ayının başında bitiyor. Malum yeni uygulama Mayıs ayında başlayacak. Müşteri temsilcisine, Nisan ayında yeniden bir kampanyaya taahhüt versem, Mayıs ayından itibaren uygulanacak AKN sonrası hızlar benim için de geçerli olacak mı? Yoksa bana "siz taahhüt verdiğinizde AKN sonrası hızınızı 3 Mpbs'ye düşüreceğiz demiştik, siz de kabul etmiştiniz" mi diyeceksiniz? diye sorduğumda, kontrol edeyim dedi ve sonrasında, yeni yürürlüğe girecek uygulamadan taahhütlü taahhütsüz tüm kullanıcılar yararlanacaktır diye yazdı.
    Yetinmedim bununla ve 100 güldüren kampanyaya Nisan ayında taahhüt versem. Mayıs ayından sonra AKN sonrası hızım 24 M mi olacak diye sordum evet diye yazdı.
  • Uymama gibi bir lüksü yok emin olun.
  • olay var sandık geldik, ya hu ne olacağdı başka???

goygoya amma meraklısınız he, ne desin adam geç abi 1 mayıstan sonra öyle olacak mı desin.

kaldı 40 gün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ready_35

Dün ben de müşteri temsilcisiyle canlı yardımda yazıştım. Benim taahhüdüm Nisan ayının başında bitiyor. Malum yeni uygulama Mayıs ayında başlayacak. Müşteri temsilcisine, Nisan ayında yeniden bir kampanyaya taahhüt versem, Mayıs ayından itibaren uygulanacak AKN sonrası hızlar benim için de geçerli olacak mı? Yoksa bana "siz taahhüt verdiğinizde AKN sonrası hızınızı 3 Mpbs'ye düşüreceğiz demiştik, siz de kabul etmiştiniz" mi diyeceksiniz? diye sorduğumda, kontrol edeyim dedi ve sonrasında, yeni yürürlüğe girecek uygulamadan taahhütlü taahhütsüz tüm kullanıcılar yararlanacaktır diye yazdı.
    Yetinmedim bununla ve 100 güldüren kampanyaya Nisan ayında taahhüt versem. Mayıs ayından sonra AKN sonrası hızım 24 M mi olacak diye sordum evet diye yazdı.

Canlı Yardımda yukarıdaki gibi cevap vermişlerdi. Daha öncesinde yazılı olarak sormuştum aynı soruyu. Bugün cevap göndermişler:

Sayın ,

Tarafımıza iletmiş olduğunuz konuya istinaden yapılan kontroller sonucunda yeni hızlarımız ve AKN ler ile ilgili çalışamalar devam etmektedir. Çalışmaların sonuçlanmasına müteakip kurumsal web sayfamız üzerinden yayınlanacaktır.

Hassasiyetiniz için teşekkür eder mutlu günler dileriz.

• Yakinda bende cikicam

• 1 mayıs gelsin ondan sonra belli olcak hersey.

• Arkadaşlar panik yapmayın. Yasal süreler bir gelsin. Durumu görelim ondan sonra hep birlikte keyfini süreriz veya hep birlikte ciyaklarız. Bu arada kablonet'ten çıkacağını belirten arkadaşlara bunu hiç tavsiye etmem. Türk Telekom ve onun üzerinden hizmet alanlarda durum çok feci. Şu anda bence KabloNet Türkiye'nin en iyi internet operatörü. TTNet'te çeşitli kısıtlmalarla boğuşan, SuperOnline'da CGN'den çıkmak için cebelleşen, ufak operatör kullanıp da hem kalitesizlik hem de Turk Telekom'un gıcıklık yapması nedeniyle sürünen insanların yanında valla durumumuz çok iyi kimse kaşınmasın bence. Turksat devlet ayağı nedeniyle biraz fazla kurumsal çalışıyor. Yani karar alma mekanizmaları biraz yavaş işliyor. Ama sonuçta işler siz merak etmeyin.
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Peki ozaman 1 mayisi bekleyelim

• Sorduğun soruyla BTK kararının ilgisi alakası yok birde gelip konu açıyorsun.
    BTK'nın aldığı kararda AKN geçildiğinde hangi hızlara düşüleceği verilyior sen YAPA'dan bahsediyorsun.
    Uydunet YAPA'ya dahil değil çünkü kendi şebekesine sahip.

Son olarak 1 Mayısta zaten yürürlüğe girecek ve kimsenin uymama gibi bir şey yapamayacağı düzenleme için müşteri hizmetlerine gereksiz yere soru sorabilmek nasıl bir kafadır..
  • 96 MBps alıp şikayet ne kadar doğru olur ? ZatenXX MBps ye kadar diyorlar size 100 MBps garantisi vermiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: half life 3

96 MBps alıp şikayet ne kadar doğru olur ? ZatenXX MBps ye kadar diyorlar size 100 MBps garantisi vermiyorlar.

Zaten şikayet etmedim ama aynı sistemle 1 gbps verilebiliyorken neden 100 mbps yi adam gibi vermediklerini sordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Sorduğun soruyla BTK kararının ilgisi alakası yok birde gelip konu açıyorsun.
    BTK'nın aldığı kararda AKN geçildiğinde hangi hızlara düşüleceği verilyior sen YAPA'dan bahsediyorsun.
    Uydunet YAPA'ya dahil değil çünkü kendi şebekesine sahip.

Son olarak 1 Mayısta zaten yürürlüğe girecek ve kimsenin uymama gibi bir şey yapamayacağı düzenleme için müşteri hizmetlerine gereksiz yere soru sorabilmek nasıl bir kafadır..

Karşıdaki müşteri hizmetleri temsilcisi bu tür çalışmalar var henüz tamamlanmadı v.s. diyebilirdi değil mi?
    Uygulamaya 2 aydan az kaldı bir müşteri olarak bilgi almak istemem normal diye düşünüyorum.Eğer uydunet BTK'nın kararıyla ilgili sitesinde bir bildiri yayınlasa ya da abonelerine telefon ve maille ulaşarak bilgilendirme yapsa o zaman haklı olurdun fakat bunu yapmamışken bir kararın nasil uygulanacağını sormak ve bunu sadece kendi adıma yapmamak, bunu merak eden diğer kullanıcılar adına sormak en doğal hakkımız ve gerekliliktir.Bence yorum yazmadan bir kez daha düşün,YAPA ya gelince ben bilgisayar kullanmaya başladığımda Pentium 2 işlemciler yeni çıkmıştı o günden bu güne kadar bilgisayarla haşır neşir olan biri bazı şeyleri tabiki doğal olarak bilir.Benim demek istediğim, uydunet kullanıcıları olarak ve Türksat A.Ş. devlet kurumu olduğundan bu tür benzer uygulamarı Türksat A.Ş. den de bekliyoruz anlamındaydı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.